WYSKOK

Urban skating (freeride) - podstawy, informacje, filmy, zdjęcia / The basis of inline urban skating, information, photos, videos

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

piterek1375
Posty: 12
Rejestracja: sob kwietnia 21, 2012 12:30
Moje rolki: SEBA FRX 80
Jeżdżę od: 0- 8-2011

WYSKOK

Post autor: piterek1375 » pt lipca 20, 2012 1:33

witam !!
zna ktos moze jakies sposoby na poprawienie wyskoku dajcie jakies filmiki albo cos

GiS
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 6:30
Moje rolki: Twister/Solo PB/Vapor X70
Jeżdżę od: 0- 0-2009

Re: WYSKOK

Post autor: GiS » pt lipca 20, 2012 2:05

cześć!
poszukaj sobie programów treningowych wyskoku pionowego dla koszykarzy lub siatkarzy. naprzykład super dunk III.
jest tego sporo na forach w necie. ja osobiście robiłem powyższy, pare lat temu jak miałem zajawkę na kosza. jeśli się przyłożysz to podciągnie Ci wyskok o jakieś 20cm.
ale wadą jest to, że bardzo niszczy stawy kolanowe. i bardzo oznacza bardzo:p
drugi sposób mniej obciążający kolana to: robisz normalną rozgrzewkę sportową, potem bierzesz byle jaka piłke do kosza czy nogi, albo inna tej wielkości i znajdujesz sobie jakaś krawędź np. dolna część tablicy do kosza. chodzi o to, że masz skakać tak aby dotykac pilką trzymana w obu rękach do tej krawędzi. skok to powinno byc ok. 80procent Twoich możliwości. i kicasz tak, aż się nogi pod Tobą ugną, w dobrym tempie. miesiąc codziennie lub z jednym dniem przerwy w tyg.
powinno pomóc:)
nie wiem tylko jak to sie przełoży na skakanie w kółeczkach.
powodzenia!

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: WYSKOK

Post autor: zico » pt lipca 20, 2012 2:28

Lada momencik będzie filmik pokazujący jak prawidłowo się wybijać i lądować. ZAWSZE ugięte nogi w kolanach. Nigdy nie amortyzujesz skoku na prostych nogach, nawet się nie da tak "zamortyzować", bo cała siła pójdzie na staw kolanowy, kręgosłup - wszystko masz pracować mięśniami, po to one są.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

CodiX
Posty: 12
Rejestracja: ndz sierpnia 01, 2010 1:27
Moje rolki: póki jeżdżą, jest ok ;)
Jeżdżę od: 17 sie 2010

Re: WYSKOK

Post autor: CodiX » sob lipca 21, 2012 12:20

Jak dla mnie najlepsza metoda na poprawę wyskoku to... po prostu skakanie. W tym wypadku - z rolkami na nogach, to co zwykle skaczesz. Po pewnym czasie sam się zdziwisz, jak się poprawiłeś. Może wolny sposób, ale bezpieczny (o ile lądujemy bezpiecznie, tak jak to opisuje w skrócie Zico). Szkoda czasu i stawów na programy poprawiające wyskok, znam kilka osób, które po tym strasznie narzekają na kolana i kostki. W końcu te treningi były rozpisane dla sportowców, którzy już trenują spory kawał czasu i których ciała są już przyzwyczajone do obciążeń, jakie takie metody generują.
Obrazek

"Try not. Do. Or do not. There is no try."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Urban skating (freeride) informations, media / jazda po mieście informacje, media”