But w Seba FR1

Freestyle slalom - wszystko o sprzęcie (rolki itp.) / Inline freestyle slalom equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Waldo
Posty: 15
Rejestracja: sob maja 07, 2011 8:08
Jeżdżę od: 02 sty 2010

But w Seba FR1

Post autor: Waldo » sob maja 07, 2011 8:43

Witam wszystkich :)

Jestem na etapie zakupu rolek freestylowych, jednak z większym nastawieniem na slalom (skoków, ani jazdy ekstremalnej raczej nie planuję), ale jak się okazało, nie jest to takie proste - noszę standardowy rozmiar buta 45.

Zico (ukłony za super obsługę) przysłał mi do przymierzenia 3 pary :
- Twistery rozmiar 47 - stanowczo za małe
- Fila NRK Black rozmiar 46 - za małe
- Fila NRK BX rozmiar 47 - dobry rozmiar, ale konstrukcja buta mi nie odpowiada, gdyż pięta ma w pionie zbyt dużo swobody - w NRK Black miałem podobne wrażenie, ale but był za mały, więc biorę poprawkę na ten fakt.

But w Twister perfekcyjnie obejmował nogę i te rolki najbardziej by mi odpowiadały, ale otrzymałem info, że rozmiar 47 (w rzeczywistości 44) jest maksymalnym dostępnym na rynku :shock:

Z uwagi na konstrukcję buta, Fila nie biorę pod uwagę, więc zainteresowałem się Seba FR1.

I teraz najważniejsze pytania :
- ponieważ Fila NRK, którą mierzyłem, jest uważana za kopią FR1, czy konstrukcja buta w FR1 jest również identyczna jak w NRK ? Chodzi mi o trzymanie nogi w pięcie w płaszczyźnie pionowej. Czy jeżeli mi nie odpowiadało trzymanie pięty w Fila, czy jest szansa, że but w Saba FR1 będzie lepiej dopasowany ?
- jak wygląda numeracja buta w Seba FR1 - czy rozmiar jest zgodny z rzeczywistym, czy też zawyżony jak w Twisterach ? Jak wstępnie dobrać rozmiar do stopy 30cm (rozmiar 45) ?

Wstępnie interesowałem się jeszcze Seba High, ale o nich mam znacznie mniejszą wiedzę. A może jeszcze jakieś inne modele warte grzechu ? :)

Na okres przejściowy zamówiłem z Ebay Fusion X5, ale docelowo chciałbym jednak przejść na Seba (w zależności od trzymania buta) lub Twistery z kolekcji na 2012 (o ile będzie rozmiar). Obecnie jeżdżę na Rollerblade Crossfire 90.

Pozdrawiam, Waldemar

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: But w Seba FR1

Post autor: Herb » ndz maja 08, 2011 12:13

Seba FR1 to podobna skorupa do NRK, różnice są, ale nikt Ci raczej nie powie jak duże, bo chyba nikt po za jedną osobą w kraju nie próbował obu modeli. A kolega który próbował BX a normalnie jeździ na FR1 nie narzekał na unoszenie się pięty ani w jednych ani w drugich. Może fakt, że przykręcił do BX klamrę zamiast rzepa to spowodował? Rzep w tych rolkach to nic specjalnego i ciężko nim dociągnąc piętę. Jeżeli jeszcze nie odesłałeś Zico rolek, spróbuj przekręcić klamrę z Black do BX (spoko, nie popsujesz ich, chyba że jestes wyjątkowym niezdarą) i zobacz czy to pomogło.

Seba High - sporo ludzi jeździ w tym slalom, chwalą sobie, ale jedna wada: te rolki w rozmiarach wiekszych niż 43 są zwyczajnie niezgrabne. No i ciężko dobrze trafic z rozmiarem, jednak kontrola rolek podobno znacznie lepsza niż w FR1 czy Twister. Jak się do nich przymierzasz, celuj od razu w wersję DeLuxe, za 120zł więcej dostajesz o niebo lepsza szynę (jak na razie, do freeskatingu - najlepszą, chociaż Powerslide Alpha są poważną konkurencją).
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Waldo
Posty: 15
Rejestracja: sob maja 07, 2011 8:08
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: But w Seba FR1

Post autor: Waldo » ndz maja 08, 2011 1:46

A jak z rozmiarówką w Seba FR1 ? Mocno zawyżona przy dużych rozmiarach ?

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: But w Seba FR1

Post autor: Herb » ndz maja 08, 2011 12:10

W FR1 30cm to rozmiar 46. Po więcej informacji - pisz do ludzi którzy zajmują się dystrybucją bądź sprzedażą rolek Seba.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Waldo
Posty: 15
Rejestracja: sob maja 07, 2011 8:08
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: But w Seba FR1

Post autor: Waldo » ndz maja 08, 2011 9:09

Będąc dzisiaj w Decathlonie zauważyłem Fila NRK również w rozmiarze 46 ( o jeden rozmiar za małe) , więc jeszcze raz przymierzyłem, ze zwróceniem szczególnej uwagi na piętę. Po mocnym zasznurowaniu i dociśnięciu klamrą na podbiciu, piąta nie miała możliwości ruchu, ale pojawił się inny problem - ten but jest bardzo ciasny w pięcie i po kilku minutach jazdy po sklepie był już taki dyskomfort, że musiałem zdjąć rolki. Wcześniej wyczytałem o możliwości regulacji cantingu w FR1, ale w NRK śruba w okolicach pięty służy do mocowania górnej części skorupy, więc wygląda na to, że w NRK nie ma tej regulacji ?

A może wkłady w butach na początku powinny dawać taki dyskomfort zanim się ułożą do stopy ?

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: But w Seba FR1

Post autor: Herb » pn maja 09, 2011 12:49

Duży ucisk z pięcie to pewnie wina za małych rolek, zwyczajnie. Skorupy rolek razem z rozmiarem "rosną" przecież także i w tym miejscu.

Górna cześć skorupy to cuff i jest mocowana na śrubach/nitach w zależności od modelu. W FR1 jest cztero-pozycyjny, w NRK (nie BX) sześcio. Aby zmienić pozycje cholewki, należy odkręcić śrubę, przełożyć podkładkę w inną pozycję i wkręcić śrubę.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Waldo
Posty: 15
Rejestracja: sob maja 07, 2011 8:08
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: But w Seba FR1

Post autor: Waldo » pn maja 09, 2011 6:29

Niestety, nie można zwalić winy ucisku w piętach na zbyt mały rozmiar, ponieważ kolega ma rozmiar o dwa numery mniejszy i również czuł ten ucisk w pięcie. To samo stwierdziła moja lepsza połowa, mierząc NRK o jeden numer na nią za duży.

Fila NRK z uwagi na ten problem na pewno odpuszczam, ale zastanawiam się, czy Seba FR1 (ewentualnie Seba Hing) mają tą samą dolegliwość ?

PS. W Decathlon mają dobrą promocję na Rollerbalde Twister 243 - cena 657 zł.

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: But w Seba FR1

Post autor: jar-as » śr maja 11, 2011 2:26

Waldo pisze:Niestety, nie można zwalić winy ucisku w piętach na zbyt mały rozmiar, ponieważ kolega ma rozmiar o dwa numery mniejszy i również czuł ten ucisk w pięcie. To samo stwierdziła moja lepsza połowa, mierząc NRK o jeden numer na nią za duży.

Fila NRK z uwagi na ten problem na pewno odpuszczam, ale zastanawiam się, czy Seba FR1 (ewentualnie Seba Hing) mają tą samą dolegliwość ?

PS. W Decathlon mają dobrą promocję na Rollerbalde Twister 243 - cena 657 zł.
"Szadneho usisku " to tak cytujac jedną reklame jeśli chodzi o FR1 ,rozmiarówka jest
wg mnie b.dobra i można na niej polegac w ciemno z jednym zastrzeżeniem ,że nie masz b.wysokiego podbicia ale to bardzo może w FR-ach to bedzie mniej odczuwalne ale w High bardzo przynajmniej w pierwszej fazie zanim ujeździsz tego dzikiego konia czyli rolka wraz z linerem dopasują sie do stopy prawda Pedro ? :)

Awatar użytkownika
Pedro
Prześcigant 4x110mm
Posty: 446
Rejestracja: wt czerwca 23, 2009 7:54
Jeżdżę od: 01 kwie 2009
Lokalizacja: Lublin

Re: But w Seba FR1

Post autor: Pedro » śr maja 11, 2011 2:38

święta prawda :)
wysokie podbicie + szeroka stopa i może być z rozmiarem problem ... ale dziki koń w końcu ujeżdżony :lol:

Waldo
Posty: 15
Rejestracja: sob maja 07, 2011 8:08
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: But w Seba FR1

Post autor: Waldo » śr maja 11, 2011 9:57

Gdyby jeszcze ktoś podpowiedział, gdzie najbliżej Krakowa jest sklep godny odwiedzenia , który mógłby dysponować dużą rozmiarówką Seba w modelach FR1 i High.

Awatar użytkownika
Pedro
Prześcigant 4x110mm
Posty: 446
Rejestracja: wt czerwca 23, 2009 7:54
Jeżdżę od: 01 kwie 2009
Lokalizacja: Lublin

Re: But w Seba FR1

Post autor: Pedro » czw maja 12, 2011 8:23

najbliżej masz bladeville, dalej to już tylko janarolki w W-wie ...i to by było na tyle jeżeli chodzi o Seby w Polsce :?

Waldo
Posty: 15
Rejestracja: sob maja 07, 2011 8:08
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: But w Seba FR1

Post autor: Waldo » sob maja 14, 2011 4:00

Niestety, rolki Seba High są na granicy mojego rozmiaru, a dodatkowe informacje o bucie, który szczególnie na początku może być bardzo niewygodny, nie zachęciły mnie do ich zakupu. Pozostały więc FR1, ale i w tym przypadku zakup w Polsce Seba FR1 w rozmiarze 46 okazał się zadaniem niewykonalnym :evil:

Kontakt ze sklepem bladeville jest poprawny, ale niestety, nie mają na stanie rozmiaru, a kolejna dostawa za około 2 miesiące :(

Sklep janarolki ma klienta w ... wielkim poważaniu i odpowiada na maile jak im się spodoba, a na konkretne zapytania przestali w ogóle odpisywać :?:

Pozostaje więc zakup w poza granicami Polski - macie jakieś sprawdzone (pewne) sklepy z Seba, które szybko realizują zamówienia ?

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: But w Seba FR1

Post autor: Herb » sob maja 14, 2011 6:23

Słyszałem dobre opinie o tym sklepie:

http://www.kateskates.co.uk/productdeta ... 71&x2=&x3=

Swoją drogą, przy obecnym kusie funta brytyjskiego, nawet licząc przesyłkę z UK, wychodzisz na swoje...
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
Pedro
Prześcigant 4x110mm
Posty: 446
Rejestracja: wt czerwca 23, 2009 7:54
Jeżdżę od: 01 kwie 2009
Lokalizacja: Lublin

Re: But w Seba FR1

Post autor: Pedro » ndz maja 15, 2011 3:07

może spróbuj też tutaj
http://www.skatemeile.com/SEBA-FR1.html
chyba 3miasto ma tam kontakty

Waldo
Posty: 15
Rejestracja: sob maja 07, 2011 8:08
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: But w Seba FR1

Post autor: Waldo » ndz maja 22, 2011 10:04

Planowałem FR1 sprowadzić z Anglii, ale to również nie takie proste.
Polecany w tym wątku sklep http://www.kateskates.co.uk/productdeta ... 71&x2=&x3= nie posiada FR1 w interesującym mnie rozmiarze, a kolejny sklep http://www.skatehut.co.uk/acatalog/Seba ... __195.html mocno reklamujący się w sieci, ma fatalne opinie o sposobie obsługi klientów.
Inny z dobrymi opiniami nie wysyła rolek poza UK, a w jeszcze innych nie mają rozmiarówek.

Wreszcie znalazłem sklep z dobrymi opiniami http://www.surfdome.com/seba_skates_-_s ... hite-32532 , ale pojawia się problem z interpretacją rozmiarówki. W większości sklepów UK, rozmiar UK 11 odpowiada rozmiarowi Euro 46, czyli 300mm.
W interesującym mnie sklepie mają podaną rozmiarówkę UK 11, jako Euro 45 i nie potrafią przypisać długości w milimetrach do rozmiaru UK 11 :shock: A rolki mają w magazynie i nie potrafią też zmierzyć długości wkładki, pomimo, że sprawdzili mi w magazynie, że na pudełku jest oznaczenie UK 11 :twisted:

Muszę poszukać dostawcy rolek w Niemczech, gdzie posługują się rozmiarami Euro i wszystko jest wtedy jasne.

Nie spodziewałem się, że wystąpi tak poważny problem z zakupem rolek lekko ukierunkowanych na slalom., dla stopy 295mm - nieprawdopodobne !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - sprzęt / Inline freestyle slalom equipment”