Stan szos w Polsce z punktu widzenia rolkarzy

Promocja wrotkarstwa w Polsce / Let's promote inline skating in Poland

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
romanwrotkarz
Ścigant 4x110mm
Posty: 366
Rejestracja: pt września 08, 2006 9:33
Jeżdżę od: 25 gru 1959
Lokalizacja: Ząbki
Kontakt:

Stan szos w Polsce z punktu widzenia rolkarzy

Post autor: romanwrotkarz » śr sierpnia 22, 2007 8:45

Witam wszytskie forumowiczki i forumowiczów.
Zapuszczam ten temt do dyskusji. Jak wszyscy wiemy, nie ma w naszym kraju dróg dla rolkarzy, są gdzieniegdzie ścieżki używane wspólnie z rowerzystami. Chodzi mi o to, abyśmy wspólnie przedstawiali w tym wątku swoje spostrzeżenia na temat przjezdności drog samochodowych w Polsce dla rolkarzy. Nie chodzi tu o intensywność ruchu samochodowego na poszczególnych drogach, a o stan samej nawierzchni. Są drogi takie, po których jedzie się jak po gładkim stole, zbliżonym do nowej nawierzchni na Torze Stegny w Warszawie, a są takie drogi asfaltowe, , po których można tylko człapać uważając żeby nie wpaść do dziury głąbokiej na 10cm i długiej na 50cm. No i wszytkie stany pośrednie, pozwalające jako tako przejechać w miarę wparwnym rolkarzom. Piszmy co wiemy na temat poszczególnych dróg, z podaniem numeru drogi i stanu przebadanego odcinka od miejscowości X do miejscowości Y. Zdaję sobie sprawę, że jest to temat do rozpracowania na kilka ładnych lat. Ale od czegoś trzeba zacząć. Jak uzbiera się spora masa doświadczeń na ten temat, będzie można zrobić mapę rolkarsko przejezdnych dróg polskich podobnie jak to zrobiono już ileś lat temu dla rowerzystów w Polsce i za granicą(za granicą również zrobiono to dla rolkarzy przez rolkarzy). Nie podam szczegółowych namiarów, bo widziałem te rzeczy 2-3 lata temu, ale jeśli ktoś zechce, to na pewno sam znajdzie w internecie takie mapki z opisami.
Jeszcze raz zachęcam i życzę udanych i bezpiecznych badań. :lol: :roll:

Hasan666
Czterokółkowiec
Posty: 54
Rejestracja: czw maja 31, 2007 5:34
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Hasan666 » czw sierpnia 23, 2007 12:33

no to ja tak na poczatek moja wiec musze poszukac jakiegos normalnego programu bo to co sciagłem to jakies dziwne jest!!!

Narazie zrobiłem mape mojej wsi z czasem bede powiekszał obszary, sugerowałem sie znajomoscia dróg z jazdy na rowerze bo jestem poczatkujacy i jeszcze wszedzie nie byłem chociaz wies to chyba cała zaliczyłem :D
http://galeria.interia.pl/praca,w_id,46 ... ,date,mapa[/img]

Awatar użytkownika
robal
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 463
Rejestracja: pt września 23, 2005 12:22
Jeżdżę od: 01 kwie 1999
Lokalizacja: Wawa (Praga)
Kontakt:

/NOT/

Post autor: robal » czw sierpnia 23, 2007 3:56

Czesc!

A mozna tak sobie tu ponarzekac? ;) :D

No ja to ponarzekam na to, ze my tak ciagle narzekamy ;)
Jestem chwilowo na przymusowym zeslaniu za wielka woda i powiem tak: z punktu widzenia rolkarza, to u nas wcale nie jest zle. Tu (mam namysli miejsce, gdzie mieszkam, ze reszte sie nie wypowiadam) drogi sa super (naprawde!)...dopoki jedzie sie pojazdem majacym mniej niz 8 kolek. :( Piekne, bezdziurowe trasy itp. - tylko maly kwiatek: ta nawierzchnia jakas dziwna jest. Pojezdze po tym pare minut, a czuje sie jak po godzinnej jezdzie nad Wisla (gdzie przeciez jeszcze z silnym wiatrem musze walczyc).
O chodnikach to juz wogole nie ma co mowic - jakies wielkie, betonowe 'kafle', ktore od biedy da sie zniesc, o ile sa na swiezo polozone. Pozniej jazda, a jeszcze bardziej hamowanie, groza utrata rolek i zebow ;)

Tak wiec cieszmy sie z tego, co mamy ;) Dziury sa, ale pomiedzy dziurami cos, co nadaje sie do jazdy. ;) :D

Pozdrawiam,
robal.

Awatar użytkownika
VrooBell
Posty: 26
Rejestracja: śr lipca 11, 2007 8:55

Post autor: VrooBell » czw sierpnia 23, 2007 10:59

http://miejsce.info/ <- może ułatwić nieco robienie 'mapy rolkarzy'. można na stronie do której podałem linka tworzyć mapy rysując je po maps.google.com a po zapisaniu mapki dostajemy link do naszej mapki. proste, łatwe i przyjemne. mam nadzieję że komuś się przyda

Awatar użytkownika
romanwrotkarz
Ścigant 4x110mm
Posty: 366
Rejestracja: pt września 08, 2006 9:33
Jeżdżę od: 25 gru 1959
Lokalizacja: Ząbki
Kontakt:

O to chodzi

Post autor: romanwrotkarz » czw sierpnia 23, 2007 8:48

Hasan666 pisze: Narazie zrobiłem mape mojej wsi z czasem bede powiekszał obszary, sugerowałem sie znajomoscia dróg z jazdy na rowerze bo jestem poczatkujacy i jeszcze wszedzie nie byłem chociaz wies to chyba cała zaliczyłem :D
http://galeria.interia.pl/praca,w_id,46 ... ,date,mapa[/img]
Świetnie! Właśnie o caś takiego mi chodzi. Pozdrawiam :lol: Zachęcam wszystkich do takiego podejścia.

Awatar użytkownika
romanwrotkarz
Ścigant 4x110mm
Posty: 366
Rejestracja: pt września 08, 2006 9:33
Jeżdżę od: 25 gru 1959
Lokalizacja: Ząbki
Kontakt:

Profesjonalne podejscie ale

Post autor: romanwrotkarz » czw sierpnia 23, 2007 8:56

VrooBell pisze:http://miejsce.info/ <- może ułatwić nieco robienie 'mapy rolkarzy'. można na stronie do której podałem linka tworzyć mapy rysując je po maps.google.com a po zapisaniu mapki dostajemy link do naszej mapki. proste, łatwe i przyjemne. mam nadzieję że komuś się przyda
Wygląda to profesjonalnie, ale jeszce nie wiem jak zamienić kolorowe oznaczenie obiektów typu kina kluby kawiarnie na kolory dodcinków ulic :roll: lub dróg odpowiadajace jakosci nawierzchni na tych odcinkach

Awatar użytkownika
VrooBell
Posty: 26
Rejestracja: śr lipca 11, 2007 8:55

Post autor: VrooBell » pt sierpnia 24, 2007 7:19

dróg odpowiadajace jakosci nawierzchni na tych odcinkach
Obrazek

jest to w pewien sposób obejście problemu, ale spójrz proszę na obrazek u góry. drogi mogą być w 'grupach' a każda grupa może mieć swój kolorek - droga w danej grupie będzie miała odpowiadający jej kolor :] ale namotałem :roll:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Promocja wrotkarstwa w Polsce / Inline skating promotion in Poland”