Kępa Potocka, Tarchomin

Szybciej, dalej, efektywniej! Porady dla tych, którzy chcą dać z siebie więcej
Faster, longer, more efectively! Place for people who want to be better at inline speed skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
zuzka323
Posty: 9
Rejestracja: pt września 01, 2006 7:40
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Kępa Potocka, Tarchomin

Post autor: zuzka323 » ndz października 01, 2006 7:10

tia, najpierw sypnęły mi się rolki teraz smutno mi samej jeździć. Czy ktos z was jeździ na Kępie lub Tarchomine? Boje sie ze jeszcze troche i bede sama ze soba rozmawiać....Lubie tak ze 3 godz. pojeździć a nie mam takiej wprawy zeby gazete czytać:)

Awatar użytkownika
robal
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 463
Rejestracja: pt września 23, 2005 12:22
Jeżdżę od: 01 kwie 1999
Lokalizacja: Wawa (Praga)
Kontakt:

Post autor: robal » pn października 02, 2006 10:26

Czesc!

A gdzie konkretnie da sie na Tarchominie posmigac?
Rozwazam organizacje spotkan sobotnich w kazdym tygu w innym miejscu i szukam miejsc i ich gospodarzy :D

Pozdrawiam,
robal.

Alandy
Ścigant 4x100mm
Posty: 271
Rejestracja: czw października 20, 2005 8:52
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Alandy » pn października 02, 2006 4:08

jeżdżę dosyć często na tarchominie, z reguły w szybkim tempie, ale nie zawsze ;)

polecam trasy

-ul. Kępa tarchomińska
-1,5 km prostego afaltowego odcinka przy hałdzie e.c. żeran
-końcowy odcinek ul. światowida - bardzo równa ścieżka dla rowerów, na jezdni niewiele samochodów
-okolice strumykowej - równy chodnik

pozdrawiam
"MYŚLĘ WIĘC JEŻDŻĘ"

Awatar użytkownika
robal
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 463
Rejestracja: pt września 23, 2005 12:22
Jeżdżę od: 01 kwie 1999
Lokalizacja: Wawa (Praga)
Kontakt:

Post autor: robal » pn października 02, 2006 4:12

Czesc!

To jeszcze poprosze o info dokladne namiary i info, gdzie w okolicy mozna bezpiecznie jednoslada zostawic. :) No i licze na jakies zaproszenie :D zeby ten pierwszy raz z przewodnikiem przejechac. :]
Tylko z jakims rozsadnym wyprzedzeniem :D

Pozdrawiam,
robal.

viator
Posty: 16
Rejestracja: pn września 18, 2006 9:56

Re: Kępa Potocka, Tarchomin

Post autor: viator » wt października 10, 2006 8:57

zuzka323 pisze:tia, najpierw sypnęły mi się rolki teraz smutno mi samej jeździć. Czy ktos z was jeździ na Kępie lub Tarchomine? Boje sie ze jeszcze troche i bede sama ze soba rozmawiać....Lubie tak ze 3 godz. pojeździć a nie mam takiej wprawy zeby gazete czytać:)

ja jeżdżę w każdy weekend na kępie. też sam.

tyle tylko, że raczej jestem słuchaczem niż "rozmawiaczem"
:cry:

Awatar użytkownika
robal
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 463
Rejestracja: pt września 23, 2005 12:22
Jeżdżę od: 01 kwie 1999
Lokalizacja: Wawa (Praga)
Kontakt:

Post autor: robal » wt października 10, 2006 9:20

A jak macie z dojazdem z Tarchomina do IKEA-Marki lub do Parku Brodnowskiego? Cos sobie kojarze, ze jednym autobusem sie da :) Moze w ktoryms z tych miejsc zrobimy jakis wieczorny spot w tym tygu?
A moze ja sie wybiore na Tarchomin :)

Pozdrawiam,
robal.

Awatar użytkownika
zuzka323
Posty: 9
Rejestracja: pt września 01, 2006 7:40
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

zima idzie

Post autor: zuzka323 » pt października 13, 2006 11:11

:oops:

wczoraj na kepie doliczyłam sie raptem 3 osób:( chyba jednak nieuchronnie idzie...zima. No i gdzie bedziecie jezdzic zeby nie wyjsc z wprawy?

Awatar użytkownika
Slawek
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pt września 16, 2005 9:10
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa - Służewiec
Kontakt:

Post autor: Slawek » sob października 14, 2006 1:08

Na Szczesliwicach tez troche opustoszalo, chociaz stala ekipa wciaz przychodzi - bywa, ze ponad 20 osob jezdzi na placu.... Na zime szukamy jakiejs hali/magazynu z gladka nawierzchnia o powierzchni ok 1000m2 ( np. 30x30m) a wlasciwie jakiegos sponsora badz sponsorow, ktorzy pomogli by nam to sfinansowac :) Moze byc tez jakis parking w centrum handlowym, gdzie pozwolono by nam jezdzic po zamknieciu lub cokolwiek innego w tym stylu i mozliwie jak najtaniej.... ;)

A jak sie nie uda nic znalezc to tak jak poprzedniej zimy bedziemy jezdzic codziennie na lyzwach - tak zeby nie wyjsc z wprawy, a i nauczyc sie czegos nowego przy okazji......

Slawek
> http://www.janarolki.pl <

viator
Posty: 16
Rejestracja: pn września 18, 2006 9:56

Re: zima idzie

Post autor: viator » pn października 16, 2006 9:03

zuzka323 pisze::oops:

wczoraj na kepie doliczyłam sie raptem 3 osób:( chyba jednak nieuchronnie idzie...zima. No i gdzie bedziecie jezdzic zeby nie wyjsc z wprawy?

w sobotę ok 14.00 było 6 sztuk rolkarzy :)

ale w niedzielę już tylko dwóch widziałem, jedna pani z bardzo fajnym pieskiem i jeden gośćw pomarańczowych spodniach :wink:


ale faktycznie trzeba już się zastanowić co by tu w zimę robić

jabartek
Posty: 26
Rejestracja: śr października 04, 2006 6:16
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: jak nie stąd, to stamtąd.

Re: zima idzie

Post autor: jabartek » czw października 19, 2006 9:47

viator pisze:
ale faktycznie trzeba już się zastanowić co by tu w zimę robić
A czy istnieje w ogole mozliwosc wynajecia hali do jazdy na rolkach na czas zimowy? Moze i inowatorski pomysl, ale kto wie...
Jedziesz, jedziesz i zatrzymać się nie możesz........;)
---------------------------
Bartek K.
GG: 4501773
TLEN: gadaj_zdrow

Awatar użytkownika
Slawek
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pt września 16, 2005 9:10
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa - Służewiec
Kontakt:

Post autor: Slawek » pt października 20, 2006 12:30

Pomysl nie tyle nowatorski co trudny do realizacji, bo wszedzie sie boja ze im rolkami zniszczymy parkiet.... :? Lepiej wynajac magazyn z gladka nawierzchnia, oswietleniem i dostepem 24h na dobe. Tak 30x30m powinien wystarczyc. Tu jednak koszt miesieczny jest duzo wyzszy (za to za godz. wychodzi taniej i mozna przyjsc kiedy kto chce) i nie obejdzie sie bez dofinansowania ze strony ew. sponsora :) O ile wybor magazynow jest stosunkowo duzy to o sponsora bedzie duuuzo trudniej....

Slawek
> http://www.janarolki.pl <

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » pt października 20, 2006 8:33

Sławek a znasz jakieś konkrety? Gdzie i za ile??? Poruszaliśmy ten temat na naszym spotkaniu, ale szczegółów nikt nie znał...

Awatar użytkownika
Slawek
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pt września 16, 2005 9:10
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa - Służewiec
Kontakt:

Post autor: Slawek » sob października 21, 2006 1:40

Sala gimnastyczna przy szkole to ok. 100pln za godz. Ale ciezko bedzie znalezc taka gdzie nas wpuszcza na rolkach no i jeszcze termin pasujacy kazdemu... Duzo ludzi tez tam nie wejdzie na raz.

Co do magazynow to miesieczny koszt wynajmu to ok. 20pln/m2 Przy powierzchni ok 1000m2 (30x30 ew. 30x40 - tyle ma lodowisko na Rokosowskiej, a ludzi miesci sie tam na prawde sporo) daje to ok. 20.000pln/miesiecznie. Do tego pewnie dochodzi energia. Zaleta w stosunku do sali przy szkole jest dostep przez 24h dzieki czemu kazdy przychodzi kiedy chce/moze i w ten sposob korzysta wiecej osob bez specjalnego tloku.
Zrodla finansowania to skladka osob chetnych do korzystania z obiektu (powiedzmy ze ok. 100pln/mies/os. - ciekawe ile bedzie osob gotowych wylozyc jakas kase z gory) lub oplata za wstep oraz dofinansowanie od sponsora/sponsorow. Przy wiekszej frekwencji moze jakas powierzchnia reklamowa wewnatrz....

Co do lokalizacji to wazne zeby byl dojazd komunikacja miejska i okolica po ktorej mozna sie poruszac po zmroku bez narazania zycia :)

Oferta w internecie jest stosunkowo bogata, najwiekszym problemem jest jak zwykle kasa. Bez pomocy z zewnatrz nie stac nas na taki luksus... Coz, "jak sie nie ma miedzi to sie w domu siedzi...."

Chyba, ze znajdziemy cos nieuzywanego akurat, co udostepnia nam za friko..... :wink:

Slawek
> http://www.janarolki.pl <

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » sob października 21, 2006 2:46

20000zł miesięcznie...Chyba to przekracza znacznie nasze możliwości(przynajmniej moje :D ) Wiem, że Inso coś kombinowali, może niedługo bedą coś wiedziec. ja postaram się zorientować w sprawie sali gimnastycznej( mam na oku taką baaardzo duż z bardzo dobrą nawierzchnią).

Awatar użytkownika
Slawek
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pt września 16, 2005 9:10
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa - Służewiec
Kontakt:

Post autor: Slawek » sob października 21, 2006 11:49

I dlatego wlasnie potrzebujemy sponsorow.... Najlepiej kilku, wtedy nie bedzie to dla kazdego z nich takim obciazeniem.... Poczatki zawsze sa trudne i kosztowne, ale z czasem mogloby sie to rozkrecic i przynosic nawet jakies zyski.... Mysle, ze warto reaktywowac wrotkowisko w Warszawie (po dawnym zostal tylko plac gdzies w parku przy Rozbrat) poki kolejna fala popularnosci rolek nabiera tempa....

Slawek
> http://www.janarolki.pl <

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening, porady / Training, solutions”