łyżwy a rolki

Szybciej, dalej, efektywniej! Porady dla tych, którzy chcą dać z siebie więcej
Faster, longer, more efectively! Place for people who want to be better at inline speed skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: łyżwy a rolki

Post autor: mrv » wt marca 31, 2009 10:43

bj43 pisze: Może PZSW podejmie inicjatywę w tej sprawie? Rolkarstwo to rosnący rynek i z pewnością książka rozchodziłaby się jak przysłowiowe "ciepłe bułeczki".
Właśnie

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: łyżwy a rolki

Post autor: Andrzej » śr kwietnia 01, 2009 8:46

admiral pisze:
WFH pisze:
Janusz pisze: a w kolanach kąt 90st na tyle długo ile się wytrzyma?
Witek obalił już jeden mit dotyczący "odbicia z pięty", więc ja obale kolejny - nie jeździ się pod kątem 90st w kolanach!!!
BEZ URAZY, ALE WY SIĘ KOMPLETNIE NIE ZNACIE :twisted: :!: :!: :!:
Poznański GURU zawsze krzyczy: "Z PIĘTY, KU...(pii...), Z PIĘTY" 8)
Przedwczoraj na treningu zrobiłem wszystko tak jak trzeba: rozgrzewka, 40 minut wyjeżdżenia, następnie 23 minuty techniki. Cały czas byłem ZPIĘTY i co ? Po jednym zakręcie udo i d...pa do teraz boli i spodnie jakieś takie poszarpane...

witomazur pisze: ... Heh....zależy od wielkości brzucha :D Myślę,że da radę trzymać brzuch na udach nawet na prawie prostych nogach :)
...
Witek
PROWOKATOR

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: łyżwy a rolki

Post autor: WFH » śr kwietnia 01, 2009 8:48

mrv pisze:
bj43 pisze: Może PZSW podejmie inicjatywę w tej sprawie? Rolkarstwo to rosnący rynek i z pewnością książka rozchodziłaby się jak przysłowiowe "ciepłe bułeczki".
Właśnie

PZSW z chęcia podjąłby inicjatywę w tej i wielu innych sprawach, ale niestety mamy ograniczone możliwości finansowe. Podjeliśmy rozmowy na temat tłumaczenia innej, zdecydowanie lepszej książki, ale niestety okazało się to nierealne - żeby zwróciły się koszty produkcji trzeba by ją wydac w takim nakładzie, który się z pewnością nie sprzeda...

bj43
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pn lipca 28, 2008 7:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: łyżwy a rolki

Post autor: bj43 » śr kwietnia 01, 2009 9:39

WFH pisze:Podjeliśmy rozmowy na temat tłumaczenia innej, zdecydowanie lepszej książki, ale niestety okazało się to nierealne - żeby zwróciły się koszty produkcji trzeba by ją wydac w takim nakładzie, który się z pewnością nie sprzeda...
Można prosić o tytuł i autora tej innej książki?
Z tymi kosztami to zawsze tak jest. Dla 11 piłkarzy ministerstwo sportu buduje za miliony stadiony w Warszawie i Gdańsku, a dla tysięcy rolkarzy nie ma paru złotych na tłumaczenie książki. A może zamiast rozmawiać trzeba na piśmie wystąpić do ministerstwa o dotację na ten cel? A sponsorów to już w Polsce nie ma?
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: łyżwy a rolki

Post autor: WFH » śr kwietnia 01, 2009 12:20

bj43 pisze: Można prosić o tytuł i autora tej innej książki?
Z tymi kosztami to zawsze tak jest. Dla 11 piłkarzy ministerstwo sportu buduje za miliony stadiony w Warszawie i Gdańsku, a dla tysięcy rolkarzy nie ma paru złotych na tłumaczenie książki. A może zamiast rozmawiać trzeba na piśmie wystąpić do ministerstwa o dotację na ten cel? A sponsorów to już w Polsce nie ma?
"La tecnica del pattinaggio in linea" - Paolo Marcelloni.
Ministerstwo buduje stadiony nie tylko dla 11 piłkarzy, tylko dla kibiców, którzy to oglądają.
Co do tysiecy rolkarzy - prosta sprawa - ile osób jest zrzeszonych, ile osób ma licencje? Ministerstwa nie obchodzi luźne rzucanie liczb tylko konkrety.
Fragmentu "zamiast rozmawiać" zupełnie nie rozumiem, bo nie wiem jak widzisz tłumaczenie czyjejś książki bez rozmowy z autorem. Na piśmie wystąpiliśmy o wiele dotacji, samo wystepowanie nie wystarczy, trzeba mieć argumenty.
Co do sponsorów - zachęcam do znalezienia sponsora - powstała nawet w tej kwestii uchwała PZSW.

A ogólnie to najłatwiej krytykowac sprzed monitora samemu nic w tym kierunku nie robić...

bj43
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pn lipca 28, 2008 7:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: łyżwy a rolki

Post autor: bj43 » śr kwietnia 01, 2009 12:44

Dziękuję za podanie tytułu książki. No cóż, trzeba się będzie nauczyć włoskiego.
Krytyka czasami jest potrzebna, chociaż może boleć. Ale bez niej powstałoby wrażenie, że wszystko jest OK, a to nie zawsze jest prawda. Ale ja nie krytykuję PZSW, tylko zgłaszam propozycję wydania książki. Krytykuję natomiast ministerstwo. Jeśli chodzi o stadiony - kibice to nie sportowcy, to kasa. Jeśli ministerstwo sportu ma takie podejście do sprawy, to nieprędko będzie lepiej.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: łyżwy a rolki

Post autor: WFH » śr kwietnia 01, 2009 12:58

bj43 pisze:Krytyka czasami jest potrzebna, chociaż może boleć. Ale bez niej powstałoby wrażenie, że wszystko jest OK, a to nie zawsze jest prawda. Ale ja nie krytykuję PZSW, tylko zgłaszam propozycję wydania książki. Krytykuję natomiast ministerstwo. Jeśli chodzi o stadiony - kibice to nie sportowcy, to kasa. Jeśli ministerstwo sportu ma takie podejście do sprawy, to nieprędko będzie lepiej.
Każdą uzasadnioną krytykę jestem w stanie przyjąć.
Piłka nożna jest popularna dzięki temu, ze sa ludzie, którzy chca ją oglądać, jak również dlatego, że istnieje tak wiele klubów, w których się ją trenuje. Współczesny sport i pieniądze to sprawy nierozerwalnie związane.

bj43
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pn lipca 28, 2008 7:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: łyżwy a rolki

Post autor: bj43 » śr kwietnia 01, 2009 2:25

Andrzej pisze:Przedwczoraj na treningu zrobiłem wszystko tak jak trzeba: rozgrzewka, 40 minut wyjeżdżenia, następnie 23 minuty techniki. Cały czas byłem ZPIĘTY i co ? Po jednym zakręcie udo i d...pa do teraz boli i spodnie jakieś takie poszarpane...
Dlaczego upadłeś? Po takich przygotowaniach nie powinno do tego dojść. Czy na tym zakręcie robiłeś przekładankę i zahaczyłeś kółkiem, czy też było ślisko? Pytam o ewentualny błąd w technice, aby się ustrzec przed upadkiem w podobnej sytuacji.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: łyżwy a rolki

Post autor: mrv » śr kwietnia 01, 2009 3:44

WFH pisze:
mrv pisze:
bj43 pisze: Może PZSW podejmie inicjatywę w tej sprawie? Rolkarstwo to rosnący rynek i z pewnością książka rozchodziłaby się jak przysłowiowe "ciepłe bułeczki".
Właśnie

PZSW z chęcia podjąłby inicjatywę w tej i wielu innych sprawach, ale niestety mamy ograniczone możliwości finansowe. Podjeliśmy rozmowy na temat tłumaczenia innej, zdecydowanie lepszej książki, ale niestety okazało się to nierealne - żeby zwróciły się koszty produkcji trzeba by ją wydac w takim nakładzie, który się z pewnością nie sprzeda...
Wydajmy bootlega

bj43
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pn lipca 28, 2008 7:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: łyżwy a rolki

Post autor: bj43 » śr kwietnia 01, 2009 3:59

mrv pisze:Wydajmy bootlega
Wychodzisz z założenia, że "copyright" oznacza "right to copy"? Taki pomysł nie przejdzie. Musimy być legalni.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Agent_L
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 565
Rejestracja: wt lipca 17, 2007 12:36
Jeżdżę od: 01 sie 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: łyżwy a rolki

Post autor: Agent_L » śr kwietnia 01, 2009 4:33

Jemu chyba chodziło o własną twórczość : )
Powerslide Cell 2006 /44 + Salomon Pilot V10 ?2004? /45
Kontakt : 505614321, PMy czytam rzadko : )
rolkowa mapka Warszawy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening, porady / Training, solutions”