Tanie banany - czyli problem ze starymi kółkami

Freestyle slalom - wszystko o sprzęcie (rolki itp.) / Inline freestyle slalom equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Praga
Prześcigant 4x100mm
Posty: 319
Rejestracja: sob marca 14, 2009 1:24

Tanie banany - czyli problem ze starymi kółkami

Post autor: Praga » śr czerwca 10, 2009 10:23

Mam pytanie do bardziej doświadczonych slalomowców.
Mam rolki od 2 miesięcy (RB Twister III). Powoli zaczynam ćwiczyć tricki slalomowe. Wiem, że w takim przypadku wskazane jest zmienić rockering z płaskiego na banana różnicując średnice kół według schematu: 76-80-80-76
Zauważyłem, że po 2 miesiącach skrajne kółka zmniejszyły swoją średnicę z 80 do około 77mm. Chcąc zrobić "banana" wystarczyłoby zatem kupić tylko 4 kółka 80mm i wymienić je ze środkowymi. Teraz pytania:

Czy takie "budżetowe" rozwiązanie się sprawdzi ?
Czy wymiana wszystkich kół na "nówki" (oczywiście 76-80-80-76) będzie bardziej korzystna ?

Zamierzam kupić koła HYPERa o twardości 84A podczas gdy obecne - startowe kółka ROLLERBLADE maja twardość 80A. Kupno 8 kółek nie będzie problemem, nie lubię tylko wyrzucać niepotrzebnie pieniędzy.

bj43
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pn lipca 28, 2008 7:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: Tanie banany - czyli problem ze starymi kółkami

Post autor: bj43 » śr czerwca 10, 2009 11:35

Wybrałbym nowe kółka, ponieważ oprócz średnicy istotny jest jeszcze ich profil. Ja do slalomu mam kółka Hyper Concrete + Grip w setupie 76-80-80-76. Spisują się rewelacyjnie - polecam.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Tanie banany - czyli problem ze starymi kółkami

Post autor: zico » śr czerwca 10, 2009 11:36

Możesz zrobić tak. 4 kółka Hyper Conrete lub Create 80mm do wewnątrz. Na zewnątrz będziesz mieć w sumie do wykorzystania 8 kółek, szybko ścieralnych.
Concrete się tak szybko nie zjadą ;)

Profil tych Twisterowych i Concrete jest bardzo podobny albo nawet taki sam. Oczywiście nowych :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - sprzęt / Inline freestyle slalom equipment”