MINI PORADNIK DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Jazda agresywna - podstawy, informacje, filmy, zdjęcia / The basis of inline aggresive skating, information, photos, videos

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
siba12
Posty: 28
Rejestracja: pn lutego 25, 2008 8:33
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Teraz Orzesze
Kontakt:

MINI PORADNIK DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Post autor: siba12 » wt marca 04, 2008 10:28

Witam wszystkich. Zamierzam napisać mini poradnik dla osób które chciałyby jeździć agresywnie na rolkach albo się boji albo nie wie od czego zacząć. Wiec chce tym artykułem zachęcić osoby do tego sporu. Ale starczy owijania w bawełnę.
Najlepiej zacząć od nauki jazdy do przodu.:) Mówi tu serio ponieważ podczas skoków lub obrotów można się nieźle pogruchotać… o ile nie umiesz dobrze do przodu jeździć. Przyjmuje jednak że to potrafisz. Więc przejdźmy do konkretów. Duża ilość trików jest efektownie kończona jazdą do tyłu dlatego warto zacząć od tego. Wiec jak to ugryźć?
Podobnie jak jeżdżąc do przodu do tyłu musimy się odpychać ale w przeciwieństwie do jazdy przodem tutaj odbicie nie jest tak widoczne. Tak jak widać na rysunku jest to pewnego rodzaju zygzak. Mimo to taka technika jazdy jest rzadko spotykania ponieważ skaterzy używają rozpędu po skoku do jazdy tyłem ale na początek trzeba się przyzwyczaić do jazdy tyłem. Jazda tyłem rządzi się podobnymi prawami co jazda przodem czyli ugięte kolana, lekki pochył do przodu itp. Na razie tyle następnym razem przejdziemy do pierwszych trików ale najpierw musisz nauczyć się jazdy tyłem to podstawa.

Awatar użytkownika
PeterCave
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 1486
Rejestracja: wt kwietnia 05, 2005 4:29
Jeżdżę od: 09 kwie 2005
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Re: MINI PORADNIK DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Post autor: PeterCave » śr marca 05, 2008 12:59

siba12 pisze:Tak jak widać na rysunku jest to pewnego rodzaju zygzak.
A gdzie ten rysunek? :wink:
Pozdrawiam Piotrek

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: MINI PORADNIK DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Post autor: Toudi » śr marca 05, 2008 9:06

Peter! Nie marudź. Chcesz się nauczyć jeździć do tyłu zygzakiem czy nie? Tu ludzie chcą się czegoś dowiedzieć a nie marudzić. Wszyscy wiedzą, jak wygląda zygzak.
Ale mam inne pytanie:
siba12 pisze:Jazda tyłem rządzi się podobnymi prawami co jazda przodem czyli ugięte kolana, lekki pochył do przodu itp.
Jak się jedzie do przodu, to trzeba się pochylić do przodu a jak się jedzie tyłem, to gdzie jest przód? Tam, gdzie przód? czy też w przypadku jazdy tyłem przód jest wtedy z tyłu, czyli też przodu ale patrząc od kierunku jazdy?
Żeby uprościć pytanie: Jak jadę tyłem, to pochylenie do przodu oznacza, pochylenie w tą stronę, gdzie mam, no wiesz, co facet ma z przodu czy też w drugą stronę? Bo z kolanami to prosta sprawa - u mnie nie wyginają się do tyłu, więc ta kwestia jest jasna.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
Agent_L
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 565
Rejestracja: wt lipca 17, 2007 12:36
Jeżdżę od: 01 sie 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MINI PORADNIK DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Post autor: Agent_L » śr marca 05, 2008 11:27

Ja mam ten problem z jazdą tyłem, że się wywracam do przodu (mojego przodu, czyli tyłu). Wiec chyba trzeba się pochylać do tyłu - czyli przodu jazdy : )
Powerslide Cell 2006 /44 + Salomon Pilot V10 ?2004? /45
Kontakt : 505614321, PMy czytam rzadko : )
rolkowa mapka Warszawy

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: MINI PORADNIK DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Post autor: Toudi » śr marca 05, 2008 12:06

PrzewraCasz się nie z powodu przechylania się, tylko nieugiętych kolan. Wyobrażam sobie, że popełniasz szkolny błąd: pochylasz się do swojego przodu, czyli dla postronnych obserwatorów twojego ruchu, do tyłu (chociaż ci, którzy cię lepiej znają i nie jest ciemno to oczywiście wiedzą, że to żaden tył, tylko przód) ale czy uginasz kolana? Coś mi się zdaje, że nie. :scratch: Bo gdybyś uginał, to zorientowałbyś się, że jedziesz do tyłu a nie do przodu, bo kolana raczej się nie uginają do tyłu i skorygowałbyś sylwetkę. Zresztą i tak najważniejsze do jazdy, obojętnie czy przodem czy tyłem są ochraniacze, bo na szczęście ręce masz zawsze z właściwej strony (no chyba, że przy jeździe do przodu przewracasz sie do tyłu - w takim wypadku bardziej się opłaca opanować jazdę do tyłu). Więc żeby się bezpiecznie podeprzeć dłońmi, warto mieć ochraniacze. Z kolanami jest gorzej, bo one wciąż (przynajmniej u mnie) nie chcą się wyginać do tyłu, więc wolę upadki do przodu, bo przód kolan mam chroniony.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
miko
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 125
Rejestracja: śr stycznia 30, 2008 5:19

Re: MINI PORADNIK DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Post autor: miko » śr marca 05, 2008 3:45

siba12 pisze:Mimo to taka technika jazdy jest rzadko spotykania ponieważ skaterzy używają rozpędu po skoku do jazdy tyłem ale na początek trzeba się przyzwyczaić do jazdy tyłem. Jazda tyłem rządzi się podobnymi prawami co jazda przodem czyli ugięte kolana, lekki pochył do przodu itp.
Szczerze mówiąc, wydaje mi się nawet, że jazda tyłem u agresywnych to głownie zjeżdzanie tyłem z rampy, bądź - tak jak napisałeś - korzystania z rozpędu po wylądowaniu i kończeniu tricku. Agresywni głównie wskakują na przeszkody, slizgają się po nich i zeskakują. Aczkolwiek widziałem też sporo tricków, gdzie najazd jest tyłem, dlatego warto umieć jeździć do tyłu. Niezależnie od tego czy chcesz grać w hokeja, pomykać przez miasto, jeździć na rampie to trzeba się nauczyć podstaw.
Przy jeździe tyłem, wiadomo, sylwetka obnizona, cieżar ciała przesuwamy w kierunku palców.

Zabierasz się za trudny temat siba12 - pisanie poradników to niełatwa i odpowiedzialna rzecz, możesz jeszcze spróbować np. stworzyć własne wskazówki do tricków z http://www.nowheresk8.com - będą uzupełnieniem do tego co widać.

Awatar użytkownika
siba12
Posty: 28
Rejestracja: pn lutego 25, 2008 8:33
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Teraz Orzesze
Kontakt:

Re: MINI PORADNIK DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Post autor: siba12 » śr marca 05, 2008 5:59

SORRY za niedomówienie. Mając namyśli przechylić chodziło mi o pochył do przodu względem ciała czyli jadąc tyłem do tyłu. Jak wychylisz się do przodu to możesz nieźle walnąć :) Ale podkreślam że jazda tyłem to PODSTAWA!!!

kiewicz
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 139
Rejestracja: wt października 25, 2005 6:39
Jeżdżę od: 02 sty 2005
Lokalizacja: Katowice

Re: MINI PORADNIK DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Post autor: kiewicz » śr marca 05, 2008 6:08

probowac ... i tyle.

Awatar użytkownika
Glove_Star
Posty: 5
Rejestracja: wt sierpnia 05, 2008 5:28
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Lędziny

Re: MINI PORADNIK DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Post autor: Glove_Star » wt sierpnia 05, 2008 5:47

A jest może ktoś z okolic Katowic...kto jeździ agresywnie??

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jazda agresywna - podstawy, media / The basis of inline aggresive skating, information, media”