Podwójne odbicie (Double push)

Szybciej, dalej, efektywniej! Porady dla tych, którzy chcą dać z siebie więcej
Faster, longer, more efectively! Place for people who want to be better at inline speed skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
powerhouski
Prześcigant 4x100mm
Posty: 306
Rejestracja: śr marca 17, 2004 3:15

Podwójne odbicie (Double push)

Post autor: powerhouski » czw stycznia 03, 2008 2:36

Podwójne odbicie to najczęściej stosowana przez zawodowców i zaawansowanych wrotkarzy technika jazdy pozwalająca na zredukowanie martwego czasu pomiędzy poszególnymi krokami wrotkarskimi.
Nazywa się to podwójne odbicie dlatego że podczas gdy normalne odbicie polega na odepchnięciu wrotką na zewnątrz od ciała, podwójne odbicie polega na dwóch aktach odepchnięcia: na normalnym odbiciu które zwykle widzimy, i na drugim odbiciu, do wewnątrz. Prawie jednoczesne odpychanie się jedną nogą na zewnątrz a drugą do wewnątrz daje mocniejsze odbicie i bardziej płynną technikę. W normalnej technice odpychasz się na zewnątrz i toczysz się, czekając do końca odepchnięcia, następnie przenosisz wrotkę z powrotem, i toczysz się znowu odpychając się tak samo drugą nogą.
W podwójnym odbiciu odpychasz na zewnątrz i na krótko przed zakończeniem tego odepchnięcia zaczynasz się odpychać drugą nogą do wewnątrz zamiast czekania i toczenia. W podwójnym odbiciu nie ma czasu na odpoczynek, odpychasz się nieustannie it to jest bardzo dobre kiedy trzeba osiągać duże prędkości.

Technika ta jest bardzo trudna i jednocześnie bardzo indywidualna. Każdy zawodnik uczy się jej i praktykuje na swój własny sposób. Poniżej jest opisany mój styl and mój sposób na poprawianie tej techniki.


Oto podstawowy koncept:
1) ZEWNĘTRZNA KRAWĘDŹ (krawędź kółek) przy WEWNĘTRZNYM ODBICIU
2) Przejście z ZEWNĘTRZNEJ KRAWĘDZI przez PIONOWE USTAWIENIE do WEWNĘTRZNEJ KRAWĘDZI w celu ODBICIA ZEWNĘTRZNEGO.
Postaram się wyjaśnić ten tok myślenia skupiając się na pojedynczej wrotce.
Kiedy stawiasz wrotkę na podłożu, nie powinieneś stawiać ją dokładnie pionowo pchając na zewnątrz, ALE raczej nieco na ZEWNĘTRZNEJ KRAWĘDZI pchając do WEWNĄTRZ do momentu kiedy wrotka znajdzie się zdecydowanie na ZEWNĘTRZNEJ KRAWĘDZI, wtedy szybko przechodzisz wrotką do PIONOWEGO USTAWIENIA a potem na wewnętrzną krawędź odpychając się wrotką na zewnątrz.
Ruch drugiej nogi (wrotki) jest taki sam, z tym, że zaczyna się on wtedy kiedy czujesz, że odbicie zewnętrzne nogi pierwszej jest ukończone w 80 procentach. Tym samym, kiedy odbicie zewnętrzne prawą wrotką osiągnie 100% zakresu ruchu lewa wrotka będzie już w 20% zakresu ruchu w odbiciu wewnętrznym.
Także, jeżeli w normalnym odbiciu odepchnięcie zachodzi od 0 do 100% najpierw na jednej stronie, a potem od 0 do 100% na drugiej stronie (0 jest odpowiednikiem czekania), to w podwójnym odbiciu odepchnięcie rozpoczyna się nie od 0 a raczej od 20 do 100% na jednej i od 20 do 100% na drugiej stronie. Podczas gdy wrotkarze jeżdżący tradycyjną techniką czekają na powrót wrotki do by wkonać ponowne odepchnięcie, ty już jesteś 20% ruchu do przodu… i to jest ogromna przewaga.
Teraz przeanalizujmy 3-cie odbicie. Trzecim odbiciem nazywam “wykorzystanie ciężaru ciała”. W części ABC wrotkarstwa w sekcji o jeździe bez odpychania, mówiłem o tym że można jechać do przodu przy użyciu tylko ciężaru ciała. W tym przypadku ciężar ciała jest wykorzystany w celu uzyskania mocnijszego odbicia.
W tej technice ciało musi “upadać” do wewnątrz i na zewnątrz dla wyolbrzymienia odbicia.
Wytłumaczę to używając poprzedni opis tylko że wstawię wykorzystanie ciężaru ciała w odpowiednich miejscach.
“Kiedy stawiasz wrotkę na podlożu, nie powinnieneś stawiać ją dokładnie pionowo pchając na zewnątrz ALE raczej nieco na ZEWNĘTRZNEJ KRAWĘDZI (tutaj ciężar ciała musi być na tej wrotce ale nieco bardziej na zewnątrz) pchając do WEWNĄTRZ, aż do momentu kiedy wrotka znajdzie się zdecydowanie na ZEWNĘTRZNEJ KRAWĘDZI, (teraz powinnieneś mieć odczucie jakbyś upadał na zewnątrz) wtedy szybko przechodzisz wrotką do PIONOWEGO USTAWIENIA (ten ruch musi być wykonany szybko, ponieważ zapobiega on upadkowi na zewnątrz i przenosi ciężar ciała z powrotem do środka) potem na WEWNĘTRZNĄ KRAWĘDŹ odpychając się wrotką na zewnątrz. (w tym przejściu z krawędzi na krawędź, twoje ciało musi podążać za wrotkami i kiedy odpychasz sie na zewnątrz, masa ciała porusza się do wewnątrz).

Ruch drugiej nogi czy wrotki jest taki sam z tym że zaczyna się on wtedy kiedy czujesz że odbicie zewnętrzne nogi pierwszej jest ukończone w 80 procentach (ciężar ciała jest wtedy skierowany do wewnątrz, ale w stosunku do drugiej wrotki jest on skierowany na zewnątrz, także możesz łatwo powtorzyć ten sam ruch).”

Postaraj sie zapamiętać ten koncept tak żebyś wiedział dokładnie co robić w każdym momencie ale wierz mi, musisz to czuć. Wczuj się w ruch bo właśnie to czucie powinno decydować kiedy masz się odepchnąć, gdzie przenieść ciężar ciała, jak szybko przejść z odbcia wewnętrznego na zewnętrzne i kiedy powinnieneś zakończyć odbicie. Musisz ciągle trenować to odczucie, zwłaszcza podczas rozgrzewki i na zakończenie sesji, kiedy masz możliwość koncentrować się na stylu i na czuciu ruchu.

Ćwiczenie 1: Odkrywamy odbicie wewnętrzne. “Cytrynka 2”
Sprawdź w artykułach ABC z tego tygodnia jak wykonywać “cytrynki”. To ćwiczenie jest takie samo tylko że rozszerzone.
W normalnej “cytrynce” używasz ciężar ciała do poruszania się do przodu, w tej “cytrynce” musisz się aktywnie odepchnąć.
1. Zacznij w podstawowej pozycji, zbliż wrotki do siebie, otwórz czuby wrotek na zewnątrz i przenieś ciężar ciała do przodu.
2. Zaczyniesz toczyć się do przodu.
3. Naciśnij piętami na podłoże, zamknij czuby wrotek do siebie i teraz…
UWAŻAJ TERAZ BO WŁAŚNIE TUTAJ ZACZYNA SIĘ RÓŻNICA…
4. Używając wewnętrzne mięśnie ud zepchnij jednocześnie wrotki do wewnątrz jak gdyby zamykając nogi. W ten sposób nie tylko wykorzystujesz szybkość jaką osiągnąłeś poprzez wykonanie punktu 1 ale odpychasz się jeszcze więcej i zwiększasz swoją prędkość! Punkt 1 = używasz ciężar ciała, punkt 4 = odpychasz się pracą mięśni.
5. Jak tylko twoja prędkość wzrośnie nieco, postaraj się powtórzyć i wykonać kilka “cytrynek” pod rząd. Dzięki praktyce intuicyjnie zrozumiesz jak odpychać się do wewnątrz i jak odpychać się na zewnątrz (kiedy wrotki poruszają od ciała). Podtrzymuj to odczucie i staraj się przyzwyczaić do niego poniważ jesteś właśnie bardzo blisko do zrozumienia natury podwójnego odbicia!

Ćwiczenie 2: Symulacja jazdy bez odrywania wrotek od podloża.
To ćwiczenie pozwoli ci zrozumieć na ile podwójne odbicie jest lepsze od tradycyjnej techniki. Tym razem będziesz musiał jechać bez odrywania wrotek od podłoża. Będziesz musiał użyć wszystkich swoich umiejętności aby poruszać wrotki i odpychać się w odpowiednim momencie.
1. Zacznij od “cytrynki” żeby uzyskać pewną prędkość wyjściową (odpychając się na zewnątrz i do wewnątrz)
2. Nastepnie staraj się wykonać “cytrynkę” tylko jedną wrotką. Zacznij wykonując pół “cytrynki” prawą wrotką, potocz się trochę, i następnie postaraj się wykonać pół “cytrynki” lewą wrotką. Powtórz kilka razy.
3. Kiedy nabierzesz wprawy z tymi 2 ruchami, staraj się złożyć wszystko razem w jeden ciąg bez zatrzymywania. Zacznij od zrobienia pół “cytrynki” prawą wrotką z tym że w tym samym czasie kiedy prawa wrotka wykończa zewnętrzne odepchnięcie, zacznij wewnętrzne odepchnięcie lewą wrotką. Nawet jeżeli twoja prawa wrotka zakończyła swój ruch, nie zapomnij pozostawić ją na podłożu i pchać do wewnątrz podczas gdy lewa wrotka odpycha na zewnątrz.

No tak. Jeżeli przeczytałeś to po raz pierwszy może nawet drugi czy trzeci, jest to prawdopodobnie trudne do zrozumienia – ale wierz mi jest ono dużo łatwiejsze jeżeli obejrzysz to ćwiczenie na video.

Po trenowaniu przez jakiś czas wszystko co musisz wynieść z tego ćwiczenia to ODCZUCIE jednostajnego płynnego ruchu odpychania bez przystanku. W obydwu tych ćwiczeniach angażujesz nowy mięsień, przywodziciel, także pamiętaj aby ćwiczyć również i ten mięsień!
Stąd, przyswojenie sobie podwójnego odbicia jest bardzo proste bo koncept jest taki sam jak w powyższym ćwiczeniu tyle że bez możliwości odrywania wrotek od podłoża!

ĆWICZ SWOJE PODWÓJNE ODBICIE
Technika podwójnego odbicia wymaga dużo cierpliwości aby jąj przyswoić i poźniej odpowiednio zastosować podczas wyścigów.
Nie jest to intuicyjny ruch od samego początku, jest to raczej ruch specificzny. W końcu ruch ten stanie się intuicyjny ale potrzeba duuużo czasu i ciężkiego treningu aby to osiągnąć.
Zwykle, ten rodzaj odbicia jest kojarzony z wolniejszą i mocniejszą jazdą i to jest właśnie powód dlaczego ludzie zapominają o tym kiedy są zdenerwowani albo kiedy starają skoncentrować się na sprincie. Podczas sprintu wrotkarze myślą tylko o tym aby poruszać szybko nogi, bez zwracania uwagi na technikę czy prawidłowy sposób odbicia. Dla tego samego powodu każdy wygląda fajnie kiedy jedzie wolno i okropnie kiedy musi jechać na 100 procent!
Ćwiczenie które wam właśnie zaproponuję skupia się na uczeniu kontrolowania tego rodzaju mentalności, i opiera się na stosowaniu podwójnego odbicia począwszy od wolnej jazdy do maksymalnej szybkości. Musisz przyzwyczić się do jazdy na 100% używając podwójnego odbicia. To jest klucz do zwycięstwa!

Typ pierwszy obejmuje ostatnie 2 ćwiczenia poprzednio opisane, obydwa skupiające się na uczeniu jak się odpychać. Możesz je stosować jako trening wykonując mocne odepchnięcia przez 3 minuty i odpoczywając biernie przez 2 minuty. Ważne jest tutaj aby mieć pewność ruchu jak również nie zaniedbywać pracy mięśniowej.

Typ drugi koncentruje się na stosowaniu podwójnego odbicia w specjalnym treningu na torze albo na drodze.
1. Zrób kilka treningów złożonych z odcinków 50 czy 100 metrowych zaczynając na 30% i próbując zwiększyć prędkość tak szybko jak to możliwe. Nie jest tutaj ważne jaki jesteś szybki a raczej to abyś pracował nad swoją techniką. Musisz kończyć te 50-tki czy 100-tki na 100% bez utraty kontoli nad techniką. Pierwszych kilka razy pracuj samemu tak żeby nikt cię nie rozpraszał, ale potem spróbuj z kimś kto jest szybszy od ciebie. Tym razem twoim zadaniem jest trzymać się z nim w tym przyśpieszeniu bez utraty kontoli nad techniką.
2. Nastepnie spróbuj zrobić kilka sesji złożonych z czterystumetrówek, z odpowiednimi przerwami odpoczynkowymi. Podziel 400m na połowę i pojedź pierwsze 200m na 100% tak jak w poprzednim ćwiczeniu, natomiast drugie 200m na 90% zwracając uwagę na technikę podwójnego odbicia. W tej drugiej części musisz jechać z mniejszą częstotliwością kroków ale zachowując mocniejsze odbicia i płynność ruchu. Celem jest utrzymywanie tej samej prędkości nawet jeśli odpychasz się tylko na 90%.
3. Wykorzystaj rozgrzewki i zakończenia jako czas na technikę. Jak wiesz w tych częściach treningu nie jedziesz szybko, a więc pomyśl o tym jak jeździsz.

Moja Osobista Porada:
Większość was zna mnie, nie jestem drogowym olbrzymem, nawet nie mam masywnych nóg, więc… skąd biorę swoją szybkość? Z TECHNIKI! Jeżeli masz dobrą technikę to możesz oszczędzić energię podczas długich wyścigów, zredukować głupie i niepotrzebne ruchy,możesz odpychać się więcej niż 100% i możesz używać ciężar ciała aby poruszać się łatwiej bez konieczności wykorzystywania większej mocy nóg

Ale NAJWAŻNIEJSZY PUNKT to  gdy masz dobrą technikę łatwo możesz zauważyć różnicę kiedy wszyscy są zmęczeni. Kiedy każdy jest zmęczony tak że nikt nie może już zwiększyć wykorzystania mocy ŃÓG (no, może tylko trochę) a ty masz możliwość użycia podwójnego odbicia i ciężaru CIAŁA, kurczę… masz ogromną przewagę. Dlatego właśnie najlepsi wrotkarze długodystansowi są zwykle również najładniej jeżdżącymi jeśli chodzi o styl. Oni dużo pracują nad techniką, więcej niż sprinterzy!
Również… staraj się trenować na zmęczeniu. Ćwicz na treningu a potem… trenuj, trenuj i trenuj abyś był przyzwyczajony do jazdy podwójnym odbiciem nawet kiedy jesteś naprawdę zmęczony. Czasami mój prawdziwy trening zaczyna się dopiero wtedy kiedy każdy (włączając mnie) jest zupełnie skończony.
Może to jest właśnie różnica między zwykłym wrotkarzem a mistrzem?
W nastepnym wydaniu przyjżymy się jeździe w deszczu!!
Kto mi dał skrzydła niech mi z łap odmota sidła...

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Podwójne odbicie (Double push)

Post autor: WFH » ndz kwietnia 27, 2008 8:36

Obrazek

Niektórych aż ponosi jeśli chodzi o wyjście na krawędź :twisted: :twisted: :twisted:

Awatar użytkownika
michał1990
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 777
Rejestracja: wt sierpnia 29, 2006 8:05
Moje rolki: powerslide c
Jeżdżę od: 04 lip 1998
Lokalizacja: warszawa - ursynów
Kontakt:

Re: Podwójne odbicie (Double push)

Post autor: michał1990 » ndz kwietnia 27, 2008 9:29

:cheese: :mrgreen: wow:)
ciekawe czy kostka poszla:)
Pozdrawiam
Michał Machowski

Nightskating Warszawa (www.nightskating.waw.pl)
Warszawskie Stowarzyszenie Rolkarskie Polskater
Rollschool - szkoł jazdy na rolkach i wrotkach (www.rollschool.pl)
Rolkowa MapaWarszawy - www.rolkowamapa.pl


kiewicz
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 139
Rejestracja: wt października 25, 2005 6:39
Jeżdżę od: 02 sty 2005
Lokalizacja: Katowice

Re: Podwójne odbicie (Double push)

Post autor: kiewicz » pn kwietnia 28, 2008 1:15

Jeździł chłopak dalej ;) .

Awatar użytkownika
grgur
Ścigant 4x110mm
Posty: 381
Rejestracja: śr maja 23, 2007 12:33
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Podwójne odbicie (Double push)

Post autor: grgur » czw maja 15, 2008 10:37

Aż przyjemnie popatrzeć :



A myślałem , że już coś zaczyna mi wychodzić..... Duuuużo pracy przede mną..... :?

krzysztof_plich
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 174
Rejestracja: pn marca 17, 2008 10:29
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Podwójne odbicie (Double push)

Post autor: krzysztof_plich » pt maja 16, 2008 11:05

grgur pisze:Aż przyjemnie popatrzeć : http://pl.youtube.com/watch?v=ChhrnAR_X ... re=related.

A myślałem , że już coś zaczyna mi wychodzić..... Duuuużo pracy przede mną..... :?
bardzo ładny filmik :D szkoda że tak późno go zobaczyłem :wink: pozdro
Impreza na rolkach - http://marathon.poznan.pl/

Awatar użytkownika
dylu
Posty: 10
Rejestracja: pn lipca 28, 2008 9:06
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Tychy

Re: Podwójne odbicie (Double push)

Post autor: dylu » pn września 22, 2008 10:18

witam
Po przeczytaniu watku obejzeniu wielu filmikow zaczalem proby wykonania w/w techniki
tracac kilkakrotnie rownowage i odczywajac strach przed upadkiem w mojej wyobrazni widzialem
jak pieknie mi to wszystko musi wychodzic jako ze nie mam z kim trenowac i juz nie mowiac o tym aby ktos mogl ocenic
postanowilem sie nagrac na video :)
Zaskoczenie nie do opisania :) Nawet nie potrzeba zadnego trenera do oceny :)

Dlatego pomyslalem ze dla poczatkujacych dobra metoda jest nagrac sie i zobaczec mozna duzo samemu sobe pomoc :)
porownujac z prawidlowa techniką
'Dodam ze moja technika nie jest podobna do zadnej znanej techniki jazdy na rolkach nie mowiac juz o DP :)


Pozdrawiam
dylu
pozdrawiam
dylu

Awatar użytkownika
Janusz
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 598
Rejestracja: czw sierpnia 23, 2007 11:26
Moje rolki: Schaenkel Edge R
Jeżdżę od: 01 lip 2002
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podwójne odbicie (Double push)

Post autor: Janusz » wt września 23, 2008 8:12

Dylu,

Pomysł samona(i)grywania się kamerką chodzi za mną już od jakiegoś czasu - stosowałem go w trakcie nauki siebie i drugich w innej dyscyplinie sportu z dobrymi skutkami. Na razie na forum nikt nie powiesił swojego filmu :?: , więc jeśli nikt mnie nie uprzedzi, to będę pierwszy, wkrótce. Brak mi na razie kamery, ale mam nadzieję niedługo się z tym uporać - nagrywanie komórką nie dało zadowalających efektów - potrzebne zbliżenie z odległości. Jeśli powiesisz tu swój film, to dostaniesz ode mnie brawa dla pierwszego :?: odważnego, co prztyczków się nie boi. Każdy kiedyś zaczynał, nie ma czego się wstydzić.

Odwagi!
Janusz

Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Re: Podwójne odbicie (Double push)

Post autor: Krzysztof » śr września 24, 2008 10:35

W lipcu tego roku ukazała się kamera, która wydaje się być bardzo dobra do nagrania treningu i późniejszej analizy.
Szybkość nagrywania 300kl/s powinna wystarczyć do analizy ruchu w zwolnionym tempie. Może rozdzielczość nie powala przy nagrywaniu w tym trybie, ale rozmiary, jak i wygląd kamery wydają się być dobrym rozwiązaniem.
Podobne rozwiązanie znalazło się w aparacie fotograficznym CASIO z tym, ze rejestracja video może się odbywać nawet z prędkością 1000kl/s :D
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

zetka
Czterokółkowiec
Posty: 80
Rejestracja: czw sierpnia 07, 2008 7:34
Moje rolki: bont
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Podwójne odbicie (Double push)

Post autor: zetka » pn grudnia 08, 2008 3:06

wczoraj pierwszy raz w życiu pokonalem 40 km :) i pod koniec jazdy z nudów sprobowałem techniki double push. Oczywiście nie mogło nic z tego wyjsc ale ... udało mi sie jeżdzić i zmieniac krawędzie kółek i przechodzić z zewnętrznej na wewnętrzną ale wymuszało to szybsza pracę nóg i częstsze odpychanie sie ( przy większej częstotliwosci odpychania łatwiej jest przechodzic z krawędzi na krawędź)
mam jednak pytanie ... czy stosuje sie techn. double push w normalnej długodystansowej jezdzie ( tzn oprócz sprintu) ? a jeśli tak to jak to wygląda ( dostepne filmy pokazyja tylko sprint w tej technice)

zetka
Czterokółkowiec
Posty: 80
Rejestracja: czw sierpnia 07, 2008 7:34
Moje rolki: bont
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Podwójne odbicie (Double push)

Post autor: zetka » czw grudnia 18, 2008 11:12

wczoraj zanotowalem kolejny postęp ... wiekszośc 30km trasy pokonalem z zachowaniem charakterystycznego rytmu dla DP !! :) - oczywiscie amplituda szczeg. pierwszej fazy byla znikoma - ale czulem jak nogi wykonuja ten szczegolny ruch "plątania/pływania" ( co dosyc szybko odczułem w kolanach! ) .Przy okazji zauważyłem ze ustawienie plozy tak by pierwsze kołko było bliżej wielkiego palca u nogi niż środka buta znacznie ułatwia jazde na zewnetrznej krawędzi. Niestety dzisiaj sie juz rozpadało i pewnie to koniec jazd w tym roku ...

mrowkal
Posty: 13
Rejestracja: pn czerwca 01, 2009 10:18
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Podwójne odbicie (Double push)

Post autor: mrowkal » pt czerwca 12, 2009 9:04

Witam

tutaj ładnie wszystko widać :-)
Fila BOND XT Super Fit ABEC7

krzysztof_plich
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 174
Rejestracja: pn marca 17, 2008 10:29
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Podwójne odbicie (Double push)

Post autor: krzysztof_plich » śr czerwca 24, 2009 5:10

Witam serdecznie próbowałem nauczyć się tego odepchnięcia sam przez klika lat lecz niestety dopiero teraz pod okiem Trenera mogłem skorygować błędy i wykonywać ćwiczenia które korygują błędy tak więc jeżeli nie chcecie tracić czasu i marnować energii i sprzętu to polecam Któregokolwiek z trenerów speedskating w tydzień zrobicie więcej niż ja przez 4 lata pozdrawiam 8)
Impreza na rolkach - http://marathon.poznan.pl/

Awatar użytkownika
Marek
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 782
Rejestracja: czw marca 17, 2005 9:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Podwójne odbicie (Double push)

Post autor: Marek » czw czerwca 25, 2009 11:00

krzysztof_plich pisze:Witam serdecznie próbowałem nauczyć się tego odepchnięcia sam przez klika lat lecz niestety dopiero teraz pod okiem Trenera mogłem skorygować błędy i wykonywać ćwiczenia które korygują błędy tak więc jeżeli nie chcecie tracić czasu i marnować energii i sprzętu to polecam Któregokolwiek z trenerów speedskating w tydzień zrobicie więcej niż ja przez 4 lata pozdrawiam 8)
ale tylko z zagranicy

krzysztof_plich
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 174
Rejestracja: pn marca 17, 2008 10:29
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Podwójne odbicie (Double push)

Post autor: krzysztof_plich » ndz czerwca 28, 2009 9:14

Marek pisze:
krzysztof_plich pisze:Witam serdecznie próbowałem nauczyć się tego odepchnięcia sam przez klika lat lecz niestety dopiero teraz pod okiem Trenera mogłem skorygować błędy i wykonywać ćwiczenia które korygują błędy tak więc jeżeli nie chcecie tracić czasu i marnować energii i sprzętu to polecam Któregokolwiek z trenerów speedskating w tydzień zrobicie więcej niż ja przez 4 lata pozdrawiam 8)
ale tylko z zagranicy
Witam, myślę że w Polsce znalazłoby się kilka Trenerów, ale pewnie poświęcają swój czas podopiecznym z klubów a nie prywatnym osobom, może kiedyś jazda szybka i kluby rozrosną się do takiej wielkości że w każdym mieście będzie przynajmniej jeden przeszkolony trener, dzięki któremu będzie można poprawić swoje umiejętności 8) pozdrawiam
Impreza na rolkach - http://marathon.poznan.pl/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening, porady / Training, solutions”