Hokej to nie szachy

Hokej - treningi, rozgrywki - spotkajmy się, zagrajmy w hokeja
Let's play inline hockey. Trainings, games

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
KVELDULV
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 148
Rejestracja: pn sierpnia 29, 2005 11:52
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Hokej to nie szachy

Post autor: KVELDULV » czw września 15, 2005 12:17

wszyscy muszą pojąć że jedyna indywidualna pozycja w hokeju to bramkarz pozanim niema miejsca na indywidualistówekipa gra całą 4 i tylko sprawna gra zespołowa całej 4 może wypracować sytuacje bramkową bądz ją zniwelować nawet słaba stosunkowo ekipa grajaco zespołowo moze coś osiągnac w przeciwieństwie do "solowego mega gracza" który sam nic niewskura grając z przeciwnikiem o podobnych kwalifikacjachnawet ze słabszym a grającym zespołowo czasem lepiej wycofać piłką głęboko do własnej tercji niż ją stracić przed bramką przeciwnika wrzuty nqa tercję przeciwnika gdy tam nikogo niema są bezsęsu, hokej to nie footbal amerykański tu nie chodzi oto by byle do przodu a potem strzał przemyślecie to i wyraźcie swoją opinię

Pozdro dla Marka od rudego i jego"kolegi z niedzieli" czyli Jacha brata mego :wink:
MY blood is my honor my resist my pride

Awatar użytkownika
endriu
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 188
Rejestracja: pn sierpnia 29, 2005 3:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: endriu » wt listopada 15, 2005 6:28

hmmmmm.... :idea:

99
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 168
Rejestracja: ndz września 11, 2005 7:41

Post autor: 99 » śr listopada 16, 2005 10:16

jeszcze raz przeczytałem z wnikliwością to co rudy napisał i z jednym bym dyskutował - "wrzuty do tercji przeciwnika gdy nikogo tam nie ma"
sądzę, że wielu sytuacjach jest to bardzo wskazane (tak grają wszystkie drużyny NHL)
Wiecie jak cieżko jest rozegrać atak pozycyjny szczególnie u takich początkujących graczy jakimi przecież jesteśmy. A tak ja wrzucam (oczywiście nie na pałe) w tym czasie szybki ZICO już najeżdża i hop jestęmy przy piłce w tercji przeciwnika.

Cały mj wywód dotyczy oczywiście wrzucania piłek w sposób przemyślany

A co do indywidualnych graczy to jak znajde chwilke tez napisze swoje refleksje

Awatar użytkownika
KVELDULV
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 148
Rejestracja: pn sierpnia 29, 2005 11:52
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: KVELDULV » śr listopada 16, 2005 7:43

chodziło mi raczej o te nieprzemyślane tam po przekroczeniu przez nietknięty krążek lini bramkowej jest wznowienie pod bramką przeciwnika u nas nie
MY blood is my honor my resist my pride

99
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 168
Rejestracja: ndz września 11, 2005 7:41

Post autor: 99 » śr listopada 16, 2005 11:00

oczwiście jest wznowienie jeżeli wybicie nastąpiło ze strefy obrony ale po przejechaniu niebieskie można "wrzucać ile się chce"

Ale przedmiotem naszej rozprawy jest wybijanie na oślep/bez pomysłu i przyszłości i pewnie każdy się zgodzi że robienie czegokolwiek na przysłowiową pałę jest bez sensu.

Ja jestem zwolennikiem właśnie wrzutek i częstego strzelania w światło bramki. Zawsze jest szansa że wpadnie a jeśli bramkarz odbije to zawsze mozna dobić (tak właśnie momentami próbowaliśmy w niedziele robić co pewnie Rudy zauwazyłeś) Wygłada to bardzo prosto ale musi być oczywiście spełnione wiele czynników aby do owej wrzutki/strzału doszło.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hokej - trening, rozgrywki / Let's play inline hockey. Trainings, games”