Sezon 2011-2012

Wszystko o łyżwiarstwie / all about skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

witomazur
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 214
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 8:38
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Duszniki Zdroj

Sezon 2011-2012

Post autor: witomazur » śr października 05, 2011 4:19

Nowości z twittera@jrmantia
Joey Mantia
@cheex32 yeah man, busy learning this whole long track ice skating activity, first race this weekend-- 1500m
17 hours ago
-------------------------------
no to zobaczymy na co Go stać na długim torze :?: Słabsze rezultaty na rolkach w tym roku chyba mają źródło w zmianie priorytetów.Jeszcze jak poleci 1500m w 1.50 to nie mam pytań
Witek
Ukończyłem maraton w Łomży:) http://www.uks-orlica.pl
http://www.pzsw.org

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Sezon 2011-2012

Post autor: zico » śr października 05, 2011 4:27

Znając Joeya nie rzuci słów na wiatr... Czyżby next level łyżwiarstwa?
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

FFWD
Czterokółkowiec
Posty: 85
Rejestracja: pt lipca 03, 2009 5:42
Jeżdżę od: 28 cze 2007
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Sezon 2011-2012

Post autor: FFWD » śr października 05, 2011 6:31

zico pisze:Znając Joeya nie rzuci słów na wiatr... Czyżby next level łyżwiarstwa?
Słów na wiatr nie rzuci, ale rzuca wrotkarstwo :(

Kiedy pytałem go w Berlinie kiedy będą następne clinics prowadzone przez niego w Europie to powiedział mi grzecznie, że nieprędko i że najbliższe miesiące skupia się tylko na lodzie... Sądząc po tonie jego wypowiedzi podejrzewam, że już ostatecznie zakończył karierę wrotkarza. Zresztą przeprowadził się już na dobre do Salt Lake City, zatem to chyba stawia kropkę nad J.M.

Swoją drogę nie dziwię się. Ma duże szanse dużo zdziałać na lodzie, co zapewni mu jakąś stabilną przyszłość, zanim skończy się jako zawodnik. Chociaż wolałbym widzieć go wciąż na asfalcie.

Pozdrawiam
Rafał Wielgat
Jura Skating Częstochowa

witomazur
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 214
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 8:38
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Duszniki Zdroj

Re: Sezon 2011-2012

Post autor: witomazur » ndz października 16, 2011 4:05

FFWD pisze:
Słów na wiatr nie rzuci, ale rzuca wrotkarstwo :(

Kiedy pytałem go w Berlinie kiedy będą następne clinics prowadzone przez niego w Europie to powiedział mi grzecznie, że nieprędko i że najbliższe miesiące skupia się tylko na lodzie... Sądząc po tonie jego wypowiedzi podejrzewam, że już ostatecznie zakończył karierę wrotkarza. Zresztą przeprowadził się już na dobre do Salt Lake City, zatem to chyba stawia kropkę nad J.M.

Swoją drogę nie dziwię się. Ma duże szanse dużo zdziałać na lodzie, co zapewni mu jakąś stabilną przyszłość, zanim skończy się jako zawodnik. Chociaż wolałbym widzieć go wciąż na asfalcie.

Pozdrawiam
Rafał Wielgat
Jura Skating Częstochowa
To już wygląda na cały peleton wrotkarzy,którzy na poważnie zabierają się za łyżwiarstwo szybkie.Na lodzie w Inzell można zobaczyć tegorocznych mistrzów świata z Korei - Swings,Francolini czy zwycięzcę z Berlina - Fernandeza.
Witek
Ukończyłem maraton w Łomży:) http://www.uks-orlica.pl
http://www.pzsw.org

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Sezon 2011-2012

Post autor: Herb » ndz października 16, 2011 11:56

Nie ma co się dziwić - dlatego trzeba walczyć, by jazda szybko stała się dyscypliną olimpijską - będzie to, będą i duże pieniądze, a najlepsi nie będą musieli uciekać w łyżwy (czy traktować rolek jako dodatku do łyżew). Niestety "polityka" - rolki nie weszły na igrzyska 2016, Rugby 7 tak :/
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Sezon 2011-2012

Post autor: WFH » pn października 17, 2011 7:00

witomazur pisze:
FFWD pisze:
Słów na wiatr nie rzuci, ale rzuca wrotkarstwo :(

Kiedy pytałem go w Berlinie kiedy będą następne clinics prowadzone przez niego w Europie to powiedział mi grzecznie, że nieprędko i że najbliższe miesiące skupia się tylko na lodzie... Sądząc po tonie jego wypowiedzi podejrzewam, że już ostatecznie zakończył karierę wrotkarza. Zresztą przeprowadził się już na dobre do Salt Lake City, zatem to chyba stawia kropkę nad J.M.

Swoją drogę nie dziwię się. Ma duże szanse dużo zdziałać na lodzie, co zapewni mu jakąś stabilną przyszłość, zanim skończy się jako zawodnik. Chociaż wolałbym widzieć go wciąż na asfalcie.

Pozdrawiam
Rafał Wielgat
Jura Skating Częstochowa
To już wygląda na cały peleton wrotkarzy,którzy na poważnie zabierają się za łyżwiarstwo szybkie.Na lodzie w Inzell można zobaczyć tegorocznych mistrzów świata z Korei - Swings,Francolini czy zwycięzcę z Berlina - Fernandeza.
Witek
Mało tego - całkiem dobrze sobie radzą :D

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: Sezon 2011-2012

Post autor: Andrzej » wt października 18, 2011 10:12

WFH pisze:
witomazur pisze:To już wygląda na cały peleton wrotkarzy,którzy na poważnie zabierają się za łyżwiarstwo szybkie.Na lodzie w Inzell można zobaczyć tegorocznych mistrzów świata z Korei - Swings,Francolini czy zwycięzcę z Berlina - Fernandeza.
Witek
Mało tego - całkiem dobrze sobie radzą :D
Nie ma co czekać :arrow: That is I am coming. Żona nie będzie szczęśliwa z kolejnej zmiany sprzętu

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: Sezon 2011-2012

Post autor: Andrzej » wt października 18, 2011 10:18

FFWD pisze: ...że nieprędko i że najbliższe miesiące skupia się tylko na lodzie...
W podobnym tonie wypowiadała się Paris Hilton w trakcie wizyty w Katowicach...

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: Sezon 2011-2012

Post autor: Andrzej » wt listopada 29, 2011 8:52

No i po pierwszym starcie biegu masowego: http://livemanager.eurovision.edgesuite ... index.html
Jakoś bez kontuzji, a tyle się mówiło że zawodnicy wyjdą z tego okaleczeni. Jak dla mnie to widowiskowość znacznie wieksza niż żmudne zaliczanie rund tylko przez 2 zawodników.
Co ważne - wysokie miejsca wrotkarzy - przypadek ?

witomazur
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 214
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 8:38
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Duszniki Zdroj

Re: Sezon 2011-2012

Post autor: witomazur » wt listopada 29, 2011 11:33

Andrzej pisze:No i po pierwszym starcie biegu masowego: http://livemanager.eurovision.edgesuite ... index.html
Jakoś bez kontuzji, a tyle się mówiło że zawodnicy wyjdą z tego okaleczeni. Jak dla mnie to widowiskowość znacznie wieksza niż żmudne zaliczanie rund tylko przez 2 zawodników.
Co ważne - wysokie miejsca wrotkarzy - przypadek ?
Wypadki czy kontuzje w tym biegu pewnie kiedyś się zdarzą ale bojkotowanie tej konkurencji przez niektórych zawodników jest śmieszne.Po prostu bronią oni swoich ugruntowanych pozycji i wysokich kontraktów - czyli w zasadzie są egoistami,którym nie zależy na rozwoju łyżwiarstwa. Zdaje się,że jedynym sportem zimowym nie pokazywanym w Eurosporcie jest łyżwiarstwo szybkie.....ciekawe dlaczego?Chyba nie z powodu zbyt atrakcyjnej formuły :?: Najlepszym rozwiązaniem ze strony ISU było by wprowadzenie biegu masowego do programu Mistrzostw Świata na dystansach bez oglądania się na opinie kilku trenerów czy zawodników-gwiazdorów myślących głownie o sobie.Oczywiście bez "wyjmowania" z programu M.Ś dotychczas rozgrywanych konkurencji a tylko dodanie nowej.Tytuł Mistrza Świata byłby ponad obawy innych-niezdecydowanych obecnie zawodników a bojkotujących gwiazdorów zostało by zaledwie kilku.Myślę,że temat która konkurencja jest atrakcyjna a która mniej bardzo szybko by się wyjaśnił :D
Witek
Ukończyłem maraton w Łomży:) http://www.uks-orlica.pl
http://www.pzsw.org

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: Sezon 2011-2012

Post autor: Andrzej » wt listopada 29, 2011 11:52

witomazur pisze:Wypadki czy kontuzje w tym biegu pewnie kiedyś się zdarzą ...Witek
Ale wcześniej dramatyczne wypadki zdarzały się takze jak tylko dwóch zawodników było na torze - choćby spektakularne podcięcie Marianny Timmer w 2009 r.
Wypadki sie zdarzają - taka jest specyfika dyscyplin dynamicznych.
Za to w moim odczuciu widowiskowość biegów masowych jest większa. fajnie było popatrzeć na lotne premie, no i na przemyślany finisz koreańczyków. Przez cały wyścig delikatnie ale z przodu. A jak przyszło do finiszu to poszli jak kuny. W tym biegu też fajnie widać jak duza jest szybkość na łyzwach.

Przemo
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 246
Rejestracja: ndz lipca 31, 2005 2:54
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2011-2012

Post autor: Przemo » wt listopada 29, 2011 4:18

Może nie w temacie, ale jak dla mnie, to wydarzeniem zawodów w Astanie był bezpośredni pojedynek Bergsmy z Kramerem na 5 000 m, tak, tak właśnie - pojedynek jeden na jeden :D . Jeśli chodzi o bieg masowy, to chyba jedynie w wykonaniu męskiej grupy był widowiskowy. Charakterystyczne, co zdołałem zauważyć, to właśnie luz zawodników na starcie. Po prostu bez zbędnego stresu chłopaki podeszli do zawodów. Może dlatego, że w tłumie zawsze raźniej :lol: P.S. Co oczywiście nie umniejsza ich późniejszego zaangażowania we wspólnym pokonywaniu rund.


kmieto7

Re: Sezon 2011-2012

Post autor: kmieto7 » ndz stycznia 08, 2012 1:24



ODPOWIEDZ

Wróć do „Łyżwiarstwo / skating”