czy beda pasowac kolka?

Freestyle slalom - wszystko o sprzęcie (rolki itp.) / Inline freestyle slalom equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

karol6c
Posty: 10
Rejestracja: śr kwietnia 28, 2010 1:55
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

czy beda pasowac kolka?

Post autor: karol6c » pt czerwca 18, 2010 12:42

pytalem wczesniej o rolki na forum i odradziliscie hokejowe. Doradzono mi Twistery. I tak tez uczynilem- udalo mi sie kupic w dobrym stanie za rozsadna kase uzywki. Tylko ze trzeba w nich wymienic kolka bo oryginalne w najlepszym stanie nie sa. Pomine fakt ze poscinane pod innego rolkarza. Szukalem odpowiednich kolek ale nic znalezc nie moglem w rozsadnej cenie. Ze wzgledu na spora wage szukam czegos powyzej 82A. I nie chce wywalac 200zl za kolka. Znalazlem cos takiego w sklepie internetowym.

http://www.hokej.com.pl/?sklep,doc,pol, ... a,ant.html

I teraz pytanie czy peda sie nadawaly do moich rolek. W komplecie za 70zl jest 8 kolek o twardosci ~84A. Tylko problem w rozmiarze jest. Bo do jednej rolki przypadaja: 1x72mm, 2x76mm, 1x80mm. Czy te koleczka beda nadawac sie do Twisterow? czy jednak musze wysmazyc grubsza kase na kola? a moze ktos jezdzi w takim ustawieniu na wyzej wymienionych rolkach?

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: czy beda pasowac kolka?

Post autor: Toudi » pt czerwca 18, 2010 2:23

Będziesz miał 2 koła na ziemi, jedno 4 mm nad ziemią i jedno 2 mm nad ziemią.
Pozdrawiam
Piotr

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: czy beda pasowac kolka?

Post autor: Herb » pt czerwca 18, 2010 3:34

tzw. Hi-Lo rocker z tego się da zrobić - banan z pochyleniem do przodu. Całkiem niegłupie ustawienie kół.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

waluś
Ścigant 4x110mm
Posty: 388
Rejestracja: wt kwietnia 20, 2010 1:41
Moje rolki: SR Tempest, Twister 243
Jeżdżę od: 02 sty 2001
Lokalizacja: Poznań

Re: czy beda pasowac kolka?

Post autor: waluś » pt czerwca 18, 2010 4:07

To są kółka typowo do hokeja na rolkach. Nie jeździłem na takich więc nie mogę się wypowiedzieć, ale one zdaje się są projektowane raczej nie na beton. Natomiast za 100zł u Zico masz standardowe, sprawdzone kółka do Twisterów, które wg. mnie porównując do Hyper Concrete za ponad 200zł są bardzo dobre. Mankament jest to, że dość szybko je zjechałem (głównie na ćwiczeniu parallel a na tym to wszystko łatwo zjechać)

karol6c
Posty: 10
Rejestracja: śr kwietnia 28, 2010 1:55
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: czy beda pasowac kolka?

Post autor: karol6c » pt czerwca 18, 2010 4:28

dzwonilem juz do sklepu i poinformowano mnie ze kola sa typowo na beton/asfalt i jak to Pan powiedzial- "wiekszosc chlopakow tutaj na nich jezdzi i sobie chwala". a co do Hi-lo rocker, to moglby mi ktos przyblizyc jak sie w czyms takim jezdzi?

na googlach cos takiego znalazlem ale niewiele mi to mowi.
http://skating.thierstein.net/Knowledge ... rocker.gif

i ten but ze zdjecia chyba nie jest pochylony do przodu. dlugo bede sie musial do tego przyzwyczajac? do tej pory jezdzilem na flacie w kiepskich rolkach wiec nie mam jak porownac:/ a co standardowych kolek do rollerbladow- waga w okolicach 105kg chyba nie pozwoli mi zbyt dlugo sie nimi nacieszyc? czy moze kryptonics powerplay 80mm/84A?

pod tym linkiem tez nieco objasnien jest:
http://skating.thierstein.net/Knowledge ... ering.html

tylko ze ulozenie najbardziej przypominajace lyzwe i tak nie jest tym ktore ja moglbym ulozyc z kolek RBK:/

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: czy beda pasowac kolka?

Post autor: Herb » pt czerwca 18, 2010 9:33

Ulożysz sobie tak jak piąty obrazek od góry, tylko że, licząc od tyłu: 76-80-76-72. Dwa środkowe na ziemi, dwa skrajne 2mm nad ziemią jak w zwykłym bananie a dodatkowo będziesz miał środek ciężkości przeniesiony nieco do przodu. Takie coś jest całkiem fajne, ułatwia prawidłową postawę i ugięcie kolan. Nie trzeba się przyzwyczajać, raczej uczucie jest od razu na plus i jeździ sie lepiej niż w ustawieniu flat. Co do trwałości kół - ciężko pisać o RBK bo to niezbyt popularne koła, nie mam pojęcia jak będą się miały do tych Rollerblade, ale ja bym nie ryzykował i z tej trójki wybrał Kryptonics. Możesz też kupić Powerslide FSK Syndicate 80mm/84a 10, Suwi testował (raczej katował, ostatnio został nazwany rolkowym no-lifem ;P) i mówi że są to dość dobre koła i warte swojej ceny.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

karol6c
Posty: 10
Rejestracja: śr kwietnia 28, 2010 1:55
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: czy beda pasowac kolka?

Post autor: karol6c » sob czerwca 19, 2010 2:29

wiec ktos musi je przetestowac i cos o nich napisac :D moze akurat przypadna mi do gustu :) albo zamecze je ile bede mogl i nauczy mnie to ze na kolkach nie trzeba oszczedzac. a jakies ewentualne propozycje jak zamieniac je miejscami przy Hi-lo rockerze, kiedy beda juz poprzycierane? podobne pytanie znalazlem na forum lecz bez zadnej odpowiedzi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - sprzęt / Inline freestyle slalom equipment”