Dziecko i rolki

Odpowiedzi na częste pytania - na co należy zwrócić uwagę kupując rolki (wrotki) i jak je serwisować
Frequently Asked Questions - what you should know about buying an inline skates, how to maintain them

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

kacha_M
Posty: 1
Rejestracja: pn lipca 14, 2008 6:41

Dziecko i rolki

Post autor: kacha_M » wt lipca 15, 2008 10:55

Witam, jestem kacha_M i mam zamiar kupić rolki sobie(laik ze mnie, ale lepiej późno niz wcale :wink: ) i swojej córze, która ma 4,5roku. I stąd tez moje pytanie, czy nie za wczesnie dla niej na rolki, jaki jest odpowiedni wiek? Ja osobiście bym zaryzykowala, ale co wy o tym sądzice? Nie chce żeby sie zniechecila
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: Dziecko i rolki

Post autor: jarekt » wt lipca 15, 2008 9:57

Witam. Ja mam 3 chlopakow i 2 starsi jedza juz calkiem powaznie. 8-latek smiga tak ze sam za nim nie nadazam a 6 letni Szymek wcale nie jest duzo wolniejszy choc ciagle musi jezdzic w kompletnym uzbrojeniu bo upadki zdarzaja mu sie regularnie. Najmlodszy natomiast ma 4 latka (prawie) i stawia pierwsze kroki na rolkach. Jezdzi powolutku ale po paru dniach jazdy po domu nie ma juz problemow zadnych z utrzymaniem rownowagi i spokojnie mozna sobie spacerowym tempem z nim polazic.
W zwiazku z powyzszym mam 3 rady:
- nie kupuj najtanszych rolek, to najlepszy sposob zeby dziecko zrazic do tego sportu na zawsze.
- koniecznie kup pelny osprzet w odpowiednio malym rozmiarze (ochraniacze na lokcie, rece, kolana i obowiazkowo kask) - ostatnio kupowalem robiony przez Powerslide zestaw HotWheels ze wszystkimi elementami w komplecie.
- pierwsze wprawki najlepiej w domu na parkiecie/panelach - na beton mozna sie wybrac dopiero kiedy dziecko nie bedzie mialo problemow z utrzymaniem rownowagi. Od biedy mozna nawet na dywanie sie pobawic, w koncu chodzi o to zeby dziecko nie mialo problemow ze staniem i przenoszeniem ciezaru z nogi na noge.
- nie nakrecaj dziecka w razie upadkow - zaliczy ich mnustwo na poczatku i lepiej zeby kojarzyly sie dzieciakowi z zabawa niz z zaaferowana i panikujaca mamusia.
Powodzenia
jarekt

To jest fotka wyzej wymienionego 4 (prawie) latka :)
Obrazek
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dziecko i rolki

Post autor: Toudi » czw lipca 17, 2008 11:37

Widzę, że chłopak gotowy na Dębno :king:

Pytanie, które Dębno?
To: http://www.gminadebno.pl/modules.php?na ... =0&thold=0
czy to:
http://maratondebno.pl/start/index.php? ... &Itemid=51

Co do wieku, to tym bym się nie przejmował specjalnie - mniejsze dzieci upadają z mniejszej wysokości :)

I rzeczywiście, nie warto kupować rolek za 50 zł.
Zobacz te: http://www.zicoracing.com/index.php?cat_id=16
Są sprawdzone, regulowane (powinny wystarczyć na 3 sezony) i z gwarancją.

No i ochraniacze + kask. Zdaje się, że Zico wciąż ma jeszcze ochraniacz na tyłek w dziecięcym rozmiarze.
Pozdrawiam
Piotr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wrotkarstwo czyli jazda na rolkach - podstawowe informacje dla wszystkich”