Kółka na miasto do Powerslide Metro

Urban skating - sprzęt / Inline urban skating equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

drev
Posty: 4
Rejestracja: śr czerwca 08, 2011 9:26
Jeżdżę od: 02 sty 1995

Kółka na miasto do Powerslide Metro

Post autor: drev » śr czerwca 08, 2011 9:29

Witam,

Postanowiłem kupić nowe kółeczka do Powerslide Metro, z wiadomych powodów. Standardowe są już kompletnie zjechane, więc walka na kostkach w mieście itd.
Chciałbym się dowiedzieć z praktycznego punktu widzenia, które kółeczka były by najodpowiedniejsze. Jeżdżę w centrum Warszawy, po ulicach, chodnikach z kostki, wszędzie gdzie popadnie, bo rolki to głównie środek transportu. Więc potrzebuje kółeczek w miarę miękkich do różnego typu nawierzchni, ale też nadające się do uciekania przed furami na ulicach;)
Standardowe kółka w Powerslide Metro to 80mm/84A. Myślałem nad Hyper Superlite 80/82A, niby o stopień bardziej miękkie, ale może jakieś inne 80/80 były by lepsze? Trochę wróżenie z fusów, bo nie mam porównania jak bardzo różnią się 84A od 80A, no ale może ktoś doradzi.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kółka na miasto do Powerslide Metro

Post autor: zico » śr czerwca 08, 2011 10:46

Hyper Concrete i nie będziesz chcieć zmienić na inne.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

drev
Posty: 4
Rejestracja: śr czerwca 08, 2011 9:26
Jeżdżę od: 02 sty 1995

Re: Kółka na miasto do Powerslide Metro

Post autor: drev » śr czerwca 08, 2011 11:30

Dzięki Zico za odpowiedź. Nie będzie mną jednak ciągle za bardzo telepać na chodnikach, kostkach i nierównościach? Rozchodzi się o tą twardość najbardziej. Concrete to tez 84A.
Obecne kółka mam już starte więc nie ma co wymagać, kolana dają się we znaki po pół godzinie. Zakładam więc, że jedne 84A nierówne innej parze 84A (hyper)?

jachu
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 139
Rejestracja: sob maja 15, 2010 10:20
Moje rolki: rollerblade twister 243
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Kółka na miasto do Powerslide Metro

Post autor: jachu » śr czerwca 08, 2011 11:53

Telepać będzie zawsze. Rolki nie mają amortyzacji (no te standardowe). A w kołach na miasto najważniejsze jest by nie ścierały się za szybko, dlatego twardość 84A to minimum. Używam hyper create podobno 85A, ale i tak po 1,5 miesiąca zrobiły się z 80mm koła 75mm (i to mniej starte koło).
W przy tej twardości koła bardzo dobrze trzymają się nawierzchni. Na początku miały ciekawy, węższy profil, ale teraz to trochę żałuję bo mają mniej gumy niż concrete, a kosztowały tyle samo...

drev
Posty: 4
Rejestracja: śr czerwca 08, 2011 9:26
Jeżdżę od: 02 sty 1995

Re: Kółka na miasto do Powerslide Metro

Post autor: drev » czw czerwca 09, 2011 12:50

Hmm... no to chyba nie mam wyboru. Pewnie zaczaję się na dniach na te hyperki concrete w takim razie i zdam relację z wrażeń.
Propo tego telepania, moja kumpela kupiła parę dni temu randomowe rolki w intersporcie za 450 (chyba rollerblady) i po kostce i krzywiznach wręcz płynęła. Bez stukotu itd. Też 80/84. Nie pamiętam jednak jak z moimi było na początku, dlatego jestem lekko zgubiony. No nic, hyperki czekają.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kółka na miasto do Powerslide Metro

Post autor: zico » czw czerwca 09, 2011 9:03

W HC pomimo twardości 84a jest bardzo dobra amortyzacja - doświadczenie użytkownika, który ma problemy z kolanami.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

drev
Posty: 4
Rejestracja: śr czerwca 08, 2011 9:26
Jeżdżę od: 02 sty 1995

Re: Kółka na miasto do Powerslide Metro

Post autor: drev » czw czerwca 09, 2011 11:56

Kupiłem. Mega zmiota. Pomimo tego, że dziś w wawce lało to i tak super się jeździło. Czekam na suchą pogodę, w każdym razie chodniki już niestraszne. Dzięki jeszcze raz!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Urban skating - sprzęt / Inline urban skating equipment”