PUCHAR ŚLĄSKA

Katowice - tematy związane z zawodami.

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
marek_katowice
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 150
Rejestracja: śr kwietnia 18, 2007 2:08
Jeżdżę od: 01 maja 1999
Lokalizacja: KATOWICE

PUCHAR ŚLĄSKA

Post autor: marek_katowice » pt czerwca 25, 2010 10:14

I DŁUGODYSTANSOWY PUCHAR ŚLASKA 2010
Witam wszystkich zainteresowanych udziałem w naszej imprezie.
4 edycje: lipiec, sierpień, wrzesień, październik. Taką formuję wymyśliłem już kilka lat temu. ale zawsze coś stało na przeszkodzie aby zorganizować taką imprezę. Teraz też nie jest łatwo – finansujemy to z własnych środków. Mamy nadzieję że pogoda, uczestnicy jak i my od strony organizacyjnej staniemy na wysokości zadania. Przygotowania trwały już od dawna choć śladu na forach nie zostawialiśmy – w myśl zasady lepiej zrobić niż się chwalić że robimy. Teraz jest najwyższy czas aby powiedzieć JEST nasz PUCHAR. Pewnie wszystko nie od razu będzie perfekcyjne ale mamy sporo doświadczenia organizacyjnego w innych dziedzinach więc powinno być co najmniej poprawnie. Doświadczenie z tegorocznej edycji chcemy wykorzystać do zorganizowania zawodów w roku 2011. Podczas tej edycji będziemy obserwowani przez sponsorów z którymi od dłuższego czasu prowadzę rozmowy. Od sukcesu edycji 2010 zależeć będzie zaangażowanie się sponsorów w roku następnym. Może zechcą nam pomóc jeszcze w tym roku? Zobaczymy. Wiem, że daleko do nas z Trójmiasta, Poznania, Dębna, Olsztyna, Rzeszowa i w dodatku pierwsze starty przewidziane są w miesiącach wakacyjnych ale gorąco zachęcam do udziału w naszych zawodach.
Szczególnie zapraszam Wszystkich wrotkarzy ze Śląska. Brakowało imprezy na naszym terenie.

Więcej na http://www.silesiaskating.pl

Zapraszamy
Silesia Skating Team
Stowarzyszenie "Silesia Skating"

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Re: PUCHAR ŚLĄSKA

Post autor: Piotr B » pt czerwca 25, 2010 10:19

zdaje się zę 19.09 jest bardzo pasującym mi terminem wiec jeśli się nic nie zmieni............................

marek_katowice
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 150
Rejestracja: śr kwietnia 18, 2007 2:08
Jeżdżę od: 01 maja 1999
Lokalizacja: KATOWICE

Re: PUCHAR ŚLĄSKA

Post autor: marek_katowice » pt czerwca 25, 2010 11:09

Piotr B pisze:zdaje się zę 19.09 jest bardzo pasującym mi terminem wiec jeśli się nic nie zmieni............................
Piotrze na jednej trasie (górskiej) już trenowałeś jeśli przyjedziesz obiecuję że zamienię wyścig nr 4 z chorzowa na inną trasę :) :D
ale na wiosnę 2011 obietnica nie obowiązuje. :lol:
Stowarzyszenie "Silesia Skating"

FFWD
Czterokółkowiec
Posty: 85
Rejestracja: pt lipca 03, 2009 5:42
Jeżdżę od: 28 cze 2007
Lokalizacja: Częstochowa

Re: PUCHAR ŚLĄSKA

Post autor: FFWD » pt czerwca 25, 2010 4:14

Ekipa z Częstochowy również się stawi.

Dodam, że podobają mi się terminy tegorocznych spotkań Pucharu Śląska. Wypadają dokładnie na tydzień przed pełnometrażowymi zawodami (II Maraton Sierpniowy oraz Berlin Marathon), zatem stanowić będą idealną okazję do 'przetarcia' przed tymi imprezami. Zachęcam wszystkich!

Ponieważ innych tras nie znam, to zastanawiam się Marku, jak będzie wyglądać zawracanie na Pogorii. Ostatnio byłem tam w zeszłym roku, więc o ile nic się nie zmieniło, to rozumiem, że będziemy robić na końcu pętli "ciasne łuki"? Jeśli tak, to cóż - już się biorę za doskonalenie tej techniki :)

Pozdrawiam
Rafał Wielgat

marek_katowice
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 150
Rejestracja: śr kwietnia 18, 2007 2:08
Jeżdżę od: 01 maja 1999
Lokalizacja: KATOWICE

Re: PUCHAR ŚLĄSKA

Post autor: marek_katowice » pt czerwca 25, 2010 4:28

FFWD pisze:Ekipa z Częstochowy również się stawi.

Dodam, że podobają mi się terminy tegorocznych spotkań Pucharu Śląska. Wypadają dokładnie na tydzień przed pełnometrażowymi zawodami (II Maraton Sierpniowy oraz Berlin Marathon), zatem stanowić będą idealną okazję do 'przetarcia' przed tymi imprezami. Zachęcam wszystkich!

Ponieważ innych tras nie znam, to zastanawiam się Marku, jak będzie wyglądać zawracanie na Pogorii. Ostatnio byłem tam w zeszłym roku, więc o ile nic się nie zmieniło, to rozumiem, że będziemy robić na końcu pętli "ciasne łuki"? Jeśli tak, to cóż - już się biorę za doskonalenie tej techniki :)

Pozdrawiam
Rafał Wielgat
Rafale,
filmiki w przygotowanu... z nawrotami damy sobie radę a dodatkowo na jednym z nich planujemy punkt poboru wody oczywiście dla spragnionych. :)
Stowarzyszenie "Silesia Skating"

marek_katowice
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 150
Rejestracja: śr kwietnia 18, 2007 2:08
Jeżdżę od: 01 maja 1999
Lokalizacja: KATOWICE

Re: PUCHAR ŚLĄSKA

Post autor: marek_katowice » pt lipca 09, 2010 7:01

Stowarzyszenie "Silesia Skating"

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Re: PUCHAR ŚLĄSKA

Post autor: Piotr B » sob lipca 10, 2010 9:02

Powodzenia na inauguracje!

slaweks

Re: PUCHAR ŚLĄSKA

Post autor: slaweks » ndz lipca 11, 2010 7:09

No i już po imprezie. Zawody zorganizowane bardzo profesjonalnie i z dużym zaangażowaniem organizatorów.
Było bardzo słonecznie i ciepło, ale na trasie nie brakowało wody mineralnej, i to nie takiej o smaku kranówki, ale wysoko mineralizowanej :)
Po zawodach obiad, ciasto, banany, wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz rozdanie nagród zwycięzcom - dosyć cennych - co należy podkreślić zważywszy na debiut organizacyjny oraz stosunkowo niewielki budżet. Na pochwałę zasługuje również bogate zaplecze (multi)medialne, o czym zapewne niedługo się przekonacie :)

Podziękowania dla Marka, Alka oraz pozostałych osób z Silesia Skating, osobiście zaangażowanych w organizację - było super :D
Druga impreza z cyklu zawodów o Puchar Śląska - 22 sierpnia w Dolinie 3 Stawów w Katowicach - do zobaczenia... :)

Awatar użytkownika
roxan
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 155
Rejestracja: czw czerwca 21, 2007 9:08
Moje rolki: Powerslide Vision
Jeżdżę od: 17 maja 2007
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: PUCHAR ŚLĄSKA

Post autor: roxan » ndz lipca 11, 2010 7:40

Kolejna impreza organizowana przez rolkarzy, dla rolkarzy. Tym bardziej cenna, bo cykliczna. Pierwszy w tym roku z czterech etapów Pucharu Śląska pt. Pogoria IV mimo jeszcze swojej niewątpliwie urokliwej kameralności, zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Trasa asfaltowa, ładna, równa, bez przejazdów tramwajowych, kocich łbów, stromych podjazdów, ostrych zakrętów, smogu spalin mimo, iż pokonywana czterokrotnie, (cztery okrążenia z hakiem) i dwóch nawrotek pokonywanych również czterokrotnie, wcale nie monotonna. O dziwo cały przejazd minął bardzo szybko. Zawody zorganizowane z prawdziwą pasją i zaangażowaniem i już teraz od początku do końca przemyślane i zrobione w profesjonalny sposób. Impreza z ogromnym potencjałem nie tylko na ten rok, ale i na następne lata. Aż serce się raduje, że takie rzeczy "Nie Tylko w Erze", ale również w naszym pięknym kraju i że już nie będzie trzeba włóczyć się po świecie w poszukiwaniu ciekawego inline speed skating_u . Brawo Marek!!! Brawo Silesia Skating!!!

marek_katowice
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 150
Rejestracja: śr kwietnia 18, 2007 2:08
Jeżdżę od: 01 maja 1999
Lokalizacja: KATOWICE

Re: PUCHAR ŚLĄSKA

Post autor: marek_katowice » ndz lipca 11, 2010 9:49

Panowie, dla takich wypowiedzi warto się starać. Dzięki za przybycie i walkę na trasie. Start wyznaczony na g 9.00 wydawał się z początku "trudny" do zaakceptowania ale z uwagi na dzisiejszą temperaturę na trasie - wybawieniem.
Dziękuję całemu zespołowi który pomógł w organizacji szczególnie Tomkowi MIchalskiemu za 150% zaangażowanie w organizacje zawodów i oczywiście sponsorom.
Mam nadzieję że starczy nam siły i zapału do organizacji następnych a sponsorom wiary że to co robimy zaowocuje za "jakiś" czas.
Fotki,oficjalne wyniki a także film w przygotowaniu.
Stowarzyszenie "Silesia Skating"

Luzak19:57
Ścigant 4x100mm
Posty: 282
Rejestracja: pn czerwca 29, 2009 7:57
Moje rolki: ...fajne ;)
Jeżdżę od: 30 sty 2007

Re: PUCHAR ŚLĄSKA

Post autor: Luzak19:57 » ndz lipca 11, 2010 9:59

"Nic dodać, nic ująć :wink: "
GRATULACJE :!: :!: :!: :!: DLA ORGANIZATORÓW POD PRZEWODNICTWEM MARKA_KATOWICE :!: :!:
ONI MAJĄ "PRAWDZIWĄ RADOCHĘ" Z TEGO CO ROBIĄ :!: :!:
Pozdro.
P.S.
A dzięki Pani Ani miałem "miejscówkę" w poc. do Domu.
PS.
A Oni nie potrafią strzelić bramki (71 min).
"Zdjąłem kimono,aby łatwiej wędrować, przerzuciłem przez ramię."

pole
Posty: 39
Rejestracja: pn maja 25, 2009 8:05
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: PUCHAR ŚLĄSKA

Post autor: pole » pn lipca 12, 2010 12:48

Serdeczne gratulacje dla organizatorów i dla uczestników. Nie miałem okazji się z Wami wczoraj ścigać (jechałem w Geierswalde), ale entuzjastyczne reakcje i bardzo pozytywne komentarze ze strony obecnych na inauguracji Pucharu Śląska dowodzą, że jest to impreza, która ma olbrzymie szanse wpisać się na stałe do rolkarskiego kalendarza. Szanowni Organizatorzy: tak trzymać! Koleżanki Rolkarki i Koledzy Rolkarze: przybywajcie na kolejne imprezy z cyklu jak najliczniej!

carlmc
Czterokółkowiec
Posty: 81
Rejestracja: czw maja 07, 2009 9:32
Jeżdżę od: 02 kwie 2008
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: PUCHAR ŚLĄSKA

Post autor: carlmc » wt lipca 13, 2010 12:53

Potwierdzam powyższe opinie jako uczestnik i jako organizator. Cieszę się, że "moja" Pogoria Wam się podobała. Cieszę się, że chciało się przyjechać kolegom z Częstochowy, Łodzi (koleżance też :) ), Warszawy i innych bardziej odległych miast niż Dąbrowa Górnicza. Upał trochę dawał się we znaki ale już za metą :D . Cieszę się ;), że tak bardzo zaangażowali się nasi wolontariusze, naprawdę wielkie podziękowania dla Was, myślę, że łatwiej mi było przejechać 42km niż Wam pilnować całego "bałaganu".
Pozdrawiam wszystkich uczestników świetnej zabawy.
Tomek N.

marek_katowice
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 150
Rejestracja: śr kwietnia 18, 2007 2:08
Jeżdżę od: 01 maja 1999
Lokalizacja: KATOWICE

Re: PUCHAR ŚLĄSKA

Post autor: marek_katowice » wt lipca 13, 2010 3:55

Wynik zawodów http://www.anfit.pl/silesiaskating/?wyniki,49
Klasyfikacja generalna "PŚ" punktowa: http://www.anfit.pl/silesiaskating/?kla ... neralna,48

Zdjęcia jeszcze dzisiaj.
Stowarzyszenie "Silesia Skating"

Awatar użytkownika
odys_kg
Ścigant 4x110mm
Posty: 391
Rejestracja: czw marca 30, 2006 4:09
Jeżdżę od: 08 cze 2004
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: PUCHAR ŚLĄSKA

Post autor: odys_kg » wt lipca 13, 2010 7:51

dzięki wielkie za jazdę :) było fajnie :)

w sierpniu postaram się zabrać więcej rolkarzy z Wrocławia :)

czekamy na zdjęcia !!


ps. jest błąd i w miarę możliwości proszę o poprawę :)
jestem z Wrocławskiego Stowarzyszenia Wrotkarskiego Wrolka :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Katowice - tematy związane z zawodami.”