LYZWIARSTWO SZYBKIE A ROLKI: TECHNIKA

Szybciej, dalej, efektywniej! Porady dla tych, którzy chcą dać z siebie więcej
Faster, longer, more efectively! Place for people who want to be better at inline speed skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

joanmadou
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 120
Rejestracja: wt lutego 12, 2008 9:56
Moje rolki: Schänkel Blade 3x110&1x100
Jeżdżę od: 01 mar 2008

LYZWIARSTWO SZYBKIE A ROLKI: TECHNIKA

Post autor: joanmadou » wt listopada 30, 2010 12:47

Hi,
niedawno zaczelam trening na panczenach. Bardzo mi sie spodobalo i mam gdzie trenowac, wiec prawdopodobnie w sezonie zimowym pojezdze 2-4 razy w tygodniu pod okiem trenera. Czy ktos z Was jest w stanie mi powiedziec, jakie to bedzie mialo konsekwencje dla mojej techniki na rolkach? Slysze bardzo rozne opinie - niektorzy mowia, ze lyzwy poprawiaja technike, a inni, ze po sezonie na lodzie trzeba korygowac "lyzwiarskie" nawyki. Piszcie, co wiecie (i tak sie juz raczej nie zniechece ;-)).

Pozdrowienia
Ola

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: LYZWIARSTWO SZYBKIE A ROLKI: TECHNIKA

Post autor: zico » wt listopada 30, 2010 1:02

Najważniejsze, żeby ścigając się później na rolkach nie patrzeć pod siebie, tylko przed siebie - wierz mi, że było wiele przykrych upadków wynikających z powyższego.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

witomazur
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 214
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 8:38
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Duszniki Zdroj

Re: LYZWIARSTWO SZYBKIE A ROLKI: TECHNIKA

Post autor: witomazur » wt listopada 30, 2010 2:17

joanmadou pisze:Hi,
niedawno zaczelam trening na panczenach. Bardzo mi sie spodobalo i mam gdzie trenowac, wiec prawdopodobnie w sezonie zimowym pojezdze 2-4 razy w tygodniu pod okiem trenera. Czy ktos z Was jest w stanie mi powiedziec, jakie to bedzie mialo konsekwencje dla mojej techniki na rolkach? Slysze bardzo rozne opinie - niektorzy mowia, ze lyzwy poprawiaja technike, a inni, ze po sezonie na lodzie trzeba korygowac "lyzwiarskie" nawyki. Piszcie, co wiecie (i tak sie juz raczej nie zniechece ;-)).

Pozdrowienia
Ola

Skoro dopiero zaczęłaś jazdę na lodzie to ryzyko "łyżwiarskich nawyków" przenoszonych na rolki jest prawie zerowe.Po prostu nie wyrobisz ich sobie w 3 miesiące... :D Moja rada - nie odstawiaj rolek w kąt na całą zimę.Jeśli do 2-3 treningów w tygodniu na lodzie dodasz jedną sesję indoor na rolkach to nie będzie mowy o późniejszym korygowaniu techniki.Impuls właściwego ruchu na rolkach(o ile on jest własciwy :D) pozostanie a trening łyżwiarstwa szybkiego tylko Cię rozwinie.
Witek
Ukończyłem maraton w Łomży:) http://www.uks-orlica.pl
http://www.pzsw.org

joanmadou
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 120
Rejestracja: wt lutego 12, 2008 9:56
Moje rolki: Schänkel Blade 3x110&1x100
Jeżdżę od: 01 mar 2008

Re: LYZWIARSTWO SZYBKIE A ROLKI: TECHNIKA

Post autor: joanmadou » wt listopada 30, 2010 4:59

Dzieki, chlopaki! Na trening w sali gimnastycznej chodze tez dwa razy w tygodniu, wiec chyba starczy ;-). Co do wlasciwego ruchu na rolkach: Moim problemem jest przede wszystkim to, ze za bardzo sie bujam u gory i jestem za bardzo pochylona do przodu (stojac przy tym nisko). Poza tym jezdze niby na zewnetrznych krawedziach, ale impuls nie wychodzi z biodra, tylko z ud. Powoli zauwazam, ze na lyzwach chyba sie tak nie da, wiec moze faktycznie uda mi sie troche skorygowac. Narazie usilnie probuje dostac sie na zewnetrzna krawedz.. Trener jest bardzo dokladny, robimy rozne cwiczenia, wiec powinno sie udac.

Moze napiszcie w wolnej chwili pare slow o roznicach w technice albo o tym, co z techniki lyzwiarskiej warto "zabrac" na rolki...

@Zico: O patrzenie przed siebie, za siebie itd. sie nie martw - na rolkach gramy zawsze runde w hokeja. Tam trzeba sie caly czas rozgladac, bo co chwile ktos lezy ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening, porady / Training, solutions”