Rady przed pierwszym startem :)

Szybciej, dalej, efektywniej! Porady dla tych, którzy chcą dać z siebie więcej
Faster, longer, more efectively! Place for people who want to be better at inline speed skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

null
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 94
Rejestracja: śr maja 07, 2008 12:41
Moje rolki: Speedmachine Plus, FSK, TR9
Jeżdżę od: 20 kwie 2004
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

Re: Rady przed pierwszym startem :)

Post autor: null » pt września 12, 2008 12:25

OT : Dobre zdjecia zawsze znajda amatorow :)

Awatar użytkownika
Janusz
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 598
Rejestracja: czw sierpnia 23, 2007 11:26
Moje rolki: Schaenkel Edge R
Jeżdżę od: 01 lip 2002
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rady przed pierwszym startem :)

Post autor: Janusz » pt września 12, 2008 8:04

zetka,

No a może tak mała galeryjka w Twoim stylu z udziałem portalowych wrotkarek? Może będą zainteresowane (anonimowo?). Potem Zico zrobi konkurs na rozpoznanie z nagrodami: czyje skrzydełko, a czyja nóżka? :mrgreen: Szczerze zazdroszczę fachu...

Na swoim pierwszym i na razie ostatnim maratonie nie wziąłem na trasę żelka, tylko jednego izotnika, no i odcięło paliwo na 37km - jakoś doczłapałem się do mety, ale do bani z takim finiszowaniem.

zetka
Czterokółkowiec
Posty: 80
Rejestracja: czw sierpnia 07, 2008 7:34
Moje rolki: bont
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Rady przed pierwszym startem :)

Post autor: zetka » pt września 12, 2008 8:13

Janusz pisze:zetka,

No a może tak mała galeryjka w Twoim stylu z udziałem portalowych wrotkarek? Może będą zainteresowane (anonimowo?). Potem Zico zrobi konkurs na rozpoznanie z nagrodami: czyje skrzydełko, a czyja nóżka? :mrgreen: Szczerze zazdroszczę fachu...
... chętnie :) tylko czemu anonimowo ? cierpię na chroniczny brak modelek więc jestem zawsze gotowy :) ..!

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: Rady przed pierwszym startem :)

Post autor: Andrzej » pt września 12, 2008 9:23

zetka pisze:
Janusz pisze:zetka,

No a może tak mała galeryjka w Twoim stylu z udziałem portalowych wrotkarek? Może będą zainteresowane (anonimowo?). Potem Zico zrobi konkurs na rozpoznanie z nagrodami: czyje skrzydełko, a czyja nóżka? :mrgreen: Szczerze zazdroszczę fachu...
... chętnie :) tylko czemu anonimowo ? cierpię na chroniczny brak modelek więc jestem zawsze gotowy :) ..!
No coź. Nie dziwię się. Oczywiście kwestia gustu czy się komus ten typ prac podoba czy nie. MNIE SIE NIE PODOBAJĄ. Dlatego uważam ze w Poznaniu powinieneś pojechać na rolkach a nie robić zdjęcia.

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rady przed pierwszym startem :)

Post autor: Toudi » pt września 12, 2008 9:37

zetka pisze:cierpię na chroniczny brak modelek więc jestem zawsze gotowy :) ..!
Też na to cierpię (i na gotowość i na brak modelek).
Tak to już jest ze sztuką. Ale może docenią nas po śmierci? Weź Van Gogha na przykład.
Do tej pory myślałem, że może mój niski poziom artystyczny ponosi część winy.
Bo ja tworzę, trochę tak, jak Nikifor, niezbyt składnie. W plastelinie.
No i też modelki, niestety nie pchają się do mnie drzwiami i oknami, jak do sławniejszych kolegów po fachu, którzy rzeźbią ale na gitarach i w białym proszku. (to chyba gips?).

No ale pocieszyłeś mnie, jeśli ty też masz tego rodzaju kłopoty. Po prostu trzeba robić swoje i nie przejmować się przeciwnościami.

na rolkach to raczej pilnuj odepchnięcia w bok, niż z pięty, bo jeśli kierujesz odepchnięcie trochę do tyłu, to samo wyjdzie z palców, nawet jeśli będziesz powtarzał sobie pięta, pięta, pięta...
Jak jedziesz, to na lepszych odcinkach asfaltu patrz czasami na ruch nóg albo poproś kogoś o sfilmowanie. trochę o tym piszą tutaj:
http://www.inlineplanet.com/08/08/push-power.html
http://www.inlineplanet.com/2006-tips/0 ... ctice.html
http://www.inlineplanet.com/2007-11/toe_push.html
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: Rady przed pierwszym startem :)

Post autor: Andrzej » pt września 12, 2008 9:49

Toudi pisze:
zetka pisze:cierpię na chroniczny brak modelek więc jestem zawsze gotowy :) ..!
....Do tej pory myślałem, że może mój niski poziom artystyczny ponosi część winy.
Bo ja tworzę, trochę tak, jak Nikifor, niezbyt składnie. W plastelinie.
...
Znaczy się robisz PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK.
To ja poprosze jeden dla Małego Jasia

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rady przed pierwszym startem :)

Post autor: Toudi » pt września 12, 2008 11:05

Andrzej pisze:A kto zapozuje?
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: Rady przed pierwszym startem :)

Post autor: Andrzej » pt września 12, 2008 11:35

Toudi pisze:
Andrzej pisze:A kto zapozuje?
Nic takiego nie pisałem Proszę nie insysysysynnuować, cholera INSYNUOWAĆ. Ale te niektóre słowa trudne. Człowiek w radiu usłyszy a potem powtórzyc nawet nie umie

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rady przed pierwszym startem :)

Post autor: Toudi » pt września 12, 2008 12:07

Czyli kicha ze sztuki przez duże S.
To może znów po pasta party przed Półmaratonem poznańskim siądziemy sobie do lalek voo-doo?

Przygotuję dla Ciebie ten sam zestaw plasteliny, co przed Gdańskiem w zeszłym roku i przed Krakowem w tym: czarny z odrobiną czerwonego. Nie wiem, co tam lepiłeś ale teraz będziesz potrzebował chyba trochę więcej czerwonego i jakiś taki szary czy srebrny - ten kup sobie sam, bo te metalizowane plasteliny strasznie drogie.
Pozdrawiam
Piotr

zetka
Czterokółkowiec
Posty: 80
Rejestracja: czw sierpnia 07, 2008 7:34
Moje rolki: bont
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Rady przed pierwszym startem :)

Post autor: zetka » pt września 12, 2008 12:37

Andrzej pisze: Oczywiście kwestia gustu czy się komus ten typ prac podoba czy nie. MNIE SIE NIE PODOBAJĄ. Dlatego uważam ze w Poznaniu powinieneś pojechać na rolkach a nie robić zdjęcia.
robic coś by się komus SPODOBAŁO ??? dlatego jeżdzisz na rolkach ?? :shock: moja sąsiadka z kolei uważa że niepowinienem (na rolkach ) i co tu robić ??? :D

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: Rady przed pierwszym startem :)

Post autor: Andrzej » pt września 12, 2008 1:02

zetka pisze:
Andrzej pisze: Oczywiście kwestia gustu czy się komus ten typ prac podoba czy nie. MNIE SIE NIE PODOBAJĄ. Dlatego uważam ze w Poznaniu powinieneś pojechać na rolkach a nie robić zdjęcia.
robic coś by się komus SPODOBAŁO ??? dlatego jeżdzisz na rolkach ?? :shock: moja sąsiadka z kolei uważa że niepowinienem (na rolkach ) i co tu robić ??? :D
W złym kierunku poszedł Twój tok myślenia. To lubię u artystów że jak sie komus ich prace nie podobaja to wpadaja w ton agresywny. Ja wyjawiłem swoja opinię na temat Twoich prac i finał. Komus innnemu mogą się one podobać. Mnie sie nie podobaja stąd też wniosek ze wolałbym abys jechał na rolkach niż robił zdjęcia.
Skądinąd mam wrażenie ze robiąc takie prace, a co wiecej wystawiając je w galerii publicznej a za taka uważam internet, wystawiasz sie niestety na ocenę. Pytanie czy robisz te zdjęcia dla siebie samego bo lubisz czy robisz je aby je upubliczniać i oczekiwać jakiejs reakcji pozostawiam Tobie.
Ja jeżdżę na rolkach bo... brat mi każe.
Pozdrawiam

zetka
Czterokółkowiec
Posty: 80
Rejestracja: czw sierpnia 07, 2008 7:34
Moje rolki: bont
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Rady przed pierwszym startem :)

Post autor: zetka » pt września 12, 2008 1:16

ej ... chyba w dobrym (za mocno się tłumaczysz :) )... ja jestem przyzwyczajony do negatywnych opinii nt. moich prac zwłaszcza w Polsce ( i chetnie słucham ich uzasadnienia bo wnosza cos wiecej niż ochy i achy, i jak zauważyłes muszę się z nimi liczyć wystawiając prace ). ale to nie miejsce na dyskusje w tym temacie ....

czy stosując odepchniecie w bok nie spowoduje ze bede jeżdzil z prawa na lewo po całej szerokości drogi?

Awatar użytkownika
Janusz
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 598
Rejestracja: czw sierpnia 23, 2007 11:26
Moje rolki: Schaenkel Edge R
Jeżdżę od: 01 lip 2002
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rady przed pierwszym startem :)

Post autor: Janusz » pt września 12, 2008 1:38

zetka pisze:czy stosując odepchniecie w bok nie spowoduje ze bede jeżdzil z prawa na lewo po całej szerokości drogi?
Dobre pytanie.
Tak mi się zdaje, że zależy jak stawiasz nogę toczącą (się na kółkach) - jeśli skierujesz koła po skosie na zewnątrz (np. tak jak przy wjeżdżaniu na wzniesienie, tzw. jodełką), wówczas możesz jechać właśnie wężykiem. Nie wiem jak powinno być, ale ja staram się kierować nogę toczącą się prosto, tzn. równolegle do kierunku jazdy. Staram się zapobiegać wężowatemu torowi jazdy stawiając nogę toczącą bardziej na krawędzi zewnętrznej (pod sobą) i przechylając ramiona na zewnątrz. Oczywiście do pewnego momentu, w którym kieruję koła na zewnątrz do kolejnego odepchnięcia. Powtarza się w opisach stwierdzenie o kontrolowanym upadaniu. Wymaga to pewnej wprawy i poczucia równowagi. Ma wyjść z tego płynny ruch wahadłowy. Przepraszam, trudno to wytłumaczyć.
Odkryciem tego miesiąca jest dla mnie jazda nisko na ugiętych nogach, co jest oczywiste, a nieczęsto stosowane i daje popalić. Jak ktoś stoi z boku i mówi (Roman) cały czas: niżej na nogach, niżej na nogach itd. to w końcu dociera, że pomimo wysiłków stoi się zazwyczaj za wysoko.

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: Rady przed pierwszym startem :)

Post autor: Andrzej » pt września 12, 2008 1:46

zetka pisze: ej ... chyba w dobrym (za mocno się tłumaczysz :) )...
Oklepany slogan. Wyjawiłem swoją opinie i odpowiedziałem na zadane pytanie a nie tłumaczyłem sie.
zetka pisze: czy stosując odepchniecie w bok nie spowoduje ze bede jeżdzil z prawa na lewo po całej szerokości drogi?
Może być

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rady przed pierwszym startem :)

Post autor: Toudi » pt września 12, 2008 2:18

Odpychasz się na bok ale w tym czasie ciężar ciała jest praktycznie w całości przenoszony przez drugą nogę.
To jest wstęp do porządnego technicznie jeżdżenia. Jeśli u Ciebie jeszcze tak nie jest to po prostu musisz dużo jeździć i starać się wykonywać różne ćwiczenia wspomagające przenoszenie ciężaru ciała. Np. po odepchnięciu zatrzymać nogę która właśnie się odepchnęła z boku na 1/2 lub sekundę. Poczytaj tutaj:
http://www.inlineplanet.com/forum/viewtopic.php?t=696


W poprzednim poście napisałem o technice i prawidłowe odepchnięcie redukuje efekt przesuwania sie pięty w bucie. Ruch stopy w bucie spowodowany też zwykle jest zbyt dużym butem. To można korygować wj=kładkami, grubymi skarpetami albo nawet 2 parami skarpet i innymi jeszcze sposobami, które wypełnią przestrzeń pomiędzy stopą a butem:
http://www.inlineplanet.com/2006-11/27/happyfeet1.html
Pozdrawiam
Piotr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening, porady / Training, solutions”