rolki do slalomu i freeride ~~600 zl

Freestyle slalom - wszystko o sprzęcie (rolki itp.) / Inline freestyle slalom equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

raphaello91
Posty: 34
Rejestracja: śr marca 28, 2012 9:17
Moje rolki: Seba FRX 80
Jeżdżę od: 08 lut 2013

rolki do slalomu i freeride ~~600 zl

Post autor: raphaello91 » śr marca 28, 2012 9:26

witam, przeszukalem juz wiele for ale nigdzie nie moglem znalesc aktualnej odpowiedzi. otoz chodzi o to iz chcialbym "odswiezyc" sobie jazde na rolkach i strasznie napalilem sie na slalom, ale rowniez interesuje mnie freeride. i stad moje pytanie, jakie rolki w granicy 600 zl (+/- 50 zl) nadaja sie do slalomu oraz freeridu i wytrzymaja ze 2 sezony?? sam zastanawialem sie nad : powerslide metro, fusion x3, trinity tempish, fila nrk bx (ale podobno fila juz w Polsce nie kupie). i czy da sie gdzies kupic starsze modele rolek np z sezonu 2010?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: rolki do slalomu i freeride ~~600 zl

Post autor: zico » śr marca 28, 2012 9:34

O starszych modelach zapomnij, teraz to będzie walka o dostępność rolek w tym roku, bo powoli rozmiary niektórych modeli już się kończą.

Jeśli slalom I freeride, to Fila NRK BX najlepszy wybór z tych podanych przez Ciebie. Jednak te rolki są NIEDOSTĘPNE.

W co możesz celować? Np. w Seba FRX na 80mm kółkach, cena poniżej 700pln, rolki dedykowane na freeride, ale w związku, że mają szynę 243mm są bardzo uniwersalne i można je delikatnie zastosować do slalomu.

Właśnie do mnie jedzie ten model.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: rolki do slalomu i freeride ~~600 zl

Post autor: Herb » śr marca 28, 2012 4:10

Jak duży nacisk na slalom - Metro 2012 to lepszy deal niż FRX za podobną cenę. Lepsze zapięcie, a co za tym idzie trzymanie, lepsza możliwość regulacji szyny, sztywniejsza konstrukcja, jednoczęściowe osie w frezowanej szynie. Na miasto są niewygodne, fakt - sztywność daje po stawach i kręgosłupie, ale między kubkami sprawują się dobrze. Można włożyć podkładkę pod liner, wykonaną np. z cienkiej maty do jogi, to zwiększy nieco komfort. W przyszłości inwestycja w dobrej klasy wkładki amortyzujące do butów też jest rozsądnym pomysłem, bo to co włożone jest do linera Metro jest mniej niz adekwatne... Ale jak te rolki - to koniecznie wersja 2012 - lepsze osie, nowa szyna (stara to był delikatnie mówiąc - badziew), mocniejsze klamry.

FRX są natomiast lepszym wyborem jeżeli będziesz więcej czasu spędzał na mieście. Do slalomu warto wyposażyć je w klamrę, zamiast rzepa 45 stopni.

Fusion X3 sobie odpuść. Pomyłka do slalomu, cudo do freeride, dobry model i dobre wykonanie, ale polaryzacja zastosowania w stronę jazdy urban jest w tym wypadku tak duża, że nie warto nawet ich brać pod uwagę do jazdy jaką opisujesz.

Trinity Tempish - te rolki mają swoich zwolenników i obrońców, jakoś jednak osoby które miały je "testować" na mieście po zakupie tych jakże "cudownych" rolek umilkły i żaden test się nie pojawił. A taki był entuzjazm ;) W Katowicach jest jeden przykład że slalom jeździć się w tym może i da - tylko po co... koła w tych rolkach sypią się tak szybko, że obiektywnie rzecz biorąc - musisz kupić nowe niemal od razu, co niweluje różnicę w cenie, a potem zostajesz z rolkami podrzędnej jakości z założonymi np. Hyper Concrete...
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

raphaello91
Posty: 34
Rejestracja: śr marca 28, 2012 9:17
Moje rolki: Seba FRX 80
Jeżdżę od: 08 lut 2013

Re: rolki do slalomu i freeride ~~600 zl

Post autor: raphaello91 » śr marca 28, 2012 7:29

ok dzieki, chodzi mi o to ze czasami np przez kilka dni jezdzilbym tylko po miescie a czasami katowal slalom, ogranicza mnie jedynie budzet, 650 to max co moge wydac (lacznie z przesylka). moze sa jeszcze jakies inne modele ktore nie zostaly wymienione? narazie znalazlem oferte fila nrk bx za 599, tudziez tempish z 2010 za 425, w ostatecznosci moge sklonic sie ku metro 2012 i frx. ktore (metro czy frx) posluza mi dluzej bez zadnych wymian?

raphaello91
Posty: 34
Rejestracja: śr marca 28, 2012 9:17
Moje rolki: Seba FRX 80
Jeżdżę od: 08 lut 2013

Re: rolki do slalomu i freeride ~~600 zl

Post autor: raphaello91 » śr marca 28, 2012 7:54

wybralbym chyba seby frx, a powiedzcie mi czy jesli w tempish wymienie kolka to posłużą mi chociaz 3 lata?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: rolki do slalomu i freeride ~~600 zl

Post autor: zico » śr marca 28, 2012 7:57

raphaello91 pisze:wybralbym chyba seby frx, a powiedzcie mi czy jesli w tempish wymienie kolka to posłużą mi chociaz 3 lata?
Odpuściłbym sobie Tempishe, mając na celowniku dużo lepszy sprzęt. Rolki to nie tylko kółka.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: rolki do slalomu i freeride ~~600 zl

Post autor: Herb » śr marca 28, 2012 8:13

raphaello91 pisze: ktore (metro czy frx) posluza mi dluzej bez zadnych wymian?
Raczej tyle samo - koła podobnej klasy. Jeżeli będziesz stawiać nacisk na jazdę po mieście, śmiało bierz FRX.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

raphaello91
Posty: 34
Rejestracja: śr marca 28, 2012 9:17
Moje rolki: Seba FRX 80
Jeżdżę od: 08 lut 2013

Re: rolki do slalomu i freeride ~~600 zl

Post autor: raphaello91 » śr marca 28, 2012 11:25

czytam o tych frx i ludzie pisza ze to shit, znalazlem fila nrk bx za 480 zl (z tym ze napisane jest dostawa wkrotce, wiec mozliwe ze to lipa).

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: rolki do slalomu i freeride ~~600 zl

Post autor: Herb » śr marca 28, 2012 11:37

Czytasz o starym modelu FRX, tzn. tym produkowanym na sezon 2010 i wcześniejsze. Są spore różnice! Po pierwsze, nowe maja szynę wykonaną z lepszego stopu aluminium. Mają lepsze łożyska i koła niż tamte. Mają lepszy liner niż stara wersja. Mają lepszą amortyzację. Słowem - to sporo lepsze rolki. Na pewnie nie gorsze od NRK BX.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

raphaello91
Posty: 34
Rejestracja: śr marca 28, 2012 9:17
Moje rolki: Seba FRX 80
Jeżdżę od: 08 lut 2013

Re: rolki do slalomu i freeride ~~600 zl

Post autor: raphaello91 » śr marca 28, 2012 11:41

no oki ale jesli mam do wyboru nrk bx za 470 a frx za 650 to raczej wybor jest prosty, chyba ze istnieja jeszcze jakies inne modele w podobnej cenie o ktorych nie wiem :D

raphaello91
Posty: 34
Rejestracja: śr marca 28, 2012 9:17
Moje rolki: Seba FRX 80
Jeżdżę od: 08 lut 2013

Re: rolki do slalomu i freeride ~~600 zl

Post autor: raphaello91 » śr marca 28, 2012 11:51

frx maja podobno kosztowac 639, wiec jesli nie dostane tych fila to biore frx. w sumie jesli tempish kosztuje 500 to lepiej dolozyc 140 zl i miec w miare porzadne rolki ;)

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: rolki do slalomu i freeride ~~600 zl

Post autor: Herb » czw marca 29, 2012 3:13

Być może Fila NRK BX będzie można je dostać w sklepach Decathlon - a to dlatego, że Decathlon w wielu przypadkach omijają oficjalnego dystrybutora rolek na Polskę (którego obecnie - nie ma), centrala we Francji składa zamówienie zbiorcze na wszystkie oddziały u producenta, a następnie kieruje do nich towar. Tak robią z RB i z tego co słyszałem z Powerslide też (Decathlony sprzedawały wersję Metro 2011 z kołami takimi jak z wersji 2009 i 2010 - czyli dużo gorszymi, ale za to tańszą), niewykluczone że z Fila - też i nawet są poszlaki by tak sądzić.

W zeszłym roku firma Fila zrobiła dla tej sieci marketów sportowych wersję Fila NRK BXD (D jak Decathlon oczywiście), niedostępną nigdzie indziej - na pierwszy rzut oka różniły się jedynie kolorem cuffa i rzepów, oraz tą literką w nazwie, ale kto wie, może różnic było więcej, ja tej wersji rolek na żywo nigdy nie widziałem, jedynie na stronie sklepu.

Tak więc jakaś marginalna szansa na pojawienie się NRK BX w tym roku w Polsce istnieje, mimo że nowy dystrybutor Fila w tym roku nie bierze się za temat rolek. Tylko mam wrażenie, że gdyby tak miało być, to Decathlon już by miał je w swojej ofercie. W innych sklepach - raczej na 100% nie, chyba że jakiś import na własną rękę z za granicy. Jak rolki na już - to FRX. I masz rację, że lepiej dopłacić do ceny Tempish Trinity - pieniądze wydane na te rolki to pieniądze zmarnowane, lepiej już kupić coś używanego, ale dobrego producenta.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

raphaello91
Posty: 34
Rejestracja: śr marca 28, 2012 9:17
Moje rolki: Seba FRX 80
Jeżdżę od: 08 lut 2013

Re: rolki do slalomu i freeride ~~600 zl

Post autor: raphaello91 » czw marca 29, 2012 9:34

ok dzieki za odp. czyli moge smialo brac frx/nrk bx bez obawy ze sie rozpadna po 1 sezonie? a i jeszcze mam pytanie odbiegajace od tematu, jesli kupie rolki przez internet a rozmiar bedzie zly to mozna je wymienic? czy to zalezy od sklepu?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: rolki do slalomu i freeride ~~600 zl

Post autor: zico » czw marca 29, 2012 9:53

raphaello91 pisze:ok dzieki za odp. czyli moge smialo brac frx/nrk bx bez obawy ze sie rozpadna po 1 sezonie? a i jeszcze mam pytanie odbiegajace od tematu, jesli kupie rolki przez internet a rozmiar bedzie zly to mozna je wymienic? czy to zalezy od sklepu?
Prawo mówi, że muszą wymienić. Teraz jest to 10 dni, w przyszłości będzie to 14 dni.

Czy się rozpadną? Jak kupisz samochód to nie znasz dnia ani godziny kiedy ktoś może w niego wjechać lub Ty w kogoś wjedziesz. Nie można z góry określić ile, nie wiemy, co będziesz z nimi robić, jak jeździć, jak je katować. To tak jakbym Ciebie zapytał: ile wytrzymają mi moje Twistery czy Fila NRK czy Simmons Racing? Wiesz ile? Nie wiesz. Sam nie wiem.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

raphaello91
Posty: 34
Rejestracja: śr marca 28, 2012 9:17
Moje rolki: Seba FRX 80
Jeżdżę od: 08 lut 2013

Re: rolki do slalomu i freeride ~~600 zl

Post autor: raphaello91 » czw marca 29, 2012 1:13

reasumujac do slalomu i freeridu z przedzialu cenowego 600 zl najlepiej nadadza sie frx i nrk bx? a zeby miec w nich banana to musze odkrecic srodkowe kola i pojedzic troche tylko na dwoch- z tylu i z przodu, a potem dokrecic srodkowe?

Zablokowany

Wróć do „Freestyle slalom - sprzęt / Inline freestyle slalom equipment”