Rzeszów slalom battle - 20.11.2010

Freestyle slalom - zawody, imprezy, pokazy / Inline freestyle slalom - competition, events, shows

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rzeszów slalom battle - 20.11.2010

Post autor: zico » czw listopada 25, 2010 4:32

Piszę ostro i zarazem prawdę. Pokazujesz mi jakieś strony, a nikt, kto jest za nie odpowiedzialny nie puścił tego do PZSW czy chociażby napisał tu na forum. Czyli byli ludzie, którzy wiedzieli, Ty wiedziałeś - a nie ma tego dalej, żeby wiedzieli inni. Kompromitacja. Tyle w temacie.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Rzeszów slalom battle - 20.11.2010

Post autor: WFH » czw listopada 25, 2010 6:41

Panowie trochę za dużo emocji w tym wszystkim.
Ja mimo wszystko wierzę w pozytywne rozwiązanie sprawy i nawiązanie współpracy na linii PZSW-Freestyle.
I może na tym najlepiej zakończyć dyskusję, bo chyba do niczego dobrego ona nie doprowadzi :D

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: Rzeszów slalom battle - 20.11.2010

Post autor: jar-as » czw listopada 25, 2010 6:44

Jaka kompromitacja o czym Ty mówisz ? Była by kompromitacja gdyby to forum było jedynym lub przynajmniej głównym punktem informacyjnym o zawodach we freestyle'u .Co do PZSW i jego strony to osobny temat i prosze nie mieszaj tego bo to nie ma sensu a wracasz do tego z uporem maniaka.
To forum własciwie bardzo mało funkcjonuje w świecie freestyle'u .Ja osobiście uznałem ,że nie ma sensu dawać info ,jeżeli sam organizator tego nie robi .Pomijajac fakt ze była to mała impreza i zamykająca cykl PSS . Także mnie osobiście nie dziwił fakt ,że tutaj jest cisza w tym temacie .Jak mówie przestałem wychodzić przed szereg ,robię swoje i to co uznaję za stosowne i w moim mniemaniu co do mnie należy ,a mam co robić na tym polu .Dlatego tez zupełnie nie rozumiem Twojego podniecenia i pisania o kompromitacji bo i freestylu tutaj czyli na tym forum niewiele ,więc i target nie ten , to i kompromitacji brak . Nie sądzę by pół Polski chciało przyjechać do Rzeszowa z całym szacunkiem dla tego miasta i wspaniałych ludzi którzy tam mieszkają i działają , by oglądać te zawody . Zapewniam Cię jednak ,że kto chciał to wiedział .W 90 % ktoś kto szuka informacji o freestyle'u , nie szuka tego tutaj ,mimo ze to największe forum w Polsce .Z własnego doświadczenia wiem ,że jezdzących na zawody jest garstka ,a większośc to oglądacze editów i innych "wykonów" mniej lub bardziej udanych filmików na YT.Na dzień dzisiejszy bardziej skupiam sie na mobilizacji tych którzy bawią się freestyle'm na własny uzytek by zaczeli uczestniczyć w zawodach czynnie ,by rozszerzać to w ten sposób a nie pisać na forum o zawodach których nie organizuję ,bo to nie do mnie należy .Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu
A jak ktoś był lub mieszka w okolicach Rzeszowa to wiedział o tym .: http://www.tvp.pl/rzeszo...osci/wideo/2011/3388366

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: Rzeszów slalom battle - 20.11.2010

Post autor: jar-as » czw listopada 25, 2010 6:47

WFH pisze:Panowie trochę za dużo emocji w tym wszystkim.
Ja mimo wszystko wierzę w pozytywne rozwiązanie sprawy i nawiązanie współpracy na linii PZSW-Freestyle.
I może na tym najlepiej zakończyć dyskusję, bo chyba do niczego dobrego ona nie doprowadzi :D
Święta prawda

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rzeszów slalom battle - 20.11.2010

Post autor: zico » czw listopada 25, 2010 7:57

Bartek ma rację - za dużo emocji. Z kolei po mojej stronie jest: za mało pracy, szczególnie u krzykaczy. Ten temat przypomniał mi o całej wrotkarskiej "aferze" w temacie o popularyzacji wrotkarstwa.

Rozpiszę się, bo tak trzeba żeby zrozumiał każdy. W temacie o rozwoju wrotkarstwa pojawił się wątek, że na stronie PZSW nie ma tego i owego. Było też wyjaśnione, że najważniejszą sprawą jest edukacja i to właśnie PZSW ma być ikoną tego sportu jak wynika to z hierarchii czy po prostu z wiedzy o wrotkarstwie czy danej jej gałęzi. W związku z czym tam właśnie powinna pojawiać się cała wiedza na temat danej dyscypliny jak i również informacje czy newsy, a dokładniej chodziło o kulejące tam freestyle. W temacie o popularyzacji było wielu pieniaczy, którzy widzieli tylko "rolkarstwo" i "freestyle". Nic więcej. Było podane jak na talerzu, że można przecież skontaktować się z PZSW i z wielką chęcią będzie tam wszystko wstawiane. Było porozumienie. Po dwóch miesiącach i imprezie w Rzeszowie jest ten temat, w którym spowodowałem burzę w stosunku do zdania, że "nie było żadnej informacji". Gdybym ją otrzymał albo gdybym ją przeczytał na stronie PZSW to na pewno z dużą szansą pojawiłaby się na tej stronie. Jednakże mając w głowie "deklarowaną pomoc" jak i hałas jaki zrobiła część świata freestyle nie wychylałem się, nawet nie szukałem jakiekolwiek informacji na temat całej dyscypliny freestyle od czasu tamtej dyskusji. Mamy taki efekt domina. Piszesz, że przestałeś wychodzić przed szereg, a w innym temacie chcesz coś zmieniać. Chłopie zdecyduj się, co chcesz robić. Jesteś za tym aby dyscyplina freestyle się rozwijała, a tutaj nagle masz gdzieś pomoc dla PZSW, pomimo, że hucznie i głośno było o wspieraniu strony PZSW właśnie w dziedzinie freestyle... Piszesz, że mała impreza w Rzeszowie? Co z tego??? Jest przecież freestyle, są kubeczki, jest zabawa. Jest fajny edit. Można było to puścić dalej w eter. Pomimo, że mam roboty na maksa i praktycznie poza snem jestem cały czas na wysokich obrotach, mam w swojej skrzynce kilkadziesiąt tysięcy e-maili, przychodzą również takie z prośbą o wstawieniu pewnych informacji na stronę - to jednak znajdę czas żeby to ogarniać i żeby się pojawiło dane info. Są to jednak konkrety, napisane z reguły rzetelnie. A tutaj co w tematach? Oburzenie się, bo oficjalnie napisałem prawdę, że dalej jest źle. Szczególnie widać to w momentach kiedy zaczynasz się motać i piszesz o rzeczach nie związanych z dyskusją albo o tym, że impreza za mała i po co o niej pisać. Pewno, że forum do innych jest słabe we freestyle. Zapewniam Ciebie jednak, że forum ma w niektórych miesiąc odwiedziny w skali 1 miliona odsłon i jakaś tego część dotyczy freestyle. Mało kto jednak pisze o freestyle, bo nie ma po prostu tutaj człowieka, który by ten temat ogarnął. Są z reguły pieniacze, piszą o czymś, o czym nie mają pojęcia, mając na plecach wiedzę tylko i wyłącznie o freestyle z klapami na oczach dla innych dyscyplin. Nie pasują im zasady, które mają podłoże historyczne (np. bój o nazewnictwo dyscypliny) czy pretensje do tego, że nie ma nic na stronie PZSW. A jak mają działać to albo już tutaj nie podejmują dyskusji (obraza majestatu) albo odwracają kota ogonem albo uciekają, zasłaniając się tym, że robią swoje.

Zmienię swoje zdanie na ten temat w przyszłości, kiedy znajdzie się ktoś na tyle konkretny, że ruszy z pomocą dla http://www.pzsw.org . Pomoże w aktualizacji tej strony. Pomoże dwóm sympatykom wrotkarstwa, którzy również poświęcają swój BARDZO cenny czas i część swojego życia, a jednak potrafią trzymać stronę w ryzach i ją uaktualniać w dyscyplinach, w których mają największą wiedzę.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Rzeszów slalom battle - 20.11.2010

Post autor: Herb » pt listopada 26, 2010 1:35

Środowisko freestyle slalom jest po prostu zbyt młode, by np. wrotkarze szybcy mogli się z nimi porozumieć. To taki szok kulturowy: szybcy mają kluby,teamy, statuty, różne klasyfikacje, reguły, kontrakty, licencje, składki, opłaty startowe, określone zasady rejestracji zawodników, organizowanie 10 000 tzw. pierdół gdy chodzi o zawody etc. Wszystko jest poukładane, bo musi, inaczej klapa. Jak chcesz dograć jakąś sprawę w mieście X, wiesz że należy dzwonić do człowieka Y. Slalomowcy to żywioł, ciągle surowa masa z minimalną otoczką reguł. Jak ktoś chce coś dograć... to właśnie, gdzie ma uderzać?

Podejście "spoko,jakoś to będzie" jest może i elastyczne, ale w końcu zostanie zastąpione przez formalizację, gdy slalom zyska na popularności (to ciągle jedna z bardziej niszowych dyscyplin wrotkarskich w naszym kraju, przypominam, pchana do przodu przez garstkę aktywnych ludzi). To znaczy, mam nadzieję że zostanie zastąpione, bo w innym wypadku stanie się to co z wrotkarstwem agresywnym. Jedna z najstarszych dyscyplin w tym kraju, od groma jeżdżących, zawodnicy na światowym poziomie, Polska jest praktycznie bastionem jazdy agresywnej w Europie środkowowschodniej, a skutecznej organizacji od lat ZERO. I chłopaki siedzą w podziemiu. Uważam że nie ma co targać nerwów. To jest sprawa slalomowców, gdzie zaprowadzą swoją dyscyplinę, nawet jeżeli będą zmierzać donikąd. Jak na razie kierunek jakiś sensowny jest...
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: Rzeszów slalom battle - 20.11.2010

Post autor: jar-as » pt listopada 26, 2010 7:55

Cóż Zico masz swój poglad ja swój i już nie będe z tym polemizował ,szkoda energii . Zico my robimy swoje Ci pieniacze i krzykacze także .,a rozwój i popularyzacja nie polega tylko na publikowaniu tego na łamach stron PZSW czy tutaj .Spór o którym piszesz wynikł z tego (i ja go podniosłem ) ,ze związek tudzież ludzie związku pisali o tym jak to jednoczą i rozwijają środowisko .Na tamten dzień dla mnie tego po prostu nie było ale tez nie znałem do końca sytuacji .Nie przedstawiasz całej prawdy i sedna sprawy a skupiasz sie na otoczce .Zarzucasz odwracanie kota ogonem itp a to "oczywista" nieprawda .Żeby móc cokolwiek zrobic dalej ,musi byc tzw porządek w każdej materii .Nie zrozumiałes chyba co mam na myśli pisząc ,że nie będę wychodzić przed szereg .Dobrze wiesz ze to wszystko musi mieć ręce i nogi i nie może być tak ze kazdy "wali" co mu ślina na język przyniesie bo zrobi sie kocioł .Gdy coś budujesz a jak wszyscy wiemy tak na prawdę ten sport raczkuje ,przynajmniej organizacyjnie ,w naszym kraju ,musisz mieć solidne fundamenty i jasno określony cel co chcesz zbudować .Jesli tego nie bedzie to nic z tego na dłuższą mete nie powstanie .Dlatego też wymaga to czasu .Ale Ty oczywiści możesz dalej krzyczeć o pieniaczach .o tym żeby brac sie do roboty.

Po kontakcie z PZSW jeszcze z poprzedniej wymiany zdań, wiem co moge zrobić i wiem do kogo i z czym moge udeżyc ,ale jak mówie to nie jest na dzień dzisiejszy priorytet w sensie działania .To trzeba zrobić ,chcę i warto , dlaczego póki co nie jest ,myśle że zainteresowane strony wiedzą dlaczego i nad tym właśnie trzeba też popracować , I z całym szacunkiem dla Ciebie i tego forum nie będę o tym informował ani Ciebie ani tym bardziej pisał tutaj .Takie sprawy załatwia sie w "spokoju gabinetów "

slawekgd
Posty: 3
Rejestracja: ndz listopada 07, 2010 7:13
Moje rolki: metro
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Rzeszów slalom battle - 20.11.2010

Post autor: slawekgd » czw grudnia 02, 2010 12:54

Witam
Proponuje ustalić jakiekolwiek reguły Kto powinien ( mieć obowiązek ) reklamować dane zawody gdzie.
Relacja wersji video opisu czy krótkiego streszczenia.
W terminie nie krótszym niż jeden tydzień.
To jest moja propozycja.
Brak działań na tej płaszczyźnie nie prowadzi do pozyskanie nowych sponsorów itp.
Proszę PAŃSTWA jedziemy na wspólnym wózku bawmy się popularyzując nas sport który nas kreci.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rzeszów slalom battle - 20.11.2010

Post autor: zico » czw grudnia 02, 2010 12:56

slawekgd pisze:Witam
Proponuje ustalić jakiekolwiek reguły Kto powinien ( mieć obowiązek ) reklamować dane zawody gdzie.
Reklamować - organizator.

Informować o zawodach - ten, kto o nich wie i ma chęci podzielić się nimi.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

slawekgd
Posty: 3
Rejestracja: ndz listopada 07, 2010 7:13
Moje rolki: metro
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Rzeszów slalom battle - 20.11.2010

Post autor: slawekgd » czw grudnia 02, 2010 1:54

Czyli każdy sobie rzepkę skrobie .Okej jak tak ma wyglancować popularyzacja to jestem za.
Próbuje wypracować jakiś standard nic więcej.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rzeszów slalom battle - 20.11.2010

Post autor: zico » czw grudnia 02, 2010 2:19

slawekgd pisze:Czyli każdy sobie rzepkę skrobie .Okej jak tak ma wyglancować popularyzacja to jestem za.
Próbuje wypracować jakiś standard nic więcej.
Wiesz, w REALIACH wygląda to tak:

- są zawody JAZDY SZYBKIEJ, główna osoba, która je organizuje dzwoni do mnie z prośbą o wstawienie informacji o nich, a następnie wysyła e-mail z PEŁNĄ informacją: kiedy, jakie, kto, po co dlaczego lub czasami ktoś inny wysyła do mnie e-mail również z PEŁNYMI danymi na temat imprezy. Jak mam wszystko konkretnie - wstawiam na forum, na główną i informuję również wszystkich znajomych, szczególnie jeśli pytają o daną imprezę. W jeździe szybkiej jak widać to działa - wiesz dlaczego? Bo tym ludziom się chce.

- z zawodów freestyle: zero, poza maratonem sierpniowym w Gdańsku - dostałem info całokształtu, bo tak zadziałał kolega Wojtek - można? Można.

- z hokeja: czasami dostaje info na główną. Czasami.

- z jazdy agresywnej: czasami dostaje info. Np. od Hedona lub SARS. Reszta cisza. Jakoś da się.

- z imprez wrotkarskich, bardziej kameralnych, jak np. w jakiejś dzielnicy w mieście: z reguły działa tak samo jak jazda szybka. Są konkrety, jestem o nich informowany, przesyłam dalej, umieszczam tutaj. Przykład: Poznań, Podolany. Dostałem info, umieściłem tutaj, wysłałem do PZSW - wszędzie się pojawiło. Można? Można.

Jak widać jazda szybka działa najlepiej, tam są najlepsi działacze. Tak to właśnie wygląda REALNIE.

To na razie tyle.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Pedro
Prześcigant 4x110mm
Posty: 446
Rejestracja: wt czerwca 23, 2009 7:54
Jeżdżę od: 01 kwie 2009
Lokalizacja: Lublin

Re: Rzeszów slalom battle - 20.11.2010

Post autor: Pedro » czw grudnia 02, 2010 10:46

zico pisze: - z zawodów freestyle: zero, poza maratonem sierpniowym w Gdańsku - dostałem info całokształtu, bo tak zadziałał kolega Wojtek - można? Można.
Zico nie przesadzaj, tak naprawdę Rzeszów to jedyna w tym roku informacyjna wpadka freestyle'u na tym forum - na 6 imprez w kraju tylko tej raptem nie było, info o wszystkich pozostałych było - w większości nie zamieszczone przez Ciebie - ale było (chronologicznie):

1) Kielce I - sam ten temat wrzuciłeś (!)
viewtopic.php?f=15&t=4059

2) Warszawa - wrzucił crazypete
viewtopic.php?f=15&t=4526

3) Gdańsk - wrzucił jar-as
viewtopic.php?f=15&t=3985

4) Kielce II - wrzucił suwi
viewtopic.php?f=15&t=4641

5) Kraków - sam temat założył Mrmysterious, ale o freestyle zaczął Dorysowywany
viewtopic.php?f=85&t=4716&hilit=freestyle

6) Rzeszów (tenże topic) - wrzuciłem ja, niestety już po zawodach
...

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rzeszów slalom battle - 20.11.2010

Post autor: zico » pt grudnia 03, 2010 8:56

1) Kielce - dostałem od ekipy Hedona
2) Warszawa - owszem było wrzucone info, ale za szybko - nie było szczegółów, data była błędna
3) Gdańsk - impreza związana z Maratonem Sierpniowym, pisałem o tym, info dostałem od Wojtka (główny organizator)
4) Kielce II - dostałem info od Hedona, nie wrzucałem drugi raz, poza tym też data była błędna
5) Kraków - ogólna impreza wrotkarska, dokładnie tak samo jak Gdańsk, info dostałem od Jacka (główny organizator)

Czyli jest tak jak pisałem, kto informował: Hedon, a dokładnie Stowarzyszenie Green oraz główni organizatorzy. Reszta: szczątki informacji jak Warszawa - wystarczy poczytać temat lub w ogóle info. Reszta gdzieś tam coś słyszała, wrzuca info, a potem się okazuję, że data jest inna i nawet się nie chcę tych informacji weryfikować.

Dlaczego taki hałas? Pisałem o tym w pierwszych odpowiedziach w tym temacie, powtarzać nie muszę.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: Rzeszów slalom battle - 20.11.2010

Post autor: jar-as » pt grudnia 03, 2010 11:08

Pedro pisze:
zico pisze: - z zawodów freestyle: zero, poza maratonem sierpniowym w Gdańsku - dostałem info całokształtu, bo tak zadziałał kolega Wojtek - można? Można.
3) Gdańsk - wrzucił jar-as
viewtopic.php?f=15&t=3985


zico pisze: 3) Gdańsk - impreza związana z Maratonem Sierpniowym, pisałem o tym, info dostałem od Wojtka (główny organizator)

Taaaa no no . Tak tylko przypominam ,... dla pewnego porządku ,kronikarsko :roll: .

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rzeszów slalom battle - 20.11.2010

Post autor: zico » pt grudnia 03, 2010 11:18

Świetnie - i o to mi właśnie chodziło. Czyli są informacje o zawodach. Potraficie je znaleźć, ale problem jest kiedy nie ma ich gdzieś tam: viewtopic.php?f=20&t=4711&start=15#p57595

Więcej nie muszę już dodawać. I trzymam się dalej tego, co pisałem wcześniej i co pogrubiłem.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - zawody / Inline freestyle slalom - events”