Skoki. Vert.

Jazda agresywna - podstawy, informacje, filmy, zdjęcia / The basis of inline aggresive skating, information, photos, videos

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
siba12
Posty: 28
Rejestracja: pn lutego 25, 2008 8:33
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Teraz Orzesze
Kontakt:

Skoki. Vert.

Post autor: siba12 » śr marca 10, 2010 10:11

Witam. Na wstępie chce zauważyć ze nie jestem poczatkujący. W streecie robie duze postępy ale w sumie czuje ze street nie jest dla mnie. Chce spróbować verta. Ale przed pierwszym calowaniem gleby chce zaczerpnąc troche wiedzy teoretycznej. Czy może mi ktoś w przystępny sposób może mi wytłumaczyć w jaki sposób osiągnąć wysokie skoki na half-pipe i na minirampach ale na wysokość w pionie i ladawaniem na tej samej stronie. Chyba wiecie o co mi kaman. Z góry dziekuje za pomoc.

Pozdro.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Skoki. Vert.

Post autor: zico » śr marca 10, 2010 10:33

Wysokie loty na vercie to przede wszystkim prędkość oraz swobodny lot, nie staraj się wybijać, bo wylądujesz na środku rampy.
Wysoka prędkość wystarczy Tobie do wylotu w linii pionowej i powrót w to samo miejsce - jest to najważniejsza kwestia. Przy lądowaniu warto ugiąć nogi, ponieważ czasami może się zdarzyć, że przy powrocie możesz nimi zahaczyć o półkę, a też nic się nie stanie jeśli się spotkasz z rampą poniżej części pionowej.

Zaznaczam jeszcze raz - nie staraj się wybijać, tylko prędkość.

Jak uzyskać wysoką prędkość? Na pewno wiesz jak się bujać na rampie, jak na huśtawce. To samo się stosuje gdy już wyskakujesz - po powrocie na pion pompujesz dalej, aby utrzymać lub powiększyć prędkość najazdu.

Istotną kwestią jest prowadzenie rolek - musisz je prowadzić równolegle tak, żeby linia kół była ustawiona do podłoża dokładnie pod kątem 90 stopni, nie jeździć na krawędziach kółek. Mają one być idealnie płasko - wtedy nie będziesz tracić prędkości.

Na mini rampach jest ciut inaczej, ponieważ nie ma tam z reguły pionu, tutaj musisz już kontrolować wybiciem aby powrócić w to samo miejsce. Do lotów bardziej polecam vert, a mini rampę bardziej pod ślizganie się na copingu.

Jakby było coś niejasne - daj znać. Ogólnie w tym roku szykuje się również na rampę, troszeczkę poskakać. Pewno też jakiś filmik się pojawi.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jazda agresywna - podstawy, media / The basis of inline aggresive skating, information, media”