Cześć forumowicze !

Tutaj się witamy - dla wszystkich, którzy są pierwszy raz na forum / welcome forum for first users

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
worrmss
Czterokółkowiec
Posty: 77
Rejestracja: sob kwietnia 02, 2011 1:35
Moje rolki: Twister 80
Jeżdżę od: 10 kwie 2010
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Cześć forumowicze !

Post autor: worrmss » śr kwietnia 03, 2013 11:54

Napisz ile ważysz? Jeśli wiecej niż 70 kg to przy regularnej jeździe, czy ostrzejszych ruchach kółka zajedziesz błyskawicznie. Sparki to znany model, najlepsze z najtańszych do rekreacyjnej jazdy dla lekkich osób. Po włożeniu nogi do środka poczujesz sie jak w kapciach dziadka- wygodne rolki. Sa miekkie dlatego sporo sily odepchniecia pojdzie w powietrze. P.S. Ja kupilem rolki pierwsze za 250 zl, a nawet nie po calym miesiacu kupowalem juz nowe, porzadne rolki, ale zostala mi szyna z ps cell 2, wiec tylko dlatego nie zalowalem.

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Cześć forumowicze !

Post autor: Herb » czw kwietnia 04, 2013 12:15

Spark to dobre rolki, ale wersje robione dla marketów niemal zawsze są uboższe od normalnych. Gorszej klasy koła, łożyska oraz szyna. Niektóre wersje nie mają pełnego buta wewnętrznego, tylko część w obszarze pięty i cholewki, natomiast materiał zewnętrzny buta w dalszej części stopy jest po prostu podbity pianką. To zmniejsza wygodę.

Nie ma zmiłuj - bez przeceny 400zł, a "normalna" podstawowa wersja Spark na kompozytowej szynie kosztuje ponad 500zł. Są pewne cięcia budżetowe, z którymi musisz się pogodzić wybierając model z marketu.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

mocnysilny
Posty: 7
Rejestracja: śr marca 27, 2013 2:05
Jeżdżę od: 01 sty 2004

Re: Cześć forumowicze !

Post autor: mocnysilny » czw kwietnia 04, 2013 10:46

Waże około 60-62 kg.
Będe musiał wybrać najmniejsze zło gdyż większym budżetem nie dysponuje a musze kupić buty biegowe za około 500 zł i to moj priorytetowy sport a rolki to na pewno przyjemnosc i moze rodzaca sie miłość i moze ogarne wiekszy budzet za rok a teraz nie chce tracic czasu i mimo wszystko wybrac jakis model i trenowac.
Zreszta widze w tym plusy, jesli bede rok jezdził na czyms srednim a potem przesiade sie do ferrari to osiągi nagle wystrzela w góre :)

GiS
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 6:30
Moje rolki: Twister/Solo PB/Vapor X70
Jeżdżę od: 0- 0-2009

Re: Cześć forumowicze !

Post autor: GiS » czw kwietnia 04, 2013 11:46

@up

Pomijająć już to jakie rolki planujesz zakupić, to nie wierz w takie bajki, że przesiadając się na lepszy sprzęt osiągi Ci odrazu jakoś kosmicznie skoczą (pomijając sytuację przesiadania się ze sprzętu dobrego na jeszcze lepszy).
Sprzęt kiepski wyrobi w Tobie złe nawyki, i przesiadka na coś dobrego spowoduje, że owszem zaczniesz się mniej męczyć. Ale na początku dobry sprzęt wymusi na Tobie wypracowanie (od nowa, a wręcz z poziomu minus jeden, bo trudniej pozbyć się złych, niż od podstaw nauczyć dobrych) dobrych nawyków:)
Tak było ze mną:)
Zico, często to powtarza a ja popieram: Sprzęt, jak dobry by nie był, sam nie jeździ:)
Pozdro i powodzenia w łapaniu zajawki!
GiS

ps. podziwam zacięcie do biegania:) mi plecy nie pozwalają niestety:(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powitalnia / welcome entry room”