Kurs instruktorów wrotkarstwa

Promocja wrotkarstwa w Polsce / Let's promote inline skating in Poland

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Kurs instruktorów wrotkarstwa

Post autor: WFH » wt marca 10, 2009 10:49

Witam.
Jednym z celów naszego Związku jest doskonalenie kadr zajmujących się wrotkarstwem.
Chcielibyśmy w 2009 roku spróbować zorganizować kurs instruktorski z wrotkarstwa, gdyż od poprzedniego kursu minęło już niemal 5 lat.
W związku z tym chcielibysmy się zorientować jakie jest zainteresowanie w środowisku wrotkarskim.
Dlatego osoby zainteresowane prosiłbym o odpowiedź na następujące pytania:
1. Uprawnieniami w jakiej dyscyplinie wrotkarskiej jest Pan/Pani zainteresowana?
2. Czy interesuje Pana/panią także część ogólna kursu instruktorskiego?
3. Jaki system kursu Pan/ pni preferuje - weekendowy( ok 5 weekendów) czy ciągły ( ok 10 dni)?
4. Jaki zakres tematyki najbardziej Pana/Panią interesuje?

Czy kurs się odbędzie - na dzień dzisiejszy nie wiadomo, wiele zależy od zainteresowania i od ewentualnie pozyskanych dotacji.
Odpowiedzi proszę przesyłając mailowo na adres Związku - biuro@pzsw.waw.pl lub roller-skating-pl-fed@wp.pl

Pozdrawiam

Bartosz Pisarek


http://www.wrotkarstwo.pl/?p=571

Polski Związek Sportów Wrotkarskich zaprasza na kurs instruktorski z wrotkarstwa.

1.Termin – 13-15.11.2009; 27-29.11.2009 ; 11-13.12.2009
2.Miejsce – Konstancin Jeziorna, Słomczyn ( okolice Warszawy)
3.Koszt – 900zł od uczestnika. Uczestnicy mają zapewnione zakwaterowanie i wyżywienie ( śniadanie + obiadokolacja), w cenę kursu wliczona jest także opłata za wydanie legitymacji instruktorskiej.
4.Szkolenie będzie obejmować zagadnienia z jazdy szybkiej, jazdy agresywanej, hokeja i slalomu.
5.Dokumenty niezbędne do zakwalifikowania na kurs:
- kserokopia świadectwa ukończenia szkoły średniej ( oryginał do wglądu)
- ksero dowodu osobistego
- zaświadczenie lekarskie stwierdzające zdolność do udziału w zajęciach treningowych
- ksero zaświadczenia o ukończeniu kursu ogólnego bądź dyplom ukończenia AWF
- 2 fotografie o wymiarach 3,5x4,5cm
- wypełniony wniosek o przyjęcie na kurs -> http://www.wrotkarstwo.pl/wp-content/up ... nkieta.doc
- dowód wpłaty
6.Osoby nie mające ukończonego kursu ogólnego będą miały możliwość jego ukończenia w Wyższej Szkole Trenerów Sportu w Warszawie po wcześniejszym uzgodnieniu terminu. Legitymacje instruktorskie zostaną wydane dopiero po ukończeniu obu kursów i zdaniu egzaminów.
7.Liczba miejsc dla uczestników jest ograniczona, w przypadku większej ilości niż 40 będzie decydować kolejność zgłoszeń. Za zgłoszenie uznaje się przesłanie wypełnionej ankiety i wniesienie opłaty na konto PZSW. Wszystkie dokumenty należy dostarczyć do PZSW przed rozpoczęciem kursu. Ankieta może zostać podpisana przez uczestnika przed rozpoczęciem kursu.
8.Wpłat należy dokonywać na adres: Polski Związek Sportów Wrotkarskich, ul. Inspektowa 1 pok 109, 02-711 Warszawa, BPH PBK S.A. Warszawa Nr 28 1060 0076 0000 4021 4000 0229 z dopiskiem „za kurs instruktorski” oraz imieniem i nazwiskiem osoby, za którą będzie dokonywana wpłata
9.Zgłoszenia na kurs wyłącznie mailem na adres biuro@pzsw.waw.pl lub roller-skating-pl-fed@wp.pl








Zadanie współfinansowane jest ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.
PZSW

Ps. Prosze o przyklejenietematu w miarę możliwości.

Awatar użytkownika
vairus461
Posty: 26
Rejestracja: śr czerwca 11, 2008 5:00
Moje rolki: w większości rollerblade
Jeżdżę od: 13 lut 1985
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kurs instruktorski

Post autor: vairus461 » ndz marca 29, 2009 5:27

Gdzie szukać dokładniejszych danych na temat szkolenia?? Ceny, tematy, noclegi?? :?:
Piechta jest reliktem, odrzuć ją..

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Kurs instruktorski

Post autor: WFH » pn marca 30, 2009 9:36

vairus461 pisze:Gdzie szukać dokładniejszych danych na temat szkolenia?? Ceny, tematy, noclegi?? :?:
Póki co nigdzie, bo narazie jest sondowane zainteresowanie - chodzi o to czy w ogóle jest dla kogo tego typu kurs organizować.

Awatar użytkownika
MirekCz
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 575
Rejestracja: wt kwietnia 06, 2004 10:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Kurs instruktorski

Post autor: MirekCz » pn marca 30, 2009 9:53

Ja byłbym zainteresowany, ale czas kursu powala. 10 dni lub 5 weekendów - to jest nie do przeskoczenia dla kogoś kto ma pracę i jakieś wydatki poza rolkami.
Jeden czy może dwa weekendy typu piątek popołudnie/wieczór, cała sobota i cała niedziela są ok, ale dalej to na pewno odpadam. Dla kogoś kto nie mieszka w Warszawie marnie to widzę.
Pozdrawiam,
Mirek Czerwiński

Awatar użytkownika
Janusz
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 598
Rejestracja: czw sierpnia 23, 2007 11:26
Moje rolki: Schaenkel Edge R
Jeżdżę od: 01 lip 2002
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kurs instruktorski

Post autor: Janusz » pn marca 30, 2009 10:17

Ja na ten przykład mam obawy, czy doświadczenie pozwala mi się na coś takiego zapisać - bo co potem, jak mnie bardziej doświadczony bez papieru kursowego śmiechem zabije? Jak ocenić minimalny poziom umiejętności wejściowych?

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Kurs instruktorski

Post autor: WFH » pn marca 30, 2009 12:01

MirekCz pisze:Ja byłbym zainteresowany, ale czas kursu powala. 10 dni lub 5 weekendów - to jest nie do przeskoczenia dla kogoś kto ma pracę i jakieś wydatki poza rolkami.
Jeden czy może dwa weekendy typu piątek popołudnie/wieczór, cała sobota i cała niedziela są ok, ale dalej to na pewno odpadam. Dla kogoś kto nie mieszka w Warszawie marnie to widzę.
Czas trwania kursu nie jest jakimś naszym "widzimicie" tylko wymogiem Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Legitymacje instruktorskie wydaje bowiem Ministerstwo Sportu i Turystyki, a nie PZSW. Uprawnia ona do pracy w klubie itp. Wiedza, którą trzeba posiadać jest raczej trudna do przekazania w 2-3 dni, a nawet w 5-6. I nie chodzi tu o samą jazdę na wrotkach, ale także inne "przedmioty".
A poza tym nigdzie nie jest na pisane, że kurs będzie się odbywał w Warszawie. Sprawa jest otwarta, wiele zależy od tego czy dostaniemy dofinansowanie.
Janusz - wiadomo, że papier to tylko papier, ale taki kurs ma służyć nauce i podnoszeniu swoich umiejetności.

patrysiek79
Posty: 20
Rejestracja: ndz marca 29, 2009 11:24

Re: Kurs instruktorski

Post autor: patrysiek79 » sob czerwca 13, 2009 8:36

Ja byłbym zainteresowany mam taki papierek z innej dyscypliny- triathlon. I nawet myślimy coś o zorganizowaniu ekipy ale właśnie barierą są uprawnienia. Przyznam się szczerze że nie śmigam zbyt dobrze ale chętnie bym się pisał na cosik takiegoś. Raz że wiele się nauczę, dwa można będzie myśleć o zorganizowaniu ekipy i uderzać po jakąś pomoc do miasta. Boję się jednak o poziom swoich umiejętności. Może do czasu kiedy ruszy uda się poduczyć. Byłbym wdzięczny za informacje jeśli już coś będzie wiadomo. Pozdrawiam Patryk

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: Kurs instruktorski

Post autor: jar-as » ndz czerwca 14, 2009 1:51

To dobra rzecz bo zeby uczyc mlodych miec zajecia z dzieciakami robic pokazy w szkolach i szukac mlodych talentow a nie bedac nauczycielem po np AWF trzeba to zrobic .Zeby jednak zrobic instruktora rolkarstwa potrzebny jest kurs ogolny instruktora sportu a to jest I stopien i kosztuje ok 400 zł

Aromea
Posty: 22
Rejestracja: ndz lipca 12, 2009 2:51
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Kurs instruktorski

Post autor: Aromea » ndz lipca 12, 2009 3:45

Tydzień temu wróciłam z kursu jazdy na rolkach organizowanego w ramach programu sponsorowanego przez Unię Europejską w Czechach - dokładnie w Opawie.
Kurs był 4 dniowy - od piątku do poniedziałku.
Wszystko finansowane było przez Unię (kurs, przejazd do Opawy, zakwaterowanie, posiłki, sprzęt jeśli ktoś nie posiadał swojego). Jedyny koszt jaki ponosiliśmy to przejazd do miejsca odbioru przez Czechów (był to Racibórz) oraz kieszonkowe.
Codziennie ćwiczyliśmy po 6 godzin dziennie.
Były różne grupy zaawansowania - jedną z grup prowadził przyszły (zostały mu do przejścia co prawda jeszcze 4 zawody, ale już wiadomo że nikt mu nie jest w stanie zagrozić) mistrz Czech w freestyle'u, a pozostała ekipa składała się z bardzo dobrego teamu Opawskiego - wszyscy jeżdżą zawodowo.
Nie piszę tego żeby się pochwalić, ale dlatego że byli to bardzo młodzi ludzie - w wieku od 19 do 23 lat- którym się CHCE promować rolki i którzy pomimo tak młodego wieku chcą się dzielić swoją wiedzą, umiejętnościami i zapałem do jazdy na rolkach. Fascynaci, żyjący tym sportem :)
Inicjatywa na tyle godna zauważenia, że kurs jazdy o którym wspomniałam to tylko jeden z mało znaczących etapów na liście unijanego programu, bowiem Czesi uznali iż jazdy na rolkach powinno uczyć się w szkołach i od września będą to wcielać w życie.
Poza tym, że dzieci będą uczone jazdy na rolkach we wrześniu, organizowany będzie również kurs instruktorski, który będzie przygotywał ludzi do nauki innych jazdy na rolkach, właśnie po to żeby inicjatywa ta miała sens. Będzie trwał 6 dni - obejmował bodajże 52 godziny.
Wspaniała sprawa.

Może u nas w Polsce też udałoby się taką inicjatywę przeprowadzić?? Napisać program i propagować sport za pieniądze Uni??
Pomyślcie o czymś takim.
Sama bym o tym pomyślała, ale moje umiejętności wrotkarskie są na etapie raczkowania, a do takiego projektu potrzebni są ludzie z umiejętnościami i chęcią zaangażowania w inicjatywę społeczną (oczywiście nie za darmo-bo dla realizatorów programu przewidywane jest wynagrodzenie).

Ps. chętnych na kurs było bardzo dużo, za to miejsc na taki kurs jak zawsze za mało ;)
Ps.s. ciekawe jak miałoby się skończenie takiego kursu instruktażu w Czechach do potwierdzenia go w Polsce?
Ps.s.s. indywidualny koszt nauki jazdy na rolkach w Czechach kosztuje 750 koron za 10 godzin, co daje ok. 11-12 zł za godzinę. W porównaniu z naszym 25 zł za godzinę i brakiem ścieżek do jazdy....

Awatar użytkownika
bayya
Szybszy niż Chuck Norris na 4x110mm
Posty: 632
Rejestracja: pn kwietnia 16, 2007 11:38
Moje rolki: Simmons Racing Tarrega 4x100
Jeżdżę od: 01 kwie 2007
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kurs instruktorski

Post autor: bayya » ndz lipca 12, 2009 10:55

Fajny pomysł :wink:
Myślę, że chętnych na poprowadzenie takich szkółek znalazłoby się sporo w Polsce, problemem może okazać się sama organizacja tego wszystkiego, pozyskanie funduszy z Unii, stworzenie całego planu, finanse, itp.
W Polsce (nie licząc oczywiście klubów) powstają już powoli szkółki wrotkarskie. Wszystko dopiero raczkuje, ale z tego co wiem chętnych nie brakuje i wciąż się rozwija :wink: Fakt, że nie są to nieodpłatne szkółki, co pewnie zniechęca niektórych... Pozyskanie funduszy z Unii na ten cel, byłoby świetnym pomysłem, ale kto podjął by się organizacji tego wszystkiego? Osobiście nie znam się w ogóle na dofinansowaniach itp. z Unii, ale z tego co wiem, jest przy tym wiele roboty... :(
Pozdrawiam Basia

Obrazek

BIURO PROJEKTOWE
BAJA PROJECT
www.bajaproject.pl

Awatar użytkownika
Janusz
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 598
Rejestracja: czw sierpnia 23, 2007 11:26
Moje rolki: Schaenkel Edge R
Jeżdżę od: 01 lip 2002
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kurs instruktorski

Post autor: Janusz » pn lipca 13, 2009 10:09

Cześć Aromea,

A mogłabyś podać jakieś bliższe namiary na organizatorów? Dopytam ich o możliość zrobienia u nas twiningu z ich rozwiązań. Jeśli będą otwarci to może się uda. Dla instytucji korzystających ze środków publicznych (za jakiś czas pewnie znowu PZSW) korzystanie z funduszy strukturalnych, szczególnie z nowej perspektywy 2007-13, jest znacznie łatwiejsze niż dla stowarzyszeń bardziej prywatnych.

Dzięki,

Janusz

moineau
Posty: 1
Rejestracja: śr lipca 15, 2009 10:48

Re: Kurs instruktorski

Post autor: moineau » śr lipca 15, 2009 11:19

Dobry wieczór!
Dopiero dzisiaj trafiłem na Waszą stronę. Bardzo się cieszę, że piszecie o kursie. Chętnie wezmę w nim udział. Bardziej w weekendy niż stacjonarnie kilka, czy kikanaści dni. Ankietę wyślę jutro. To miło, że jest nas coraz więcej! Pozdrawiam Wszystkich sympatyków łyżew, hokeja na lodzie i in line oraz wrotkarstwa. Moineau

Aromea
Posty: 22
Rejestracja: ndz lipca 12, 2009 2:51
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Kurs instruktorski

Post autor: Aromea » wt lipca 21, 2009 8:23

Oczywiście, że podam.
Był to projekt realizowany przez Uniwersytet Śląski w Opawie i miasto Racibórz.
Nie wiem w jakim stopniu w tym projekcie uczestniczyło miasto Racibórz.
Koordynator projektu ze strony polskiej był ...hm..nierozgarniętym młodym człowiekiem, który nota bene nie jeździł na rolkach.
Szczegółowe nr telefonów wyślę wiadomością prywatną. Niestety maili nie posiadam.
Jeśli udałoby Wam się takie przedsięwzięcie uskutecznić, bardzo proszę o informację :)

Awatar użytkownika
Janusz
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 598
Rejestracja: czw sierpnia 23, 2007 11:26
Moje rolki: Schaenkel Edge R
Jeżdżę od: 01 lip 2002
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kurs instruktorski

Post autor: Janusz » wt lipca 21, 2009 10:07

Dzięki za odzew, traciłem już nadzieję :)
Czekam na PW,
hej,
Janusz

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: Kurs instruktorski

Post autor: Andrzej » śr lipca 22, 2009 8:38

Aromea pisze:Oczywiście, że podam.
Był to projekt realizowany przez Uniwersytet Śląski w Opawie i miasto Racibórz.
Nie wiem w jakim stopniu w tym projekcie uczestniczyło miasto Racibórz.
Koordynator projektu ze strony polskiej był ...hm..nierozgarniętym młodym człowiekiem, który nota bene nie jeździł na rolkach.
Szczegółowe nr telefonów wyślę wiadomością prywatną. Niestety maili nie posiadam.
Jeśli udałoby Wam się takie przedsięwzięcie uskutecznić, bardzo proszę o informację :)
Witam
Bardzo jestem zainteresowany kontaktami z osobami pracującymi przy całej sprawie tego kursu w Opawie. Uprzejmie proszę o podesłanie kontaktów na PW
Pozdrawiam
Andrzej

ODPOWIEDZ

Wróć do „Promocja wrotkarstwa w Polsce / Inline skating promotion in Poland”