Rośnie kolejny dobry łyżwiarz?

Wszystko o łyżwiarstwie / all about skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

witomazur
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 214
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 8:38
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Duszniki Zdroj

Rośnie kolejny dobry łyżwiarz?

Post autor: witomazur » pn listopada 15, 2010 1:31

Kolejny utytułowany zawodnik rozpoczyna przygodę z łyżwiarstwem szybkim.W cyklu maratonów w Holandii po 5 :!: (słownie pięciu) treningach na lodzie wystartował aktualny (Kolumbia 2010) mistrz Świata - Bart Swings.W debuicie w dywizji B, zajął 9 miejsce :shock:
Obrazek
Ukończyłem maraton w Łomży:) http://www.uks-orlica.pl
http://www.pzsw.org

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rośnie kolejny dobry łyżwiarz?

Post autor: zico » pn listopada 15, 2010 2:21

Z tego, co widać jest olbrzymie przełożenie umiejętności wrotkarzy, którzy wchodzą na lód. I to nie tylko w jeździe szybkiej!
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Janusz
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 598
Rejestracja: czw sierpnia 23, 2007 11:26
Moje rolki: Schaenkel Edge R
Jeżdżę od: 01 lip 2002
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rośnie kolejny dobry łyżwiarz?

Post autor: Janusz » wt listopada 16, 2010 9:08

No to pewnie zaraz wejdzie na długi tor, przypakuje, zapachną mu medale olimpijskie na 5 i 10.000m i bye, bye wrotki.... :mrgreen:

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Rośnie kolejny dobry łyżwiarz?

Post autor: WFH » wt listopada 16, 2010 9:25

Janusz pisze:No to pewnie zaraz wejdzie na długi tor, przypakuje, zapachną mu medale olimpijskie na 5 i 10.000m i bye, bye wrotki.... :mrgreen:
Sie zobaczy, ale niestety dla naszej dyscypliny sportu ( a z korzyścią dla lyzwiarstwa) wielu zawodników tak robi...

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: Rośnie kolejny dobry łyżwiarz?

Post autor: Andrzej » pn grudnia 06, 2010 3:53

WFH pisze:
Janusz pisze:No to pewnie zaraz wejdzie na długi tor, przypakuje, zapachną mu medale olimpijskie na 5 i 10.000m i bye, bye wrotki.... :mrgreen:
Sie zobaczy, ale niestety dla naszej dyscypliny sportu ( a z korzyścią dla lyzwiarstwa) wielu zawodników tak robi...
Jak kilku naszych kolegów dobrze wie te sporty sie nie wykluczają a tylko sobie pomagają. Nie ma co się dziwić że wrotkarze idą do łyżwiarstwa szybkiego - to tam są medale igrzysk olimpijskich, stypendia, renty, emerytury,.
Ale gdyby nasi włodarze zrozumieli tak prostą sprawę , że budując tor wrotkarski (choćby płaski) budujemy zaplecze dla łyzwiarstwa szybkiego - byłoby wszystkim lepiej. I nam wrotkarzom i łyżwiarzom.
Pozostaje pytanie - kiedy Mantia przejdzie ? Zarzeka się że on nie ale stawiam piwo że jeszcze przed Soczi

witomazur
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 214
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 8:38
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Duszniki Zdroj

Re: Rośnie kolejny dobry łyżwiarz?

Post autor: witomazur » pn grudnia 06, 2010 11:38

Andrzej pisze: Pozostaje pytanie - kiedy Mantia przejdzie ? Zarzeka się że on nie ale stawiam piwo że jeszcze przed Soczi
Jeśli nie śćiemnia na swoim twitterze właśnie się to stało :!: Więc piwo jest do wypicia...
http://twitter.com/jrmantia
Ciekawe kiedy pierwszy start :?:
Witek
Ukończyłem maraton w Łomży:) http://www.uks-orlica.pl
http://www.pzsw.org

Awatar użytkownika
Janusz
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 598
Rejestracja: czw sierpnia 23, 2007 11:26
Moje rolki: Schaenkel Edge R
Jeżdżę od: 01 lip 2002
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rośnie kolejny dobry łyżwiarz?

Post autor: Janusz » wt grudnia 07, 2010 7:21

Andrzej pisze:Ale gdyby nasi włodarze zrozumieli tak prostą sprawę , że budując tor wrotkarski (choćby płaski) budujemy zaplecze dla łyzwiarstwa szybkiego - byłoby wszystkim lepiej. I nam wrotkarzom i łyżwiarzom.
Andrzej, przepraszam z góry, że może niewłaściwie odczytuję Twoje szlachetne intencje, ale Twój komentarz brzmi coś jak:
Kochasz polskich spadochroniarzy? To kup cegiełkę na wsparcie budowy fabryki samolotów, żeby mieli z czego skakać na łeb na szyję! :mrgreen: very smart
A co do Józefa, to niedawno się zarzekał, że przyszły sezon luzuje wogle ze startami na wrotkach, żeby skupić się na własnym biznesie. W obietnicach to on jest mocny (co widać m.in. po regularnie aktualizowanym blogu).

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: Rośnie kolejny dobry łyżwiarz?

Post autor: Andrzej » wt grudnia 07, 2010 10:03

Janusz pisze:
Andrzej pisze:Ale gdyby nasi włodarze zrozumieli tak prostą sprawę , że budując tor wrotkarski (choćby płaski) budujemy zaplecze dla łyzwiarstwa szybkiego - byłoby wszystkim lepiej. I nam wrotkarzom i łyżwiarzom.
Andrzej, przepraszam z góry, że może niewłaściwie odczytuję Twoje szlachetne intencje, ale Twój komentarz brzmi coś jak:
Kochasz polskich spadochroniarzy? To kup cegiełkę na wsparcie budowy fabryki samolotów, żeby mieli z czego skakać na łeb na szyję! ...
Przepraszam - nie rozumiem :(

Teraz kilka słów wyjaśnienia dla Janusza :wink: :
Budując tor do jazdy na wrotkach wspomagamy zarówno wrotkarstwo jak i łyżwiarstwo szybkie. Po pierwsze bedzie tor do wrotek, po drugie łatwiej na torze do wrotek znaleźć osoby z predyspozycjami do jazdy szybkiej na łyżwach niż talentów do tego sportu szukać np. na basenie. W wielu publikacjach trener kobiecej kadry MTB - Andrzej Piątek podkreśla, iż w obecnym sporcie na najwyższym poziomie oprócz chęci i zaangażowania liczą się uwarunkowania genetyczne. Te z pewnością łatwiej dojrzeć u osób jeźdzących na rolkach niż grajacych w szachy. Z drugiej strony łyżwiarstwo szybkie to zimowy sport. W Europie juz nie tak bardzo zimowy a u nas w Polsce od dwóch lat jeszcze bardziej zimowy niz zwykle ( to za sprawą bardziej moźnych i śnieżnych zim). Z tego co wiem w Polsce mamy tylko tory odkryte. Budowa nowego toru w Zakopcu to trochę jak strzał w stopę. Fajnie że jest ale naprawdę poważnych zawodów to tam nie rozegrasz.
A zatem myślę że łatwiej dzieciaki zaprowadzić latem na tor wrotkarski, pokazać, nauczyć w ciepłe dni. A jak się spodoba i złapia bakcyla to i może zechcą też troche pomarznąć na lodowisku. Ale jakieś przygotowanie motoryczne juz też bedzie.
Oczywiście to tylko moje takie przemyślenia. Odnoszę wrażenie że nawet płaski tor asfaltowy może obu dyscyplinom przynieść więcej plusów dodatnich niż ujemnych.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Re: Rośnie kolejny dobry łyżwiarz?

Post autor: Krzysztof » wt grudnia 07, 2010 5:43

To kiedy i gdzie na to piwo się umawiamy ? Lepiej wcześniej niż później, bo w końcu przed nami kolejny (może spełniony :idea: ) koniec świata :shock:
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Janusz
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 598
Rejestracja: czw sierpnia 23, 2007 11:26
Moje rolki: Schaenkel Edge R
Jeżdżę od: 01 lip 2002
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rośnie kolejny dobry łyżwiarz?

Post autor: Janusz » wt grudnia 07, 2010 7:15

Andrzeju,
A więc miałeś intencje szlachetne - tak jak i szczere było Twoje zdziwienie :)
Mnie chodziło tylko o to, że jeśli chcemy mieć dobrych łyżwiarzy, wybudujmy im (kryty) tor łyżwiarski, bo budowa toru wortkarskiego to trochę naokoło droga do łyżwiarstwa...
(Choć po jedynej słusznej linii forum wrotkarskiego ;) )
hej
Janusz

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rośnie kolejny dobry łyżwiarz?

Post autor: Toudi » wt grudnia 07, 2010 9:45

No ale jak się nie ma widoków na tor w każdym mieście wojewódzkim, to już lepiej szkolić przyszłych łyżwiarzy na wrotkach, niż liczyć, że ci, którzy mieszkają w miastach obdarzonych torem łyżwiarskim będą mieli wystarczająco dużo talentu i charakteru do treningu.
Mój post to tylko tak, dla podtrzymania zupełnie jałowej dyskusji, bo nie mamy torów ani jednych ani drugich.

Z drugiej strony, tory z całą pewnością są przydatne ale wcale nie gwarantują sukcesów. Tutaj piłkarze są dobrym przykładem.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Rośnie kolejny dobry łyżwiarz?

Post autor: WFH » śr grudnia 08, 2010 12:21

Każdy z Was ma moim zdaniem troche racji, ale:
- Andrzeju - co do toru w Zakopanem - nawet nie wiesz jak wiele osób na niego czekalo, ten tor istnial, ale funkcjonowal tylko jak byl mróz, bo byl torem naturalnym. Sam 3 razy mailem przyjemność być tam na zawodach, które nie zostaly rozegrane, bo lód splynąl...Szkoda nawet wspominac o Szkole Mistrzostwa Sportowego funkcjonującej w Zakopanem, której uczniowie nie mieli często możliwości treningu na lodzie.
- Janusz - z pewnością budowa torów wrotkarskich moglaby sie przyczynić do "wylowienia" utalentowanych zawodników, którzy z wrotkarstwa "transferowaliby się" do lyżwiarstwa - przyklady są, chociażby i na naszym krajowym podwórku, chociaż oczywiśice wiadomo, że hala bylaby lepszym rozwiązaniem - ale też z pewnością nie bylaby rozwiązaniem problemu naboru i selekcji do lyżwiarstwa
- Toudi - co do pilkarzy to nie przesadzaj z tą bazą, to że od dwóch lat się buduje Orliki o niczym nie świadczy. Drużyny z "Ekstraklasy" często nie mają gdzie trenowac, a co dopiero mówić o drużynach mlodzieżowych...

Jak mawial(pisal) klasyk tego forum - moje trzy grosze w ( jalowej jak to określil Toudi) dyskusji :D

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: Rośnie kolejny dobry łyżwiarz?

Post autor: Andrzej » śr grudnia 08, 2010 12:43

WFH pisze:Każdy z Was ma moim zdaniem troche racji, ale:
- Andrzeju - co do toru w Zakopanem - nawet nie wiesz jak wiele osób na niego czekalo, ten tor istnial, ale funkcjonowal tylko jak byl mróz, bo byl torem naturalnym. Sam 3 razy mailem przyjemność być tam na zawodach, które nie zostaly rozegrane, bo lód splynąl...Szkoda nawet wspominac o Szkole Mistrzostwa Sportowego funkcjonującej w Zakopanem, której uczniowie nie mieli często możliwości treningu na lodzie.
- Janusz - z pewnością budowa torów wrotkarskich moglaby sie przyczynić do "wylowienia" utalentowanych zawodników, którzy z wrotkarstwa "transferowaliby się" do lyżwiarstwa - przyklady są, chociażby i na naszym krajowym podwórku, chociaż oczywiśice wiadomo, że hala bylaby lepszym rozwiązaniem - ale też z pewnością nie bylaby rozwiązaniem problemu naboru i selekcji do lyżwiarstwa
- Toudi - co do pilkarzy to nie przesadzaj z tą bazą, to że od dwóch lat się buduje Orliki o niczym nie świadczy. Drużyny z "Ekstraklasy" często nie mają gdzie trenowac, a co dopiero mówić o drużynach mlodzieżowych...

Jak mawial(pisal) klasyk tego forum - moje trzy grosze w ( jalowej jak to określil Toudi) dyskusji :D
Bartek
Ja jak najbardziej jestem całym sercem za tym lodowiskiem w Zakopanem. Piękny, sztuczny, podobno nawet wyszedł płaski. Tylko ja się pytam po co kopytkowcom z mojego rodzinnego miasta stadion za 700 milionów złotych, 4 razy do roku wymieniana murawa, a w stolicy sportów zimowych stawiamy obiekt który jest taki na 3/4 ?Wspaniale że jest, tylko należało zabrać kopytkowcom (nawet za cenę kilku orlików/sępów - jak zwał tak zwał) i na etapie projektu i budowy zrobić to lodowisko jako halę lub chociaż zadaszone i osłonięte od wiatru. Jeśli na dworze jest piekna słoneczna mroźna zimowa pogoda i dajmy na to choćby -15 stopni, to jadąc na łyżwach, które u niektórych są szybkie, odczuwalna temperatura to już jakieś -30. Znasz to dobrze. A te stroje w których to towarzystwo na łyzwach się goni lub nawet tylko trenuje, do najcieplejszych nie należą. Zrobienie zatem pełnego treningu na dworze już też jest kłopotliwe.
Ale dobrze że jest.

Przemo
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 246
Rejestracja: ndz lipca 31, 2005 2:54
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rośnie kolejny dobry łyżwiarz?

Post autor: Przemo » śr grudnia 08, 2010 1:04

My tu gadu gadu, a tak to się właśnie buduje na świecie, czyli zapraszam z powrotem do Olympic Oval in Vancouver....My na razie możemy o czymś takim tylko pomarzyć http://nos.nl/video/203158-terug-naar-o ... ouver.html

http://content70a.omroep.nl/f3ad3223be2 ... /88582.flv[/flv]

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rośnie kolejny dobry łyżwiarz?

Post autor: Toudi » śr grudnia 08, 2010 1:51

Pisząc o jałowości dyskusji nie miałem na myśli całości, tylko to, co było bezpośrednio nad moim postem, czyli dyskusja o tym, czy jest korzystne dla łyżwiarzy budowanie torów wrotkarskich, które by im zastępowały tory lodowe.
Napisałem, że dyskusja jest jałowa, bo torów wrotkarskich też nikt nie buduje.
Trzeba też dodać, że brakuje nam w kraju wielu innych rzeczy, więc ten niedostatek torów wpisuje się jakoś w obraz naszej rzeczywistości.
Pozdrawiam
Piotr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Łyżwiarstwo / skating”