Półmaraton Poznań

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Każdy nowy temat rozpoczynamy od podania nazwy miejscowości w nawiasie, ewentualnie daty, informacji lub zapytania np. [Poznań] 02.04.2007 godz. 10:00 trening na Malcie! lub [Kraków] szukam rolkarzy jeżdżących freestyle slalom.
SLAWEK1
Posty: 15
Rejestracja: pt sierpnia 03, 2007 11:55
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Twardogóra-dolnyśląsk

Półmaraton Poznań

Post autor: SLAWEK1 » sob września 22, 2007 7:29

Witam, proszę o info, czy dużo rolkarzy-amatorów wybiera się na półmaraton Poznań 14 października 2007? Czy ktoś wie, jaka jest trasa tzn. czy nawierzchnia jest w miarę równa, gładka czy czasami jest może kostka lub inne "ciekawe przeszkody"? Nie wiem czy dam radę przejechać bo jak narazie to najdłuższe dystanse moje to 5 -7 km. :( Do odważnych świat należy!

zielska
Posty: 7
Rejestracja: pt września 21, 2007 3:11

Post autor: zielska » sob września 22, 2007 3:27

Jako zupełny amator myślę o uczestnictwie w imprezce. W końcu niewiele jest miejsc w Polsce gdzie można sobie pojechać taki dystans. Też chętnie dowiedziałabym się więcej szczegółów. Może ktoś z Poznaniaków pomoże

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Post autor: Piotr B » sob września 22, 2007 10:16


Awatar użytkownika
bayya
Szybszy niż Chuck Norris na 4x110mm
Posty: 632
Rejestracja: pn kwietnia 16, 2007 11:38
Moje rolki: Simmons Racing Tarrega 4x100
Jeżdżę od: 01 kwie 2007
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: bayya » ndz września 23, 2007 10:27

Z tego co wiem to dosyć dużo amatorów startuje w maratonie poznańskim co roku. W tym roku ma być półmaraton, więc może jeszcze więcej rolkarzy pokusi się o przejechanie tego dystansu, w końcu to tylko połowa z 42,195 km.
Jedynym problemem wg mnie może być pogoda, bo jak będzie np. padać to pewnie też dużo osób w ogóle nie pojawi się na starcie, ale podobno osoby startujące po raz pierwszy jadą za free więc w razie czego nic nie tracisz.
A jeśli chodzi o dystans to jeśli jeździsz regularnie nawet po 5-7 km to powinieneś dać radę, zresztą dużo osób pojedzie rekreacyjnie to zawsze mozna sobie z kimś po drodze pogadać a wtedy czas zlatuje dużo szybciej i nawet się nie zauważa ilości przejechanych kilometrów.
Uważam że powinienieś spróbować , takie zawody to przede wszystkim dobra zabawa :D :D :D
Pozdrawiam Basia

Obrazek

BIURO PROJEKTOWE
BAJA PROJECT
www.bajaproject.pl

Awatar użytkownika
stopczyk98
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 109
Rejestracja: wt sierpnia 15, 2006 10:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: WARSZAWA

Maraton

Post autor: stopczyk98 » pn września 24, 2007 10:12

Wczoraj w mieście, w którym mieszkam odbyła się duża impreza biegowa, podobno „największy” maraton w Polsce- tak przynajmniej twierdzą organizatorzy. W zeszłym roku jechałem wraz ze znajomymi na dziko i postanowiłem, że pewnego dnia przejadę maraton oficjalnie. Jak postanowiłem tak uczyniłem, ale w Toruniu ponieważ w mieście w którym mieszkam dyskryminuje się rolkarzy i osoby niepełnosprawne i nie zezwala się na uczestnictwo w imprezie. Wstyd!
Mimo wszystko zainteresowany relacjami z maratonu chwyciłem gazetę METRO żeby przeczytać coś o wczorajszej imprezie i wicie, co- nic nie napisali. Za to znalazłem aż 4 strony poświęcone maratonowi w Poznaniu. Z marketingowego punktu widzenia wzorowa robota. Wiem, że w tym roku dla rolkarzy w Poznaniu jest tylko połówka jednak obok informacji Uwaga: Rolki i wózki tylko półmaraton. Jest zdjęcie rolkarzy i podpis: JAK ZWYKLE MILE WIDZIANI ROLKARZE.
Parafrazując znaną reklamę: Poznaniakom gratuluję maratonu, bo w Warszawie nie ma ani jednej imprezy, dla rolkarzy. Wstyd, że nie dość, że nie ma gdzie zimą pojeździć, bo nie ma ani jednej Sali sportowej czy nawet kawałka asfaltu pod dachem to przy okazji imprez biegowych również stawia się przeszkody.
Well I'm a skater, yes I am

Obrazek

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » pn września 24, 2007 10:15

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Paniluny
Posty: 32
Rejestracja: pt czerwca 29, 2007 5:37
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Półmaraton Poznań

Post autor: Paniluny » pn września 24, 2007 6:56

SLAWEK1 pisze: Do odważnych świat należy!
Tez wychodzę z takiego założenia i będę w Poznaniu. Cel: dojechać :lol:
I żaden deszcz nie jest w stanie mnie wystraszyć :twisted:

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Półmaraton Poznań

Post autor: zico » pn września 24, 2007 7:17

Paniluny pisze:
SLAWEK1 pisze: Do odważnych świat należy!
Tez wychodzę z takiego założenia i będę w Poznaniu. Cel: dojechać :lol:
I żaden deszcz nie jest w stanie mnie wystraszyć :twisted:
Brawo! :)

Każdy przejedzie :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Półmaraton Poznań

Post autor: Toudi » pn września 24, 2007 9:08

Paniluny pisze:
SLAWEK1 pisze: Do odważnych świat należy!
Tez wychodzę z takiego założenia i będę w Poznaniu. Cel: dojechać :lol:
I żaden deszcz nie jest w stanie mnie wystraszyć :twisted:
Ja też tak uważam. Od czasu jak gdzieś usłyszałem "Od jutra biorę się z życiem za bary... jak nie będzie padać"

Powodzenia.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
eVe
Ścigant 4x100mm
Posty: 277
Rejestracja: sob lipca 29, 2006 9:42
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Wrocław, Krzyki

Post autor: eVe » pn września 24, 2007 10:45

I ja poważnie biorę pod uwagę możliwość jechania na ten półmaraton.. Byłby to mój pierwszy raz :-)

ma_nea
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 215
Rejestracja: czw kwietnia 19, 2007 9:11
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ma_nea » pn września 24, 2007 11:43

A ja się już nie zastanawiam. Jadę na pewno, muszę chyba tylko wynegocjować wydłużenie limitu, bo nie wiem czy się zmieszczę w 3 godzinach ;)

Awatar użytkownika
eVe
Ścigant 4x100mm
Posty: 277
Rejestracja: sob lipca 29, 2006 9:42
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Wrocław, Krzyki

Post autor: eVe » wt września 25, 2007 12:20

ma_nea pisze:A ja się już nie zastanawiam. Jadę na pewno, muszę chyba tylko wynegocjować wydłużenie limitu, bo nie wiem czy się zmieszczę w 3 godzinach ;)
To ja nawet nie pytam co Ty chcesz na tych 20stu km robić, żeby się przy Twojej technice jazdy nie zmieścić ;-) :P

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » wt września 25, 2007 7:34

ma_nea pisze:A ja się już nie zastanawiam. Jadę na pewno, muszę chyba tylko wynegocjować wydłużenie limitu, bo nie wiem czy się zmieszczę w 3 godzinach ;)
Jadąc tyłem zmieścisz się w 2 godzinach ;)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Toudi » wt września 25, 2007 9:16

Jeśli to coś pomoże niezdecydowanym, to powiem, że w zeszłym roku przejechałem maraton w Poznaniu w 2:01 mając na nogach rolki przez dłużej niż 1 h bez przerwy po raz pierwszy od może 10 lat a 5 to na pewno. I nie były to żadne wyścigowe rolki. Półmaraton to naprawdę nie jest jakiś zabójczy dystans. I jest szansa na dobre miejsce, bo ci kolesie z czołówki po 20 km to dopiero się powoli rozgrzewają. :lol:
Pomyślcie - półmaraton to1,5 max. Jest tu ktoś, kto nie da rady przebierać niespiesznie nogami przez tyle czasu? No chyba nie.
:D
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
go
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 223
Rejestracja: czw kwietnia 13, 2006 12:29
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Półmaraton Poznań

Post autor: go » wt września 25, 2007 10:07

SLAWEK1 pisze: Czy ktoś wie, jaka jest trasa tzn. czy nawierzchnia jest w miarę równa, gładka czy czasami jest może kostka lub inne "ciekawe przeszkody"?
Pod koniec tygodnia (o ile pogoda pozwoli) przejadę się tą trasą i porobię dla was fotki. Ale bez obaw, dacie radę bez problemu, więc serdecznie zapraszamy! :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wielkopolskie”