Pomoc w wyborze rolek do freeride

Urban skating - sprzęt / Inline urban skating equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pomoc w wyborze rolek do freeride

Post autor: zico » ndz marca 30, 2014 2:46

Dadzą radę Twistery, tym bardziej musisz mieć rolki skorupowe jak Twister, bo chcesz "jakieś schody".
Kółka są ok, nowy model Twister 2014 ma jeszcze lepsze niż poprzednie modele.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

GiS
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 6:30
Moje rolki: Twister/Solo PB/Vapor X70
Jeżdżę od: 0- 0-2009

Re: Pomoc w wyborze rolek do freeride

Post autor: GiS » ndz marca 30, 2014 11:25

xege,
ja mam Twistery 2012. Dobry sprzęt. Latam w nich slalom i po mieście. Jakieś schody i skakanie też się zdarzyło i dają radę. I zakup nie będzie na wyrost. Jesli moneta Cię nie ogranicza za bardzo to więcej frajdy będziesz miał na sprzęcie, któego jeszcze długo nie wykorzystasz w pełni, niż na takim, który za pół roku zacznie Cię ograniczać.

Co do kółek to ja razem z rolkami zamówiłem sobie komplet Hyper Concrete, bo spodziewałem się co się może dziać i faktycznie kółeczka po jednym wypadzie na kilka h na miasto zrobiły się kanciaste. Ale ważę grubo ponad 100kg, więc też inaczej zajeżdżam takie rzeczy. Jak oddałem cztery sztuki mojej dziewczynie do banana to drugi sezon już na nich lata i nie widać, żeby coś się z nimi działo (jest trochę lżejsza od Ciebie, ale nie dużo). A skoro Zico pisze, że nowe Twistery mają lepsze koła to imho odpuściłbym sobie na Twoim miejscu jakieś zabawy z dokupowaniemł:)
Pozdro!

passa
Posty: 24
Rejestracja: pn kwietnia 15, 2013 2:42
Jeżdżę od: 14 lut 2013

Re: Pomoc w wyborze rolek do freeride

Post autor: passa » czw kwietnia 03, 2014 11:06

A czy ktoś już może testował Rollerblade Storm?
Póki co widzę go w dwóch sklepach w Polsce,z czego w jednym w przedsprzedaży.
I żadnych recenzji jeszcze.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pomoc w wyborze rolek do freeride

Post autor: zico » czw kwietnia 03, 2014 11:30

Podobne do Powerslide Imperial. Osobiście zawiodłem się Imperialami oraz trochę mniej Stormami.
Imperiale tak zachwalane, a potem klops. Sytuacja analogiczna jak z pierwszymi Metro. Stormy tak nie były zachwalane, stąd pewno lepsza opinia :)
Żadna z tych rolek nie ma w zestawie hamulca oraz Storm nie posiada nawet klucza imbusowego...
Budowa - jakościowo szyny w Stormach są bardzo dobrej jakości, czego nie mogę powiedzieć o Imperialach. To, że Imperiale mają różne długości szyn, nie świadczy też o ich jakości wykonania. To, że jest regulacja szyn - też o niczym nie świadczy, jak klamra odpada w rękach (zrywa się śruba)... Nie powiem, nie zrobiło to na mnie pozytywnego wrażenia, tym bardziej, że w swoich Sebach od 2 lat używam takiej samej siły przesunięcia klamry (45 stopni). żeby dostać się do sznurówek na podbiciu. Tylko ją przesunąłem (w Imperialach) i została mi w rękach... Storm ogólnie jest lepiej wykonany niż podstawowy Imperial.
W tej cenie do 700pln jeśli chodzi o budowę całej rolki, to zdecydowanie wygrywa Seba FRX, bezdyskusyjnie. Najlepsze trzymanie nogi oraz 100% dostępność części, hamulec można dokupić, konkretne klucze są w zestawie.

Kółka w Sebach są idealnie wytłoczone, w Stormach jest trochę gorzej, a w Imperialach najgorzej.
Swobodne toczenie kół taka sama kolejność jak powyżej.
Rozmiarówka - w Sebach w większości rozmiarów, co 5mm, w Stormach co 10mm, a Powerslide Imperial to wielka zagadka - przykład: rozmiar 39, opis na pudełku 251mm (nie mam pod ręką pudełka, poprawię wymiar, podałem z głowy), a mierzyłem wkładkę i ma 240mm... Bez komentarza.

Nie wiem kto też wpadł na pomysł robienia otworów pod spodem buta. W Imperialach są największe, w Stormach mniejsze, w Sebach nie ma w ogóle. Do czego zmierzam? Pada deszcz i na pewno w rolce mamy mocną powódź od spodu. Ktoś powie: "ok, deszcz pada, będzie mokra cała". Nieprawda. Kręcące się koła zrobią szybciej basen od spodu, niż padający deszcz z góry i częściowo będzie on hamowany przez naszą sylwetkę.

Jutro jak znajdę chwilę, sprawdzę trzymanie Storm vs Imperial, bo Seby w trzymaniu stopy na całej długości, pomimo, że mają rzepy wygrywają z nimi w przedbiegach.

Teraz pewno się nadzieję na osoby związane bezpośrednio z Powerslide czy Rollerblade, ale z góry proponuję niech sobie pojeżdżą w każdych tych rolkach i zobaczą sobie na żywo, która trzyma najlepiej, jak się sprawują w przypadkowym deszczu i przede wszystkim jak klient spojrzy na brak hamulca w zestawie oraz z problemem jego dokupienia. Hamulec do Seba można jeszcze ewentualnie zamocować do Storma, jedna do Powerslide już się tego nie zrobi.
Ktoś może zapytać: po co hamulec, skoro to są rolki miejskie czy do slalomu? A czy nikt nie zauważył tego, że są to rolki podstawowe, które nabywają osoby początkujące i które nie chcą wydawać sporej kasy na lepszy sprzęt? Chcą mieć w miarę tani, na którym chcą się również NAUCZYĆ w ogóle jeździć.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

bazzz
Posty: 3
Rejestracja: pt kwietnia 04, 2014 10:22
Jeżdżę od: 02 sty 2000

Re: Pomoc w wyborze rolek do freeride

Post autor: bazzz » pt kwietnia 04, 2014 10:41

Witam jako debiutant na forum. ZICO, w poprzednim wpisie ładnie opisałeś i porównałeś inne rolki. Widzę w twoim sklepie RB Maxxum 84,90,100. I te mnie interesują. Możesz napisać coś na ich temat: wykonanie , jakość , trzymanie stopy, itd... . Porównać z Seba-mi z tej samej niszy cenowo-użytkowej. Czy jest różnica między trzymaniem stopy w modelach Maxxum i Twister. Osobiście lubię sztywny but. I poszukuję tylko takich rolek. Tempest miałem na nogach - nie usztywniały mi wystarczająco kostki. Więc szukam rolek jak wyżej opisałem.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pomoc w wyborze rolek do freeride

Post autor: zico » pt kwietnia 04, 2014 10:45

Twister oraz Maxxum są oparte na tym samym bucie, wysokość cholewki buta jest trochę niższa w Maxxum, jednak stopę w stawie skokowym trzymają bardzo dobrze, wynika to z dużo lepszych klamer niż w Twisterze.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

passa
Posty: 24
Rejestracja: pn kwietnia 15, 2013 2:42
Jeżdżę od: 14 lut 2013

Re: Pomoc w wyborze rolek do freeride

Post autor: passa » pt kwietnia 04, 2014 1:39

Dziękuję za wyczerpujące porównanie.
Coś jest na rzeczy z tymi Imperialami - też je brałam pod uwagę,ale jest duża rozbieżność między opiniami w sieci,a relacjami z pierwszej ręki osób jeżdżących u mnie w mieście.
Co do Seba FRX - zawsze odrzucałam w przedbiegach rolki z rzepami,bo trzymanie stopy to dla mnie priorytet i lepiej jednak mieć solidne klamry. Jeśli mówisz,że mimo to trzymają lepiej od pozostałych wymienionych,to może jeszcze się nad nimi zastanowię.

Jeżdżę bez hamulca,więc to nie problem. Początkująca nie jestem,średnio zaawansowana prędzej,choć chwilami jest to nadużyciem ;) Jeśli te rolki są przeznaczone do slalomu i freeride'u,to są to konkretne gałęzie rolkarstwa,w które można wchodzić lub nie osiągnąwszy już jakiś poziom ogólnej jazdy. A ja z typowym freeridem dopiero rozpoczynam przygodę. Dlatego wpadły mi w oko te Stormy.

No i trzymanie stopy Storm vs Imperial też byłoby interesujące.

EDIT: zapomniałam zaznaczyć,że patrzę na rolki również pod kątem dopasowania do wąskiej stopy.

Kamil2601
Posty: 23
Rejestracja: czw kwietnia 03, 2014 8:44
Moje rolki: Seba FRX 80
Jeżdżę od: 30 kwie 2014
Lokalizacja: Sieradz

Re: Pomoc w wyborze rolek do freeride

Post autor: Kamil2601 » sob kwietnia 05, 2014 5:42

Witam
Planuje kupić swoje pierwsze rolki freeskate. Planuje jeździć freeride i slalom (jeszcze nie wiem co więcej). Mam upatrzone dwa modele:
-Seba FRX
-Fila NRK
Napiszcie, który według was lepszy i dlaczego. Interesuje mnie jakość, wygoda, wytrzymałość, dostępność części zamiennych itp. Dodam jeszcze, że interesuje mnie rozmiar 41 i mam dosyć wąską stopę.
Ostatnio zmieniony ndz kwietnia 06, 2014 10:34 przez Kamil2601, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pomoc w wyborze rolek do freeride

Post autor: zico » sob kwietnia 05, 2014 8:08

Seba, bo ma aktualnie 100% części zamiennych.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Kamil2601
Posty: 23
Rejestracja: czw kwietnia 03, 2014 8:44
Moje rolki: Seba FRX 80
Jeżdżę od: 30 kwie 2014
Lokalizacja: Sieradz

Re: Pomoc w wyborze rolek do freeride

Post autor: Kamil2601 » ndz kwietnia 06, 2014 8:14

Dzięki. A tak z ciekawości mam jeszcze jedno pytanie. Czym różni się seba frx 2014 od modelu z 2013?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pomoc w wyborze rolek do freeride

Post autor: zico » ndz kwietnia 06, 2014 8:28

FRX 2014 ma nową szynę oraz mocniejszy rzep.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

xege
Posty: 2
Rejestracja: pn marca 17, 2014 4:21
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Pomoc w wyborze rolek do freeride

Post autor: xege » śr kwietnia 09, 2014 4:21

a co się stało że twister`y 80 model 2013 podrożał do 990zł?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pomoc w wyborze rolek do freeride

Post autor: zico » śr kwietnia 09, 2014 10:25

xege pisze:a co się stało że twister`y 80 model 2013 podrożał do 990zł?
Skończyła się promocja, ale już jest na nowo.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

jst
Posty: 1
Rejestracja: pt kwietnia 11, 2014 11:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Pomoc w wyborze rolek do freeride

Post autor: jst » pt kwietnia 11, 2014 11:51

Cześć,
przed kupnem nowych rolek chciałam prosić Was o radę. Do tej pory śmigałam na zwykłych, tanich rolkach rekreacyjnych. Nie planuję próbować jazdy agresywnej, być może "liznę" podstaw slalomu. Głównie pokonuję dystanse ok. 20km po różnej powierzchni. Przede wszystkim szukam zwrotnych rolek do spontanicznej jazdy po mieście.
Przyglądałam się wielu modelom, na początku nastawiłam się na Twistery, potem na FR'y, jednak uważam, że ten sprzęt przewyższa moje wymagania i uda mi się kupić w niższej cenie coś, co spełni moje zachcianki. Budżet jednak ma duże znaczenie, w związku z tym pytanie do Was: co polecacie w cenie do 600 zł?
Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.

GiS
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 6:30
Moje rolki: Twister/Solo PB/Vapor X70
Jeżdżę od: 0- 0-2009

Re: Pomoc w wyborze rolek do freeride

Post autor: GiS » pt kwietnia 11, 2014 1:10

Hej!
Za 639pln masz u Zico Seby FRX. Wczoraj zamówiłem je dla swojej dziewczyny. Powinny Ci załatwić to co oczekujesz od rolki i nie będzie problemu, że zaczną Cię ograniczać jak po sezonie umiejętności pójdą do góry. Przesyłka gratis;p
Jeśli miałbym doradzać to będą chyba najrozsądniej wydane pieniądze:)

Ja osobiście jeżdże na Twisterach. Też są świetne i daja radę do wszystkiego, choć gdybym miał w tych pieniądzach kupować jeszcze raz to wybór padłby pewnie na coś z serii FR właśnie od Seby, przez wzgląd na dostęp do części zamiennych.
Pozdro!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Urban skating - sprzęt / Inline urban skating equipment”