Rolki do slalomu i na chodnik

Freestyle slalom - wszystko o sprzęcie (rolki itp.) / Inline freestyle slalom equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

indianka
Posty: 1
Rejestracja: pn marca 31, 2014 3:06
Moje rolki: Powerslide Imperial
Jeżdżę od: 0- 0-1998

Rolki do slalomu i na chodnik

Post autor: indianka » pt kwietnia 04, 2014 10:13

Witam,
potrzebuję porady przy wyborze modelu rolek. Zależy mi przede wszystkim na slalomie. Wybrałabym model ze zintegrowanym linerem, ale obawiam się mało komfortowej jazdy po mieście. Chodzi mi o to, żeby w tych rolkach dojechać na miejscówkę, albo przejechać się "na spacer". Z elementów urban to ewentualnie wskoczyć na krawężnik, no i skok z obrotem o 180 stopni w celu zmiany kierunku jazdy. Ale mogę zrezygnować z jakichkolwiek skoków, to na prawdę nie moja bajka. Chodzi mi też o to, żeby jadąc po chodniku nie rozwalić sobie stawów. Wiem, że im bardziej slalomowa rolka, tym mniejsza amortyzacja. Nie wiem tylko jak to jest w praktyce odczuwalne. Przy przesiadce z Fusion x5 na Imperiale poczułam różnicę, ale szybko przywykłam do telepania na kostce chodnikowej. Myślę, że różnicę zrobiły w dużej mierze twardsze kółka. No ale do slalomu lepsze.
Myślę o linerowych rolkach, o ile nie będzie luzów między linerem a skorupą. Wiem, że to też kwestia rozmiaru. Moja stopa rano ma 250mm, wieczorem, po jeździe, w cieńkiej skarpecie przy ugiętych kolanach ma 260mm. W damskich butach często się okazuje, że mam dość dużą tęgość stopy. Nie mam platfusa, ani supinacji.
I jestem w mega kropce, bo kompletnie nie wiem co wybrać. Pomierzyć ciężko, bo w Warszawie nie widzę nigdzie np. Seba high w moich okolicach rozmiarowych.
Zależy mi przede wszystkim na jak najmniejszych ograniczeniach do slalomu. I dwóch kafli za rolki chyba nie przełknę, ale 1,5 zaczynam rozważać.
Mogę poczekać na ew. sprowadzenie rolek, bo na razie mam w czym jeździć, ale myślę, że teraz byłby dobry moment na sprzedaż Imperiali, więc nie za długo.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - sprzęt / Inline freestyle slalom equipment”