Seba High DeLux czy Powerslide FSK Hardcore

Freestyle slalom - wszystko o sprzęcie (rolki itp.) / Inline freestyle slalom equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

KasiaG
Posty: 8
Rejestracja: ndz sierpnia 29, 2010 12:23
Moje rolki: Powerslide Phuzion 6
Jeżdżę od: 07 sie 2010
Lokalizacja: Irlandia

Seba High DeLux czy Powerslide FSK Hardcore

Post autor: KasiaG » czw września 09, 2010 5:37

Witam,
Moj przyjaciel zastanawia sie nad slalomowkami. Wybral sobie te dwa modele i chcialby znac Wasza opinie. To beda jego pierwsze slalomowki, bo jezdzi na Powerslide Phuzion 6. Chcialby troszeczke sobie poszalec w slalomie. Ktore z tych modeli Waszym zdaniem bylyby najlepsze i dlaczego? Na co nalezy zwrocic uwage przy wyborze dobrych slalomowek? A moze powinien pomyslec o jeszcze innym modelu? Poradzcie nam.

Praga
Prześcigant 4x100mm
Posty: 319
Rejestracja: sob marca 14, 2009 1:24

Re: Seba High DeLux czy Powerslide FSK Hardcore

Post autor: Praga » czw września 09, 2010 8:28

Jakiś czas temu zmieniłem lekko za duże Twistery (też nadające się do slalomu) na Seby High Deluxe. Tym razem bardzo przyłożyłem się do pomiarów stopy i udało mi się wreszcie trafić w dziesiątkę. Seby są wygodne poza jednym miejscem na podbiciu gdzie przez pierwszy miesiąc cisnęły. Teraz wszystko się chyba ułożyło i gdyby nie pęknięcie torebki maziowej na podbiciu przy bardzo mocnym Volcie byłoby wszystko ok. To po części wina rolek bo w porównaniu z Twisterami, Seby wyzwalają niepohamowaną wolę jeżdżenia wszystkich trików szybciej i dynamiczniej. Doskonale przenoszą każdy ruch ze stopy na rolki. Człowiek dostaje kompletnej śruby nie zwracając uwagi na własne możliwości :) Jeździ się w nich bardzo przyjemnie tylko trzeba pamiętać o granicach organizmu. W moim przypadku lekko przeszarżowałem i na szczęście skończyło się niegroźnie (pewnie dlatego, że stary ze mnie grzyb) Polecam te rolki. Jestem ich szczęśliwym użytkownikiem :)

KasiaG
Posty: 8
Rejestracja: ndz sierpnia 29, 2010 12:23
Moje rolki: Powerslide Phuzion 6
Jeżdżę od: 07 sie 2010
Lokalizacja: Irlandia

Re: Seba High DeLux czy Powerslide FSK Hardcore

Post autor: KasiaG » czw września 09, 2010 9:09

Wielkie dzieki! Bardzo sobie cenimy informacje z pierwszej reki - od uzytkownikow, bo sa chyba najbardziej wiarygodne. (PS Nie sadzimy, abys byl wiekszym grzybem od nas :) - wiek mlodzienczy dawno minal i to bezpowrotnie - ale dusze mlode pozostaly :) a to chyba najwazniejsze!!)

Awatar użytkownika
Pedro
Prześcigant 4x110mm
Posty: 446
Rejestracja: wt czerwca 23, 2009 7:54
Jeżdżę od: 01 kwie 2009
Lokalizacja: Lublin

Re: Seba High DeLux czy Powerslide FSK Hardcore

Post autor: Pedro » pt września 10, 2010 12:16

widzę, że porad szukacie wszędzie :D dobrze, kto pyta nie błądzi !
ale i tu swoje zdanie powtórzę -> Seby ! (Herb już w janarolkach ładnie wszystko wyłuszczył, więc tu pewnie mu się już nie zechce :wink: )
Zresztą, jestem w takie samej sytuacji jak Praga (przesiadka z Twisterów) i też mogę się nazwać Seb użytkownikiem szczęśliwym :)
(ale żeby nie było za słodko - dopiero po kilkutygodniowym, czasami męczącym i bolesnym docieraniu ! ale to także wina moich "dziwnych" stóp)

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: Seba High DeLux czy Powerslide FSK Hardcore

Post autor: jar-as » pt września 10, 2010 2:13

Jako były równie szczesliwy posiadacz Seba high de lux moge jedynie potwierdzic powyzsze stwierdzenie i dodac ze bardziej slalomowa rolka jest Seba Igor i KSJ i jesli mozliwosci finansowe was nie odstraszaja a slalom wam nie przejdzie tudziez jemu to jest to zdecydowanie jeszcze bardziej ciekawa propozycja rolki do slalomu .Nie ujmujac nic oczywiscie modelowi High bo to klasyka ,po prostu jest to nastepny krok na przod w rozwoju slalomu i sprzetu do niego przeznaczonego .

KasiaG
Posty: 8
Rejestracja: ndz sierpnia 29, 2010 12:23
Moje rolki: Powerslide Phuzion 6
Jeżdżę od: 07 sie 2010
Lokalizacja: Irlandia

Re: Seba High DeLux czy Powerslide FSK Hardcore

Post autor: KasiaG » ndz września 12, 2010 12:05

Po internetowych poszukiwaniach Seb High Deluxe w naszych rozmiarach niestety musimy zakup odlozyc na wiosne. Nie znalezlismy zadnej super oferty dla rozmiarow 38/39 i 40/41, ale nie chcielibysmy odlozyc slalomowej przygody na tak dlugo. I tu pojawia sie nowe pytanie: Czy do naszych Powerslide Phuzion 6 mozemy przelozyc szyny slalomowe? Jesli tak to jakie? I czy to ma sens? Co sadzicie o takim rozwiazaniu? Myslimy o jednej parze szynie, ktora przekladalibysmy albo do jednych albo do drugich rolek.

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Seba High DeLux czy Powerslide FSK Hardcore

Post autor: Herb » pn września 13, 2010 10:42

Nie, szyny do slalomu sa na mocowanie 165mm a w waszych rolkach jest mocowanie 195mm.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - sprzęt / Inline freestyle slalom equipment”