Kupno rolek do slalomu.

Freestyle slalom - wszystko o sprzęcie (rolki itp.) / Inline freestyle slalom equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

sath
Posty: 3
Rejestracja: pt sierpnia 22, 2014 5:25
Moje rolki: Rollerblade Spark
Jeżdżę od: 02 sie 2013

Kupno rolek do slalomu.

Post autor: sath » pt sierpnia 29, 2014 4:35

Witam. Na rolkach jezdze od poprzedniego sezonu, z tym ze dopiero w tym bardzo aktywnie. Do tej pory jezdzilem na rolkach Rollerblade Spark, a wiec rolki rekreacyjne. Zauwazylem, ze strasznie zaczyna krecic mnie slalom na rolkach i zwiazane z nim tricki, ale w moich obecnych rolkach jakos ciezko sie to robi :) Planuje wiec zakup rolek specjalnie do slalomu. Kwota, ktora chce przeznaczyc to maksymalnie 900 zl, z tym ze jesli dostane jakies bardzo dobre duzo taniej to oczywiscie nie chce przeplacac :). Nie wiem czy wzrost i waga maja tu znaczenie, ale jesli tak to: 182 cm i 65kg.

Wstępnie jak patrzylem na rolki to zauwazylem, ze wiekszosc ludzi sklania sie ku Seba FR 2, ale tez Rollerblade Twister jest popularny. Co najlepiej ?

Z gory dziekuje za pomoc w wyborze.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kupno rolek do slalomu.

Post autor: zico » pt sierpnia 29, 2014 4:55

Jeśli slalom i z tych dwóch rolek, to zdecydowanie wygrywa Seba FR2. O wiele lepsze trzymanie stopy, szczególnie w okolicy palców - a to właśnie w slalomie ma znaczenie.
Dodatkowo Seba FR2 ma regulację pochylenia cholewki, a to może się przydać osobom, które pronują lub supinują.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

kamilspider
Czterokółkowiec
Posty: 97
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:34
Moje rolki: FR1, High.

Re: Kupno rolek do slalomu.

Post autor: kamilspider » pt sierpnia 29, 2014 8:38

Jeżeli chcesz rolki typowo do slalomu to polecam Seba High, mają super trzymanie, ale są mniej wygodne od FR i dłuższe wypady w miasto nie będą już takie przyjemne.

sath
Posty: 3
Rejestracja: pt sierpnia 22, 2014 5:25
Moje rolki: Rollerblade Spark
Jeżdżę od: 02 sie 2013

Re: Kupno rolek do slalomu.

Post autor: sath » pt sierpnia 29, 2014 9:50

Nie, ze jestem koniecznie uparty na seba fr2, jesli to wlasnie one sa najlepsze to je wezme. I raczej zalezy mi na tym zeby byly wygodne na dlugie jazdy, poniewaz poza cwiczeniem slalomu lubie takze pojezdzic dluzsza trase :)

kamilspider
Czterokółkowiec
Posty: 97
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:34
Moje rolki: FR1, High.

Re: Kupno rolek do slalomu.

Post autor: kamilspider » pt sierpnia 29, 2014 10:03

To FR2 lub FR1 będą lepsze.

sath
Posty: 3
Rejestracja: pt sierpnia 22, 2014 5:25
Moje rolki: Rollerblade Spark
Jeżdżę od: 02 sie 2013

Re: Kupno rolek do slalomu.

Post autor: sath » pt sierpnia 29, 2014 10:10

Aha i jeszcze jedno pytanie. Czy ewentualnie FR2 nadaja sie do skakania na nich itd? W razie gdyby mi to kiedys przeszlo przez mysl, zeby sie pouczyc :) mysle ogolnie o freeride/urban.

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Kupno rolek do slalomu.

Post autor: Doody » pt sierpnia 29, 2014 11:01

Jak najbardziej, poskakać i pośmigać po mieście w FR'ach również możesz. To jedna z najbardziej uniwersalnych rolek obecnie. Nawet jak być chciał kiedyś poślizgać się trochę po murkach, to też da radę - możesz dokupić soulplate'a.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - sprzęt / Inline freestyle slalom equipment”