Ustawienia rolek fila nrk

Urban skating - sprzęt / Inline urban skating equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
emtick
Posty: 32
Rejestracja: ndz marca 28, 2010 11:00
Moje rolki: moje, owszem
Jeżdżę od: 01 maja 2009

Ustawienia rolek fila nrk

Post autor: emtick » pt czerwca 15, 2012 11:18

Witam,
Posiadam sprzęt wyszczególniony w nazwie tematu. Chciałbym wyregulować położenie cholewki przemieszczając ją nieco do przodu. Zauważyłem otarcia materiału buta wewnętrznego w okolicy górnej części języka. Sądzę że odpowiednie ustawienia mogą zatrzymać postępowanie procesu niszczenia, oraz, być może, zwiększyć komfort użytkowania. Problem w tym, że przy wychyleniu ku przodowi cholewka nie daje się zamocować... Jej długość (szerokość? obwód?) nie wystarcza na objęcie całego buta w takiej konfiguracji. Czy zatem nie da się czy też należy użyć pradawnego zaklęcia 'siła x gwałt' celem dokręcenia śrub?

Kolejna sprawa. Szyny we wspomnianym modelu posiadają możliwość regulacji położenia względem buta. Jak dokonać optymalizacji ich ustawienia? Prawdopodobnie pomocny może okazać się fakt, że lewa noga powoduje zwiększone zużycie kółek.

Proszę o opinie użytkowników i znawców tematu.

Awatar użytkownika
chimera
Czterokółkowiec
Posty: 76
Rejestracja: ndz kwietnia 17, 2011 8:23
Moje rolki: Fila NRK Black
Jeżdżę od: 02 lip 2008
Lokalizacja: Puławy

Re: Ustawienia rolek fila nrk

Post autor: chimera » pt czerwca 15, 2012 11:40

Jeżeli chodzi o szynę, to ja ją po prostu odkręciłem i przesunąłem do wewnątrz, aby potem przykręcić ponownie. Pomagało na koślawienie nogi. Ale od ponad miesiąca jeżdżę na ustawieniu fabrycznym i jest ok. Jeżeli będziesz coś takiego robił, to mocno wbij klucz w śrubę, bo łatwo się wyrabia i potem jest problem, bo śrubka nietypowa rozmiarowo.

A propos śrubek - jak najszybciej wymień te fabryczne mocujące kółka na jakiekolwiek inne, bo zdziwisz się przy którejś wymianie kółek...

Ustawienia cholewy jakoś radykalnie nie zmieniałem, tak więc nie wiem, czy można coś tam robić "na siłę".
... back with speediest sail Zophiel, of Cherubim the swiftest wing, Came flying,

http://chimeranarolkach.blogspot.com/

http://bookwormatthemovies.blogspot.com/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Urban skating - sprzęt / Inline urban skating equipment”