stukanie rolką

Szybciej, dalej, efektywniej! Porady dla tych, którzy chcą dać z siebie więcej
Faster, longer, more efectively! Place for people who want to be better at inline speed skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

sstolper
Posty: 46
Rejestracja: wt lipca 05, 2011 8:55
Moje rolki: Rollerblade
Jeżdżę od: 01 maja 2011
Lokalizacja: Słupsk

stukanie rolką

Post autor: sstolper » śr maja 22, 2013 9:18

Witam po długiej przerwie.
Sezon rolkowy rozpocząłem półmaratonem w Poznaniu - to była dla mnie katorga, czas 1h:04m.
Trochę później pojeździłem i aktualnie mój rekordowy półmaraton solo to 56m:20s (na prostej trochę ponad 1 km co wymagało 19 nawrotów) - piszę to żeby pokazać Wam na jakim poziomie umiejętności się znajduję.

Jeżdzę na rolkach Tempest 100 od września zeszłego roku - coraz lepiej zaczynają leżeć :-) - nie ma już bąbli i obtarć.

A teraz zidentyfikowany problem:
Jest to zauważalne stukanie lewą rolką w podłoże połączone z bólem mięśnia uda nad kolanem. Subiektywnie odczuwam to jakby ta noga była bardziej obciążona i troszkę dłuższy czas była zaangażowana w jazdę i dźwiganie ciała niż prawa, a ruch na prawej nodze był krótszy, w ostatniej fazie jakby urwany co wymaga stuknięcia lewą rolką. Co może być przyczyną takiego stanu, może za mało uginam prawą nogę co pociąga za sobą gorszą technikę prawostronną? Może ma to związek z jakąś asymetrią ciała - jak jadę na wyprostowanych nogach prawa rolka jest bardziej z przodu niż lewa? (w związku z tym wysunięciem prawej nogi dokonałem korekty na szynach cofając wzdłużnie prawą i wysuwając do przodu lewą - otwory są eliptyczne poprzecznie ale pewne przesunięcie wzdłuż też jest możliwe - dało to ok 0,5 cm skumulowanego przesunięcia).

Proszę o Wasze opinie w tym temacie.

sannis
Posty: 26
Rejestracja: pn czerwca 18, 2012 9:41
Moje rolki: PS R4
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: stukanie rolką

Post autor: sannis » pt maja 24, 2013 12:14

sstolper pisze:a ruch na prawej nodze był krótszy, w ostatniej fazie jakby urwany co wymaga stuknięcia lewą rolką. Co może być przyczyną takiego stanu, może za mało uginam prawą nogę co pociąga za sobą gorszą technikę prawostronną?
Nie masz równowagi w jeździe na prawej nodze. Ćwicz jazdę na jednej nodze tak długo, aż będziesz przejeżdżał na nodze w pełnej swobodzie długie odcinki. Noga po odbiciu robi pętelkę i utrzymuj ją za rolką toczącą w powietrzu, ręce statycznie utrzymuj w klasycznej pozycji. Ciężar ciała nad rolką toczącą. Ale za nim zrobisz to na rolkach zrób na dywanie w pozycji rolkarskiej ćwiczenia imitacyjne na równowagę (są na forum). Jak tego nie zrobisz na sucho nie ma szans zrobić na rolkach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening, porady / Training, solutions”