ucisk kostek w x3

Urban skating - sprzęt / Inline urban skating equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

P@blo
Posty: 3
Rejestracja: sob kwietnia 14, 2012 10:28
Moje rolki: RB X3
Jeżdżę od: 01 sty 1997

ucisk kostek w x3

Post autor: P@blo » sob kwietnia 14, 2012 10:41

Witam, od zeszłego sezonu posiadam RB X3. Mój problem polega na tym, że uwierają mnie po wewnętrznej stronie kostek. Czy istnieje jakiś sposób na zniwelowanie tego efektu. Może zakupić nowy liner? Jeśli tak to jaki? jakieś sugestie?

Awatar użytkownika
Andy
Posty: 3
Rejestracja: ndz kwietnia 15, 2012 8:41
Moje rolki: RB Fusion 84
Jeżdżę od: 02 maja 2009
Lokalizacja: Chełmno nad Wisłą

Re: ucisk kostek w x3

Post autor: Andy » ndz kwietnia 15, 2012 9:03

P@blo pisze:Witam, od zeszłego sezonu posiadam RB X3. Mój problem polega na tym, że uwierają mnie po wewnętrznej stronie kostek. Czy istnieje jakiś sposób na zniwelowanie tego efektu. Może zakupić nowy liner? Jeśli tak to jaki? jakieś sugestie?
Witam,

posiadam od kilku tygodni Fusion 84 i miałem podobny problem. Kupiłem wysyłkowo i zastanawiałem się już nad zwrotem rolek, ale po różnych próbach pomogło miejscowe wzmocnienie linera po zewnętrznej stronie. Ukradłem żonie tzw. zapiętkę skórzaną (leather heel cushion). To taka samoklejąca osłona (materiał: skóra i lateks) dla damskich butów zapobiegająca wysuwaniu się pięty i tworzeniu się odcisków o grubości kilku mm.
Po wzmocnieniu tym sposobem (odpowiednio docinana nożyczkami osłona znajduje się między linerem a skorupą) nie mam już żadnych problemów z bólem kostki.

Pozdrawiam
Trasy w okolicach Chełmna nad Wisłą: Obwodnica | Stolno

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: ucisk kostek w x3

Post autor: Herb » ndz kwietnia 15, 2012 3:24

Pogrubinie linera sposobem opisanym powyżej może pomóc. Możesz także podnieść stopę wyżej, stosując podkładkę 4-5mm, ja mam w swoich Fusion taką gumową, pod linerem na całej długości. W ostateczności, jeżeli nic nie pomoże a nie chcesz wydawać pieniędzy na nowy liner - możesz spróbować poszerzyć skorupę w okolicach kostki, dadzą radę to zrobić w dobrych serwisach narciarskich, bo można użyć do tego tych samych narzędzi, co do skorup butów narciarskich.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
kondraxk
Posty: 48
Rejestracja: czw marca 15, 2012 8:30
Moje rolki: Fusy 84
Jeżdżę od: 0- 0-2003

Re: ucisk kostek w x3

Post autor: kondraxk » ndz kwietnia 15, 2012 4:55

Ja z podobnym problemem poradziłem sobie mało profesjonalnie i bardzo skutecznie. Klik.

P@blo
Posty: 3
Rejestracja: sob kwietnia 14, 2012 10:28
Moje rolki: RB X3
Jeżdżę od: 01 sty 1997

Re: ucisk kostek w x3

Post autor: P@blo » pn kwietnia 16, 2012 5:55

Dzięki za podpowiedzi. Niektóre sposoby już próbowałem i bez większych rezultatów. Dodam, że dziś przymierzałem nowe PS Metro i opisywany problem nie występował. Wychodzi na to że to specyfika mojej stopy, czyli brak zgrania na linii rolka - stopa.Jeśli chodzi o podkładki żelowe to znalazłem tu: http://sklep.empireum.com.pl/nakladki-n ... oasis.html.

Awatar użytkownika
worrmss
Czterokółkowiec
Posty: 77
Rejestracja: sob kwietnia 02, 2011 1:35
Moje rolki: Twister 80
Jeżdżę od: 10 kwie 2010
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: ucisk kostek w x3

Post autor: worrmss » pn kwietnia 16, 2012 10:45

Jako ciekawostkę wrzucę filmik, jak wygląda dopasowanie buta narciarskiego. Istnieje możliwość wykonania wkładki do rolek oraz naciągania skorupy rolki, jakby co to u wspomnianych wcześniej Szafrańskich w Bielsku się dzieje to :-p http://www.youtube.com/watch?v=vbX7HPlP ... r_embedded

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: ucisk kostek w x3

Post autor: Herb » pn kwietnia 16, 2012 11:51

Ze skorupą rolek można zrobić praktycnzie to samo. Były nawet takie próby kiedys - Salomon umożlwiali dopasowanie linii modeli FSK oraz ST i STi w wybranych punktach. Nie przyjęło się... widać, że rolki pod wieloma wzgledami są jeszcze sto lat za łyżwami czy butami narciarskimi, jeżeli chodzi o obsługę klienta.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
worrmss
Czterokółkowiec
Posty: 77
Rejestracja: sob kwietnia 02, 2011 1:35
Moje rolki: Twister 80
Jeżdżę od: 10 kwie 2010
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: ucisk kostek w x3

Post autor: worrmss » wt kwietnia 17, 2012 12:30

Salomon umożlwiali dopasowanie linii modeli FSK oraz ST i STi w wybranych punktach.
A pytałem ostatnio o opinię rolek Salomon z serii ST, to się nie odezwałeś, a tutaj nawet takie szczególiki znasz :-p Teraz już rolki kupiłem i opinii nie potrzebuję.

Pisałem wyżej, że można to samo zrobić z rolkami :) W Polsce w niewielu miejscach można tak dopasować buty narciarskie.
widać, że rolki pod wieloma wzgledami są jeszcze sto lat za łyżwami czy butami narciarskimi, jeżeli chodzi o obsługę klienta.
Wydaje mi się, że taki stan ma miejsce, gdyż Polaków nie stać na taki serwis, gdyby zgłaszano zapotrzebowanie na takie usługi rynek by to zweryfikował. Kto do ceny nowych rolek dorzuciłby jeszcze 300 zł na wkładki i dopasowanie do nogi. W serwisie narciarskim także Kowalski nie formuje butów.

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: ucisk kostek w x3

Post autor: Herb » śr kwietnia 18, 2012 12:10

worrmss pisze: A pytałem ostatnio o opinię rolek Salomon z serii ST, to się nie odezwałeś, a tutaj nawet takie szczególiki znasz :-p Teraz już rolki kupiłem i opinii nie potrzebuję.
Bo w tych rolkach nie jeździłem, miałem raz na nodze i to jednej, ST. Kolega długo katował oba rodzaje, do freeskate na customy to dość ciężka opcja - sporo śrubek, obligatoryjne soulplate (z teflonu!!!). Do aggressive podobno cud miód, choć niektórym przeszkadza brak backslide plate (no, ryje się skorupą buta praktycznie), a widebody które ten problem miały rozwiązywać, są klocowate i wolniejsze od oryginalnych souli.
worrmss pisze:Wydaje mi się, że taki stan ma miejsce, gdyż Polaków nie stać na taki serwis, gdyby zgłaszano zapotrzebowanie na takie usługi rynek by to zweryfikował. Kto do ceny nowych rolek dorzuciłby jeszcze 300 zł na wkładki i dopasowanie do nogi. W serwisie narciarskim także Kowalski nie formuje butów.
Tu nie chodzi o Polaków, Polaków na wiele rzeczy nie stać. Chodzi o ogół rolek na świecie. Oprócz tych rozwiązań Salomon były jeszcze inne próby, np. Fila robili linery semi-custom do rolek typu M 100. Rolki zakładało się na nogę i w specjalnym punkcie do specjalnych komór w linerze wtryskiwali piankę pod ciśnieniem - pianka się zestalała po chwili w wyniku reakcji chemicznej i obniżenia temperatury. I to też się nie przyjęło. Praktycznie szczyt takiej customizacji jaką można spotkać w ramach serwisu rolek, to rolki hokejowe, które "wypieka" się w tych samych piecach co łyżwy. Buty do speedu - musisz wygrzać punktowo sam, lub w całości na różne sposoby. Rolki typu Hardcore Evo, S4, USD Carbon, Imperial, Adapt - też nikt fachowo Ci w tym nie pomoże i jak chcesz wygrzać, radź sobie sam. Niejedna osoba sobie rolki przez to przypaliła...
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
worrmss
Czterokółkowiec
Posty: 77
Rejestracja: sob kwietnia 02, 2011 1:35
Moje rolki: Twister 80
Jeżdżę od: 10 kwie 2010
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: ucisk kostek w x3

Post autor: worrmss » śr kwietnia 18, 2012 11:57

Do aggressive podobno cud miód, choć niektórym przeszkadza brak backslide plate (no, ryje się skorupą buta praktycznie), a widebody które ten problem miały rozwiązywać, są klocowate i wolniejsze od oryginalnych soul
Agresywne nabyłem, ale nie mogę o niech nic powiedzieć na razie, bo wykorzystuję na razie jakieś promile ich możliwości. Jedyne co, to że są wygodne, mają liner który dopasowuje się do stopy i dobrze trzymają. Aaa i da radę na nich zrobić frontside- to sprawdziłem :lol:

Z powyższego co napisałeś, wynika, że nikomu nie zależy by istniały punkty, gdzie możliwe jest personalizowanie rolki. A producenci po nieudanych próbach nie będą wprowadzać kolejnych nowości, bo te się nie przyjmują. Może to użytkownicy rolek są zbyt mało wymagający i wolą zakładać dwie pary skarpet, naklejać plasterki, grzać w piekarniku niż zgłosić zapotrzebowanie producentowi/osobą zajmującym się rolkami (sprzedawcą) na porządny serwis? A może na rynku jest tyle modeli, że każdy znajdzie dopasowane do swojej stopy?
Fila robili linery semi-custom do rolek typu M 100. Rolki zakładało się na nogę i w specjalnym punkcie do specjalnych komór w linerze wtryskiwali piankę pod ciśnieniem - pianka się zestalała po chwili w wyniku reakcji chemicznej i obniżenia temperatury. I to też się nie przyjęło
A wiesz dlaczego te technologia się nie przyjęła, posiadała wady? Bo mnie to zaciekawiło.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: ucisk kostek w x3

Post autor: zico » śr kwietnia 18, 2012 12:19

1) zapychanie się rur i wkładki do wyrzucenia
2) pianka robi się tak twarda, że nie masz możliwości ruchu w stawie skokowym, co jest dosyć ważne we wrotkarstwie.

Powyższe spostrzeżenia z butów narciarskich, technologia ta sama.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

bombelziombel
Posty: 7
Rejestracja: pt kwietnia 20, 2012 2:42
Moje rolki: Twisterki XD
Jeżdżę od: 13 kwie 2009

Re: ucisk kostek w x3

Post autor: bombelziombel » pt kwietnia 20, 2012 2:48

Ja mam dokładnie ten sam problem w moich RB Twister
(ucisk kostek po wewnętrznej stronie stopy + ucisk na środku stopy - mocno mi kość wystaje gdy stanę)
Wstępnie zapisałem się do ortopedy - może jakieś wkładki ortopedyczne mi da :D

Ale ostatnio dostałem podpowiedź, żeby szynę przesunąć o kilka mm do wewnątrz - że wtedy inaczej może będzie mi się nacisk rozkładał i możliwe że inne ułożenie stopy będę miał co ma podobno pomóc.
Niestety przez pogodę + zajechałem w deszcz moje łożyska (z 16 tylko 3 się kręcą :P) jeszcze tego nie testowałem, postaram się to zrobić do końca weekendu i zdać relacje.

Nie znam możliwości ruszania szyną w x3 ale jeżeli można takowy eksperyment zrobić, możesz spróbować, może pomoże = jak nie to wracasz do poprzedniego ustawienia szyny, nic nie tracisz ;)

bombelziombel
Posty: 7
Rejestracja: pt kwietnia 20, 2012 2:42
Moje rolki: Twisterki XD
Jeżdżę od: 13 kwie 2009

Re: ucisk kostek w x3

Post autor: bombelziombel » wt kwietnia 24, 2012 4:46

Przestawienie szyny nic mi nie dało,
podniesienie pięty lekko pomogło, ale ból też był.

Spróbuje jeszcze wariant z ortopedą i wkładką ortopedyczną, jak to nie pomoże, to niestety ale chyba będę musiał zmienić rolki ;( A szkoda bo te w sierpniu kupiłem, przy czym w zimie nie jeździłem, a więc sensu stikte z 2 miesiace na nich jeżdżone było...
A teraz ide katować się dalej :bom:

Dima
Posty: 7
Rejestracja: śr kwietnia 06, 2011 11:32
Moje rolki: Fusion 84
Jeżdżę od: 0- 8-2011
Lokalizacja: Warszawa

Re: ucisk kostek w x3

Post autor: Dima » pt kwietnia 26, 2013 5:09

gdyby ktoś szukał rozwiązania problemu, to można użyć ENNUI neo footies - neoprenowych ochraniaczy na kostkę. mam je od tygodnia i spisują się świetnie!

Awatar użytkownika
tomek_wap
Ścigant 4x100mm
Posty: 282
Rejestracja: wt marca 30, 2010 10:12
Moje rolki: RB X5, XSJADO
Jeżdżę od: 16 kwie 2010
Lokalizacja: Katowice

Re: ucisk kostek w x3

Post autor: tomek_wap » pt kwietnia 26, 2013 10:32

znam paru co kupili linery Salomona, i idealnie pasowaly do ich Fusionów.
W moich X5 idealnie się sprawują.
Lub ewentualnie Seba Balance, też dobre, ale niestety cieżko zapiąć klamry - może jak liner się ułozy to będzie lepiej.
Rollerblade X5 LE / XSJADO 1

ODPOWIEDZ

Wróć do „Urban skating - sprzęt / Inline urban skating equipment”