Rolki Powerslide Cell II 2007, a normalne rekreacyjne.

Freestyle slalom - wszystko o sprzęcie (rolki itp.) / Inline freestyle slalom equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Yond
Posty: 3
Rejestracja: wt czerwca 30, 2009 3:48

Rolki Powerslide Cell II 2007, a normalne rekreacyjne.

Post autor: Yond » wt czerwca 30, 2009 4:02

Witam.
Od jakiegoś czasu interesuje się freestyle slalomem i próbowałem trochę jeździć na normalnych rekreacyjnych rolkach firmy Decathlon. Oczywiście jak na razie tylko 3 podstawowe tricki (Fish, Snake, Cross). Owe rolki Decathlon'u są już dla mnie za małe i strasznie niewygodne przy dłuższej jeździe. Czytałem, że jak na 400 zł (kasa którą dysponuję do wydania na rolki) najlepiej kupić rolki Powerslide Cell II 2007, więc wczoraj wybrałem się do Rollsportu w W-wie i je przymierzyłem. Szczerze to gdy przejechałem się nimi w tą i z powrotem nie poczułem jakiejś dużej różnicy. Oczywiście były wygodne ale w jeździe...
No i tu moje pytanie: Czy gdy je kupię, i potrenuję na nich to poczuję jakąś różnicę, czy może będzie to bezsensowny zakup? Sam już nie wiem. :?

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: Rolki Powerslide Cell II 2007, a normalne rekreacyjne.

Post autor: jar-as » wt czerwca 30, 2009 4:08

A co chciałeś poczuć ???? jadąc w tą i z powrotem.

Yond
Posty: 3
Rejestracja: wt czerwca 30, 2009 3:48

Re: Rolki Powerslide Cell II 2007, a normalne rekreacyjne.

Post autor: Yond » wt czerwca 30, 2009 4:24

Chodzi mi o to, że jak skręcałem etc. to jakoś nie czułem różnicy.

Awatar użytkownika
QUBAS
Posty: 42
Rejestracja: pn lutego 02, 2009 8:47
Moje rolki: Seba High deluxe
Jeżdżę od: 0- 0-2006
Lokalizacja: Poznań

Re: Rolki Powerslide Cell II 2007, a normalne rekreacyjne.

Post autor: QUBAS » wt czerwca 30, 2009 6:19

jar-as pisze:A co chciałeś poczuć ???? jadąc w tą i z powrotem.
Dokładnie - osobiście uwazam, że Cell-e to fajowe rolki dla osoby która chce zacząć przygode z FREE jezdziłem na nich prawie 2 sezony, sprzedałem dalej i nadal jezdzą i daje głowe, że mają się świetnie :) ja przesiadłem się z rolek fitnesowych i odrazu czułem Power, zwrotnosc super, szybkosc super, wygoda super, 3x super :D bardzo miłe wspomnienia z Celkami mimo, ze szyna krzywo powiercona itd itp, mi się super jezdziło i polecam.
"oOOo Seba High Deluxe oOOo"

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: Rolki Powerslide Cell II 2007, a normalne rekreacyjne.

Post autor: jar-as » wt czerwca 30, 2009 10:03

Yond pisze:Chodzi mi o to, że jak skręcałem etc. to jakoś nie czułem różnicy.
??? szczerze to az niemozliwe by nie poczuc różnicy ,krótsza szyna sztywniejszy but ,generalnie inna konstrukcja .Zalezy jak zakrecales w tym sklepie .Wydaje mi sie ze nie byles w stanie dobrze ich tam sprawdzic lub nie do konca jestes swiadomy czego powinienes oczekiwac . Tym razem w pelni popieram QUBAS'A bierz i nie pytaj dlaczego :wink:

najtmer
Posty: 3
Rejestracja: ndz grudnia 28, 2008 7:49
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków Team

Re: Rolki Powerslide Cell II 2007, a normalne rekreacyjne.

Post autor: najtmer » śr lipca 01, 2009 1:59

To dziwne, że nie poczułeś różnicy. Ja jak się przesiadłem z fitness na Cell'e od razu ją poczułem. Po pierwsze - to to o czym pisał jaras - sztywniejszy but no i szyna na pewno krótsza, i to o dużo, niż w fitness. Mi przy pierwszej jeździe towarzyszyło wrażenie, że brakuje mi kółka z tyłu zwłaszcza przy przechodzeniu do jazdy tyłem. Przy tej konstrukcji buta i szynie zwrotność znacząco wzrasta i chyba powierzchnia sklepu bądź Twoje próby nie pozwoliły Ci się o tym przekonać.

Jeśli masz budżet jaki masz, umiesz snake i cross, to twoje pierwsze spotkanie z rolkami innymi niż rekreacyjne - to jeśli spotkałeś te rolki w cenie poniżej 400 zł to bierz w ciemno. Za tą cenę nie znajdziesz nic lepszego i jak pisał Qubas jak na pierwsze rolki free to one nadają się idealnie. Później sam zobaczysz czy Cię to kręci czy nie - a rolka sama w sobie spokojnie może służyć jako rolka rekreacyjna, bo jest wygodna.

Awatar użytkownika
S1esh
Posty: 43
Rejestracja: pn czerwca 12, 2006 9:38
Moje rolki: RB Problade 2007, Seba FR1
Jeżdżę od: 02 maja 2004
Lokalizacja: Krakow

Re: Rolki Powerslide Cell II 2007, a normalne rekreacyjne.

Post autor: S1esh » śr lipca 01, 2009 7:26

ja bym się pokosił o stwierdzenie ze te celle poniżej 500zl mozna brac w ciemno jezeli znajdziesz swoj rozmiar, swietne rolki w tej kategorii cenowej, a w okresie kiedy były one promowane, lepszych nie było ... może twister im dorównywał ale jego cena była znacznie wyższa (700-800 pln)

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: Rolki Powerslide Cell II 2007, a normalne rekreacyjne.

Post autor: jar-as » śr lipca 01, 2009 8:12

Yond pisze:Chodzi mi o to, że jak skręcałem etc. to jakoś nie czułem różnicy.
Zdecydowanie powinienes zobaczyc jak wyglada badz co badz szmaciany "kapec" fitnessa po tygodniu meczenia crazy ,gdzie jezdzisz na samych krawedziach ,tzn powinienes jezdzic jak to opanujesz i poczuc co czuja kostki w takich rolkach ,po temu podobnych ewolucjach ,nie po jednej jezdzie w sklepie ani tez po sciezce ale po tygodniu treningu,koniecznie z kubeczkami , tak ze 2 godz dziennie .Byc moze zapytasz dlaczego koniecznie z kubeczkami otoz wymuszaja one precyzje i nie pozwalaja na odpuszczenie chycby kilku cm, co czasami bardzo ulatwialoby zycie ,a przeciez robimy wszystko by je sobie utrudnic :wink:

Yond
Posty: 3
Rejestracja: wt czerwca 30, 2009 3:48

Re: Rolki Powerslide Cell II 2007, a normalne rekreacyjne.

Post autor: Yond » śr lipca 01, 2009 1:18

No dzięki przekonaliście mnie. ;) Dzisiaj jadę do sklepu i kupuję.
No a później już tylko trening. ^^
Jeszcze raz dzięki.

Edit:
Ah no i zapomniałem się zapytać.
CZy po kupnie tych rolek zrobić sobie od razu "Banana" czy jeżdzić na wszystkich kółkach takich samych?

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: Rolki Powerslide Cell II 2007, a normalne rekreacyjne.

Post autor: jar-as » śr lipca 01, 2009 1:47

Jesli slalom to osobiscie nie wyobrazam sobie inaczej niz z bananem ,jesli freeride to juz nie koniecznie, kiepsko sie wybija z "banana" .Banan niebywale podnosi zwrotnosc ,ale tez znacznie obniza stabilnosc ,dopoki oczywiscie sie nie przyzwyczaisz .Mozesz miec wrazenie lecenia do tylu i przodu lub mozesz po prostu poleciec :lol: .W zasadzie kolka po jakims czasie "docieraja sie same" ale nigdy nie lubilem tego momentu gdy sa wszystkie rowne i wymieniam bezzwlocznie .Mozesz wymienic tylko zew na 76 bo powinien byc zalozony set z 80".Zobacz zreszta jak bedzie w tych "Celach " one maja taka smieszna sprawe z wierceniem otworow drugie kolko jest chyba uniesione .Rozne teorie do tego dorabiano wersji oficjalnej nigdy nie slyszalem .
Milej jazdy i wtrwalosci w slalomie

Awatar użytkownika
Agent_L
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 565
Rejestracja: wt lipca 17, 2007 12:36
Jeżdżę od: 01 sie 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Rolki Powerslide Cell II 2007, a normalne rekreacyjne.

Post autor: Agent_L » czw lipca 02, 2009 4:35

Yond pisze:No dzięki przekonaliście mnie. ;) Dzisiaj jadę do sklepu i kupuję.
A za ile? Celle nie są takie super, wg mnie nie warte więcej niż 400zł.
Co prawda nie wiem jakie masz swoje rolki, ale Celle nie różnią się wiele od (niektórych) rekreacyjnych. To raczej różnice typu "w każdym kierunku jeden kroczek" niż nowa jakość.
Przede wszystkim twoim problemem jest niewygoda obecnych rolek i to jest zasadniczy powód do zmiany.

Oczywiście banana zrób jak najszybciej, bo to BĘDZIE ogromna różnica. Różnica pomiędzy bananem a flatem jest większa niż pomiędzy róznymi rolkami (efektywnie skracasz szynę trzykrotnie).

Jeżeli widzisz Celle za 600zł to lepiej kup Twistery.
Powerslide Cell 2006 /44 + Salomon Pilot V10 ?2004? /45
Kontakt : 505614321, PMy czytam rzadko : )
rolkowa mapka Warszawy

Awatar użytkownika
S1esh
Posty: 43
Rejestracja: pn czerwca 12, 2006 9:38
Moje rolki: RB Problade 2007, Seba FR1
Jeżdżę od: 02 maja 2004
Lokalizacja: Krakow

Re: Rolki Powerslide Cell II 2007, a normalne rekreacyjne.

Post autor: S1esh » pt lipca 03, 2009 12:32

jar-as pisze:Jesli slalom to osobiscie nie wyobrazam sobie inaczej niz z bananem ,jesli freeride to juz nie koniecznie, kiepsko sie wybija z "banana" .Banan niebywale podnosi zwrotnosc ,ale tez znacznie obniza stabilnosc ,dopoki oczywiscie sie nie przyzwyczaisz .Mozesz miec wrazenie lecenia do tylu i przodu lub mozesz po prostu poleciec :lol: .W zasadzie kolka po jakims czasie "docieraja sie same" ale nigdy nie lubilem tego momentu gdy sa wszystkie rowne i wymieniam bezzwlocznie .Mozesz wymienic tylko zew na 76 bo powinien byc zalozony set z 80".Zobacz zreszta jak bedzie w tych "Celach " one maja taka smieszna sprawe z wierceniem otworow drugie kolko jest chyba uniesione .Rozne teorie do tego dorabiano wersji oficjalnej nigdy nie slyszalem .
Milej jazdy i wtrwalosci w slalomie
Do freerideu stosuje sie raczej ustawienie Hi-Lo , do slalomu Hi-Lo rocker (drugie kolka z obu rolek przemieszczamy na koniec szyny). Co do samego Hi Lo jest to najefektywniejsze wykozystanie kolek wraz z zachowaniem stabilnosci. Poprawia on nieco pozycje podczas jazdy pochylajac delikwenta ku przodowi.

Co do wiercenia, byla to pierwsza dziura z przodu ktora nieco podnosila kolko tworzac -MINIMALNY- rockering . nic strasznego.
Agent_L pisze:
Yond pisze:No dzięki przekonaliście mnie. ;) Dzisiaj jadę do sklepu i kupuję.
A za ile? Celle nie są takie super, wg mnie nie warte więcej niż 400zł.
Co prawda nie wiem jakie masz swoje rolki, ale Celle nie różnią się wiele od (niektórych) rekreacyjnych. To raczej różnice typu "w każdym kierunku jeden kroczek" niż nowa jakość.
Przede wszystkim twoim problemem jest niewygoda obecnych rolek i to jest zasadniczy powód do zmiany.

Oczywiście banana zrób jak najszybciej, bo to BĘDZIE ogromna różnica. Różnica pomiędzy bananem a flatem jest większa niż pomiędzy róznymi rolkami (efektywnie skracasz szynę trzykrotnie).

Jeżeli widzisz Celle za 600zł to lepiej kup Twistery.
Jako posiadasz fitnessow, Cell 07, seb fr1 nie zgadzam sie z powyzszym zdaniem. Cell maja spora roznice za ktora warto zaplacic wiecej niz za np sparki. Jest to trzymanie nogi w 3 punktach, krotsza szyna i niezle lozyska (osobiscie 2 sezony u mnie trzymaly i w sumie dalej jezdza -CICHO-). Proponuje Ci najpierw pojezdzic na sprzecie o ktorym sie wypowiadasz a nastepnie komentowac w warunkowo uzasadniony subiektywny sposob. Opinia budowana na podstawie tego co ewentualnie mogles gdzies czytac lub slyszec / widziec nie jest subiektywna i moze byc po prostu bzdurną plotką.
Zastanawia mnie tylko rozbieznosc Twojej oceny ... najpierw piszesz max 400 pln pozniej o 600 pln. Mowa byla o 500 pln ktore na pewno warto wydac na ten sprzet.

Tak juz bardziej generalizujac pod temat na przyszlosc - Nie warto natomiast zmieniac sprzetu ze starszych cell-i na nowsze cell-e. W przypadku poszukiwania wiekszych mozliwosci pozostaja tylko Seby Hi / PS'y S3

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: Rolki Powerslide Cell II 2007, a normalne rekreacyjne.

Post autor: jar-as » pt lipca 03, 2009 2:32

Zeby bylo scislej jezeli juz ktos w ogole jezdzi procz hokeistow z systemem Hi-Lo, to z tym rockeringiem zaminiamy 2 z 4 kolem .Nikt z pro ani z am ktorzy aspiruja do pro nie jezdzi slalomu na Hi-Lo rocker .Rockering stosowany byl w starych Salomonach i Roces ,mozliwosc odwrocenia tulei ustalajacych("pieski" ) kolko w otworach szyny i kolko zmienialo polozenie a kombinacje zaminy kol nie nie to juz nie dzisiaj . Najnormalniejszy banan bez zadnych kombinacji 76/80/80/76 lub 72/76/76/72 .Masz FR1 wiec wiesz jak jest zbudowana szyna , jak chcesz ustawic tam "szkolny" Hi-Lo kupisz 4 rozmiary kolek ?
Co do ostatniej propozycji ,jezdziles w S3 ze je proponujesz jako element do poszukiwania wiekszych mozliwosci ?

Jeszcze jedno Cell II maja podniesione 1i 3 ,lub jak uwazaja niektorzy obnizone 2 kolko ,bylo o tym postow co nie miara . http://www.janarolki.pl/forum/topic.asp ... hichpage=4
Cell mojego syna wg mnie maja podniesione 1 i 3 kolko 1 o ok 2.4mm trzecie o ok 0.8mm Gdybys sie nabijal mam mozliwosci pomiarowe takich odleglosci dosc dokladnie ale to generalnie sa pierdoly w zasadzie niezauwazalne w trakcie jazdy .


Wypowiedz Agent L na janarolki

Mi taką szynę pokazywał Zico w 2007 i faktycznie 2 było niżej o zauważalne ok 2mm. Wystarczyło przyłożyć np linijkę.
Inna sprawa że szyna jest o grubość śruby dłuższa niż w opisie, gdyż to co podaje PS zgadza się z odległością pomiędzy nabliższymi krawędziami otworów a nie pomiędzy ich środkami.

Awatar użytkownika
Mad
Posty: 32
Rejestracja: pn września 01, 2008 1:30
Moje rolki: RB Crossfire
Jeżdżę od: 01 wrz 2008
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rolki Powerslide Cell II 2007, a normalne rekreacyjne.

Post autor: Mad » pt lipca 03, 2009 11:04

Pierwsze koło jest tylko nieznacznie uniesione, w jeździe się tego nie zauważa. Max to 1-1.5mm różnicy. Wątpię żeby było aż 2.4mm... Nie mierzyłem dokładnie, więc kłócić się nie będę (przy następnym przekładaniu kółek, sprawdzę to 8)). Tak to wygląda u mnie:

Obrazek.

Tak na marginesie dodam, że fajne są osłonki od łożysk Powerslide'a :) Osłonka jest z gumą, którą bardzo fajnie się zdejmuje. Wystarczy podważyć ją igłą (nie ma c-ringów).
Drugi sezon na rolkach, Cell 4 x 80mm -> Crossfire 4x 90mm, kilka plusów i kilka minusów ;p

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki Powerslide Cell II 2007, a normalne rekreacyjne.

Post autor: zico » sob lipca 04, 2009 7:06

Drugi otwór jest obniżony, można to sprawdzić wykręcając wszystkie kółka.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - sprzęt / Inline freestyle slalom equipment”