Freestyle\Freeride i kask

Freestyle slalom na rolkach informacje, strony www, kontakty / Inline freestyle slalom web pages, contacts

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: Freestyle\Freeride i kask

Post autor: jar-as » czw listopada 19, 2009 10:34

Niestety to prawda ,brak kasku to norma w slalomie ,ale z drugiej strony ,sam tego nie robie i pewnie nie zrobie (balans mi sp.. ucieka :wink: ).Na pewno natomiast ,nie rusze sie bez "nadgarstkow".Jesli chce sie pokonywac bariery mozliwosci wlasnego balansu ,techniki a co za tym idzie tworzyc wlasny postep w tej dziedzinie ,upadki sa w zasadzie nieuniknione.Jesli bedziemy jezdzic zachowawczo raczej nie nalezy liczyc na postep .Trzeba wiec miec swiadomosc ,ze o urazy kolan, lokci i nadgarstkow nie trudno .

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: Freestyle\Freeride i kask

Post autor: jarekt » śr listopada 25, 2009 2:16

Ja natomiast zauwazylem, ze 90% moich upadkow to upadki na plecy (wiecej jezdze tylem niz przodem). A tutaj glowa jest szczegolnie narazona na urazy (o miejscu gdzie plecy koncza swa szlachetna nazwe nawet nie wspominam). Nie jezdze slalomu ale pare razy zablakalem sie miedzy kubeczki i z tego co widze cholernie latwo przyhaczyc jadac tylem i wyrznac na plecy...
PS. W tym sezonie wracam na stoki i narty po 13 letniej absencji (okazalo sie, ze jezdzilem kiedys freestyle zanim go oficjalnie wymyslono :P). Jakiez bylo moje zdziwienie kiedy okazalo sie, ze prawie wszyscy jezdza w kaskach a calkiem sporo ludzi w ochraniaczach. To ma podobno zwiazek z jezdzacymi w poprzek stokow carvingowcami i tlokiem na stoku - tak czy owak za moich czasow w kaskach jezdzily tylko dzieci do lat 5 i zawodnicy na wyscigach. Ciekawe czy w rolkach tez wszystko pojdzie w tym kierunku.
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

Dzius
Posty: 6
Rejestracja: czw marca 19, 2009 11:11

Re: Freestyle\Freeride i kask

Post autor: Dzius » czw listopada 26, 2009 8:55

Nie wszystkie zabezpieczenia mają sens. I to miałem na myśli tu pisząc. Dla przykładu w boksie zrezygnowali z kasków, bo paradoksalnie są bardziej szkodliwe niż bez - większe momenty obrotowe przy uderzeniach bocznych. Również nie uważam za bardzo sensowne wsadzanie ciężkiego kasku na głowę małego dziecka, bo szyja takiego berbecia całkiem słaba, jeśli już to coś bardzo lekkiego, lub grubsza przewiewna czapka. Dlatego najmłodsze dzieci ze względu na słabą szyję a relatywnie dużą głowę, powinny w fotelikach samochodowych jeździć tyłem, do wieku bodajże 4 lat (producenci fotelików i samochodów niestety nie chcą tego widzieć). Dodatkowo dziecko jest niskie i upadając ma dużo mniejszą energię niż ktoś wysoki. Na nartach zaczyna być gęsto na stokach od takich co uważają że wystarczy narty założyć i jazda, dlatego kaski są pożądane (i tak wzrasta zużycie gipsu w szpitalach). Uważam że przy slalomie kask jest nieodpowiedni, cała reszta tak. Ale jak ktoś się boi to jest mu potrzebny, zwłaszcza jak rozpoczyna slalomowanie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - informacje, strony www / Inline freestyle slalom web pages, contacts”