Jakie rolki konkurencyjne

Freestyle slalom - wszystko o sprzęcie (rolki itp.) / Inline freestyle slalom equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

8850
Posty: 11
Rejestracja: czw maja 02, 2013 4:03
Moje rolki: Roces
Jeżdżę od: 02 sty 2006
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Jakie rolki konkurencyjne

Post autor: 8850 » czw maja 02, 2013 7:30

Witam
Szukam rolek na freestyle, bez skakania po murkach, nic agresywnego, bez jazdy po kubeczkach, do zabawy w mieszanie nogami, jazdy pod różnym kątem przodem i tyłem. Zajeździłem już kilka zestawów kółek, ostatnimi rolkami były Roces skorupowe mocno sztywne i lekkie, ale po czasie też padły.

Ponieważ teraz nie jeżdżę dużo (100% asfalt), 90 kg wagi, rozmiar 44, dlatego poszukuję czegoś niedrogiego w cenie ok. 300 nowy/używany, zastanawiam się czy nie przesiąść się na hokejowe z racji tego że powinny dobrze trzymać nogi (jeżdżę na łyżwach hokejówkach co sezon zimowy). Ponieważ nie jestem już początkującym dlatego nie muszę mieć firmowego drogiego sprzętu, pięknego wypasu i bajerów oraz nic nie muszę nikomu udowadniać. NIe chcę nic szmacianego fitnesowego ani błyszczącego.

Generalnie szanuję sprzęt stąd pomyślałem o Powerblade fxr np. <nie podajemy linków>/rolki-powerblade-fxr- ... 78404.html wygląda nieco badziewnie, ale jeśli są dość sztywne i sensownie trzymają nogę mógłbym wziąść. Są dość wysokie co mi nie przeszkadza i szynę wygląda na mocno wąską, no i oszukiwany banan (szyna flat ale kółka większe i niższe). Na łyżwach jest mocny banan i jest bardzo dobrze tak lubię. Czubki rolek przy palcach są mocno spłaszczone więc powinno pomagać przy podnoszeniu stopy. Wyglądają na podróbkę roleczek za 1000 PLN. Na łożyska i kółka raczej nie zwracam zbytnio uwagi i tak padną po 2 sezonach. Czy ktoś miał na nogach? Czy będą lepsze niż hokejówki?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jakie rolki konkurencyjne

Post autor: zico » czw maja 02, 2013 8:29

Zapomnij o tych rolkach przy Twojej wadze. Po prostu - wyrzucone pieniądze.
I proszę - nie pytaj dlaczego, bo takich tematów tutaj jest cała masa.
Możesz zaryzykować, jednak to będzie TWOJE ryzyko.

Radzę dozbierać na sprzęt, który utrzyma Twoją masę i będziesz mieć 100% kontrolę nad rolkami, czyli:

Rollerblade Twister lub Seba z serii FR.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

GiS
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 6:30
Moje rolki: Twister/Solo PB/Vapor X70
Jeżdżę od: 0- 0-2009

Re: Jakie rolki konkurencyjne

Post autor: GiS » czw maja 02, 2013 8:47

8850 pisze:Ponieważ nie jestem już początkującym dlatego nie muszę mieć firmowego drogiego sprzętu, pięknego wypasu i bajerów
Może naiwny jestem i mój kubusiowy rozumek nie ogarnia za bardzo świata, ale to chyba dokładnie odwrotnie działa.
Jak koniecznie chcesz się zrazić do sportu to mogę Ci wysłać moje stare rolki. Mają ze 4 lata, ale jeżdżone może ze 20x. Kosztowały ok. 300pln za nowe.
Jak już wyklniesz na nie wszystkie wulgaryzmy świata i wymyślisz kilka nowych to zrozumiesz co chcę CI przekazać i będzie mniej gadania:)
A poważnie:
Do Twojej wagi słabe rolki to marna inwestycja, zwłaszcza jeśli, jak mówisz, umiesz jeździć. Mając dobrą technikę odbicia przy "mieszaniu nogami" (podoba mi się ten termin:) ) to rozlecą Ci się na nogach i szanowanie sprzętu nie ma tu nic do rzeczy. No chyba, że planujesz postawić tylko na półce i podziwiać jakie ładne.
Nie bez powodu zestaw dobrych kół do rolek kosztuje ponad 200pln. Ja ważę ok. 100kg i jedne z najlepszych na rynku kółek - hyper concrete zajechałem w jeden sezon. Firmowe rollerblade po 4h spokojnej jazdy na mieście zrobiły się kanciaste.
Więc jak tu rozmawiać o dobrej rolce za podobne pieniądze?
Generalnie rolki hokejowe są fajne, ale to nie to samo co łyżwy hokejowe. Jeśli grasz w hokeja to nie poczujesz dużej różnicy. Do freestyle już tak. Czy dobrze trzymają? Zależy od techniki wiązania, ale na pewno gorzej od rolek dedykowanych np. do slalomu (które przy dobrze dobranym rozmiarze zdecydowanie mają najlepsze trzymanie). Do tego dochodzi szyna w hokejówkach. płoza w łyżwie przypomina banana i jest zwrotna do freestylowania. Podstawowy układ kółek w rolce hokejowej ma za zadanie wspomagać jazdę do przodu, ale o trikach możesz zapomnieć.
Do tego warto pamiętać, że rolka hokejowa, nie ma żadnej amortyzacji, więc jeżdżąc parę h po nawet na pozór gładkim asfalcie mogą Cie zwyczajnie boleć stopy.

Poczytaj, jest na forum trochę tematów o dobieraniu rolek do różnych zastosowań, ale nikt tu nie poleci Ci rolki będącej "podróbką roleczki za 1000pln" Takie eksperymenty niestety na własną odpowiedzialność.
Pozdro!
GiS

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakie rolki konkurencyjne

Post autor: Herb » pt maja 03, 2013 11:26

8850 pisze:jeżdżę na łyżwach hokejówkach co sezon zimowy
A te łyżwy kosztowały 300zł? Miałeś kiedykolwiek pomysły w stylu: "Ponieważ nie jestem już początkującym dlatego nie muszę mieć firmowego drogiego sprzętu, pięknego wypasu i bajerów" odnośnie łyżew? Mam rozumieć że jeździsz na łyżwach takich "marek" jak Spokey - w końcu nie jesteś początkujący, to po co Ci firmowy i drogi sprzęt?

Co Ty chcesz robić, uprawiać sport, czy udawać, że sport uprawiasz?

P.S. Tak, jakby ktoś miał wątpliwości, jestem cholernie uczulony na łyżwiarzy, w szczególności tych uprawiających FIS, którzy na rolki patrzą jak na podrzędny rodzaj aktywności fizycznej i uważają ze to zabawki - podczas gdy rolki dają nieskończenie więcej możliwości, niż jakiekolwiek łyżwy. Tacy to niech lepiej zostaną na tych swoich lodowiskach i jeżdżą po płaskim do znudzenia.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

GiS
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 6:30
Moje rolki: Twister/Solo PB/Vapor X70
Jeżdżę od: 0- 0-2009

Re: Jakie rolki konkurencyjne

Post autor: GiS » pt maja 03, 2013 1:33

Herb pisze:P.S. Tak, jakby ktoś miał wątpliwości, jestem cholernie uczulony na łyżwiarzy, w szczególności tych uprawiających FIS, którzy na rolki patrzą jak na podrzędny rodzaj aktywności fizycznej i uważają ze to zabawki - podczas gdy rolki dają nieskończenie więcej możliwości, niż jakiekolwiek łyżwy. Tacy to niech lepiej zostaną na tych swoich lodowiskach i jeżdżą po płaskim do znudzenia.
Rozumiem Herb, o co Ci chodzi i szanuje takie postawienie tematu, ale troszeczkę się nie zgodzę. Dla mnie łyżwy były pierwszym sportem za który się wziąłem, więc i trochę stanę w obronie.
Na początku, gdy kupiłem twistery rolki wydawały mi się ciekawym zamiennikiem na lato dla moich ukochanych łyżew i mocno nie rozumiałem upartego powtarzania przez Zico, że to od podstaw dwa różne sporty. Po jednym intensywnym sezonie rolkarskim i zestawieniu tego z bardzo intensywnym sezonem na lodzie dostrzegam wreszcie pewne fundamentalne różnice przez, które podchodzę do ostrzy i kół w trochę inny sposób.
Faktem jest, że różnorodność jaką daje plener jest ogromną przewagą wrotkarstwa nad zamkniętym obiektem 60x30 i praktycznie freestyle (freeride) na kołach jest tak szeroki jak umiejętności fizyczne i wyobraźnia ridera, ale z kolei specyfika poruszania się po lodzie na łyżwach dla mnie jako freestylera daje możliwości, o których mogę (przy moim poziomie umiejętności) tylko pomarzyć na rolkach.
Nie wypowiem się co do pozostałych aspektów obu dyscyplin, bo nie mam pojęcia o jeździe szybkiej, ani jakiegokolwiek porównania w temacie hokeja.
Natomiast z obserwacji widzę, że ilu maniaków tyle opinii ciążących w różne strony.

Konkludując, zgadzam się z Tobą, że generalizując łyżwy i wrotkarstwo jako całość obu dyscyplin, jazda na rolkach daje o wiele większe pole do popisu i większą możliwość rozwoju (freeride, agressiv), ale łyżwy przez swoją specyfikę są rajem dla "mieszających nogami" (naprawdę mi się podoba to określenie :D ).
Poza tym dla mnie prywatnie nic, nawet NS, nie jest wstanie zastąpić atmosfery panującej na lodowisku (tak, sentymentalny ze mnie człowiek).
Ale tak naprawdę i tak wszystko sprowadza się do tego, żeby robić z głową to co się kocha.
Pozdro!
GiS

8850
Posty: 11
Rejestracja: czw maja 02, 2013 4:03
Moje rolki: Roces
Jeżdżę od: 02 sty 2006
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Jakie rolki konkurencyjne

Post autor: 8850 » pt maja 03, 2013 6:16

Jeżdżę na łyżwach i rolkach, na rowerze (składanym, miejskim, trekingowym), skuterze, w samochodzie bo to wszystko jest moje, ponadto używam też autostopa, busa, autobusu, pociągu - nie widzę problemu, każde jest do czego innego. Jak byłem początkującym zwracałem uwagę na dobre ubranie, firmowe rolki, wszystko czyste wyprane, nowe, bez kurzu, bez ochraniaczy. Po kilku latach już jeździłem w obdartych spodniach, w wyczochranym ubraniu z dziurami w dużych ochraniaczach i w przetrzebionym sprzęcie, tylko wtedy ludzie coraz częściej oglądali się, kobiety piszczały z przerażenia widząc pędzącego na czołówkę z nimi na chodniku na mieście. To wszyscy znają.

Teraz nie trzeba nic udowadniać potrzebuję czegoś sensownego do jeżdżenia, nie musi to być super jakości, ale powinno być w miarę wytrzymałe. Jeśli to poniżej jest chłam to będę musiał poprostu uzbierać na coś lepszego.
<nie podajemy linków>/rolki-slalomowe-wyczy ... 14786.html
<nie podajemy linków>/rolki-powerblade-abec ... 22121.html

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jakie rolki konkurencyjne

Post autor: zico » pt maja 03, 2013 8:50

Powyższe dwa modele = chłam.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

GiS
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 6:30
Moje rolki: Twister/Solo PB/Vapor X70
Jeżdżę od: 0- 0-2009

Re: Jakie rolki konkurencyjne

Post autor: GiS » pt maja 03, 2013 11:04

8850 pisze:Teraz nie trzeba nic udowadniać potrzebuję czegoś sensownego do jeżdżenia, nie musi to być super jakości, ale powinno być w miarę wytrzymałe.
Masz dziwną definicję udowadniania czegoś, komuś Kolego. Nie wiem co i komu udowodnisz jeżdżąc na dobrym markowym sprzęcie, co nie nastąpi jeśli będziesz mieć pod nogami sprzęt gów...ny.
W całym świecie jest raczej tendencja tego, że im zawodnik lepszy tym bardziej profesjonalnego sprzętu wymaga. A to że się ludzie patrzą, bo jadę w komplecie ochraniaczy to już ich problem. W razie upadku to o moją rzyć się sprawa rozbije nie o ich.

Nie ogarniam trochę. Chcesz sprzęt w miarę sensowny i wytrzymały, czy chcesz wydać 200pln? Czy po prostu za wszelką cenę udowodnić, że na słabych rolkach też dasz radę?
Podpowiem Ci tak:
Jeśli chcesz dobry sprzęt to poczytaj poradniki i ogólnie posty Herba - jest ich na Forum sporo i są to rady dobre. Celuj w marki tam wyszczególnione. Jeśli jednak chcesz wydać 200pln i mieć rolki to nie podsyłaj tu kolejnych linków tylko weź co Ci w oko wpadnie, bo tu nikt nie weźmie odpowiedzialności za polecenie Ci czegoś co tylko rolki udaje.
Pozdro!

8850
Posty: 11
Rejestracja: czw maja 02, 2013 4:03
Moje rolki: Roces
Jeżdżę od: 02 sty 2006
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Jakie rolki konkurencyjne

Post autor: 8850 » sob maja 04, 2013 12:27

DZiękuję za cenne uwagi, rzeczywiście dozbieram do lepszego sprzętu i więcej czasu spędze na czytaniu o markach.

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakie rolki konkurencyjne

Post autor: Herb » sob maja 04, 2013 12:10

GiS pisze:Poza tym dla mnie prywatnie nic, nawet NS, nie jest wstanie zastąpić atmosfery panującej na lodowisku (tak, sentymentalny ze mnie człowiek).
Każdy szuka czego innego - gdybym poszukiwał kontaktu z ludźmi w sporcie, na lodowisku czy NS, to nie brałbym się za rolki tylko za jakiś sport drużynowy. Dla mnie rolki to przede wszystkim możliwość ucieczki od zgiełku i najczęściej jeżdżę samotnie, bo tak lubię. Na lodowisku zawsze czułem się jak w klatce, przeludnionej klatce z badziewną muzyką puszczaną z głośników. Żadne lodowisko ani NS nie są w stanie zastąpić atmosfery panującej w mieście, gdy prujesz o 2 w nocy pustymi ulicami, czy wręcz przeciwnie, gdy o 2 w dzień prujesz pełnymi ulicami i przebijasz się przez tłumy jak brzytwa ;)
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - sprzęt / Inline freestyle slalom equipment”