Kilka pytań o łyżwy, m.in. co kupić (tzw. początkujący)...

Wszystko o łyżwiarstwie / all about skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kilka pytań o łyżwy, m.in. co kupić (tzw. początkujący).

Post autor: Toudi » śr grudnia 05, 2012 6:13

Takie płozy ma Zico i chyba wciąż dostępne od reki. Gdyby w naszej okolicy był jakiś tor albo większe lodowisko to właśnie takie bym kupił, a że mamy tylko małe lodowiska, to szukam krótszych.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
Adi01
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 103
Rejestracja: pt sierpnia 20, 2010 7:01
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Kilka pytań o łyżwy, m.in. co kupić (tzw. początkujący).

Post autor: Adi01 » pt grudnia 07, 2012 7:19

Zico ma tylko panczeny a ja miałem na myśli przedostatni model o nazwie Vi Fitness. Ewidentnie widać, że to noże długości hokejowych :wink:

Awatar użytkownika
konrad654
Czterokółkowiec
Posty: 54
Rejestracja: sob kwietnia 14, 2012 12:48
Moje rolki: Twister 80 / Fila M110
Jeżdżę od: 01 mar 2012

Re: Kilka pytań o łyżwy, m.in. co kupić (tzw. początkujący).

Post autor: konrad654 » pt grudnia 07, 2012 7:13

czy to normalne, że nowe łyżwy Bauer są nieostrzone ? dzisiaj wbiłem na 1-sza ture na miejskie lodowisko i normalnie masakra -co się nie odepchnąłem prawą nogą to robił się z niej "odwrotny" T-stop :cyclops: w następnej godzinie jak już lód był rozjeżdżony to było lepiej, ale chyba to trzeba naostrzyć ?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kilka pytań o łyżwy, m.in. co kupić (tzw. początkujący).

Post autor: zico » pt grudnia 07, 2012 7:14

Dokładnie, łyżwy wymagają naostrzenia.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

novap
Czterokółkowiec
Posty: 94
Rejestracja: sob lipca 22, 2006 5:36
Moje rolki: Bont Z
Jeżdżę od: 02 maja 2006
Lokalizacja: Złotów

Re: Kilka pytań o łyżwy, m.in. co kupić (tzw. początkujący).

Post autor: novap » pt grudnia 14, 2012 10:05

Kupiłem Bauery Supreme PRO. Są rewelacyjne, nie można wprost przestać jeździć. Do tej pory jeździłem na jakichś dziwnych Roxa, nie spodziewałem się, że może być aż taka różnica. Po pół godzinie jazdy, jak już przywykłem do nowych łyżew i zacząłem je ogarniać, to ze zdziwieniem stwierdziłem, że jeżdżę dużo lepiej niż dotąd sądziłem. Są lekkie, sztywne, zwrotne i szybkie. REWELACJA. :lol: Jutro znowu wbijam na lód 8)

sannis
Posty: 26
Rejestracja: pn czerwca 18, 2012 9:41
Moje rolki: PS R4
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Kilka pytań o łyżwy, m.in. co kupić (tzw. początkujący).

Post autor: sannis » wt stycznia 15, 2013 10:55

novap pisze:Kupiłem Bauery Supreme PRO. Są rewelacyjne, nie można wprost przestać jeździć. Do tej pory jeździłem na jakichś dziwnych Roxa, nie spodziewałem się, że może być aż taka różnica. Po pół godzinie jazdy, jak już przywykłem do nowych łyżew i zacząłem je ogarniać, to ze zdziwieniem stwierdziłem, że jeżdżę dużo lepiej niż dotąd sądziłem. Są lekkie, sztywne, zwrotne i szybkie. REWELACJA. :lol: Jutro znowu wbijam na lód 8)
Potwierdzam opinię kolegi. Jeżdżę na łyżwach dość długo. Przez pięć lat jeździłem na łyżwach o fitnesowym bucie( z Inersportu). Przesiadłem się na Bauery Supreme One20. Na poprzednich łyżwach mimo, że jeździłem poprawnie to jednak balans przód/tył ze względu na duży rocker tyłu i przodu płozy był mocno zakłócony. W Bauerach dosłownie po dwóch godzinach robię rzeczy, które na poprzednich łyżwach wykonywałem ale mocno kaleczyłem. Bauery sa leciutkie, sztywne, tak jak kolega napisał chce się jeździć. Nigdy nie przeceniałem wagi sprzętu jako wyznawca zasady "kupa sprzętu brak talentu", ale z tych łyżew cieszę się jak mały chłopiec. Dodam również, że ważne jest ostrzenie wg. preferencji, albo dostosowanie techniki do rodzaju ostrzenia. Teraz mam delikatny rowek 0.06mm i w stosunku do poprzedniego rowu z 3mm w literkę V - wiem, ze lód jest śliski:) Jak się odpowiednio przestawi technikę to można czerpać wiele przyjemności z poślizgów:) Kiedyś czytałem na inlineplanet.com artykuł z poradami czołowego rolkarza (nie pamiętam nazwiska), który opisywał jak nauczył się w Holandii odbicia na łyżwach szybkich polegającego na skierowaniu siły bardziej prostopadle w lód/ziemię niż do boku. To się sprawdza przy takim ostrzeniu bo inaczej odbicie jest zerwane.

GiS
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 6:30
Moje rolki: Twister/Solo PB/Vapor X70
Jeżdżę od: 0- 0-2009

Re: Kilka pytań o łyżwy, m.in. co kupić (tzw. początkujący).

Post autor: GiS » wt stycznia 15, 2013 4:33

Co do dwóch opini wyżej to może wrzucę małe sprostowanie.
Jeśli chodzi o supreme one 20 to potwierdzam, że do jazdy rekreacyjne i początków freestyle jest to trafny wybór ze względu na przełożenie cena/jakość/komfort.

Natomiast jeżeli chodzi o supreme Pro to cóż, powiem tak:
bardzo się cieszę, że kolega novap jest tak zadowolony z zakupu, bo o to wszak chodzi, ale są to raczej konstrukcja robiona "po taniości". Tak czy tak różnica po przesiadce z jakiegoś marketowego nie wiadomo czego jest kolosalna, gdyż supreme Pro przypominają już łyżwę, ale jedna jest to dobry wybór dla kogoś kto uczy się jeździć i ma pewność, że nie złapie bakcyla.
Jeśli złapie to szybko przestaną wystarczać do umiejętnośći, albo się skończą po jednym ambitnym sezonie.

Ale mogę się mylić.
Jakby kolega novap zechciał napisać tutaj swoje wrażenia na koniec sezonu to będę wdzięczny, bo być może odrazam niezłą łyżwę w dobrej cenie:)
Pozdro!

sannis
Posty: 26
Rejestracja: pn czerwca 18, 2012 9:41
Moje rolki: PS R4
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Kilka pytań o łyżwy, m.in. co kupić (tzw. początkujący).

Post autor: sannis » wt stycznia 15, 2013 7:52

GiS pisze:Co do dwóch opini wyżej to może wrzucę małe sprostowanie.
Jeśli chodzi o supreme one 20 to potwierdzam, że do jazdy rekreacyjne i początków freestyle jest to trafny wybór ze względu na przełożenie cena/jakość/komfort.
Supreme One20 to łyżwa katalogowa Bauera w przeciwieństwie do marketowego PRO i zdaje się profilowane pod początkującego obrońcę. Relacja cena/jakość jest rzeczywiście wyjątkowa. Wydaje mi się, że lepiej kupić marketowego Bauera niż badziew łyżwopodobny.

eustach

Re: Kilka pytań o łyżwy, m.in. co kupić (tzw. początkujący).

Post autor: eustach » sob lutego 02, 2013 5:47

Ech... sezon się kończy a ja ciągle nic nie kupiłem - jakoś nie było ostatnio czasu na lodowisko itd, ale właśnie zaczynam nadrabiać ;)

Więc tak:
Mierzyłem dzisiaj Bauer Vapor 1.0 rozmiar 47 - ciut za duży, niby nie dużo ale jednak, podobnie jak Bauer Nexus 100. Mierzyłem też coś coś takiego jak Bauer Supreme Master rozmiar 45,5 i jest zdecydowanie za mały.

I teraz pytanie - brać 47 czy sobie odpuścić? Dodam że mierzyłem w grubej skarpecie, zapasu jest jakieś 4-5 mm. Bauer nie robi nic pośredniego pomiędzy 45,5 a 47...

Pytania dodatkowe:
- Supreme One 20 czy Supreme One X4 ? Różnią się czymś czy One 20 to po prostu wcześniejszy model?
- Co możecie powiedzieć o Bauer Nexus 100?

Nie wymagam cudów... Ot jazda rekreacyjna, ostatnio nawet przywykłem do tych z wypożyczalni ;)

sannis
Posty: 26
Rejestracja: pn czerwca 18, 2012 9:41
Moje rolki: PS R4
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Kilka pytań o łyżwy, m.in. co kupić (tzw. początkujący).

Post autor: sannis » sob lutego 02, 2013 6:01

Rozmiarówka w Bauerach jest ciut większa. Chodzi o to aby przy uderzeniu w bandę lub podobnych sytuacjach nie złamać dużego palca. Mimo że moje 8 są tak naprawdę 42,5 to świetnie trzymają stopę a to najważniejsze.

GiS
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 6:30
Moje rolki: Twister/Solo PB/Vapor X70
Jeżdżę od: 0- 0-2009

Re: Kilka pytań o łyżwy, m.in. co kupić (tzw. początkujący).

Post autor: GiS » pn lutego 04, 2013 4:36

lepiej odrobinę za duże niż za małe. Łyżwy mają taką dziwną właściwość, że się nie rozchodzą;p
Aktualnie sam jeżdżę w 11 choć rozmiar USA butów mam 10.5. Jakoś to bardzo nie przeszkadza, a palce mają więcej miejsca jak napisane zostało powyżej.

Jeżeli chodzi o te one 20 i 4 to zmieniło się nazewnictwo modeli na nowy sezon. Ja tam większych różnic nie widzę.

A tak pozatym to spory rozstrzał cenowy jeżeli wahasz się między one 20 i nexusami 100:D
Co do nexusów to jeszcze nic o nich nie wiem, ale sam zaczynam zasięgać języka, bo moje aktualne CCMy zaczynają mi się kończyć.

Ogólnie to sam się zastanawiam między właśnie nexusami, a vaporami narazie z przewagą dla tych ostatnich.
Jeżeli nie śpieszysz się już bardzo z zakupem to ja pewnie gdzieś ok. marca zacznę się na poważnie zajmować tematem, żeby na następny sezon(czyli w moim przypadku początek września) coś już mieć:)

chapy
Posty: 2
Rejestracja: sob marca 09, 2013 5:31
Jeżdżę od: 02 sty 2012

Re: Kilka pytań o łyżwy, m.in. co kupić (tzw. początkujący).

Post autor: chapy » sob marca 09, 2013 7:26

Czy ktoś mi doradzi? Mam do wyboru albo bauer vapor x 1.0 rozmiar 44,5, albo x 2.0 rozmiar 45,5. Obecnie jeżdżę na bauer flexlite rozmiar 44,5. Zastanawiam się czy te dwa modele vaporów znacznie się różnią i czy warto kupić x 2.0 o rozmiar większe? Jeżeli jest znaczna różnica czy większy rozmiar nie będzie przeszkadzał?

GiS
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 6:30
Moje rolki: Twister/Solo PB/Vapor X70
Jeżdżę od: 0- 0-2009

Re: Kilka pytań o łyżwy, m.in. co kupić (tzw. początkujący).

Post autor: GiS » śr marca 13, 2013 10:44

chapy pisze:Czy ktoś mi doradzi? Mam do wyboru albo bauer vapor x 1.0 rozmiar 44,5, albo x 2.0 rozmiar 45,5. Obecnie jeżdżę na bauer flexlite rozmiar 44,5. Zastanawiam się czy te dwa modele vaporów znacznie się różnią i czy warto kupić x 2.0 o rozmiar większe? Jeżeli jest znaczna różnica czy większy rozmiar nie będzie przeszkadzał?
cześć!
sory, że tyle czekałeś na odpowiedź, ale jakoś nie mogę się ogarną i usiąść na dłużej do kompa. Jaką planujesz jazdę na tych łyżwach i czemu tylko między tymi dwoma parami masz wybór, jakaś okazja?:)
generalnie od odpowiedzi na powyższe pytania zależy co będę radził, ale raczej celowałbym w model wyższy z zastrzeżeniem, że dobrze by je było najpierw przymierzyć, a najlepiej się przejechać.
Jeżeli planujesz tylko jazdę rekreacyjną to rozmiar za dużo może być odrobinę uciążliwy przy przeplatance ale to kwestia praktyki. Jeżeli chcesz grać w hokeja to żadne z tych łyżew się nie nadają na dłużej, a jeżeli freestyle to zdecydowanie model wyższy, ale tu z kolei przy za dużym rozmiarze możesz zostać najlepszym przyjacielem swojego dentysty;p
a pomijając wszystko to vapory x 2.0 to już naprawdę fajna łyżwa, mogę polecać:)
GiS

chapy
Posty: 2
Rejestracja: sob marca 09, 2013 5:31
Jeżdżę od: 02 sty 2012

Re: Kilka pytań o łyżwy, m.in. co kupić (tzw. początkujący).

Post autor: chapy » śr marca 27, 2013 10:41

Już zdecydowałem się i kupiłem vapory x 1.0 z przeceny. Gdyby były x 2.0 rozmiar 44,5 w takiej cenie co za 45,5 nie zastanawiałbym się w ogóle. Wolałem kupić rozmiar odpowiedni dla mnie. Do tej pory miałem styczność tylko z bauerami dlatego postanowiłem postawić jeszcze raz na bauera. Z innymi firmami nie miałem styczności dlatego wolałem postawić na pewniaka. Ogólnie jestem zadowolony i jest odczuwalna różnica po przesiadce z flexlite. Łyżwa na pewno stabilniejsza. Zastanawiałem się jeszcze nad supreme one 5.0, ale cena na razie nie osiągalna dla mnie. Wiadomo im model wyższy to i łyżwa lepsza, ale co poradzić skoro pojawiają się ograniczenie finansowe ;P
Preferuję jazdę rekreacyjną, w przyszłości może jakiś freestyle. W hokeja nie grałem i raczej nie będę miał przyjemności zagrać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Łyżwiarstwo / skating”