Wsparcie - nowe trasy

Szybciej, dalej, efektywniej! Porady dla tych, którzy chcą dać z siebie więcej
Faster, longer, more efectively! Place for people who want to be better at inline speed skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

wasyl
Prześcigant 4x100mm
Posty: 321
Rejestracja: ndz czerwca 06, 2010 11:15
Moje rolki: Shankel Blade / Twister
Jeżdżę od: 02 sie 2009
Lokalizacja: Wrocek

Wsparcie - nowe trasy

Post autor: wasyl » ndz marca 25, 2012 2:24

Mam do was pytanie we Wrocławiu budują obwodnice wschodnia ponad 30 km fajnej drogi.
Obok drogi będzie chodnik jak "poprosić władzę" żeby ten chodnik był zrobiony tak aby można było jeździć tam na rolkach. Słyszałem, że w Krakowie coś takiego się udało żeby ścieżki rowerowe miały gładką kostkę.
Jakieś pisma petycje nie mam doświadczenia w tej materii.
Jakoś we Wrocławiu nie widzę nikogo kto jeździ szybką z reguły to jest fitnes ;(.

julek1967
Prześcigant 4x100mm
Posty: 320
Rejestracja: wt maja 27, 2008 4:17
Moje rolki: bont z 4x110
Jeżdżę od: 02 cze 2005

Re: Wsparcie - nowe trasy

Post autor: julek1967 » ndz marca 25, 2012 7:13

jest plan zagospodarowania przestrzennego-po opublikowaniu tego planu każdy urząd daje kilkadziesiąt dni na zapoznanie się z nim/osobom zaiteresowanym/ i przez te dni można zgłaszac uwagi i spostrzeżenia/ i to jest czas na zmiany!/.Po tym czasie plan zagospodarowania przestrzennego poddaje się zatrwierdzeniu.Po zatwierzeniu zmiana jest trudna do przeprowadzenia ale nie jest niemożliwa .Jeśli ty piszesz,że już coś tam budują to znaczy ,że już jest bardzo pózno po czasie!! argumenty typu ,żeby np zmienic nawierzchnie ścieżki z kostki fazowanej na niefazowaną lub czerwony asfalt muszą miec BARDZO mocne UZASADNIENIE i najlepiej aby ta zmiana powodowała obniżenie kosztów budowy.ale moim zdaniem w tej twojej kwestii nie da się już nic zrobic,bo sprawy posunięte są już za daleko...pozdro

mad_season_99
Posty: 9
Rejestracja: czw lipca 14, 2011 9:17
Moje rolki: niby FusX3/Twister/Tempest
Jeżdżę od: 0- 0-2005

Re: Wsparcie - nowe trasy

Post autor: mad_season_99 » czw kwietnia 05, 2012 11:02

W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego nie umieszcza się tak szczegółowych informacji, jak rodzaj nawierzchni chodnika. Przynajmniej ja z takimi zapisami w planach się nie spotkałem. Natomiast na pewno takie dane muszą znaleźć się w projekcie technicznym drogi. Skoro to ma być obwodnica Wrocławia, to inwestorem będzie GDDKiA. Zwróć się do nich pisemnie z uzasadnionym zapytaniem o ten szczegół. Jednak jeśli już głośno mówi się o tej obwodnicy, to projekt raczej jest wykonany i wtedy niewiele wskórasz. Pozostaje Ci jeszcze zainteresować jakiegoś radnego miejskiego tym tematem. Oni często lubią podchwytywać takie zagadnienia i przy tym mają w jakimś tam stopniu skuteczną siłę oddziaływania :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening, porady / Training, solutions”