Lepiej późno, niż wcale :)

Tutaj się witamy - dla wszystkich, którzy są pierwszy raz na forum / welcome forum for first users

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

gaga
Posty: 32
Rejestracja: pn listopada 16, 2009 5:59
Moje rolki: FILA PRIMO DLX
Jeżdżę od: 02 sie 2008
Lokalizacja: Kielce

Re: Lepiej późno, niż wcale :)

Post autor: gaga » śr kwietnia 20, 2011 8:03

Witam wszystkich. Goszczę na tym forum od jakiegoś czasu , ale zapomniałam o małej grzeczności :( więc robię to teraz.
Jestem starszą osobą i uwielbiam jeździć na rolkach , nartach , rowerze .... (na czym się da) ale górują rolki , uczyłam się sama oraz z pomocą filmów z internetu i tego forum (i uczę się nadal) , a ponieważ lubię jeździć b/szybko i intensywnie ( po 2-3 godz. dziennie)zajeżdżam 3-cią parę rolek :D i na pewno nie ostatnią :D

Lidka
Posty: 4
Rejestracja: ndz maja 01, 2011 12:18
Moje rolki: K2 Alexis BOA 2011
Jeżdżę od: 29 kwie 2011

Re: Lepiej późno, niż wcale :)

Post autor: Lidka » ndz maja 01, 2011 12:44

Cześć,

jestem anglistką z Poznania.
Jeżdżę na rolkach od wczoraj. Dlaczego rolki? Jeszcze nie znam dokładnego powodu swojej decyzji. ;-)

Szukając zawzięcie środka ciężkości ciała, jeszcze nie upadłam. Niestety, swoją jazdę na rolkach rozpoczęłam bez znajomości technik hamowania, w związku z czym wszystkie słupy, ławki i kosze na śmieci na Piątkowie były wczoraj moje. :D
Jeżdżę na K2 Alexis BOA 2011 i muszę je pochwalić za ich wygodę noszenia, szybkość, płynność. Kiedy wczoraj zjeżdżałam z niewielkiego wzniesienia i skończyła mi się droga, z impetem wpadłam na trawę i między drzewami dojechałam do najblizszego bloku, co ,,wyzerowało" moją prędkość dość radykalnie. :lol: Muszę przyznać, że po trawie jechało mi się równie komfortowo, co po chodniku, ale mimo wszystko nie polecam początkującym od razu tak agresywnej jazdy. :bom:

Dzisiaj znalazłam kilka filmików w necie na temat hamowania m.in. w dość przystępny sposób dla początkujących jazdę na rolkach prezentuje Zico na swojej stronie i jeden instruktor z Wrocławia na youtube. Jutro będę lepsza: bogatsza w wiedze i doświadczenie. 8)

Pozdrawiam wszystkich rolkarzy!

jachu
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 139
Rejestracja: sob maja 15, 2010 10:20
Moje rolki: rollerblade twister 243
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Lepiej późno, niż wcale :)

Post autor: jachu » ndz maja 01, 2011 2:20

Zapraszamy na majówkę na tor poznań! najłatwiej nauczyć się od innych, a nie tylko z filmów.

Lidka
Posty: 4
Rejestracja: ndz maja 01, 2011 12:18
Moje rolki: K2 Alexis BOA 2011
Jeżdżę od: 29 kwie 2011

Re: Lepiej późno, niż wcale :)

Post autor: Lidka » ndz maja 01, 2011 7:57

Dziękuję za zaproszenie. :-) Jeśli nauczycie hamować, to chętnie wpadnę. :-)

mela2323
Posty: 4
Rejestracja: ndz maja 08, 2011 4:57
Moje rolki: rollerblade
Jeżdżę od: 19 mar 2008

Re: Lepiej późno, niż wcale :)

Post autor: mela2323 » czw maja 12, 2011 10:34

Witam wszystkich, :)
Mam na imię Marlena,jestem położną i uwielbiam jeździć na rolkach.Rolki to dla mnie mnóstwo endorfin i pełen relaks :D
Żałuję,że we Wrocławiu jest tak mało dobrych dróg do dłuższej jazdy.Podziwiam wszystkich,pięknie manewrujących i liczę na to,że może jeszcze się czegoś od Was nauczę :D

krentz
Posty: 26
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:30
Moje rolki: Powerslide Infinity
Jeżdżę od: 02 sie 2007

Re: Lepiej późno, niż wcale :)

Post autor: krentz » ndz maja 15, 2011 7:44

Hejka

Adam z Katowic, jestem geodetą i od 4 lat coś tam usiłuję jeździć na roleczkach.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Krentz

Awatar użytkownika
tomek_wap
Ścigant 4x100mm
Posty: 282
Rejestracja: wt marca 30, 2010 10:12
Moje rolki: RB X5, XSJADO
Jeżdżę od: 16 kwie 2010
Lokalizacja: Katowice

Re: Lepiej późno, niż wcale :)

Post autor: tomek_wap » ndz maja 15, 2011 8:04

krentz pisze:Hejka

Adam z Katowic, jestem geodetą i od 4 lat coś tam usiłuję jeździć na roleczkach.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Krentz
Noo, witaj!

Dopiero teraz?? :)
Rollerblade X5 LE / XSJADO 1

krentz
Posty: 26
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:30
Moje rolki: Powerslide Infinity
Jeżdżę od: 02 sie 2007

Re: Lepiej późno, niż wcale :)

Post autor: krentz » ndz maja 15, 2011 8:13

No jakoś nie było okazji :-)

Krentz.

CzarnaJagoda86
Posty: 4
Rejestracja: pn maja 16, 2011 1:37
Jeżdżę od: 0- 0-2011
Lokalizacja: Lublin

Re: Lepiej późno, niż wcale :)

Post autor: CzarnaJagoda86 » pn maja 16, 2011 2:29

Witam Wszystkich miłośników 8 kółek :)

Postanowiłam się przedstawić mimo że jeszcze mam dylemat z wyborem rolek między FILA Thetis Pro a FILA Bond KF. W obydwu jeździ mi się (mimo że dopiero po sklepie ;)) bardzo dobrze. Ceny obu par to ok 300 zł po promocji z 500 zł i nie wiem ...w każdym razie w tym sezonie, a nawet tygodniu chciałabym już coś zakupić i śmigać. No ale tyle o tym...

Może powiem coś o sobie. Jestem absolwentką PL i obecnie szukam pracy w reklamie, marketingu, z photoshopem.
Postanowiłam się wziąć za siebie póki jest troche wolnego czasu, stąd chęć zakupu rolek do jazdy rekreacyjnej/fitness , choć nie powiem że moim szczerym marzeniem jest takie jezdzenie, by czasem poruszać się bez konieczności komunikacji miejskiej, samochodu czy motoru, bo czasem przecież trzeba się poruszać!

Moja przygoda z rolkami zaczęła się,gdy dostałam od cioci z Ameryki piękne "plastiki" firmy SENECA (to były czasy, kiedy nawet kostka nie była mi straszna w nich, a trzęsło jak cholercia ;)) Później było dłuuugo dłuuugo nic i powrót do 8 kółek (2 nie wystarczą, 4 nie wystarczą to się na 8 rzuciłam ;P )

W zimie jeśli miałabym wybierać to, na czym wole jeździć do zdecydowanie na łyżwach niż na nartach więc stwierdziłam że może jednak coś ze mnie będzie na tych rolkach (jednak wole uwydatnić słowo MOŻE ;)))

pozdrawiam ciepło, tak na marginesie świetna atmosfera panuje na tym forum:) i w szczegółności pozdrawiam tomka_wap przez którego dostałam sie na to forum dzięki wpisaniu nazwy Thetis Pro ;)

CzarnaJagoda86

Awatar użytkownika
Pedro
Prześcigant 4x110mm
Posty: 446
Rejestracja: wt czerwca 23, 2009 7:54
Jeżdżę od: 01 kwie 2009
Lokalizacja: Lublin

Re: Lepiej późno, niż wcale :)

Post autor: Pedro » pn maja 16, 2011 3:05

Witaj na forum :) Fajnie, że znowu ktoś z Lublina - przy okazji odwiedź wątek lubelski właśnie, trochę się dowiesz stamtąd dowiesz gdzie jeździć :)
CzarnaJagoda86 pisze:moim szczerym marzeniem jest takie jezdzenie, by czasem poruszać się bez konieczności komunikacji miejskiej, samochodu czy motoru
moim też (i czasami nawet mi wychodzi), ale niestety to miasto - poza samymi ulicami - chyba całe jest z kostki, płytek, bruku itp... :( na rolkach w nim nie pośmigasz (no chyba, że po ścieżkach rowerowych)
inna sprawa, że do jazdy po mieście rolki fitness się nie nadają

CzarnaJagoda86
Posty: 4
Rejestracja: pn maja 16, 2011 1:37
Jeżdżę od: 0- 0-2011
Lokalizacja: Lublin

Re: Lepiej późno, niż wcale :)

Post autor: CzarnaJagoda86 » wt maja 17, 2011 3:34

Pedro a Ty masz jakie rolki do jazdy po mieście? Agressive? (tak się chyba mówi ;))

Tak żeby wiedzieć na przyszłość :)

Awatar użytkownika
Pedro
Prześcigant 4x110mm
Posty: 446
Rejestracja: wt czerwca 23, 2009 7:54
Jeżdżę od: 01 kwie 2009
Lokalizacja: Lublin

Re: Lepiej późno, niż wcale :)

Post autor: Pedro » wt maja 17, 2011 8:36

rolki agresywne nie za bardzo nadają się "na miasto", do takich celów służą rolki freeskate'owe, poczytaj o nich poradnik Herba
TUTAJ
z wymienionych tam mam Twistery, ale 95% czasu poruszam się na Sebach High - głównie slalom, ale czasami rwę w nich po mieście :)
(obie mam w avatarze)

pz34
Prześcigant 4x110mm
Posty: 401
Rejestracja: ndz sierpnia 29, 2010 8:06
Moje rolki: Tarrega

Re: Lepiej późno, niż wcale :)

Post autor: pz34 » pn maja 30, 2011 9:21

Kurcze, wreszcie rusza się wątek lubelski. W ogóle dużo ludzi w tym roku jeździ i co ciekawe to całkiem nie źle. Ciekaw jestem czy przypadkiem się nie znam z koleżanką? Pozdrawiam i życzę jak najwięcej szerokiego, czystego i zamkniętego dla ruchu aut asfaltu:D
Pozdrawiam
Łukasz

Awatar użytkownika
inkazg
Posty: 4
Rejestracja: pn lipca 11, 2011 9:35
Jeżdżę od: 0- 1-2010
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Lepiej późno, niż wcale :)

Post autor: inkazg » pn lipca 11, 2011 10:04

Witajcie :D

mam na imię Iwona, na rolkach nie jeżdżę, ale zamierzam :D

rolek nie mam, bo ciągle mam dylematy jakie kupić, muszę jednak podjąć do jutra decyzję bo nie dojadą mi przed urlopem

moją pasją są psy, a konkretnie moja "suczyca" Idriss

czy roli staną się pasją ? okaże się :D

Pozdrawiam wszystkich :D
pozdrawiam

Inka

hendriks
Posty: 2
Rejestracja: pn lipca 11, 2011 5:25
Moje rolki: rollerblade crossfiree
Jeżdżę od: 15 maja 2009

Re: Lepiej późno, niż wcale :)

Post autor: hendriks » pn lipca 11, 2011 6:07

Witam wszystkich miłośników rolek!
Mam na imię Heniek.Mieszkam w małej wiosce w woj pomorskim. Dwa lata temu spróbowałem jazdy na rolkach i wciągnęło mnie na całego.Na początku miałem opory ze wzgl. na wiek (47 l.),ale zauważyłem że jeździ dużo takich osób, a nawet starsi. (Wyniki maratonu w kat .+60 budzą mój podziw i szacunek) Zaliczyłem dwa razy Maraton Sierpniowy w Gdańsku,i moim marzeniem (oby nie ściętej głowy) jest, przejechać taki maraton poniżej 2 godz.Jeżdżę w Gdańsku (Brzeźno- Sopot),i u siebie po drogach z małym ruchem samochodowym albo na boisku szkolnym. Wybieram się 23.07 do Kościerzyny na 100- minutówkę -sprawdzić się.To na początek na tyle .
Pozdrawiam wszystkich i zachęcam do jeżdżenia. :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powitalnia / welcome entry room”