Powrót do sportu wyczynowo

Odżywianie, regeneracja, jak zapobiegać kontuzjom - cieszmy się zdrowiem jak najdłużej!
Nutrition, regeneration, injuries. Your health is the most important thing

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Jeegosh
Posty: 2
Rejestracja: wt marca 31, 2009 11:57
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Elbląg/Manchester

Powrót do sportu wyczynowo

Post autor: Jeegosh » wt marca 31, 2009 12:55

Witam

Chcialbym sie poradzić odnośnie powrotu do short-tracku/wrotkarstwa po 5 latach przerwy.

Trenowałem te sporty przez 9 lat z dobrymi wynikami (46,9 -500m short track i 48,2 sek - 500m tor wrotkarski)
Po tym okresie gwałtownie przestałem trenować i mój organizm odcZuł brak treningów w skutek negatywny. Niezdrowy tryb życia i niewielką ilość wysilku sportowego spowodowalo ze waże 97kgprzy wzroście 194cm. Zaczęło mi to przeszkadzać i postanowiłem wznowienie treningów...

Ale na poczatek nie bardzo wiem na czym się skoncentrować priorytetowo. Czy na zrzuceniu tych 7-10kg czy na kondycji i wytrzymałości. Wiem ze kiedyś brakowało mi masy do uzyskania lepszej prędkości no ale teraz to już przesada ;)

Jak pownienem ustawić treningi i żywienie?

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Powrót do sportu wyczynowo

Post autor: WFH » wt marca 31, 2009 2:29

Przy regularnym treningu masa sama powinna spaść,
A co do posiłków - po prostu się nie obżerać :D

Jeegosh
Posty: 2
Rejestracja: wt marca 31, 2009 11:57
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Elbląg/Manchester

Re: Powrót do sportu wyczynowo

Post autor: Jeegosh » wt marca 31, 2009 4:50

Co prawda to prawda.

Ale jednak Anglia robi z ludzi faflunow bo tak sie czuję po 5 latach bycia tu. Na szczęście wracam i do polski i na tor.

Pamiętam bartka pisarka na torze. Dwa razy w elblągu i raz na stegnach bo raczej uczestniczyłem częściej na lodowisku niż latem na torze. Czy trener białkowski jeszcze sie udziela w tej branży?

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Powrót do sportu wyczynowo

Post autor: WFH » wt marca 31, 2009 6:11

Jeegosh pisze:Co prawda to prawda.

Ale jednak Anglia robi z ludzi faflunow bo tak sie czuję po 5 latach bycia tu. Na szczęście wracam i do polski i na tor.

Pamiętam bartka pisarka na torze. Dwa razy w elblągu i raz na stegnach bo raczej uczestniczyłem częściej na lodowisku niż latem na torze. Czy trener białkowski jeszcze sie udziela w tej branży?
Fajnie byc pamiętanym, możliwe, że ja też Cię pamietam, ale póki co nie wiem kim jesteś. Trener Białkowski nadal działa, jest nawet trenerem kadry.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie / Health”