Obtarcie i ból stopy - czyżby za wąskie rolki

Odżywianie, regeneracja, jak zapobiegać kontuzjom - cieszmy się zdrowiem jak najdłużej!
Nutrition, regeneration, injuries. Your health is the most important thing

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » pn grudnia 03, 2007 1:04

Dokładniej - ta "narośl" spowodowana jest uciskiem twardego przedmiotu. Nie znam się na terminologii medycznej, ale lek. med. sportowej w skrócie tak to określił. Można skuć to dłutkiem - zabieg chirurgiczny - jedna osoba od nas z klubu to miała. Nie jest to prosta sprawa jeśli chodzi o takie dłubanie, ponieważ jest tam blisko ścięgno Achillesa oraz niekiedy uprawiający wrotkarstwo dodatkowo biegają. I z tych biegów mogą pojawić się jeszcze inne kontuzje, których jest znacznie więcej. Np. zapalenie kaletki. Gdy to się wszystko połączony, to delikatnie mówiąc jest lekkie bagno. Mało tego. Wiele lekarzy mówi jedno, a inni mówią drugie. Czyli - jeden mówi żeby wstrzyknąć lek sterydowy (zapalenia, np. kaletki), co wg mnie jest niedopuszczalne, bo np. można nie trafić!!! Drudzy mówią, że należy zaprzestać nadwerężać dane ścięgno i wyczekać aż wszystko wróci do normy. Następnie ćwiczenia stabilizacyjne oraz specjalne wkładki ortopedyczne lub odlewane na stopy np. Sidas.
Temat jest potężny, niestety nie jestem nawet dobrze zagłębiony w te rzeczy. Nie chcę tutaj być "doradcą", co należy zrobić kiedy już nastąpią podane urazy, lecz raczej chcę przygotować na to, że opinie są różne i lekarze podają różne wersje postępowania. Ale co do wszelkiego wstrzykiwania sterydów bałbym się na pewno.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Marek
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 782
Rejestracja: czw marca 17, 2005 9:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Marek » pn grudnia 03, 2007 5:01

bo np. można nie trafić!!!
ja sie na tym nie znam ale taki zabieg robi sie z USG i sie trafia :twisted: :twisted: :twisted:

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » pn grudnia 03, 2007 5:21

Marek pisze:bo np. można nie trafić!!!
ja sie na tym nie znam ale taki zabieg robi sie z USG i sie trafia :twisted: :twisted: :twisted:
Co nie zmienia faktu, że steryd pozostanie sterydem.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Andrzej » wt grudnia 04, 2007 8:09

zico pisze:
Marek pisze:bo np. można nie trafić!!!
ja sie na tym nie znam ale taki zabieg robi sie z USG i sie trafia :twisted: :twisted: :twisted:
Co nie zmienia faktu, że steryd pozostanie sterydem.
Że Maras to niby steryd :?: Kaszanka w Maltance to nie sterydy.

joanmadou
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 120
Rejestracja: wt lutego 12, 2008 9:56
Moje rolki: Schänkel Blade 3x110&1x100
Jeżdżę od: 01 mar 2008

Re: Obtarcie i ból stopy - czyżby za wąskie rolki

Post autor: joanmadou » wt lutego 12, 2008 10:16

Mnie też obciera :( A tam poza tym witam serdecznie bo jestem tu nowa. Rolki kupiłam tydzień temu - Rollerblade Aero 5, starszy model, ale na początek wystarczy. Ogólnie są wygodne i pierwsze kroki na nich sprawiają mi wiele frajdy. Problem w tym, że pod normalną kostką (tak po przekątnej w kierunku palców) od dziecka mam dodatkową, mniejszą kostkę. Nie mam pojęcia skąd to, moja mama ma coś podobnego. Buciki niby miękkie, ale akurat w tym miejscu przebiega na zewnątrz sztywne wzmocnienie. No i tam pierwszego dnia zrobiły mi się paskudne pęcherze. Oczywiście jeżdzę dalej, chociaż rany się nie zagoiły jeszcze. Ale może jest jakiś sposób, żeby ochronić to miejsce? A może powinnam ciaśniej / luźniej wiązać rolki?

Z góry dzięki za odpowiedź

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Obtarcie i ból stopy - czyżby za wąskie rolki

Post autor: zico » wt lutego 12, 2008 10:24

Są usługi w serwisach narciarskich gdzie wypychają buty w takich miejscach. Jeśli będzie to dla Ciebie uciążliwe - warto wydać 50pln i to zrobić. Ulga na całe życie.
Z półśrodków trudno powiedzieć. Proponuję zrobić takie coś - wybrać jakieś wkładki (te co masz w rolkach pod stopą) dużo dużo cieńsze. Stopa uzyska więcej wolnego miejsca wszędzie. Być może to pomoże. Wydatek nie jest wielki, a możesz zaoszczędzić zdrowie, 50pln oraz cieszyć się tym pięknym sportem :)

Witamy, witamy :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

joanmadou
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 120
Rejestracja: wt lutego 12, 2008 9:56
Moje rolki: Schänkel Blade 3x110&1x100
Jeżdżę od: 01 mar 2008

Re: Obtarcie i ból stopy - czyżby za wąskie rolki

Post autor: joanmadou » wt lutego 12, 2008 11:22

Dzięki za rady :) Bardzo fajnie, że jesteście, bo tutaj - w Neubrandenburg (za zachodnią granicą, 100 km od Szczecina) są świetne warunki, ale nie spotkałam ani jednego rolkarza póki co. Ma to swoje plusy, ale nie ma też się kogo zapytać :( . Co do kostek, poczekam jeszcze parę dni - pęcherze jakby się goją, mimo że nie przestałam jeździć. Może to tylko stopy się przeraziły :D . Jeśli nie przestanie trzeć, to podejmę odpowiednie kroki :) .

Cuś
Posty: 6
Rejestracja: pn stycznia 05, 2009 7:24

Rolki a platfus?

Post autor: Cuś » pn stycznia 05, 2009 8:46

Cuś, cieszy się,że jest taki temat albowiem Cuś ma takowy problem.

W Cusiowym przypadku problemem są nie rolki a stopy. Mam stopy płasko-koślawe, dla lepszego wyobrażenia dla niezorientowanych to coś takiego jak na tym mini zdjęciu:
Obrazek
z tym, że, żeby było śmieszniej (i boleśniej )moje stopy jeszcze bardziej "leżą do wewnątrz" niż na zdjęciu, (niedelikatny ortopeda nazwał to "sprawą kryminalną" :shock:- kościami , które u osób ze zdrowymi/zdrowszymi stopami są wysoko, ja trę po ziemi... ).
Cuś zakupił rolki, założył, uczyć się jezdzić w pracy zaczął, rolkowego bakcyla załapał, na ból uwagi nie zwracał, bo przecie do bólu nóg zdążył się Cuś przez dotychczasowy żywot przyzwyczaić, zdejmuje rolki, oględzin płetw dokonuje i niewesoło mu jest: jedna stopa bordowa, druga jakaś taka.. mięsna? :roll: .
Problem jest taki,że moje platfusy płożyć chcą się po ziemi niczym wierzba płożąca,a but rolek utrzymuje je w pozycji w jakiej powinny być, na co stopy godzić się nie chcą.
Poddaję w wątpliwość, że jakikolwiek serwis narciarski byłby mi to w stanie rozepchnąć(nie to miejsce no i nie do tego stopnia).

I tu moje pytanie? Czy mogę czymś zneutralizować to miejsce? Czymś wypchać? Zna ktoś może podobny przypadek, lub ma jakiś pomysł?
A może rolki to nie sport dla kogoś z taką wadą postawy?(proszę mi tu nie potakiwać, Cuś dziś pierwszy raz na łapiszcza założył rolki, ale bakcyla łykną z impetem, i zrezygnować z rolek nie chce! )

Awatar użytkownika
grgur
Ścigant 4x110mm
Posty: 381
Rejestracja: śr maja 23, 2007 12:33
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Obtarcie i ból stopy - czyżby za wąskie rolki

Post autor: grgur » pn stycznia 05, 2009 9:49

Cuś pisze:Cuś, cieszy się,że jest taki temat albowiem Cuś ma takowy problem.

W Cusiowym przypadku problemem są nie rolki a stopy. Mam stopy płasko-koślawe, dla lepszego wyobrażenia dla niezorientowanych to coś takiego jak na tym mini zdjęciu:
Obrazek
z tym, że, żeby było śmieszniej (i boleśniej )moje stopy jeszcze bardziej "leżą do wewnątrz" niż na zdjęciu, (niedelikatny ortopeda nazwał to "sprawą kryminalną" :shock:- kościami , które u osób ze zdrowymi/zdrowszymi stopami są wysoko, ja trę po ziemi... ).
Cuś zakupił rolki, założył, uczyć się jezdzić w pracy zaczął, rolkowego bakcyla załapał, na ból uwagi nie zwracał, bo przecie do bólu nóg zdążył się Cuś przez dotychczasowy żywot przyzwyczaić, zdejmuje rolki, oględzin płetw dokonuje i niewesoło mu jest: jedna stopa bordowa, druga jakaś taka.. mięsna? :roll: .
Problem jest taki,że moje platfusy płożyć chcą się po ziemi niczym wierzba płożąca,a but rolek utrzymuje je w pozycji w jakiej powinny być, na co stopy godzić się nie chcą.
Poddaję w wątpliwość, że jakikolwiek serwis narciarski byłby mi to w stanie rozepchnąć(nie to miejsce no i nie do tego stopnia).

I tu moje pytanie? Czy mogę czymś zneutralizować to miejsce? Czymś wypchać? Zna ktoś może podobny przypadek, lub ma jakiś pomysł?
A może rolki to nie sport dla kogoś z taką wadą postawy?(proszę mi tu nie potakiwać, Cuś dziś pierwszy raz na łapiszcza założył rolki, ale bakcyla łykną z impetem, i zrezygnować z rolek nie chce! )
Zapytaj w dobrym sklepie z zaopatrzeniem ortopedycznym o wkładki korytkowe supinujące stęp ,a najlepiej o możliwość zrobienia ich na odlew Twojej stopy.Po włożeniu do rolek , powinny choć w pewnym stopniu ograniczyć koślawienie się stóp i ich ucisk w niefizjologicznych miejscach
Niestety ,po Twoim kwiecistym języku wnioskuję , że nie masz już 10-11 lat i proces wzrostu kośćca i kształtowania sylwetki się już u Ciebie zakończył , przez co będzie problemem pewne rzeczy odwrócić , bo się po prostu utrwaliły. Warto jednak spróbować , jeśli naprawdę role Cię kręcą i nie chcesz z nich rezygnować (mnie trzymają przy życiu). Sam borykałem i borykam się dalej z podobnymi problemami i długo by pisać co robiłem i robię wciąż , by nie rezygnować z tego sportu z powodu otarć , opuchnięć , narośli itd....
Życzę powodzenia
Grzegorz

Cuś
Posty: 6
Rejestracja: pn stycznia 05, 2009 7:24

Re: Obtarcie i ból stopy - czyżby za wąskie rolki

Post autor: Cuś » wt stycznia 06, 2009 8:24

Grzegorz, dzięki wielkie za radę, również powodzenia życzę, trzym się.

Zanim nawiedzę sklep[najpierw namierzyć go muszę]i zapytam o wkładki , pobawię się w mc gyvera: mam bandaże i takie poduszki usztywniające niektórym ciuchom ramiona ;) , spróbować zawsze można.

Awatar użytkownika
grgur
Ścigant 4x110mm
Posty: 381
Rejestracja: śr maja 23, 2007 12:33
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Obtarcie i ból stopy - czyżby za wąskie rolki

Post autor: grgur » wt stycznia 06, 2009 9:50

Cuś pisze:takie poduszki usztywniające niektórym ciuchom ramiona
to akurat nie jest dobry pomysł i porzuć tę myśl. Są za miękkie i poddaja się pod wpływem ucisku , a nie o to tu chodzi.
Wkładki ,o których pisałem są wykonane warstwowo , m.in z korka i jakichś tam polimerów i nie są tak elastyczne , przez co spełniają swą funkcję :wink:

slaweks

Re: Obtarcie i ból stopy - czyżby za wąskie rolki

Post autor: slaweks » wt stycznia 06, 2009 11:21

grgur pisze: ...i długo by pisać co robiłem i robię wciąż , by nie rezygnować z tego sportu z powodu otarć , opuchnięć , narośli itd....
Rozpruwasz nowiutkie Triple-X-y w okolicach kostki :mrgreen: Aż mnie ząb rozbolał, gdy to zobaczyłem. Ale zdrowie i wygoda oczywiście najważniejsze :)

Awatar użytkownika
grgur
Ścigant 4x110mm
Posty: 381
Rejestracja: śr maja 23, 2007 12:33
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Obtarcie i ból stopy - czyżby za wąskie rolki

Post autor: grgur » wt stycznia 06, 2009 11:43

slaweks pisze:Ale zdrowie i wygoda oczywiście najważniejsze
:browar: ,no chyba ,że ktoś lubi jak go boli , a poza tym i po takich przeróbkach można całkiem szybko jeździć :wink:
Ostatnio zmieniony wt stycznia 06, 2009 11:51 przez grgur, łącznie zmieniany 1 raz.

Cuś
Posty: 6
Rejestracja: pn stycznia 05, 2009 7:24

Re: Obtarcie i ból stopy - czyżby za wąskie rolki

Post autor: Cuś » wt stycznia 06, 2009 6:55

Na wieść o poleconych wkładkach, pani w sklepie rozdziawiła powieki tak bardzo, iż przez chwilę miałam obawy, że oczy jej wypadną i niczym ping-pongi potoczą się pod szafkę.
To w obuwniczych, a nie medycznych! - zapewniła skwapliwie, chcąc się z sytuacji ratować. Tjaa... :roll:
Sprawdzę jakoś, czy w Rzeszowie albo Tarnobrzegu taki sklep dopadnę.

Awatar użytkownika
grgur
Ścigant 4x110mm
Posty: 381
Rejestracja: śr maja 23, 2007 12:33
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Obtarcie i ból stopy - czyżby za wąskie rolki

Post autor: grgur » wt stycznia 06, 2009 7:37

Cuś pisze:Na wieść o poleconych wkładkach, pani w sklepie rozdziawiła powieki tak bardzo, iż przez chwilę miałam obawy, że oczy jej wypadną i niczym ping-pongi potoczą się pod szafkę.
To w obuwniczych, a nie medycznych! - zapewniła skwapliwie, chcąc się z sytuacji ratować. Tjaa... :roll:
Sprawdzę jakoś, czy w Rzeszowie albo Tarnobrzegu taki sklep dopadnę.
Znalazłem CUŚ takiego :

http://www.dlapacjenta.pl/sklep/product ... cts_id=411
http://www.sprawniinaczej.pl/index.php? ... PSESSID=7a
http://www.kappa-medyczny.pl/go/_info/?id=748
http://www.pawex.pl/www/s.php?a0=09&a1=01
http://bismed.pl/pl,product,257914,wkla ... ,i002.html
http://www.ceneo.pl/1474827

poczytaj, pomyśl ,zadzwoń , może znajdziesz CUŚ odpowiedniego :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie / Health”