Freeride, AVS

Freestyle slalom - wszystko o sprzęcie (rolki itp.) / Inline freestyle slalom equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: Freeride, AVS

Post autor: jar-as » sob stycznia 31, 2009 12:12

jarekt pisze:
Slawek pisze:
jarekt pisze:...trzeba sie przyjrzec roznica miedzy tymi rolkami. Szkoda, ze tak malo o nich informacji w sieci - moj francuski nie jest najmocniejszy :)
Czytales te artykuly?

http://www.janarolki.pl/index.asp?inc=a ... ticleId=19

http://www.janarolki.pl/index.asp?inc=a ... ticleId=21
Oczywiscie :) Forum tez przejrzalem. Brakuje tam jednak informacji o ofercie na 2009 oraz subiektywnych ocen ludzi, ktorzy sa praktykami. Szczegolnie fajnie byloby sie dowiedziec czym sie roznia w praktyce High i FR. Roznica w cenie jest spora a mi sie nawet bardziej podobaja FRy :). Przypominam, ze raczej nie bede uprawial slalomu w scislym znaczeniu tego slowa - uwielbiam sie krecic ale generalnie jezdze szybko i mocnymi zakosami, caly czas na granicy przyczepnosci kolek. Do tego skakanie, piruety i ewolucje na 2 kolkach (docelowo na jednym jak kiedys mi sie uda tego nauczyc :P). Wydaje mi sie, ze Seby sa najlepszymi rolkami na rynku do slalomu (na pewno nie ma nic w ofercie RB nawet zblizonego - chyba ze nowe Xy czyms zaskocza) ale potrzebuje niestety rolki o nieco innym profilu uzytkowania. Oczywiscie przyjmuje taka mozliwosc, ze najlepsza rolka do slalomu okaze sie takze wystarczajaco dobra rolka do innych zastosowan (glownie boje sie o skakanie) ale nie doczytalem sie opini kogos kto uzytkowalby jej w ten sposob :(
Oj chyba nie dokonca dobrze czytales ,jest tam tego naprawde sporo i rowniez subiektywnych ocen praktykow, roznica miedzy FR a High jest zasadnicza i w konstrukcji i nawet w doborze rozmiaru rolki .Fr ma inna skorupe, wyzszy spoiler ,inny liner ,nie ma rzepu z przodu buta ,jest wygodniejszy na "wejsciu" z High nie pojezdzisz wygodnie przez kilka pierwszych dni musi sie dopasowac ale potem jest "malina".Generalnie High lepiej trzyma stope -cala stope faktycznie probowalem pojezdzic slalom na FR-ach i zdecydowanie trudniej niz w High ,FR ma jakby za duzo luzu na stopie to trudne do opisania bo w zasadzie FR dobrze trzyma stope ale jednak ...,co nie znaczy ze sie nie da bo znam kilku co sobie niezle radza .Obie maja mozliwosc regulacji ustawienia szyny w przod tyl i na boki co jak sie okazalo w moim przypadku przydalo sie .W FR niektore tricki na przednich kolach sa trudniejsze do wykonania w High jest to latwiejsze coz inne zalozenia no i FR maja biale sznurowadla :lol: Co do uzytkowania ,skokow ,jezdzenia na granicy przyczepnosci ,ja osobiscie uwazam ze ta przyczepnosc to trzymanie nogi w rolce i porzadne kolka, nie ma tutaj kompromisu i zadna rolka nie pomoze jak kola beda do d...,skoki ; obejzyj filmiki freeridowe jak jezdza i skacza w Sebach konstrukcja buta szyny material uzyty na szyne, oski ,lozyska :na dluzsza mete to polecalbym SKF ale takie lepsze (Zico ma takie )i niech mi nikt nie mowi ze lozyska maja znaczenie tylko w jezdzie szybkiej dla mnie to mit ,skatowalem troche lozysk a nie topilem ich w morzu :wink:

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: Freeride, AVS

Post autor: jarekt » pn lutego 02, 2009 9:22

Znalazlem w koncu jakies materialy o Fusion X5. Dobra wiadomosc to taka, ze jest tu pare opini osob, ktore od lat jezdza na rolkach i mialy okazje dosc mocnego przetestowania prototypow . Zla wiadomosc to taka, ze wszystko jest po rosyjsku a przez tlumaczenie googlowskie ciezko przebrnac. Opinie sa dalekie od euforii ale tez nie ma jakis mocnych zastrzezen (trzeba pmietac, ze to modele przedprodukcyjne).
http://www.eroller.ru/content/view/477/58/
tlumaczenie przez googla: http://translate.google.com/translate?h ... 26hs%3DXVZ

Jest jeszcze dosc fajnie i konkretnie opracowany tekst z analizy teoretycznej na podsdtawie zapowiedzi producenta.
http://74.125.43.102/translate_c?hl=pl& ... _YF6AGVikA

Ciezko bylo sie przez to przekopac i chyba latwiej zmierzyc sie z tekstem oryginalnym niz tlumaczeniem ale wnioski sa takie, ze o ile do szerokopojetego freeride'u te rolki na pewno sie nadaja (z pewnymi zastrzezeniami) to o slalomie nadal nic nie wiadomo. Szyna jest w porzadku i watpliwosci moze budzic tylko spoiler. Ciekawe jest to, ze RB sie nie wysilil i ta sama skorupe oferuje w kilku modelach rolek rozniacych sie praktycznie tylko szyna (w tym pare do jazdy agresywnej). Zabieg z punktu ekonomicznego byc moze zrozumialy ale nie rokuje zbyt dobrze dla milosnikow slalomu. O tym, ze RB jakos zupelnie o slalomiarzach nie pomyslala swiadczy tez zastosowanie miekkich kolek - slalom na 80A to dosc ciekawy pomysl :) Spekulacje spekulacjami a juz calkiem niedlugo bedzie wszystko wiadomo kiedy rolki wejda do sprzedazy - poczekam z zakupem do tego czasu :)

Co do rolek marki Seba chyba dokopalem sie do wszystkiego co jest w sieci. Oczywiscie napalilem sie jak szczerbaty na sucharka ale moj zapal studzi troche ta cena szczegolnie, ze podoba mi sie szyna z DeLuxe (od razu robiona pod 76/80/80/76) a tu juz mowa o calkiem sporych pieniadzach.
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: Freeride, AVS

Post autor: jar-as » wt lutego 03, 2009 1:19

To mnie zaskoczyles z szyna Delux w Seba bo jestem szczesliwym uzytkownikiem takowej i nie ma nic takiego jak przygotowanie pod "banana" zmieniasz kolka i masz banana a seryjne jest sprzedawana normalnie bez zadnych takich z kolkami 80 na specjalne zyczenie robia na 82 ale ze jest 76/80/80/76 to "pierwsze moje slyszenie" niemniej uwazam ze sa warte swej ceny w przeciwienstwie np do S3 skali.

Awatar użytkownika
Agent_L
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 565
Rejestracja: wt lipca 17, 2007 12:36
Jeżdżę od: 01 sie 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Freeride, AVS

Post autor: Agent_L » wt lutego 03, 2009 1:59

Dziwnie to brzmi - masz uniwersalne rolki do miasta i na rampę a narzekasz że slalomu to tego kombo na trzeciego nie dołożyli : D Jeszcze jak by były lżejsze niż racemachiny i tańsze niż workery to by w ogóle RB zdobyło władzę nad światem jedną rolką : D
Powerslide Cell 2006 /44 + Salomon Pilot V10 ?2004? /45
Kontakt : 505614321, PMy czytam rzadko : )
rolkowa mapka Warszawy

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: Freeride, AVS

Post autor: jarekt » wt lutego 03, 2009 6:14

To mnie zaskoczyles z szyna Delux w Seba...
http://janarolki.pl/Articles/seba2008/S ... E_2008.jpg chodzi mi o taka szyne jak na obrazku. Tu jest wersja prototypowa ale na stronie www.janarolki.pl (w newsie z zyczeniami swiatecznymi) widzialem wersje produkcyjna w powieszeniu. Jak widac to szyna w ukladzie 76/80/80/76 czyli oszczedza sie "az" 4 mm na calej szynie :P Ale cholera ladna jest :D Swoja droga myslaem ze wersja deluxe rozni sie od High tylko szyna i stad ten wyzszy koszt.
Dziwnie to brzmi - masz uniwersalne rolki do miasta i na rampę a narzekasz że slalomu to tego kombo na trzeciego nie dołożyli : D Jeszcze jak by były lżejsze niż racemachiny i tańsze niż workery to by w ogóle RB zdobyło władzę nad światem jedną rolką : D
Oczywiscie masz racje ze jest to wybrzydzanie malkontenta jednak naprawde boje sie, ze po paru miesiacach zaczna mnie wkurzac ograniczenia jakie ta rolka narzuca (glownie te przy slalomie) i okaze sie, ze ponownie wywalilem pare stow w bloto. Prawda jest taka, ze kupowanie rolek to nie to samo co kupowanie samochodu, ktory zawsze mozna zmienic na lepszy - przy tempie w jakim robie postepy i biorac pod uwage jak bardzo mnie to wciagnelo chyba od razu trzeba sie szarpnac na opcje najdrozsza zeby pozniej znow nie skonczyc z polsrodkami. X5 cholernie mi sie podoba i rownie bardzo podoba mi sie koncepcja przepijania tych 600 zl ktore zaoszczedze nie kupujac Seb ale szlag mnie trafi jak za pare miesiecy okaze sie, ze sprzet mnie ogranicza :D O skateparku nawet nie mysle bo jesli sie wybiore to kupie rolki agresywne zamiast inwestowac w nowa szyne i kolka zeby sie przekonac ze podrasowana X5 to nadal nie to samo co rolka agresywna (co widac chocby po tym czym sie roznia buty rolek agresywnych robionych na tym samym shellu co X5).
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: Freeride, AVS

Post autor: jar-as » wt lutego 03, 2009 6:54

No przepraszam ale ta szyna nie ma nic wspolnego ze sprzedawanymi to po pierwsze po drugie zdjecie z ukosa jedno i drugie po za tym szyna na stronie glownej to tez normalna szyna delux tyle ze o dl 231 na kola 76mm a stosuje sie ja do nr 41 wlacznie !!! Napis po lewej stronie szyny !!!!! a High roznia sie od High delux wlasnie szyna ktora jest zrobiona z innego stopu aluminium .I blagam nie dorabiaj ideologii

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: Freeride, AVS

Post autor: jarekt » wt lutego 03, 2009 9:37

jar-as pisze:No przepraszam ale ta szyna nie ma nic wspolnego ze sprzedawanymi to po pierwsze po drugie zdjecie z ukosa jedno i drugie po za tym szyna na stronie glownej to tez normalna szyna delux tyle ze o dl 231 na kola 76mm a stosuje sie ja do nr 41 wlacznie !!! Napis po lewej stronie szyny !!!!! a High roznia sie od High delux wlasnie szyna ktora jest zrobiona z innego stopu aluminium .I blagam nie dorabiaj ideologii
Masz racje - dopiero po przyjrzeniu sie blizszym widac ze te kola na fotce w ukladzie 76/80/80/76 najnomalniej w swiecie sie tam nie mieszcza i sa po prostu wsadzone na styk bez osiek. Zauwazylem kolka, brak wiekszego odstepu miedzy 1-2 oraz 3-4 niz 2-3 i doszedlem do wniosku ze to to samo. Co do samej koncepcji to nie pamietam gdzie to wyczytalem ale podobno byl taki prototyp i mial w tym roku wejsc do sprzedazy. Choc moze faktycznie cos pokrecilem :)
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - sprzęt / Inline freestyle slalom equipment”