Jazda agresywna i slalom ? ?

Jazda agresywna - podstawy, informacje, filmy, zdjęcia / The basis of inline aggresive skating, information, photos, videos

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

electra
Posty: 13
Rejestracja: sob kwietnia 03, 2010 7:08
Moje rolki: ...

Jazda agresywna i slalom ? ?

Post autor: electra » czw maja 13, 2010 3:19

Witam.
Ostatnio widzialem jak koles jezdzil sobie slalom w rolkach agresywnym a dokladnie USD Realm.
Mysle, ze to jakies nieporozumienie. Aczkolwiek sa tego plusy.
- bardzo dobre trzymanie stopy,
- male kola chyba w niczym nie przeszkadzaja, poniewaz i tak jezdzimy powoli.
Minusami moze byc naprzyklad zbyt duzy but i jego waga ( okolo 2 razy ciezsza, lub nawet wiecej )

Wiec sie zastanawiam, czy styl freestyle mozna jezdzic wlasnie w takich rolkach, bo je akurat mam zamiar zakupic. - aby rowniez agresywnie sobie pojezdzic.
Rekreacyjnych nie bede kupywal, z tego powodu, ze starcza one jedynie na krotki okres. - lub moze dlugi, nie wiem jak z nauką; ) Jednak 2 style takie jak frestyle/agressiv czy moze nawet freeride bardzo mi się podobają i chciałbym z tego skorzystac. Wiem, ze to moze byc nie mozliwe. Zastanawiam się nad tym, ponieważ u mnie w mieście nie ma skateparku. Jest chyba w Legnicy, ale tego nie jestem pewien.
Ale co o tym sądzicie ? ; )
Może jakieś przyklady rolek ? Do dyspozycji mam 450 zl. Niewiele, ale mysle, że za tącene cos mozna miec ; ) - w gre wchodzą tylko nowe rolki.
Pozdrawiam.

Praga
Prześcigant 4x100mm
Posty: 319
Rejestracja: sob marca 14, 2009 1:24

Re: Jazda agresywna i slalom ? ?

Post autor: Praga » czw maja 13, 2010 4:14

Za mało kasy.
Dość ciekawym rozwiązaniem jest Rollerblade Fusion X5. Rolka ma szynę UFS na kółka 80mm. W tej konfiguracji rewelacyjnie sprawdzi się w mieście, będzie nadawać się do nauki. Po zmianie kół na banana powinna dać sobie radę w slalomie. Po zmianie podwozia na kompozytową szynę do jazdy agresywnej spokojnie da radę na murkach i rurkach (ma w końcu malutkie soul plate - które też można wymienić na poważniejsze robiąc typową rolkę do agresivu)
Reasumując - X5 jest świetną podstawą do rolki slalomowej i agresywnej

electra
Posty: 13
Rejestracja: sob kwietnia 03, 2010 7:08
Moje rolki: ...

Re: Jazda agresywna i slalom ? ?

Post autor: electra » czw maja 13, 2010 4:28

A jakby wymienic szyne w tych USD Realm ? Tez dawaly by rade w slalomie ?

Awatar użytkownika
bujak
Prześcigant 4x100mm
Posty: 328
Rejestracja: śr kwietnia 07, 2010 8:54
Moje rolki: Fusion x3
Jeżdżę od: 16 kwie 2010
Lokalizacja: Pobiedziska / Poznań

Re: Jazda agresywna i slalom ? ?

Post autor: bujak » czw maja 13, 2010 4:31

Mogę tylko dodać, że ja zaczynałem na Fusion x3 i do nauki jest elegancka. Jak dla mnie dobrze trzyma, stabilnie się ląduje;D Po mieście szuram bez problemów a i na skatepark się zdarza wpaść i poskakać można bez obaw. Co do murków i poręczy jeszcze nie próbowałem i nie zamierzam, ale w x3 te soulplate'y raczej nie są imponujące.. Jak to w x5 wygląda, nie wiem, ale jeśli to ten sam but, to raczej do szerokich nie należy...
rock'n'rollki

Praga
Prześcigant 4x100mm
Posty: 319
Rejestracja: sob marca 14, 2009 1:24

Re: Jazda agresywna i slalom ? ?

Post autor: Praga » czw maja 13, 2010 9:02

electra pisze:A jakby wymienic szyne w tych USD Realm ? Tez dawaly by rade w slalomie ?
USD Realm ma słabsze trzymanie pięty. Początki slalomu pewnie dadzą radę ale jak dojdzie do ewolucji na większych przeciążeniach może być kiepawo ze sztywnością.

Awatar użytkownika
Szu
Posty: 48
Rejestracja: ndz września 06, 2009 3:17
Moje rolki: Hybryda Twistera z ASP
Jeżdżę od: 21 lip 1999
Lokalizacja: Chojnice

Re: Jazda agresywna i slalom ? ?

Post autor: Szu » czw maja 13, 2010 11:27

Minusami moze byc naprzyklad zbyt duzy but i jego waga ( okolo 2 razy ciezsza, lub nawet wiecej )
Rollerblade Twister jest cięższy od Razors Genesys :D
Nie są to z kolei ,aż tak wielkie różnice, na nogach niemożna tego odczuć.

electra
Posty: 13
Rejestracja: sob kwietnia 03, 2010 7:08
Moje rolki: ...

Re: Jazda agresywna i slalom ? ?

Post autor: electra » pt maja 14, 2010 10:53

A co powiecie o tych rolkach ? Nadadza sie do slalomu ?

http://rolkishop.pl/pl/rolki-freestyle- ... mpish.html

Tempish - trinity.

Lub bym coś złożył u zico. - myślę, że to by bylo najlepsze posunięcie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jazda agresywna - podstawy, media / The basis of inline aggresive skating, information, media”