Rozciąganie mięśni pachwinowych - zwiększenie zakresu ruchu

Szybciej, dalej, efektywniej! Porady dla tych, którzy chcą dać z siebie więcej
Faster, longer, more efectively! Place for people who want to be better at inline speed skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 30
Rejestracja: sob sierpnia 06, 2011 1:44
Moje rolki: RB-Luigino/USD Grycon
Jeżdżę od: 0- 0-2000
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Rozciąganie mięśni pachwinowych - zwiększenie zakresu ruchu

Post autor: Lucas » ndz stycznia 12, 2014 11:51

Powoli dociera do mnie, że aby poprawić technikę odepchnięcia powinienem jednak zwiększyć zakres ruchu nóg na boki (rozkrok). Zawsze u mnie było z tym kiepsko mimo dokładnego rozciągania po treningach, nawet trenując kiedyś kick-boxing, udawało mi się stanąć w rozkroku maksymalnie 90-100 stopniowym.
Czy są jakieś niestandardowe (ale bezpieczne) techniki rozciągania mięśni pachwinowych? Wydaje mi się, że właśnie te mogą być u mnie problemem - zawsze miałem je mocno rozbudowane i na nich czułem największe naprężenia i wręcz blokadę np. przy robieniu motylka.

bj43
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pn lipca 28, 2008 7:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: Rozciąganie mięśni pachwinowych - zwiększenie zakresu ru

Post autor: bj43 » pn stycznia 13, 2014 12:51

Ćwiczenia rozciągające. Tylko ostrożnie i stopniowo, bo można sobie krzywdę zrobić.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rozciąganie mięśni pachwinowych - zwiększenie zakresu ru

Post autor: Toudi » wt stycznia 14, 2014 11:14

Rozumiem, e brakuje rozkroku, kiedy stoisz na prostych nogach.
Ale czy naprawdę brakuje, kiedy nogę masz ugiętą w kolanie i stoisz w prawidłowej pozycji?
Zdaje mi się, że nie tyle w rozciągnięciu problem, ile właśnie w pozycji.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 30
Rejestracja: sob sierpnia 06, 2011 1:44
Moje rolki: RB-Luigino/USD Grycon
Jeżdżę od: 0- 0-2000
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Rozciąganie mięśni pachwinowych - zwiększenie zakresu ru

Post autor: Lucas » czw stycznia 16, 2014 12:19

Bj45: dzięki za link, w zasadzie to większość z tych ćwiczeń stosuję, nie próbowałem tylko rozciągania dynamicznego (podobno niezbyt polecane).
Toudi: myślę, że jedno wynika z drugiego, właśnie dlatego chcę się lepiej rozciągnąć, żeby móc poprawić pozycję, bo na razie to coraz częściej widzę, że na nic możliwość trzymania się nisko na ugiętych nogach skoro nie jestem w stanie w tej pozycji zrobić pełnego ruchu nogą.
W każdym razie będę próbował, chcę zintensyfikować rozciąganie - tak ze 3-4 w tygodniu i zobaczę jakie będą efekty.

dsu1
Posty: 25
Rejestracja: wt września 10, 2013 3:49
Moje rolki: Schankel Blade + Litemax 3x110
Jeżdżę od: 02 maja 2013
Lokalizacja: Szczecinek

Re: Rozciąganie mięśni pachwinowych - zwiększenie zakresu ru

Post autor: dsu1 » czw stycznia 16, 2014 11:28

Lucas pisze:Bj45: dzięki za link, w zasadzie to większość z tych ćwiczeń stosuję, nie próbowałem tylko rozciągania dynamicznego (podobno niezbyt polecane).
Toudi: myślę, że jedno wynika z drugiego, właśnie dlatego chcę się lepiej rozciągnąć, żeby móc poprawić pozycję, bo na razie to coraz częściej widzę, że na nic możliwość trzymania się nisko na ugiętych nogach skoro nie jestem w stanie w tej pozycji zrobić pełnego ruchu nogą.
W każdym razie będę próbował, chcę zintensyfikować rozciąganie - tak ze 3-4 w tygodniu i zobaczę jakie będą efekty.
żeby zrobić pełny ruch nogą rozciągnięcie jest potrzebne ale skłoniłbym się do sugestii Toudiego i dodałbym od siebie bo sam miałem i mam ten problem choć już nie taki jak na początku - przede wszystkim ćwiczenia na równowagę do tego wzmacnianie nóg i praktycznie całej sylwetki - całość ma być jak napięta struna która potrafi utrzymać ciężar Twojego ciała podczas balansowania - jak całość jest rozlazła to i się nie odepchniesz do końca bo błędnik wyśle do mózgu sygnał żeby ten jak najszybciej cofnął nogę i trzymał odpowiedni środek ciężkości - jak zaczynałem to wydawało się że to takie łatwe a teraz im więcej wiem tym bardziej zdaję sobie sprawę jaki jestem niedoskonały i ile pracy przede mną - pozdrawiam i życzę wytrwałości w ćwiczeniach Ps. samo rozciąganie powinno się wykonywać praktycznie od razu po każdym treningu ponieważ wtedy jest najefektywniejsze, nadrywasz rozgrzane mięśnie, odpoczywasz regenerujesz się a one z miesiąca na miesiąc stają się coraz bardziej sprężyste :)

Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 30
Rejestracja: sob sierpnia 06, 2011 1:44
Moje rolki: RB-Luigino/USD Grycon
Jeżdżę od: 0- 0-2000
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Rozciąganie mięśni pachwinowych - zwiększenie zakresu ru

Post autor: Lucas » pn marca 17, 2014 11:09

Jak napisałem, tak zrobiłem - poprawa niewielka ale jednak jest. Wygląda na to, że po prostu u mnie będzie to trwało trochę dłużej:) i muszę się uzbroić w cierpliwość.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening, porady / Training, solutions”