Jak uczyć sie jazdy miejskiej

Urban skating (freeride) - podstawy, informacje, filmy, zdjęcia / The basis of inline urban skating, information, photos, videos

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Jazmog
Czterokółkowiec
Posty: 63
Rejestracja: wt sierpnia 31, 2010 11:01
Moje rolki: Twister 80 LE
Jeżdżę od: 02 maja 2006
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak uczyć sie jazdy miejskiej

Post autor: Jazmog » sob marca 31, 2012 11:05

Herb, nie chcialem chlopaka na gleboka wode wpychac :)
Ale gdyby chcial cwiczyc tak profesjonalnie to proponuje zakupienie ksiazki "NARCIARSTWO od A - amatorów do Z - zawodowców. Przybliża Marcin Szafrański i Maciej Bydliński". Do ksiażki dolaczone jest DVD z cwiczeniami silowymi, na rozciganie i rownowage w wariantach: podstawowym, midium i zaawansowanym. Od samego patrzenia sie zmeczylem :lol: Maciej Bydlinski robi takie cuda na pilce pilates ze az trudno uwierzyc.
Zycze powodzenia w cwiczeniach.

kondraxk : chodzi o to zebys czul gdzie i jak masz polozona stope, ale nie tylko ja. Chodzi o swiadome czucie calego ciala i jego umiejetne kontrolowanie. Umiejetnosc taka musza posiadac tancerze, akrobaci, etc.

Jazmog

Awatar użytkownika
worrmss
Czterokółkowiec
Posty: 77
Rejestracja: sob kwietnia 02, 2011 1:35
Moje rolki: Twister 80
Jeżdżę od: 10 kwie 2010
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Jak uczyć sie jazdy miejskiej

Post autor: worrmss » ndz kwietnia 01, 2012 12:07

Haha, Marcin Szafrański ma swój sklep oraz serwis sprzętu narciarskiego w Bielsku-Białej, gdzie mam niedaleko, dumny się zrobiłem teraz:) Kolega ma tą książkę, gdyż pracuje tam jako serwisant, szczerze z ciekawości przeczytam.

Herb, mógłbyś dać linka by unaocznić jak wygląda poduszka typu jeż, proszę.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jak uczyć sie jazdy miejskiej

Post autor: zico » ndz kwietnia 01, 2012 7:08

Jak będziesz w BB pozdrów Marcina ode mnie ;)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Jazmog
Czterokółkowiec
Posty: 63
Rejestracja: wt sierpnia 31, 2010 11:01
Moje rolki: Twister 80 LE
Jeżdżę od: 02 maja 2006
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak uczyć sie jazdy miejskiej

Post autor: Jazmog » ndz kwietnia 01, 2012 10:31

worrmss pisze:Herb, mógłbyś dać linka by unaocznić jak wygląda poduszka typu jeż, proszę.
Pewnie mial na mysli cos takiego: http://archiwumallegro.pl/poduszka_sied ... 89079.html
Kup taka aby z jednej strony byla gladka (nie bedzie sie przesuwala po podlozu), a z drugiej strony jezyk. Powinna być pompowana, wtedy bedziesz mogl za pomoca intensywnosci napompowania regulowac sobie stopien trudnosci, no i indywidualne dopasowanie. Czesc cwiczen wykonuje sie na dwoch takich poduszkach.

Jazmog

micles
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 249
Rejestracja: śr listopada 25, 2009 2:25

Re: Jak uczyć sie jazdy miejskiej

Post autor: micles » pn kwietnia 09, 2012 11:43

worrmss pisze:To czekam także na to opracowanie. Jeśli można zasugerować to wg. mojej opinii warto by znalazło się tam coś o kontrolowaniu prędkości, jakaś alternatywa dla T-stop. Oglądając filmiki prosów z przejazdów po mieście zawsze zachwyca mnie jak potrafią kontrolować prędkość jazdy, dobierać ją. Posiadając rozwiniętą tą umiejętność można śmiało próbować jeździć po mieście, nie obawiając się o swoje zdrowie. Jest sporo filmików ukazujących metody hamowania, tylko wszystkie są nakręcone na prostych odcinkach, chciałbym zobaczyć jak radzić sobie na średnich, a jak na dużych nachyleniach drogi z kontrolą prędkości. Niestety podbeskidzie to nie holandia ;-p
Jeździć, jeździć i jeszcze raz jeździć. Nie po gładkim asfalcie prosto bez ludzi, tylko właśnie w jakichś cięższych warunkach, które wymagają kombinowania, ale jednocześnie nie stwarzają dużego zagrożenia.

Zjazdy z ostrym nachyleniem : przede wszystkim nie doprowadzić do nabrania nadmiernej prędkości. Jeżeli zjazd jest szeroki, to można poruszać się tak jak narciarz, slalomem. Prędkość zjazdu regulujesz wtedy ostrością łuków zakrętów, które robisz. Im łagodniejsze, tym twoja trajektoria będzie bardziej równoległa do osi wzdłużnej zjazdu i jednocześnie droga najkrótsza, a nachylenie największe. Jak będziesz jeździł od brzegu do brzegu, skręcając za każdym razem o 180 stopni (albo nawet i więcej, po zakręcie podjeżdżając pod górkę), drogę maksymalnie wydłużysz, a nachylenie zminimalizujesz.

Na bardzo stromych zjazdach dla mnie najskuteczniejszym sposobem wytracenia ponadprogramowej prędkości jest właśnie T-stop. Przy >40km/h boję się złożyć do Powerslide'a, którego na płaskim przy 30km/h robię bez problemu nawet na nierównych nawierzchniach.

micles
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 249
Rejestracja: śr listopada 25, 2009 2:25

Re: Jak uczyć sie jazdy miejskiej

Post autor: micles » pt maja 11, 2012 11:08

Ostatnio zjeżdżałem między innymi stąd : http://g.co/maps/nsqq7 i przeżyłem :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Urban skating (freeride) informations, media / jazda po mieście informacje, media”