Slalom i początki

Freestyle slalom na rolkach informacje, strony www, kontakty / Inline freestyle slalom web pages, contacts

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Toudi » sob kwietnia 07, 2007 8:13

NWłaścicwie to, co robię trudno nazwać slalomem :roll: , niemniej zauważyłem że dużo się zmieniło, kiedy zamieniłem pierwsze i ostatnie kółko na mniejsze (chociaż niektóre rolki mają płozę, gdzie można kółeczka podnieść - rockeing czy jakoś tak to się zwie). W moim przypadku duży skok jakościowy właśnie po tym zabiegu nastąpił. 8)
Z płozą fitnessową to będzie gorzej, bo jest długa i podnoszenie kółek niewiele chyba da. Poza tym, musi to być solidna rolka, bo obciążenia boczne są duże a nie każde fitnessowe rolki są wystarczająco solidne. Jak masz jakieś starte kółka to zamień i zobaczysz, jaka różnica w zwrotności i stabilności.
Zresztą są tu na forum prawdziwi wymiatacze to objaśnią czym różnią się rolki do streetu i slalomu a może rozwiną/skorygują moją wypowiedź początkującego adepta slalomu.
:oops:
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
Slawek
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pt września 16, 2005 9:10
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa - Służewiec
Kontakt:

Post autor: Slawek » ndz kwietnia 08, 2007 12:31

Spotkania w Parku Szczesliwickim sa jak najbardziej aktualne.... Jestesmy codziennie od 19-22 a w weekendy od rana i jest nas coraz wiecej... Przyjdz koniecznie, na pewno pomozemy.... Co do rolek fitness to problemem bedzie pewnie dluga szyna, ale jak nie ma innych to poki co trzeba probowac na tym co sie ma - jak potem zalozysz rolki z krotka ploza to bedziesz niezle wymiatac.... Bardzo duzo daje ulozenie kolek w tzw. "banana" co oznacza ze skrajne kolka sa mniejsze od srodkowych np: 76-80-80-76.... To pozwala troche zniwelowac dlugosc szyny bo rolki staja sie zwrotniejsze.... Sa tez osoby jezdzace slalom w rolkach agrsywnych, ale ja nie wiem jak im sie to udaje.... W moim przypadku proba zrobienia czegokolwiek z trickow slalomowych na rolkach agresywnych to porazka...
Zapraszam na nasza strone o freestyle'u: http://www.janarolki.pl a zwlaszcza na niedawno uruchomione forum: http://www.janarolki.pl/forum

Slawek
> http://www.janarolki.pl <

Awatar użytkownika
k3rmit
Posty: 28
Rejestracja: wt marca 25, 2008 4:01
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Slalom i początki

Post autor: k3rmit » sob czerwca 28, 2008 4:25

jestem po drugiej wyprawie z kubkami

za pierwszym razem bylo fajnie, fisz poszedl od strzala, pozniej snake i cross po paru nieudanych probach wyszedl, ale... jak sie dzisiaj okazalo rozstaw kubkow byl 160cm :mrgreen:

Dzisiaj juz z miara poszedlem i rozstawilem elegancko co 80cm i nic nie idzie, fish wyszedl przy bardzo malej predkosci.

Pytanie - czy to ja czy Celle 2 nie chca skrecac? ;)
Probowac i trenowac tak jak jest czy konieczny jest banan?
Powerslide Cell II 07
koncerty.net.pl

Awatar użytkownika
MarCell
Posty: 22
Rejestracja: pn kwietnia 07, 2008 9:02
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Mielec

Re: Slalom i początki

Post autor: MarCell » pn czerwca 30, 2008 2:23

Witam.
Ja też śmigam na Cellach, z początku jaździłem na normalnym ustawieniu kółek, ale po zamianie 1 i 4 ( 80mm ) na (76 mm )
różnice są niesamowite. Tak więc zamieniaj kółeczka a Freestyle Slalom będzie Twój :wink:

Powodzenia :!:
niektórzy kiwają się przy kuflach, a ja przy kubeczkach
Powerslide Cell II / '07 ( banan )
pozdrawiam Marcin

Awatar użytkownika
koziar2
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 567
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 12:20
Moje rolki: Rollerblade Twister III
Jeżdżę od: 01 maja 2006
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Slalom i początki

Post autor: koziar2 » pn czerwca 30, 2008 11:05

k3rmit pisze:jestem po drugiej wyprawie z kubkami

za pierwszym razem bylo fajnie, fisz poszedl od strzala, pozniej snake i cross po paru nieudanych probach wyszedl, ale... jak sie dzisiaj okazalo rozstaw kubkow byl 160cm :mrgreen:

Dzisiaj juz z miara poszedlem i rozstawilem elegancko co 80cm i nic nie idzie, fish wyszedl przy bardzo malej predkosci.

Pytanie - czy to ja czy Celle 2 nie chca skrecac? ;)
Probowac i trenowac tak jak jest czy konieczny jest banan?
raczej Ty nie chcesz skrecac albo kolka ustawione na prosto :) Zrob sobie banana i od razu poczujesz roznice. A co do Powerslide Cell II - wpadnij kiedys na Giszowiec - zobaczysz jak mozna jezdzic na Powerslideach :)

Awatar użytkownika
k3rmit
Posty: 28
Rejestracja: wt marca 25, 2008 4:01
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Slalom i początki

Post autor: k3rmit » śr lipca 02, 2008 11:22

Zrobilem banana z 78mm, roznica w jezdzie ogromna, tylko kubki mam za duze (no jakas przyczyna musi byc, przeciez to nie ja ;)) i czesto kubki padaja

Natomiast jazda po miescie z takim ustawieniem to masakra, strasznie niepewnie sie czuje jadac po w miare rownym asfalcie z (bardzo) lekkimi wybojami. czuje i widze jak mi rolki lataja. Nic to, trzeba bedzie wozic kolka i klucz ze soba ;)

Koziar2 kiedy i gdzie jezdzisz na Giszowcu? :>
moze bym sie bujnal w przyszlym tygodniu
Powerslide Cell II 07
koncerty.net.pl

Awatar użytkownika
koziar2
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 567
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 12:20
Moje rolki: Rollerblade Twister III
Jeżdżę od: 01 maja 2006
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Slalom i początki

Post autor: koziar2 » śr lipca 02, 2008 11:15

k3rmit pisze:Zrobilem banana z 78mm, roznica w jezdzie ogromna, tylko kubki mam za duze (no jakas przyczyna musi byc, przeciez to nie ja ;)) i czesto kubki padaja

Natomiast jazda po miescie z takim ustawieniem to masakra, strasznie niepewnie sie czuje jadac po w miare rownym asfalcie z (bardzo) lekkimi wybojami. czuje i widze jak mi rolki lataja. Nic to, trzeba bedzie wozic kolka i klucz ze soba ;)

Koziar2 kiedy i gdzie jezdzisz na Giszowcu? :>
moze bym sie bujnal w przyszlym tygodniu

Co do freeride na bananie - kwestia przyzwyczajenia. Trzeba troche pojezdzic i sie przyzwyczaic.

Co do Giszowca - to na GG :)

Awatar użytkownika
Zyznia
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 183
Rejestracja: sob czerwca 28, 2008 11:57
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Slalom i początki

Post autor: Zyznia » ndz sierpnia 31, 2008 10:25

czy moje nike schoenen z plastikowa ploza nadaja sie do zamontowania bananowego wynalazku?
i jesli tak, to na jakie kolka mam wymienic 1 i 4, jesli pozostale mam 78mm?

pozdrawiam ;)

'Rollerblade Twister III



Pozdrawiam, Marta ;)

Awatar użytkownika
Casc
Prześcigant 4x100mm
Posty: 311
Rejestracja: sob lipca 12, 2008 3:20
Moje rolki: Fusion X5
Jeżdżę od: 15 maja 1996
Lokalizacja: Szczecin/Poznań

Re: Slalom i początki

Post autor: Casc » ndz sierpnia 31, 2008 11:02

Plastikowa płoza nie powinna robić żadnej różnicy, kiedyś nawet jeździłem na takim ustawieniu na moich Bauerach FX 3 i było dobrze.
Jak kółka masz 78mm to albo te dwa zamień na 76mm albo na trochę bardziej zużyte 78mm - chyba powinno wystarczyć. Kółek 74mm jeszcze nie widziałem, ale nawet jeśli takowe są, to chyba 0.4cm średnicy może przeszkadzać zamiast pomagać.

W dawnych czasach w płozie (plastikowej, ale nie tylko) były tzw. "pieski", które można było wstawiać na dwa sposoby - i dzięki temu wysunąć 2 i 3 kółko w każdej rolce o te kilka milimetrów - wtedy nie trzeba było wymieniać 1 i 4 kółka.
Mad Blades

Bauer FX1 (1996-1998)
Bauer FX3 (1999-2008)
Fusion X5 (2009 - ?)
Tak kiedyś wyglądały moje rolki:
Obrazek

Awatar użytkownika
Zyznia
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 183
Rejestracja: sob czerwca 28, 2008 11:57
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Slalom i początki

Post autor: Zyznia » śr września 03, 2008 3:51

ok, dzieki ;)

'Rollerblade Twister III



Pozdrawiam, Marta ;)

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: Slalom i początki

Post autor: jarekt » czw września 04, 2008 2:03

Zyznia pisze:czy moje nike schoenen z plastikowa ploza nadaja sie do zamontowania bananowego wynalazku?
i jesli tak, to na jakie kolka mam wymienic 1 i 4, jesli pozostale mam 78mm?

pozdrawiam ;)

W kazdych rolkach mozna zrobic banana i zawsze poprawi sie skretnosc. Oczywiscie kosztem stabilnosci (gorzej sie np. skacze albo laduje po obrotach) ale cos za cos. Ja jezdze na ekstremalnym bananie i bardzo sobie chwale - zawsze wolalem pobawic sie na rolkach niz trzaskac kilometry a teraz zabawa jest znacznie lepsza.
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

Awatar użytkownika
Zyznia
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 183
Rejestracja: sob czerwca 28, 2008 11:57
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Slalom i początki

Post autor: Zyznia » czw września 04, 2008 5:07

myslalam ze banana sie robi jak sie chce zaczac cos robic w kierunku slalomu, tudziez juz sie nim zajmuje, a nie jak sie skacze :roll:

'Rollerblade Twister III



Pozdrawiam, Marta ;)

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: Slalom i początki

Post autor: jarekt » czw września 04, 2008 7:00

Zyznia pisze:myslalam ze banana sie robi jak sie chce zaczac cos robic w kierunku slalomu, tudziez juz sie nim zajmuje, a nie jak sie skacze :roll:
Wtedy obowiazkowo. Ale jesli lubisz freeride to tez fajniej sie go jezdzi z bananem choc pewne elementy sa wtedy trudniejsze. Jesli masz taka mozliwosc zaloz sobie na prube mniejsze kolka z przodu i z tylu (moga byc bardziej zuzyte po prostu) IMHO jest wtedy duzo wieksza frajda z jazdy :)
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - informacje, strony www / Inline freestyle slalom web pages, contacts”