Rolki do slalomu - Seba FRX czy FR2?

Freestyle slalom - wszystko o sprzęcie (rolki itp.) / Inline freestyle slalom equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
Kacha_ZG
Posty: 12
Rejestracja: sob kwietnia 05, 2014 11:48
Moje rolki: Powerslide Imperial
Jeżdżę od: 01 kwie 2013
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Rolki do slalomu - Seba FRX czy FR2?

Post autor: Kacha_ZG » wt kwietnia 29, 2014 1:17

Hej!
Przymierzam się do zakupu roleczek głównie pod slalom i ewentualnie jazdę po mieście (z punktu A do B, raczej bez szaleństw). Budżet jaki założyłam to plus/minus 650zł i początkowo myslałam o Powerslide Imperial lub Seba FRX. Po wizycie w sklepie Zico trochę mi się rozjasniło więcej w głowie i teraz bardziej zastanawiam się czy wziąć Seba FRX czy FR2 (i dopłacić). Róznica w cenie jest istotna, a zastanawiam się czy biorąc rolki Seba FR2 nie wezmę czegoś lepszego niż potrzebuję - tzn. nie będę umiała wykorzystać sprzętu w 100%, więc niepotrzebnie kupię droższy. A może lepiej wziąc tańsze, a kupić lepsze koła?
Jakie macie doświadczenia z tymi modelami? Będę wdzięczna za wszelkie opinie :)
Postaw wszystko na jedną kartę i dopilnuj, żeby wygrała

GiS
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 6:30
Moje rolki: Twister/Solo PB/Vapor X70
Jeżdżę od: 0- 0-2009

Re: Rolki do slalomu - Seba FRX czy FR2?

Post autor: GiS » wt kwietnia 29, 2014 12:53

Yo!
Ja Ci powiem tak. Jeżeli chodzi o FR2 to mało o nich wiem, bo w życiu na oczy nie widziałem, ale ostatnio obmacałem sobie FRX, więc tak trochę jednostronnie w ciemno będzie:)

Ogólnie jeżeli chodzi o rolkę do slalomu to raczej nie masz co zakładać, że dobrego sprzętu nie wykorzystasz, bo im wyższa półka tym łatwiej się nawet podstaw uczyć. Poza tym jeżeli masz naprawdę dużą zajawkę na slalom i dodatkowo znajdziesz kogoś kto CIę będzie uczył to dojście do trików z poziomu crazy sun, a potem wheelingów to jest jakieś 2-3m-ce. A zwłaszcza przy tym ostatnim sprzęt zaczyna mieć znaczenie. A tak ogólnie to, żebyś się w miarę swobodnie poczuła na kubkach i zaczeła własne układy składać to wystarczy jeden ambitny sezon (jeżeli masz opanowane na sto procent podstawy jazdy). No i przy slalomie sprzęt się bardzo nie zużywa, więc to wydatek na lata:)
:)

Ergo: Jeżeli wiesz na sto procent, że będziesz jeździć slalom to od razu inwestuj w dobry sprzęt, bo może się okazać, że teraz wydasz 600, a za rok bedziesz musiała i tak kupić lepsze rolki.
Jeżeli jednak jeszcze się wachasz to bierz FRX, bo to rolka mocno uniwersalna w dobrej cenie:)
A na własnym przykładzie mogę powiedzieć, że tendencje się zmieniają:D Ja dwa lata temu też byłem najarany na slalom jak szczerbaty na suchary, a teraz kubki leżą i się kurzą, ja latam głównie po mieście. A wczoraj przyszły rolki agresywne, bo chcę się przeprosić ze skate parkiem i skakaniem na mieście:)

Co do kółeczek to zależy ile ważysz, ale ogólnie to co kładą stockowo do sebów, czy innych markowych rolek dla kogoś w przedziale 50-60kg na jeden sezon wystarczy spokojnie, więc tym się raczej nie zaprzątaj:)

pozdro!
GiS

Awatar użytkownika
rAv
Posty: 29
Rejestracja: śr kwietnia 23, 2014 2:11
Moje rolki: Seba FR1
Jeżdżę od: 10 sty 2010
Lokalizacja: Katowice

Re: Rolki do slalomu - Seba FRX czy FR2?

Post autor: rAv » wt kwietnia 29, 2014 3:12

Cześć podobny temat do mojego. Pozwolę sobie tu napisać.
A czy przy FRX i wadze 100kg (2m wzrostu) jakieś skoki małe murki, schody) dadzą radę czy Trzeba kupić od razu FR2?
Z tego co mi wcześniej odpisałeś GiS to masz podobna budowę co ja :)

Edit:

Nie planuje jakiś ogromnych ramp czy skoków wiec raczej bym nie chciał rolek typowo do jazdy agresywnej.. :p

GiS
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 6:30
Moje rolki: Twister/Solo PB/Vapor X70
Jeżdżę od: 0- 0-2009

Re: Rolki do slalomu - Seba FRX czy FR2?

Post autor: GiS » wt kwietnia 29, 2014 9:05

Wiesz co rAv, ja generalnie jeżdżę na twisterach i ich podstawowym przeznaczeniem był slalom i rekreacja na mieście, a FRX ma moja Panna, więc szczerze to nie wiem jak one się mogą zachować nawet przy lajtowym freeride pod naszym gabarytem. Pytanie raczej do Zico.

Ale ja z tytułu tego, że wkręciłem się w skakanie, zjazdy ze schodów itp, czyli szeroko rozumiany Freeskate w obawie o twistery kupiłem sobie buty agresywne i będę je modował za czas jakiś do szyny 243 na koła 80mm.
Generalnie to mogę postawić swój kask, że FRX wytrzymają wszystko co jest w stanie wymyślić moja dziewczyna, ale przy naszej kategorii wagowej...;p Nie wiem;p Chyba bałbym się ryzykować...
Ale w razie co do seby masz komplet części zamiennych. Ja nie chciałem właśnie twisterów katać ze względu na trudny dostęp do części.

Natomiast z zupełnie innej strony, jak chcesz skakać nawet na mieście to rolki agresywne robią kolosalną różnicę! Na szynie SSM w twisterach i koła 80mm przeskoku nad tyczką robiłem 50cm i co drugi skok=gleba. Bałem się, bo nie wiedziałem, czy dam radę wylądować. Agresywki (RB Solo, szyna UFS i małe kółeczka) mam od wczoraj i dzisiaj skoczyłem 87cm i przez 2h skakania ani jednej gleby. Jest zupełnie inne poczucie stabilności i komfort lądowania:) Nie mówię, żeby brać agro jako podstawowe rolki, a nawet bym to odradzał, bo ani się na tym nie da uczyć jeździć, ani poczuć wiatru we włosach, ale rynek wtórny się ugina od używek i można złapać coś w dobrych pieniądzach i dobrym stanie. Warto, ot choćby dla frajdy spróbowania:D

A zajawę mam taką, że hej! Nie sądziłem, że agressive może dawać, aż tyle radochy!:D

Podjarany jestem bo niedawno wróciłem:) Koniec offtopu!

Awatar użytkownika
Kacha_ZG
Posty: 12
Rejestracja: sob kwietnia 05, 2014 11:48
Moje rolki: Powerslide Imperial
Jeżdżę od: 01 kwie 2013
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Rolki do slalomu - Seba FRX czy FR2?

Post autor: Kacha_ZG » śr kwietnia 30, 2014 3:46

GiS pisze:Wiesz co rAv, ja generalnie jeżdżę na twisterach i ich podstawowym przeznaczeniem był slalom i rekreacja na mieście, a FRX ma moja Panna, więc szczerze to nie wiem jak one się mogą zachować nawet przy lajtowym freeride pod naszym gabarytem.
Gis, a jak oceniasz twistery? Warto się nad nimi zastanowić, czy zostać przy Sebach?
Postaw wszystko na jedną kartę i dopilnuj, żeby wygrała

TeeeX
Posty: 32
Rejestracja: wt maja 15, 2012 12:27
Moje rolki: SEBA FRX 80
Jeżdżę od: 09 maja 2012
Lokalizacja: Toruń

Re: Rolki do slalomu - Seba FRX czy FR2?

Post autor: TeeeX » śr kwietnia 30, 2014 4:47

Najlepiej jak byś przymierzył oba i zobaczył które lepiej leżą na twojej stopie. Ja spokojnie mogę polecić FRX. Sam w nich do niedawna jeździłem głównie slalom i miasto.

GiS
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 6:30
Moje rolki: Twister/Solo PB/Vapor X70
Jeżdżę od: 0- 0-2009

Re: Rolki do slalomu - Seba FRX czy FR2?

Post autor: GiS » śr kwietnia 30, 2014 5:16

Wiesz co, generalnie to z twisterów jestem mega zadowolony jako z samych roleczek, ale jakbym miał jeszcze raz wydać pieniądze to na dzień dzisiejszy wygrałoby coś z serii FR. Przez wzgląd na dostęp do części zamiennych i wydaję mi się (nie miałem seb na nogach, ale wiem jak mi się liner w twisterach rozciapciał) trzymanie stopy. Moja dziewucha pomimo tego, że ma baaaaardzo szupłe nogi chwali FRX, że to pierwsza rolka, w której jej noga na boki nie pływa.

Ale ogólnie tak jak przedmówca napisał: najlepiej przymierzyć i brać to co lepiej leży.

Awatar użytkownika
Kacha_ZG
Posty: 12
Rejestracja: sob kwietnia 05, 2014 11:48
Moje rolki: Powerslide Imperial
Jeżdżę od: 01 kwie 2013
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Rolki do slalomu - Seba FRX czy FR2?

Post autor: Kacha_ZG » śr kwietnia 30, 2014 5:31

TeeeX pisze:Najlepiej jak byś przymierzył oba i zobaczył które lepiej leżą na twojej stopie. Ja spokojnie mogę polecić FRX. Sam w nich do niedawna jeździłem głównie slalom i miasto.
Nie przeszkadzała ci szyna w slalomie jakos? Bo jak facet ma duży rozmiar stopy, to te koła się jakoś tam pod butem chowają, a jak dla mnie, przy moim rozmiarze 39, to koła 80 zawsze z przodu i z tyłu wystają :P Fakt, że dopiero zaczynam, więc "złej baletnicy spódnica przeszkadza", ale sie zastanawiam czy krótsza szyna i mniejsze koła coś pomogą?

Dzięki wam za rady :)
Postaw wszystko na jedną kartę i dopilnuj, żeby wygrała

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - sprzęt / Inline freestyle slalom equipment”