2010.09.18 - 24 Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

Promocja wrotkarstwa w Polsce / Let's promote inline skating in Poland

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

2010.09.18 - 24 Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

Post autor: zico » wt marca 09, 2010 5:02

W dniach 18-24 września odbędą się w Warszawie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Będzie to największa sportowa impreza w roku 2010 organizowana w stolicy. Zawodnicy będą rywalizować w 9 dyscyplinach sportowych, w tym we wrotkarstwie. Organizatorzy wysoko oceniają naszą dyscyplinę sportu, która jest dostępna dla wszystkich i bezpieczna. Polski Związek Sportów Wrotkarskich podpisał porozumienie o współpracy z organizatorami ELIOS 2010.

Cieszymy się, że wrotkarstwo będzie mogło być obecne w programie Igrzysk, wszystkim startującym już teraz życzymy powodzenia!

Strona internetowa Igrzysk – http://www.elios2010.pl

źródło: http://pzsw.org/newsy/6/wrotkarstwonaeu ... cholipmpia

Cieszy, że m.in. wrotkarstwo jako sport jest dostępne dla wszystkich! :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: 2010.09.18 - 24 Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

Post autor: WFH » wt marca 09, 2010 10:26

Na Igrzyskach Olimpiad Specjalnych doceniają wrotkarstwo, na Igrzyskach Olimijskich nie...Może kiedyś się doczekamy...

Awatar użytkownika
Casc
Prześcigant 4x100mm
Posty: 311
Rejestracja: sob lipca 12, 2008 3:20
Moje rolki: Fusion X5
Jeżdżę od: 15 maja 1996
Lokalizacja: Szczecin/Poznań

Re: 2010.09.18 - 24 Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

Post autor: Casc » wt marca 09, 2010 10:56

MKOL jest w ogóle bardzo sprytny - jak brakowało widowiskowych sportów na Igrzyskach Zimowych to chętnie przyjęli pod swoje skrzydła trzy dyscypliny snowboardowe i trzy z narciarstwa dowolnego - sporty zdecydowanie ekstremalne, albo tak przynajmniej wynika z faktu, że są na Winter X-Games. Czyli jak czegoś potrzebują, to nagle robią się bardzo otwarci.

A igrzyska letnie? Nawet wrotkarstwa typu jazda szybka na rolkach nie chcą widzieć, co dopiero jazda ekstremalna? Mowa tu o rolkach, deskorolkach i BMXach. Jak to jest - dosyć niebezpieczne kolarstwo górskie mieści się w idei igrzysk, natomiast skakanie BMXem po rampie jest już "be"? Deskorolka - to samo, jeśli deska jeździ po śniegu to jest dobra, ale jak ma kółka to się już "nagle" nie nadaje... A dyscyplin jest sporo, od jazdy szybkiej przez freeride (jakieś bladecrossy) po skoki na rampie.

Może jestem po prostu za młody i za głupi żeby zrozumieć politykę Komitetu Olimpijskiego :-(
Mad Blades

Bauer FX1 (1996-1998)
Bauer FX3 (1999-2008)
Fusion X5 (2009 - ?)
Tak kiedyś wyglądały moje rolki:
Obrazek

Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: 2010.09.18 - 24 Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

Post autor: mrv » śr marca 10, 2010 12:30

Casc pisze: Może jestem po prostu za młody i za głupi żeby zrozumieć politykę Komitetu Olimpijskiego :-(
J***ć MKOl !

Luzak19:57
Ścigant 4x100mm
Posty: 282
Rejestracja: pn czerwca 29, 2009 7:57
Moje rolki: ...fajne ;)
Jeżdżę od: 30 sty 2007

Re: 2010.09.18 - 24 Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

Post autor: Luzak19:57 » śr marca 10, 2010 8:49

mrv pisze:
Casc pisze: Może jestem po prostu za młody i za głupi żeby zrozumieć politykę Komitetu Olimpijskiego :-(
J***ć MKOl !
...I "ROLCZYĆ" DALEJ :!: :!: :!:
"Zdjąłem kimono,aby łatwiej wędrować, przerzuciłem przez ramię."

witomazur
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 214
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 8:38
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Duszniki Zdroj

Re: 2010.09.18 - 24 Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

Post autor: witomazur » śr marca 10, 2010 10:19

Casc pisze:MKOL jest w ogóle bardzo sprytny - jak brakowało widowiskowych sportów na Igrzyskach Zimowych to chętnie przyjęli pod swoje skrzydła trzy dyscypliny snowboardowe i trzy z narciarstwa dowolnego - sporty zdecydowanie ekstremalne, albo tak przynajmniej wynika z faktu, że są na Winter X-Games. Czyli jak czegoś potrzebują, to nagle robią się bardzo otwarci.

A igrzyska letnie? Nawet wrotkarstwa typu jazda szybka na rolkach nie chcą widzieć, co dopiero jazda ekstremalna? Mowa tu o rolkach, deskorolkach i BMXach. Jak to jest - dosyć niebezpieczne kolarstwo górskie mieści się w idei igrzysk, natomiast skakanie BMXem po rampie jest już "be"? Deskorolka - to samo, jeśli deska jeździ po śniegu to jest dobra, ale jak ma kółka to się już "nagle" nie nadaje... A dyscyplin jest sporo, od jazdy szybkiej przez freeride (jakieś bladecrossy) po skoki na rampie.

Może jestem po prostu za młody i za głupi żeby zrozumieć politykę Komitetu Olimpijskiego :-(
Tego chyba nawet oni sami (MKOL) nie ogarniają :evil: .Największym problemem jest przebicie się sportu(wrotkarstwo) wogóle do IO.Np. cross na bmx-ach pojawił się na letnich IO w obrębie sportu - kolarstwo.Po prostu UCI (unia kolarska) zrezygnowała z wyścigu na 1km na torze i w to miejsce wprowadziła bmx.
Największym wyzwaniem dla nowych sportów jest zmiana systemu "wskoczenia" i "wypadania" do/z programu IO.W tej chwili restrykcyjnym kryteriom poddawane są jedynie sporty kandydujące.Gdyby tym samym kryteriom poddać takie "perełki" olimpijskie jak pływanie synchroniczne,pięciobój nowoczesny,chód sportowy czy strzelanie do sylwetki biegnącego dzika to nie wierzę że te sporty się obronią.
Witek
Ukończyłem maraton w Łomży:) http://www.uks-orlica.pl
http://www.pzsw.org

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: 2010.09.18 - 24 Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

Post autor: Andrzej » wt marca 23, 2010 9:34

witomazur pisze:...Gdyby tym samym kryteriom poddać takie "perełki" olimpijskie jak pływanie synchroniczne,pięciobój nowoczesny,chód sportowy czy strzelanie do sylwetki biegnącego dzika to nie wierzę że te sporty się obronią.
Witek
No moze dzik. Bo wiadomo że dzik jest dziki, dzik jest zły. Dzik ma bardzo ostre kły. Kto spotyka w Osiecznicy dzika ten na rolkach szybko zmyka...

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Wolontariusze!!!

Post autor: WFH » wt kwietnia 20, 2010 12:31

Wracając do tematu, bo Panowie trochę od niego odeszli:
Potrzeba wolontariuszy, którzy pomogą w sprawnym przeprowadzeniu zawodów.
Wszelkie szczegóły na stronie ELIOS - http://www.wolontariat.warsaw2010.pl/wolontariusz/praca
Osoby zainteresowane pomocą proszę przed zarejestrowaniem się internetowo o maila jazdanawrotkach@elios2010.pl

Wszystkich serdecznie zapraszamy i zachęcamy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Promocja wrotkarstwa w Polsce / Inline skating promotion in Poland”