Śruby w rolkach- Pomocy

Odpowiedzi na częste pytania - na co należy zwrócić uwagę kupując rolki (wrotki) i jak je serwisować
Frequently Asked Questions - what you should know about buying an inline skates, how to maintain them

Moderatorzy: null, PeterCave, MirekCz

Śruby w rolkach- Pomocy

Postprzez maciejsmolar » So kwietnia 28, 2012 4:27

Witam wszystkich forumowiczow ;) Od jakiegoś czasu (ok 1.5 miesiaca) posiadam rolki RB Twister 80. Kilkakrotnie przekładalem w nich kola i wszystko było ok, az do wczoraj. Sruba przy jednym z kół jest tak dociśnieta ze nie da sie jej ruszyć. Podczas próby odkrecania koła zlamalem 3 imbusy. Czy jest jakis sposob żeby je odkrecic ? Prosze o rade i pomoc :) Pozdrawiam Maciej
maciejsmolar

Moje rolki: Rollerblade Twister 80
Jeżdżę od: 23 czerwca 2005

Re: Śruby w rolkach- Pomocy

Postprzez Doody » So kwietnia 28, 2012 6:01

Użyj porządniejszego imbusa np. czegoś takiego:
Obrazek
na pewno się nie złamie, a jak ukręcisz śrubę to można ją dokupić.

PS chyba Ci ten problem spać nie daje - post o 5 ran w sobotę ;P
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4
Doody
Prześcignął Chuck`a...

Imię i nazwisko: Marcin
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 1 maja 1993

Postprzez maciejsmolar » So kwietnia 28, 2012 11:31

No troszke :D ^^ A mniejwiecej ile kosztuje 1 taki imbus ?
maciejsmolar

Moje rolki: Rollerblade Twister 80
Jeżdżę od: 23 czerwca 2005

Postprzez Doody » So kwietnia 28, 2012 1:26

W każdym sklepie z narzędziami dostaniesz. sam pin imbusowy jeśli masz już jakiś klucz kosztuje w granicach 5zł, na pewno da też rade klucz z zestawu Powerslide Care Set - wpisz w google, a znajdziesz :)
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4
Doody
Prześcignął Chuck`a...

Imię i nazwisko: Marcin
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 1 maja 1993

Postprzez Pedro » Pn kwietnia 30, 2012 7:45

Możesz też zaopatrzyć się w wykrętak - przyda się na przyszłość ! Mi pomógł już niejeden raz, jak mi się śruba w szynie zapiekła
... ew. ostrożne rozwiercanie śruby (też mi kiedyś pomogło)
Pedro
Prześcigant 4x110mm

Jeżdżę od: 1 kwietnia 2009

Postprzez szczypior_izka » Wt maja 22, 2012 8:41

Witam, mam nadzieję, że w dobrym temacie piszę (z góry przepraszam, jeśli nie znalazłam odpowiedniego działu i tematu).
Otóż ja również mam problem tyle nie ze śrubami ale z jedną śrubą.
Mam Nilsy Extreme (tak wiem, zapewne nie są to dla większości z Was dobre rolki, lecz nie mam możliwości zakupu za 300 zł czegoś innego, nieważne :P), są to rolki regulowane i posiadają na podeszwie buta śrubę, która jak podejrzewam jest związana właśnie z ową regulacją. Śruba ta, jest luźna na tyle luźna że mi bardzo hałasuje. Nie potrafię jej jednak zakręcić (podejrzewam także, że wiązałoby się to z utratą możliwości szybkiej zmiany rozmiaru buta, ale to nie szkodzi). Czy ma ktoś coś podobnego i czy mu tak paskudnie brzęczy podczas jazdy? Jak ów problem można rozwiązać?
Poniżej wklejam linka ze zdjęciem gdzie ta śruba
http://imageshack.us/photo/my-images/14 ... 010uu.jpg/

z góry za jakąkolwiek pomoc dziękuję.
szczypior_izka

Imię i nazwisko: izka
Moje rolki: obecnie Nils
Jeżdżę od: 2 maja 1998

Powrót do Wrotkarstwo czyli jazda na rolkach - podstawowe informacje dla wszystkich