Jazda za kimś

Szybciej, dalej, efektywniej! Porady dla tych, którzy chcą dać z siebie więcej
Faster, longer, more efectively! Place for people who want to be better at inline speed skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Mirek_83
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 8:44
Moje rolki: Simmons PRO M1
Jeżdżę od: 01 maja 2007
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jazda za kimś

Post autor: Mirek_83 » wt maja 15, 2012 2:08

Piotr teoretyzuję, że takie czasy będą jak kobiety w Polsce będą jeździć same. Przykład: Ola Goss w Krakowie w deszczu startując wspólnie jedzie 1:20, a w dobrych warunkach pogodowych z samymi Paniami we Francji 1:26... więc blisko 1:30, o których wspomniałem... :) a temat wożenia to temat rzeka i każdego jeżdżącego sumieniu chyba trzeba to zostawić. Są najszybsze co się powiozą a facetami, a są prawidziwe zawdoniczki, które na trasie współpracują bo uważąją, że tak powinno być.

wasyl
Prześcigant 4x100mm
Posty: 321
Rejestracja: ndz czerwca 06, 2010 11:15
Moje rolki: Shankel Blade / Twister
Jeżdżę od: 02 sie 2009
Lokalizacja: Wrocek

Re: Jazda za kimś

Post autor: wasyl » wt maja 15, 2012 3:14

zico pisze:
trifilip pisze:
Największe zawody? Gdańsk jeśli chodzi o wrotkarstwo szybkie na ulicy. Słomczyn jeśli chodzi o torowe wrotkarstwo szybkie.
To po ilości uczestników ?.

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jazda za kimś

Post autor: Toudi » wt maja 15, 2012 3:17

Teraz skumałem w czym rzecz.
Może we Francji na punktach odżywiania dają wino i camembert?
Tak czy siak, to pewnie lepiej nie drążyć tego tematu, bo też i zawodniczki z czołówki nie ponoszą winy, że ich tak mało.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jazda za kimś

Post autor: zico » wt maja 15, 2012 3:47

Warto drążyć temat. Dlaczego? Ponieważ na trasie są ewidentne pomoce dla kobiet - "schowaj się za mnie, dojedziemy ich".
Jeszcze raz podkreślam: pozycje medalowe, walka "o coś". Tak było w Gdańsku gdzie 2 współpracujące zawodniczki nie mogły dojść do 1 kobiety. Nie chodzi tutaj o Olę Goss, tylko o walkę w dalszych kategoriach wiekowych. Tam była ewidentna pomoc mężczyzny.

I to jest fair?
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Mirek_83
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 8:44
Moje rolki: Simmons PRO M1
Jeżdżę od: 01 maja 2007
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jazda za kimś

Post autor: Mirek_83 » wt maja 15, 2012 4:13

Takie zachowanie nigdy Kuba nie jest fair... takie sprawy powinno się zgłaszać, a dopuszczających się tego karać dyskwalifikacją.

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: Jazda za kimś

Post autor: Andrzej » śr maja 16, 2012 10:25

Mirek_83 pisze:Takie zachowanie nigdy Kuba nie jest fair... takie sprawy powinno się zgłaszać, a dopuszczających się tego karać dyskwalifikacją.
Sprawa w Gdańsku była ewidentna, byli swiadkowie, było przyznanie się do winy meżczyzny który podciągał kobietę, była spuszczona głowa winowajczyni. Był protest ustny do sędziego głównego zawodów złożony przeze mnie jako kierownika drużyny, była rozmowa trzech Pań z sędzią głowna zawodów, był tzw. reprymenda. Koniec końców i tak ta osoba stała na pierwszym miejscu podium a dziewczyny które pracowały rzetelnie i uczciwie stały na miejscu 2 i 3. Po całej akcji z podium wynikła jeszcze rozmowa z sędzią głowną i przeprosiła nas i dziewczyny że w tym całym zgiełku i zamieszaniu który był po zawodach nie uzmysłowiła sobie że chodzi o tak wysokie lokaty. Sprawa o tyle była mniej poważna że dziewczyny brały udział w kategoriach wiekowych Maratonu Sierpniowego a nie np. MP czy WIC. Niestety protest pisemny kosztuje 200PLN a i tak mógłby nic nie dać bo nikt z sędziów sytuacji nie widział. Fakt jest faktem że taka sytuacja miala miejsce i było to przykre. To całe zamieszanie pokazuje też kto jest jakim człowiekiem i co dla człowieka jest ważne. W naturalnym odruchu człowiek z zasadami skłania głowę, mówi przepraszam i honorowo oddaje miejsce. Ale to trzeba mieć "cohones"...
Pozdro dla Agnieszki i Sylwi

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Jazda za kimś

Post autor: WFH » pt czerwca 01, 2012 2:37

Andrzej pisze: Ale to trzeba mieć "cohones"...
W kategorii kobiet? :twisted:

Oczywiście sytuacja naganna, mam nadzieję, że będzie się udawało unikać takich sytuacji w przyszłości.

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: Jazda za kimś

Post autor: Andrzej » pt czerwca 01, 2012 2:45

WFH pisze:
Andrzej pisze: Ale to trzeba mieć "cohones"...
...W kategorii kobiet? :twisted:
:arrow: CASTER SEMENYA i kilka zawodniczek z byłego NRD. Strasznie nie lubię jak mężczyźni płaczą...

Awatar użytkownika
Janusz
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 598
Rejestracja: czw sierpnia 23, 2007 11:26
Moje rolki: Schaenkel Edge R
Jeżdżę od: 01 lip 2002
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jazda za kimś

Post autor: Janusz » pn czerwca 11, 2012 1:28

Mirek_83 pisze:Piotr teoretyzuję, że takie czasy będą jak kobiety w Polsce będą jeździć same. Przykład: Ola Goss w Krakowie w deszczu startując wspólnie jedzie 1:20, a w dobrych warunkach pogodowych z samymi Paniami we Francji 1:26... więc blisko 1:30, o których wspomniałem... :)
...ale w ten weekend w Dijon już 1:12' z groszami.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening, porady / Training, solutions”