Jakie rolki do wszystkiego ? :///

Freestyle slalom - wszystko o sprzęcie (rolki itp.) / Inline freestyle slalom equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Ignacyk86
Posty: 5
Rejestracja: pn czerwca 11, 2012 5:42
Moje rolki: K2 cirrus-m
Jeżdżę od: 05 maja 2012

Jakie rolki do wszystkiego ? :///

Post autor: Ignacyk86 » sob czerwca 07, 2014 5:17

Witam
Chciałbym zakupić sobie rolki, ale wciąż nie jestem pewny jakie :/
Jeżdzę od niedawna (dopiero się uczę) na k2 cirrus (jakieś stare, na miękkim bucie, takie jak tu: http://archiwumallegro.com.pl/super+rol ... 87450.html ) Wiem że chciałbym coś z twardą skorupą i z wymiennymi częściami ponieważ bardzo dużo się wywracam (chciałbym wszystko umieć od razu) i rolki będą przeze mnie katowane. Chciałbym coś głównie do slalomu i zarazem na miasto. Czytam na waszym forum od dawna w poszukiwaniu rolek dla siebie a dalej nie jestem na nic zdecydowany.
Myślałem o Twisterach albo jakieś Seba, ale jakie bedą najlepsze?
Mieszkam w Norwegii i nie mam możliwości przymierzenia rolki, nie mogę tez jechać w najbliższym czasie do Polski choć chciałem osobiście przyjechać i zakupić odpowiedni sprzęt.
Moja waga to 82kg / szczupły
wzrost 192cm
rozmiar stopy 286mm (raczej szczupła)
Czy jest coś jeszcze godne polecenia?- koszt to powiedzmy około 1 000zł

doc_strus
Czterokółkowiec
Posty: 85
Rejestracja: sob lutego 22, 2014 3:06
Moje rolki: FR2
Jeżdżę od: 02 sty 1997

Re: Jakie rolki do wszystkiego ? :///

Post autor: doc_strus » sob czerwca 07, 2014 6:16

Cześć, nie ma rolek do wszystkiego... zresztą sam podałeś modele z których warto wybierać. Bardzo uniwersalne są Seba FR bo i na miasto i z tego co ludzie mówią do slalomu są spoko, myślę że jeśli śmigasz od niedawna to każda opcja będzie spoko tym bardziej że RB Twister jak i Seba FR to dobry sprzęt. Myślę że z takimi wymaganiami i budżetem to powinieneś brać to co lepiej dogada się z Twoją stopą ;).

Wcześniej latałem przez lata na K2 w miękkim bucie, teraz Seba FR2 i mogę powiedzieć że wygoda jest taka sama do tego Seb`y o wiele lepiej trzymają nogę. Miałem pewne zastrzeżenia odnośnie klamer jednak jak skorupa się ułoży to jest spoko i klamry dają radę.

Na prawdę nie masz opcji przymierzenia rolek?
Sprawdziłem link i te K2 Cirrus to K2 Moto tyle że z krótszą szyną, miałem Moto i przesiadka na FR2 to milowy przeskok, jest wygodnie, miękko, większa kontrola i przy skokach miękko jak w bamboszu :)

Ignacyk86
Posty: 5
Rejestracja: pn czerwca 11, 2012 5:42
Moje rolki: K2 cirrus-m
Jeżdżę od: 05 maja 2012

Re: Jakie rolki do wszystkiego ? :///

Post autor: Ignacyk86 » pn czerwca 09, 2014 8:47

Witam, nie moglem wcześniej pisać z powodu wyjazdu.

Niestety nie mam możliwości przymierzyć żadnej dobrej rolki. U mnie w sklepach sa tylko rolki miękkie do fitnesu albo szybkie z kołami pow. 90mm :/
Zostaje mi kupić w ciemno na stronie Zico i cieszyć się tym co będzie, myślę że jakie by nie były to będą lepsze niż te kapcie które się całe wyginają jak się chce cokolwiek zrobić :)

Pytanie jaki model z tych SEBA jest najbardziej opłacalny i czym się różnią: FR1, FRX, FR2 albo deluxe ???

kamilspider
Czterokółkowiec
Posty: 97
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:34
Moje rolki: FR1, High.

Re: Jakie rolki do wszystkiego ? :///

Post autor: kamilspider » pn czerwca 09, 2014 8:52

Najwięcej za najmniej jest chyba w Deluxe :) Myślę, że FR2 starczą na Twoje potrzeby w zupełności.

Ignacyk86
Posty: 5
Rejestracja: pn czerwca 11, 2012 5:42
Moje rolki: K2 cirrus-m
Jeżdżę od: 05 maja 2012

Re: Jakie rolki do wszystkiego ? :///

Post autor: Ignacyk86 » pn czerwca 09, 2014 9:25

Deluxe jest lepszą rolką niż FR1 ? ale w czym są różnice? ja widzę tylko że w cenie, ale skoro deluxe jest droższa o 250zł to co tam jest innego?
Chcę kupić raz i mogę wziąć droższe, ale w czym są te różnice? bo chyba nie tylko w kolorze :?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jakie rolki do wszystkiego ? :///

Post autor: zico » pn czerwca 09, 2014 9:50

Ignacyk86 pisze:Deluxe jest lepszą rolką niż FR1 ? ale w czym są różnice? ja widzę tylko że w cenie, ale skoro deluxe jest droższa o 250zł to co tam jest innego?
Chcę kupić raz i mogę wziąć droższe, ale w czym są te różnice? bo chyba nie tylko w kolorze :?
Sztywniejsza szyna, bamboszowaty but wewnętrzny oraz "lepsze" łożyska.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Ignacyk86
Posty: 5
Rejestracja: pn czerwca 11, 2012 5:42
Moje rolki: K2 cirrus-m
Jeżdżę od: 05 maja 2012

Re: Jakie rolki do wszystkiego ? :///

Post autor: Ignacyk86 » pn czerwca 09, 2014 9:59

Czyli w takim razie zostaje Seba FR Deluxe 80 :)
Dziękuję wam bardzo:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - sprzęt / Inline freestyle slalom equipment”