Fila Master GLX - dobre to to?? :)

Freestyle slalom - wszystko o sprzęcie (rolki itp.) / Inline freestyle slalom equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

XchmieluX
Posty: 19
Rejestracja: śr kwietnia 08, 2009 11:46

Fila Master GLX - dobre to to?? :)

Post autor: XchmieluX » śr kwietnia 08, 2009 8:33

jestem (nie)szczesliwym posiadaczem rolek jak w temacie Fila Master GLX. sa to moje pierwsze rolki od bardzo dawna... ostatnio chorowalem troche na rolki wiec sobie kupilem takie, ktore bada nie zadrogie ale i nie noname... :) i mam kilka pytan:

1. czy wrazie potrzeby moge w tych rolkach zmienic sama szyne oraz kolka na cos innego, lepszej firmy??
2. czy zapiecia itd wytrzymaja jak zaczne troche w nich glupiec ( skakac np ) :) ??
3. czy wogule dobrze wydalem pieniadze czy wyrzucilem kase w bloto?? :)
4. wrazie jak mi sie nie znudzi rolkowanie po 3 - 4 miesiacach warto inwestowac w te rolki czy w cos nowego??
5. czy do zabawy w freeridzie warto robic banana czy jak wy to nazywacie ( w sensie ze kolka 1-4 sa tuc mniejsze :D )??
6. czemu do cholery ciezkiej nigdzie w necie nie ma nawet wzmianki o tych rolkach?! :P

interesuje mnie narazie lightowy freeride.. pojezdzic troche porzodem, troche tylem, poskakac itd :) za cienka dupa ze mnie na cos trudnego... narazie :P :)

na "metce" od rolek napisane sa takie rzeczy:
chassis - Composite
wheels: FILA 82mm 82A
Bearings: ABEC5
Fitness Line

nie wiem co to oznacza ale chyba jest to istotne :)

PS. pierwsza krew juz za mna.... ale o dziwo.. nie od skakania przez drewniany pieniek, ale od tego ze jak juz pieniek odnosilem to mi upadl na noge :D

bopp
Posty: 3
Rejestracja: pn maja 04, 2009 3:55

Re: Fila Master GLX - dobre to to?? :)

Post autor: bopp » pn maja 04, 2009 9:20

Witam po raz pierwszy

Podepnę się pod ten temat bo też kupiłem te rolki kilka dni temu. To są moje praktycznie pierwsze rolki, troszkę jeździłem na łyżwach więc jakoś dałem radę i na rolkach :) Przypuszczam, że na początek te rolki mi wystarczą ale zastanawiam się czy nie zmienić w nich szyny na aluminiową oraz czy jeśli szyny zostałyby te które tam są to zmieszczą się tam kółka 84mm ?

Pozdrawiam,
Jarek

Awatar użytkownika
Metek91
Czterokółkowiec
Posty: 70
Rejestracja: ndz sierpnia 10, 2008 3:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Fila Master GLX - dobre to to?? :)

Post autor: Metek91 » śr maja 06, 2009 6:23

Drogi Chmielu!
XchmieluX pisze:1. czy wrazie potrzeby moge w tych rolkach zmienic sama szyne oraz kolka na cos innego, lepszej firmy??
Szyny nie wymienisz bo jest nitowana, kółka jak najbardziej
XchmieluX pisze:2. czy zapiecia itd wytrzymaja jak zaczne troche w nich glupiec ( skakac np ) :) ??
O zapiecie to ja bym sie nie martwił, bardziej o szyne która z tego co widze jest kompozytowa
XchmieluX pisze:3. czy wogule dobrze wydalem pieniadze czy wyrzucilem kase w bloto?? :)
To zależy ile za nie dałeś :D
XchmieluX pisze:4. wrazie jak mi sie nie znudzi rolkowanie po 3 - 4 miesiacach warto inwestowac w te rolki czy w cos nowego??
To zależy jak bardzo pochłonie cie wrotkarstwo. Jeżel bedziesz jezdził duzo to zdrcydowanie zacznij odkładać pieniądze na nowe rolki
5
XchmieluX pisze:. czy do zabawy w freeridzie warto robic banana czy jak wy to nazywacie ( w sensie ze kolka 1-4 sa tuc mniejsze :D )??
Banana zawsze mozna zrobić ale czy jest sens z fitnesowej rolki robić freeraidową?
XchmieluX pisze: interesuje mnie narazie lightowy freeride.. pojezdzic troche porzodem, troche tylem, poskakac itd :) za cienka dupa ze mnie na cos trudnego... narazie :P :)
No właśnie, jezeli chciałeś jezdzić freeride to po co kupiłeś rolke stricte fitnesową? Do przodu i do tyłu to pewnie pojadą ale skakać to ja bym sie na nich nie odwazył :wink:

Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - sprzęt / Inline freestyle slalom equipment”