Road to speed - film o technice jazdy szybkiej w j. polskim

Szybciej, dalej, efektywniej! Porady dla tych, którzy chcą dać z siebie więcej
Faster, longer, more efectively! Place for people who want to be better at inline speed skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Road to speed - film o technice jazdy szybkiej w j. polskim

Post autor: WFH » śr października 22, 2008 9:46

xspeedy pisze:zastanawiam sie tylkopo co ta walka z wiatrakami.
Dokładnie. Niektórzy mimo, że zmieniają zdanie i tak mają rację :twisted:

xspeedy

Re: Road to speed - film o technice jazdy szybkiej w j. polskim

Post autor: xspeedy » śr października 22, 2008 9:53

WFH pisze:
xspeedy pisze:zastanawiam sie tylkopo co ta walka z wiatrakami.
Dokładnie. Niektórzy mimo, że zmieniają zdanie i tak mają rację :twisted:
prosze albo konkretnie albo wcale :eye:

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Road to speed - film o technice jazdy szybkiej w j. polskim

Post autor: zico » śr października 22, 2008 9:57

Faktycznie, za mało trenuje. Pamiętaj, że dobry zawodnik nie zawsze jest dobrym trenerem i odwrotnie. Ostatnimi czasy skupiłem się bardziej na pomocach treningowych, zrozumieniu właściwego treningu pod wrotkarza szybkiego. Powiedzmy też, że w tym roku więcej km pokonałem w wyścigach niż na treningach.
Absolutny minimalizm treningu mojej osoby, a maksymalizm uporządkowania wiedzy z zakresu treningu. Po prostu zrobiłem z tym wszystkim porządek.

Piszesz o jakiś najszybszych ludziach z SCC, że nie trenują w ten sposób. Ja piszę o treningach nawiązując do ABC, czyli do osób, które mają zacząć przygodę z jazdą szybką i co mają robić prawidłowo, żeby im się nie wpoiły naleciałości, które trudno wyplenić. Cytujesz słowa trenera, a nie potrafisz napisać ani wyjaśnić dlaczego tak robią. I pamiętaj, że nie tylko moja osoba to zauważyła. O to chodzi.

Wiesz ile mi zajęło prawidłowe trzymanie rolek w linii prostej, nie przekrzywiając ich w kostkach? Ponad 6 lat. A to jest jeden z bardzo wielu elementów, które są ważne w jeździe szybkiej. Skoro potrafiłem to wyplenić dzięki teorii, którą wprowadziłem w praktykę to sądzę, że z powodzeniem mogę sobie "teoretyzować" stosując tą samą metodę w innych przykładach. A ta teoria właśnie pochodzi ze źródeł bardzo rzeczowych i konkretnych, które podawałem za przykład w ABC techniki jak i w innych tematach na tym forum i które mi pomogły w poprawieniu techniki, choć trwało to bardzo, bardzo długo. Dlatego też tą wiedzę kieruje do osób właśnie początkujących, bo nie należy o nich zapominać i chcę im zaoszczędzić czasu w treningach, aby nie mieli takich naleciałości jak ja miałem i jeszcze mam do poprawy, a nad którymi cały czas jestem "zmuszony' pracować.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

xspeedy

Re: Road to speed - film o technice jazdy szybkiej w j. polskim

Post autor: xspeedy » śr października 22, 2008 10:51

Cytujesz słowa trenera, a nie potrafisz napisać ani wyjaśnić dlaczego tak robią. I pamiętaj, że nie tylko moja osoba to zauważyła. O to chodzi.
to nie ja nie potrafie wyjasnic, to ty nie potrafisz zrozumiec, o to chodzi.
Wiesz ile mi zajęło prawidłowe trzymanie rolek w linii prostej, nie przekrzywiając ich w kostkach? Ponad 6 lat.
(!) 6 lat? Nie wiem jak ci sie to udalo... Moze jest to zasluga trenera moze innych kolegow z grupy, a moze po prostu mam talent hihi, napewno nie dzieki czytaniu / ogladaniu teori, ja nie mialem w ogule takich problemow. Nie chce ujezdzac na tych 6 latach, jednak jest to powodem do zastanowienia sie w jak zdecydowanie trudno jest nauczyc sie "samoukowi" pomimo calej teori ksiazkowej i filmikow poprawnej techniki. :!:

bj43
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pn lipca 28, 2008 7:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: Road to speed - film o technice jazdy szybkiej w j. polskim

Post autor: bj43 » śr października 22, 2008 11:24

Cytat z Wikipedii:

"Trollowanie (trolling) – antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla forów dyskusyjnych i innych miejsc w Internecie, w których prowadzi się dyskusje.
Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości jako przynęty, która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji.
Typowe miejsca działania trolli to grupy i listy dyskusyjne, fora internetowe, czaty itp. Trollowanie jest złamaniem jednej z podstawowych zasad netykiety. Jego efektem jest dezorganizacja danego miejsca w Internecie, w którym prowadzi się dyskusję i skupienie uwagi na trollującej osobie."

Przepraszam za offtop, ale dłużej już nie mogę. Proszę nie karmić trolla.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Road to speed - film o technice jazdy szybkiej w j. polskim

Post autor: zico » śr października 22, 2008 11:33

Nie zrozumiałeś o co chodzi. 6 lat POPRAWY techniki spowodowanej NALECIAŁOŚCIAMI z innej techniki jazdy (jazdy agresywnej). Na forum pisałem o tym nie raz, nawet są zdjęcia. I wracając do tematu:

ABC techniki, czyli m.in. nauki poprawnych jej elementów wskazując powyższy film - dla mnie jest jednoznacznym, że należy tak uczyć początkujących wrotkarzy szybkich. I wyjaśnię Tobie dlaczego. Nauka jazdy z rękoma na plecach nie mając nawet podstaw pracy rąk często powoduje złe utrzymanie sylwetki wrotkarza. Po prostu taka pozycja jest bliska łyżwiarstwu, powoduje większe przechylenie się sylwetki i wyprostowanie kolan. Dodatkowo wzrok jadącego wrotkarza nie skupia się do końca przed trasą, którą ma przed sobą. Nie muszę chyba wyjaśniać czym to grozi. Nauka jazdy z pracą rąk jest pomocna przy zachowaniu lepszych kątów ugięcia nóg w kolanach oraz skoncentrowaniu się wzrokiem gdzie wrotkarz jedzie. Widziałem wiele wypadków wrotkarzy, którzy byli szkoleni przez trenerów łyżwiarstwa - brak odpowiedniego kąta nóg, nogi prawie proste, za mocno pochylona sylwetka i wzrok nie przed siebie, ale pod siebie. Były wypadki, szczególnie na torze. Dlatego porównałem moje złe naleciałości (to był inny przykład) i ile potrzeba czasu żeby je wyplenić. Dodam, że jeździłem 7 lat w jeździe agresywnej, wystarczająco dużo aby mieć problemy z ułożeniem stóp w jeździe szybkiej. Prawie drugie tyle lat kosztowało mnie naprawianie tych błędów. Sądzę, że i tak szybko, bo w ogóle dało się to zrobić. A czasy jakie kręcę teraz - sądzę, że nie muszę się ich wstydzić, tym bardziej, że na pewno nie jest to moje ostatnie słowo.

6 lat to było poprawiania, a nie uczenia się.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

xspeedy

Re: Road to speed - film o technice jazdy szybkiej w j. polskim

Post autor: xspeedy » śr października 22, 2008 11:59

@zico

problemem sa nasze punkty widzenia: teoria - praktyka, jeszcze bym dodal: nowicjuszy - zawodnikow, te dwa pojecia byly tez czesto mieszane a nie sa bez znaczenia w odniesienu do powyszszej "problematyki rak"

@bj43

albo nie czytales wszystkich postow / Tematow, albo nie masz pojecia o co chodzi, tak czy siak, jak sie nie ma pojecia to jest sie lepiej nie odzywac. Dzieki z gory i pamietaj nie karm trola hehe

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Road to speed - film o technice jazdy szybkiej w j. polskim

Post autor: zico » śr października 22, 2008 12:18

Mówię o ABC - czyli wiadomo - nowicjusze. Taki jest też ten film, choć wielu dobrze jeżdżących może z niego wynieść jeszcze więcej.
Skoro piszemy na forum - to pokazuję tutaj teorią jak powinna wyglądać praktyka. Zapoznaj się z wieloma źródłami, a nie tylko jednym - bo widzę, że czerpiesz wiedzę tylko od jednego trenera, z całym szacunkiem dla niego.
Doskonale wiesz, że nie ma dobrych pozycji na rynku, które mówią o ćwiczeniach, prawidłowych technikach jazdy czy eliminowaniu błędów.
A tutaj podpieram się materiałami, które akurat są na czasie, a ciężko je znaleźć. Dodatkowo wiedza z tych książek czy filmów pokrywa się z wiedzą trenerów, z którymi miałem do czynienia. I to nie tylko trenerami klubowymi, ale też trenerami kadr różnych państw. Sądzę, że tutaj najbliżej prawdy.

A skoro piszemy na forum - to pokazuję tutaj teorią jak powinna wyglądać praktyka.
Tak dla wyjaśnienia.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

xspeedy

Re: Road to speed - film o technice jazdy szybkiej w j. polskim

Post autor: xspeedy » śr października 22, 2008 12:25

Zapoznaj się z wieloma źródłami, a nie tylko jednym - bo widzę, że czerpiesz wiedzę tylko od jednego trenera, z całym szacunkiem dla niego
tak na marginesie nie negujac reszty twojej wypowiedzi, nie opieram swojej wiedzy na jednym trenerze, to bylo by nierozsadne, mamy wielu dobrych trenerow i nie wszyscy "otarli" sie o lyzwiarstwo, jednakowo ciekawa i bogata w wnioski, jest dyskusja z innymi, bardziej doswiadczonymi kolegami, a wierz mi ze takich nam nie brakuje.

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Road to speed - film o technice jazdy szybkiej w j. polskim

Post autor: WFH » śr października 22, 2008 2:31

xspeedy pisze:
WFH pisze:
xspeedy pisze:zastanawiam sie tylkopo co ta walka z wiatrakami.
Dokładnie. Niektórzy mimo, że zmieniają zdanie i tak mają rację :twisted:
prosze albo konkretnie albo wcale :eye:
Ok. Wcale...już nie pisz. Będzie lepiej dla wszystkich.

Awatar użytkownika
Marek
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 782
Rejestracja: czw marca 17, 2005 9:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Road to speed - film o technice jazdy szybkiej w j. polskim

Post autor: Marek » śr października 22, 2008 2:58

Tak to jest jak sie człowiek zna na wszystkim

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Road to speed - film o technice jazdy szybkiej w j. polskim

Post autor: Toudi » śr października 22, 2008 3:08

Siedzi Janko Muzykant i myśli...
-Bach umarł, Chopin...
-Beethoven i Mozart też nie żyją.
- A i ja jakoś ostatnio nie czuję się najlepiej.

Ale z drugiej strony van Gogh też nie zaznał znania za życia.
Pozdrawiam
Piotr

xspeedy

Re: Road to speed - film o technice jazdy szybkiej w j. polskim

Post autor: xspeedy » śr października 22, 2008 3:13

mozna sie bylo tego spodziewac, jak brakuje argumetow to zaczyna sie obrazanie (widac kogo na co stac), szkoda ze panowie w dyskuji nie zabrali glosu :D

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Road to speed - film o technice jazdy szybkiej w j. polskim

Post autor: WFH » śr października 22, 2008 3:29

xspeedy pisze:mozna sie bylo tego spodziewac, jak brakuje argumetow to zaczyna sie obrazanie (widac kogo na co stac), szkoda ze panowie w dyskuji nie zabrali glosu :D
Jeśli chodzi Ci o mnie to uważam, że z niektórymi lepiej nie dyskutować, bo szkoda czasu.
I nigdzie Cie nie obraziłem.
Koniec z mojej strony.

xspeedy

Re: Road to speed - film o technice jazdy szybkiej w j. polskim

Post autor: xspeedy » śr października 22, 2008 3:37

zastanawiam sie co jest problemem? To ze lubie niekiedy "ostro"dyskutowac czy to ze jestem z berlina i do tego z duzego klubu? Ergo - nie pasuje to niektorym?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening, porady / Training, solutions”